Abs Başlıklı Hasta Yatağı

Hasta yatakları, rahatsızlığı nedeni ile uzun süre yatması gereken durumlarda yatan hastalar için üretilmiş yataklardır. Yatan hastaların daha konforlu bir yaşam sürebilmesi için gerekli olan tüm donanımlara sahip yatak modelleridir. Günümüzde hastanelerde ve ev ortamında rahatça kullanılabilen hasta yataklarının çok sayıda modeli bulunur. Her yatak modelinin de birbirinden farklı özellikleri mevcuttur.

Abs Başlık Ne Anlama Gelir?

Akrilonitril bütadien stiren kelimelerinin kısaltılmış hali olan Abs, kalıp yolu ile üretilen ve yaygın bir şekilde kullanılan hafif ve sert yapıda olan bir polimerdir. Yani hasta yatağının Abs başlıklı olması demek; ayak ve baş kısımlarının Abs plastikten yani sağlam bir malzemeden oluşması demektir.

Abs Başlıklı Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Abs başlıklı hasta yataklarının çok sayıda özelliği bulunur. Tedavi süresince yatması gereken hastalar için özel olarak üretilen hasta yatakları, kişinin gün içerisinde rahat edebileceği yatak pozisyonunu ayarlanabildiği modellerdir. Örneğin yemek yeme ve su içme gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kumandası vardır. Bu kumanda sayesinde yatan hasta, yatağının baş kısmını kademeli olarak yükselterek kendisini ihtiyaç duyduğu oturur pozisyona getirebilir. Aynı zamanda hastaya refakat eden kişiler ve hasta yakınları da kumandayı uzak bir mesafeden hastanın isteğine göre hareket ettirebilir. Uzaktan kumandası hasta yatakları için en önemli özelliklerden biridir. Abs başlıklı hasta yataklarının aynı zamanda ayak kısmı da hareket ettirilebilir. Yatağın yan tarafında bulunan korkuluklar sayesinde hastanın düşmesi de engellenmiş olur.

Abs Başlıklı Hasta Yatağı

Abs Başlıklı Hasta Yatağı

Abs Başlıklı Hasta Yatağı Modelleri Nelerdir?

Abs başlıklı hasta yataklarının birkaç farklı modeli bulunur. Bunlar;

  • 2 motorlu hasta yatağı,
  • 3 motorlu hasta yatağı,
  • 4 motorlu hasta yatağı modelidir.

Hasta yatağı modelinde motor sayısı ne kadar fazla ise hareket ettirebilme özelliği de o kadar fazladır. Örneğin 4 motorlu bir hasta yatağında özellikle yatalak hastalar için tercih edilen lazımlık bulunur. Bu lazımlık, hasta yakınları için büyük bir avantaj ve kolaylık olmaktadır. 4 motorlu hasta yatakları, hastanelerde yoğun bakım ünitelerinde yatmakta olan hastalar için kullanılır. Aynı zamanda kendi başına hareket edemeyen hastalar için kan basıncını düzenleyici olan önemli bir özelliği de mevcuttur. Diğer hasta yatağı modellerinden daha donanımlı bir yasaktır.

2 ve 3 Motorlu Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Yatan hastanız için bir hasta yatağı almanız gerekiyorsa, hasta yatağı üretimi ve satışı yapan firmamızı ziyaret edebilirsiniz. En kaliteli malzemeleri kullanarak ve hasta için gerekli olan tüm özellikleri barındıran modellerin üretimini yapıyoruz. Üretimini yapmakta olduğumuz 2 motorlu ve 3 motorlu hasta yataklarının özelliklerinden bahsedelim:

2 motorlu hasta yatağının özellikleri; Bu modelde adından da anlaşılacağı gibi 2 adet motor bulunur. Elektrikle ve elektrik kesintisinin olduğu durumlarda pil gücü ile de çalışır. Yatağın ayak ve baş kısmı kademeli olarak hareket ettirilebilir. Yatağın yanında bulunan korkuluklar dilediğiniz zaman çıkarıp tekrar takabileceğiniz şekilde üretilmiştir. Hastanın sağlık durumu düşünülerek 1 adet serum askısı da takılı durumdadır. 2 motorlu hasta yatağı modelimiz ve tüm modellerimiz 2 yıl garantilidir. Aynı zamanda 10 yıl yedek parça garantisi de bulunur.

3 motorlu hasta yatağının özellikleri; Bu modelimizde 3 adet motor bulunur. 200 kg ağırlığa kadar dayanıklıdır. Yatağın dört tarafında da serum askısı bulunur. Abs başlıkları anti-bakteriyel özelliğe sahiptir ve kolay bir şekilde temizlenebilir. Acil durumlarda müdahale sistemi olan önemli bir özelliğe sahiptir. Bu model aynı zamanda asansörlü hasta yatağı olarak da bilinir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir