3 motorlu hasta karyolası hastanın yatak pozisyonunun yanında bacak, baş bölgesi ve bel kısmını ayrı ayrı hareket ettirmesine yardımcı olacaktır. Hasta oturur pozisyona gelerek daha rahat bir şekilde yemek ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

3 Motorlu Hasta Karyolası Hm-2900 Özellikleri

Tedavi sürecinde olan hastalarda en çok dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi hastanın tedavi sürecinin gerçekleşeceği hasta yatağı ve tedavi sürecine evde devam edecek olan hastalar için hasta karyolası seçimidir. Çünkü hastaların tedavi sürecini kullanacakları yatak veya karyolaların vücutta ağrılara neden olmaması gerekir. Aynı zamanda özellikle uzun süre hasta yatağı veya hasta karyolası kullanması gereken hastalarda doğru bir tercih yapılmadığı sürece hastada yaralar ve kızarıklıklar oluşabilir ve bu durum zamanla tüm vücuda yayılarak hasta tedavisini olumsuz etkileyebilir.

Hastanın Vücudunu Kullanma Durumuna Göre Hasta Karyolası Seçimi

Hastaların yatağa bağımlılık durumuna göre hasta yatağı seçimi değişmektedir. Çünkü hasta eğer tamamen yatağa bağımlı bir hasta ise bu hastanın ihtiyaçlarını rahat gerçekleştirebilmesi için üç motorlu karyolaları tercih etmesi son derece uygundur. 

Üç Motorlu Hasta Karyolası HM -2900 Özellikleri

Hastanın rahatı ve kullanışı açısından son derece önemli ve tercih edilen yatak modellerinden olan üç motorlu karyola da yan korkulukları hastanın düşmesine engel olmaktadır. Aynı zamanda bu yatak türünde üst platformda bulunan delikler sayesinde terleme yapmamaktadır, asansör sistemi sayesinde istenilen yükseklik de ayarlanabilmektedir. Bu 3 hareketli hasta karyolası piston motorlar sayesinde her kiloda hasta rahatlıkla kullanabilmektedir. Karyola tekerlekleri sayesinde kolayca yer değiştirebilmekte ve hasta rahat bir şekilde taşınabilmektedir. Karyola uzaktan kumandası sayesinde baş, ayak ve asansör sistemi rahatça hasta tarafından da kullanılabilmektedir.

Hastayı bahçeye veya balkona çıkartmak için hazırlanıldığı zaman serumlar karyolanın dört köşesinde de bulunan serum takma yerlerine takarak rahat bir şekilde gezdirilebilir. Hasta karyolasının kolay temizlenebilir olması hem hasta için hemde hasta temizliğini gerçekleştiren kişiler için son derece önemli bir özelliktir. Bu özellik karyola seçiminde en çok dikkat edilen ve karyolanın en çok tercih edilebilir olmasına yardımcı olan bir özelliktir. Aynı zamanda elektrik kesilmesine karşı da pil ile çalışabilme özelliğine sahiptir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir