4 Motorlu Hasta Yatağı

Her yaştan hastanın ihtiyaç duymuş olduğu hasta karyolası çeşitlerine farklı ve modern bir yorum katmakta olan Haskar Medikal 4 motorlu hasta karyolası türleri ile beğeni kazanmaktadır. Üretim portföyünde yer alan 4 motorlu olan hasta karyolalarında iki farklı konsept ön plana çıkmaktadır. HM-4500 ve HM-6500 serisi şeklinde üretilmekte olan 4 motorlu hasta karyolası her türlü konfor unsuruna ve teknolojik donanıma yer vermektedir. Hasta karyolalarında bulunması gereken en önemli özellik olan konfor için ayrı bir çalışma yapılmıştır. Yatakların ikisinde de ergonomik tasarım dikkat çekmektedir.

İçindekiler

Tam Donanımlı 4 Motorlu Hasta Karyolası

Ergonomik tasarım hazırlanırken bütün hastalıklarda kullanılabilecek olan ortak bir yapı ön plana çıkartılmıştır. Hastanın bütün vücut hatlarının çalıştırılmasına imkan veren yatağın hareket opsiyonlarına göz at aldığında üç farklı parçadan oluşmakta olan yataklar sırt bacak ve ayak bölgesini istenen şekle getirebilmektedir. Böylece hasta yatağın içerisinde enerji sarf etmeden kültürfizik hareketlerini yapma fırsatına ulaşmaktadır.

4 motorlu hasta karyolası

4 motorlu hasta karyolası

Motorlu hasta yatakları

4 motorlu hasta yatağı  kategorisi içerisinde yer alan HM 4500 modelinde aletsiz kurulum da dikkat çekmektedir. Blok halde üretilmiş olan yatağın metal Aksamlarında paslanmaz unsurlar ve korozyona karşı dayanıklılık hijyen açısından oluşturulmuştur. Yatağın eni 100 santimetre iken boyu 200 santimetre olarak belirlenmiş, yerden yükseklik minimum 55 santimetre maksimum 80 santimetre olarak konuşlandırılmıştır. Bu şekilde en ağrılı hastalar ameliyat sonrasında dikişli olan bireyler için de sorunsuz bir yatak imalatı Haskar Medikal tarafından meydana getirilmiştir. Yatakta maksimum 200 kilograma kadar hastaların yatmasına imkan tanınmaktadır. Dört farklı piston yatağın dört farklı yerine konuşlandırıldığı için gürültüsüz bir şekilde yatağın indirilip kaldırılması ve konum değiştirilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca yatakta kullanılan motorlar için elektrik beslemesi söz konusudur. Fakat elektrik kesildiğinde sadece 9 voltluk pille bile yatak hareket imkânına devam edebilmektedir.

Ahşap 4 Motorlu Hasta Karyolası

Haskar Medikal tarafından üretilen 4 motorlu hasta karyolası çeşitlerinden HM 6500 modelinde ahşap kaplamalar ve baza başlıkları dikkat çekmektedir. Böylece hastanın natürel bir dokuda yatakta kalması sağlanmaktadır. Özellikle uzun süreli olarak yatağa mahkûm olan hastalar için doğal görünüm psikolojik açıdan da son derece önemlidir. MDF kaplamalarda kesinlikle solunuma ve cilde zarar veren boyalar kullanılmamıştır. HM 6500 modelinde Haskar Medikal dört farklı bölünme özelliğini entegre etmiştir. 140 kilograma kadar hastaların yatabileceği bu yatak maksimum 117 santimetreye kadar yükseltilebilmektedir. Yatağın oldukça yükseltilebilmesi hastanın kolay bir şekilde muayene edilmesine de fırsat tanımaktadır. Serum girişleri için görüntü kirliliği oluşturmaması adına kullanılan aparat son derece pratiktir. Ayrıca ortopedik rahatsızlıklar için kullanılabilen askı aparatı da son derece modern bir çözümdür.

Garanti Süresi Uzun Hasta Yatakları

4 yıl garantili olarak satışa sunulmakta olan 4 motorlu hasta karyolası çeşitleri oldukça dayanıklı ürünlerdir. Amatörce bile kurulabilecek pratikte üretilmiş olan de monte yapıya sahip olan yataklar ergonomik tasarımlarıyla da dikkat çekmektedir. Haskar Medikal tarafından üretilmekte olan 4 motorlu hasta yatağı hastanın nakliyesine de imkan tanımaktadır. Satın alma ve kiralama opsiyonları ile beraber son derece kaliteli olan hasta yatakları hava sirkülasyonuna izin veren panelleri sayesinde cilt hastalıklarının, mantar sorunlarının ve vücut ısısının istenmeyen şekilde bozulmasının önüne geçmektedir.