Hareketli hasta yatağı

Özellikler Ev kullanımı, huzurevi veya hastane kullanımı için uygun olan asansörlü hasta yatağı modelleri, hastaların üst düzeyde bakım, tam konfor sağlaması için özel olarak üretilmiş bir üründür. Bu üründe baş ve ayakların aşağı yukarı hareket etmesini sağlayan motor gücü, elektrik kesintisi sırasında bile dokuz voltluk pil ile onları hareket ettirmeye devam edecek. Hastanın rahatı için oldukça önemli olan bu yataklarda, tüm bu hareketleri başkalarına ihtiyaç duymadan uzaktan kumanda ile yapabilmek çok önemlidir.

Asansörlü hastane yatağı ayrıca her köşeye yerleştirilebilen dört serolojik cihaza sahiptir. Bir hastanın perfüzyon sırasında bir tarafta sabit kalması bazen zor olabilir. Çünkü bu işlem bazen günler sürebiliyorsa asansörlü yatak sayesinde hasta aynı hastanın koluna takılan serum cihazını değiştirmeden farklı pozisyonlarda dinlenmeye devam edebilir.

Steril ve Güvenilir Asansörlü Hasta Yatağı

Hastanın sürekli yatması veya oturması ve cilt ile yatak arasında boşluk olmaması terlemeye neden olur. Bunu ortadan kaldıran delikli yatak konstrüksiyonu sayesinde steril bir ortam hazırlanır ve ürünün dış yüzeyi anti bakteriyel olarak tasarlandığından silinerek kolayca temizlenebilir. Yan korkuluklar istenirse hastayı yatakta güvende tutmak için alçaltılabilir.

Ayarlı hasta yatakları

Ayarlı hasta yatakları

Asansörlü hastane yataklarını incelerken bir başka özellik de tekerlek yapısının dört tarafı da dönebilmesidir. Kondisyon istendiğinde yerinde durması için kilitli olarak imal edildiğinden hasta hareketinden dolayı kayma ve çekme olmaz.

Asansör Sistemli Konforlu Yatak

Asansörlü hasta yatağı, mükemmel hasta konforu sağlayan bakım verenler için de büyük bir avantaj sunuyor. Çok fazla ilave yapılmadan hastanın isteklerinin konforlu bir şekilde karşılanmasını sağlayan bu tip hastane yatakları çok yüksek dinamik kaliteye sahiptir ve kaldırma sistemi farklı hızlarda birlikte kullanılabilir. Ayrıca sağlam alüminyum konstrüksiyonu sayesinde büyük güven sunar ve uzun yıllar kullanma imkânı sunar. Farklı özelliklere sahip kaldırmalı hasta yatağı katlanabilir özelliği ile asansörün yanında büyük bir avantaj sağlar.

Kaldırmalı hasta yatağı, eğimi sayesinde başınızı veya sola çevirmeniz durumunda da sahada büyük güven veriyor. Hem katlanır hem de farklı modellerde kaldırma sistemli ve güçlü motorlarla donatılmış bu yataklar mükemmel hasta konforu sağlar. Özellikle yataktan kalkmakta zorlanan yaşlı ve yatalak hastalar için yatak asansörü büyük bir avantaj sunuyor. Adrese teslim fonksiyonu sayesinde çok kaliteli malzemelerden yapılmış yapıdaki asansörlü kutu yaylar çok uygun fiyata satın alınabilir.

Hastane Yatağı Yerden Kaldırılabilir Mi?

hasta yatağı satın alırken çeşitli özellikleri göz önünde bulundurmak gerekir. Hastaya rahatlık ve konfor getiren yatak tipi en önemlisidir. Hastanın yaşı ve fiziksel özellikleri de yatak seçiminde etken olacaktır. Hasta yatağı satın alırken motorlu yatak tasarımları son derece yardımcı olacaktır. İki, üç ve dört motorlu ve yerden yükselebilen yükseltilmiş yataklı modeller de kullanışlıdır.

Yatağı hareket ettirmek yemek yemek, TV izlemek ve bazı tıbbi işlemler için önemlidir. Özellikle yerden kalkma özelliğine sahip olan yatak, bu amaca yönelik yükseltilmiş bir yatak tasarımıdır. Ayrıca yatağın farklı açılarda hareket ettirilebilmesi hastane hastalarına büyük kolaylık sağlayacaktır. Manuel kontrollü bu hareket sağlayan yatak, son derece kullanışlı bir yatak tasarımıdır.

Ev tipi hastane yatağı

Ev tipi hastane yatağı

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilecek Konular

Hasta yatağı, yatan hastanın konforuna yönelik özelliklere sahip olmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sadece hastanede yatan hastalar tarafından değil, hasta bakımını üstlenen yakınları tarafından da kullanımının kolay olmasıdır. Rahat yatak hareketi ve üç yüz altmış derece dönen tekerlekler, hastaneye kaldırılan yakınları için önemli olacaktır.

Bu sayede hasta yakınları yatağını rahatlıkla hareket ettirebilir. Ayrıca bir fren sisteminin varlığı, yatağın kaymadan sabit bir konumda kalmasını sağlayacaktır. Hasta yatağına monte edilebilen çömlek veya serum gibi cihazlar da bazı durumlarda son derece önemli olacaktır. Hastanın ameliyat sonrası ihtiyaç duyduğu hayati ekipmanların yatağa monte edilebilmesi hasta sağlığı için önemlidir.

Her yaşa uygun yataklar mevcuttur ve kaliteli süngerler kullanılmaktadır. Bir hastane yatağı satın alırken kalite ile birlikte fiyat ana faktörlerden biridir. Hasta yatağı fiyatları konusunda firma size en uygun seçenekleri sunacaktır. Hem kaliteli yatak hem de diğer yatak satışı yapan firmalar arasında en ekonomik seçenekleri sunmaktadır.

Hastane Yatağı Kiralama Tercih Ayrıcalığı

Hasta yatağı kiralama firmamızın hizmetinin bir parçasıdır. Kısa bir süre hastanede yatacak hastaların yatak satın alması önerilmez. Bu hastalar için yatak kiralamanın kendisi tavsiye edilir. Bu sayede ekonomik bir fiyat aralığında hastane yatağından kazanç sağlamak mümkün olacaktır. Hasta iyileştikten sonra yataklar firmamız tarafından teslim alınacaktır.

Bu sayede evde yer kaplamaz. Firmamızın hasta yatağı kiralama hizmeti veren hastane yataklarının bakım ve temizliği tarafımızca en ince detayına kadar yapılmaktadır. Kullanım sırasında hasar olması durumunda firmamız teknik destek sağlayacaktır. Hastane yatağının montajı da hastanın bulunduğu yerde şirket servisimiz tarafından yapılacaktır.

Hasta Yatağı Tasarımı

Hastane yataklarında kaliteli ve kullanışlı tasarımlar kadar dekoratif desenler de önemlidir. Hastaneye kaldırılan kişinin moralini yükselten tasarımlara yönelmek daha iyidir. Hasta yatağında yatan kişinin kendi tasarımına benzer bir tasarıma yönelmesi önerilir. Bu şekilde hasta daha mutlu olacaktır. Hastanın huzurlu bir ortamda bu durumu iyileşme sürecini de hızlandıracaktır. Hastane yatakları oldukça şık tasarımlara sahiptir. Ahşap damarlı ahşap masalar son zamanların en çok talep edilen modellerinden biridir.

Full Asansörlü Hasta Yatağı Özellikleri

Hastalık süresince her hasta için yatağın rahat olmasına özen gösterilmelidir. Aşırı konfor da hastanın durumuna olumlu katkı sağlayacaktır. Bu konforu tam yükseltilmiş hasta yatağı ile sağlayabilirsiniz. Bacaklar ve kafa ayrı ayrı ayarlanabildiği gibi eklem yükseklik ayarı da yapılabilmektedir. 3 pistonlu motorlu tam yükseltilmiş hastane yatağının pille çalışabilme özelliği de bulunmaktadır.

Pistonlu motor sayesinde 200 kg ağırlığındaki hastalar da kullanabilir. Pil desteği sayesinde elektrik kesilse bile tüm özelliklerini kullanmaya devam edebilirsiniz. 90 cm genişliğinde, 190 cm uzunluğunda ve yerden 12 cm yüksekliğindedir. Ayrıca köşede de serum askı montaj yerleri mevcuttur. Başlıkta bulunan havalandırma delikleri sayesinde terlemeyi de engeller.

Anti bakteriyel fonksiyonlu tam yükseltilmiş hasta başlığı kolayca çıkarılıp temizlenebilir. 4 adet amortisör yan korkuluğu vardır. Bu korkuluklar ABS malzemeden üretilmiş olup birbirinden bağımsızdır. Amortisör sayesinde çok rahat bir şekilde alçaltılabilir. Başlık gibi kolçak da anti bakteriyel özelliklere sahiptir ve kolayca temizlenebilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir