3 motorlu ahşap hasta karyolası piston sitemi ile çalışmaktadır. Bu sayede çok ağır hastaların dahi kolayca indirilip kaldırılmasını sağlayan bir sisteme sahiptir. Bu nedenle çok sayıda hasta yakını tarafından tercih edilen yatak ayrıca ebatları sayesinde de hastaların rahat etmesini sağlamaktadır.

Güçlü bir motor sistemi olan 3 motorlu hasta karyolası bu motor sistemi sayesinde hareket kabiliyeti sağlamakta ve hastaların baş ve ayak kısmının hareket ettirilmesini kolaylaştırmaktadır. Bu hareket kolaylığı da hastalar arasında yatağın tercih edilmesini sağlamaktadır. Özellikle hareket edemeyen hastaların tercih ettiği 3 motorlu hasta yatağı hareket edemeyen ve sürekli yatmak zorunda olan hastaların yemek yemesini kolaylaştırma ve masaj sistemi gibi çalışması nedeniyle hareketsiz uzuvların yatağın kabiliyeti ile hareket ettirilmesini sağlamaktadır.

3 Motorlu Ahşap Hasta Karyolası Nasıl Kullanılıyor?

3 motorlu hasta karyolası oldukça kolay bir kullanıma sahip olup kolay temizlenebilmesi ve antibakteriyel olması nedeniyle hasta kullanımı için tasarlanmış bir modeldir. Ayrıca hasta yatağında bulunan hava delikleri sayesinde terlemeyi engelleyerek hastanın başka hastalıklar ile karşı karşıya kalması engellenmektedir. 3 motorlu hasta karyolası tekerlekli sistemi ile hastanın bir yerden bir yere naklini kolaylaştırmaktadır.

3 Motorlu Ahşap Hasta Karyolası Özellikleri Nelerdir?

3 motorlu hasta karyolası öncelikle normal ev tipi yatak boyutlarına sahiptir. Ayrıca çok yüksek tasarlanmamıştır. Bunun en önemli nedeni ise yatağın kullanımının hem hasta için hem de hastaya bakan kişi için kolay olmasının hedeflenmesidir. Ayrıca 3 motorlu ahşap hasta yatağı üç pistonlu bir motorla çalışmakta olup hastanın aşağı yukarı doğru hareket ettirilmesinin yanında baş ve ayak kısımlarının da istenilen açıya getirilmesini sağlamaktadır. 3 motorlu hasta yatakları hasta aparatlarının takılması için dört köşesine serum askısı koyularak kullanılmaktadır. Bu sayede hastanın hangi tarafta yatarsa yatsın ya da serumu hangi koluna takılırsa takılsın rahatlığı hedeflenmektedir.

Sadece elektrikle çalışmamakta acil durumlarda kullanılabilmesi için pil ile de çalışması mümkün olabilmektedir. Buda hastalar için önemli bir unsur olduğu için özellikle sürekli yatan hastalar tarafından yatak sıklıkla tercih edilmektedir. Yatağın korkulukları bulunmakta olup sökülüp takılma kolaylığı nedeniyle rahat bir kullanım sağlamaktadır.