Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Bağış Ve Yardım Amaçlı Hasta Yatağı Satışlarımız

03.10.2018
152 görüntülenme
Bağış Ve Yardım Amaçlı Hasta Yatağı Satışlarımız

Hasta yatakları, yatağa bağımlı, engelli ya da uzun süre tedavi edilmesi gereken hastalara uygun bir şekilde üretilmiştir. Günümüzde kullandığınız yataklardan farklı olarak, hastalara özel bakım hanelerde veya ev içerisinde kullanılmaktadır. Sağlık, şüphesiz ki en önemli etkendir. Bu özel yataklar, hastanın hareket ediş şekline göre ayarlanabilir, düşmeyi önleyecek yan kollukları bulunur ve engelliler ya da kronik hastalar için üretilmiştir. Hem sosyal bakım hanelerinde (bakım evi, hastane) hem de ev ortamında yardımcıların işlerini kolaylaştırıp, hastanın bakımına ve hareketliliğine yardım etmek için kullanılırlar. Özel bir başlığa, hasta olan kişi düşmesin diye özel kolluklara, kolay hareketler edebilmeleri için tekerleklere ve hareketli bir yapıya sahip ortopedik yataklardır.

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı

Yaşınız ne olursa olsun, zaman zaman oluşan rahatsızlıklar sağlığınızı ve hayatınızı hüsrana uğratabilmektedir. Bu sebeple, ihtiyacı olanların daha rahat yaşam sürdürmeleri ve tedavi olabilmeleri için hasta yatağı bağışı yapabilirsiniz. Hastanelere ya da bakım evlerine hasta yatağı bağışı için başvurabilirsiniz. Özellikle Onkoloji hastası olan bireylerin hasta yatağına daha fazla htiyacı vardır. Dernek, vakıf ya da ilgili topluklar ile etkinlik düzenleyerek de, hasta yatağı yardımı yapabilir, daha fazla yardımsever insana ulaşabilirsiniz.

Hasta Yatağı Bağışının Önemi

Çünkü; sağlık arka plana atılamayacak kadar önemli ve tehlikeli bir unsurdur. Gelecekte başımıza gelebilecek bir durum olduğunun farkına varmalı, bir gün ihtiyaç duyabileceğimiz ihtimalini düşünerek hasta yatağı yardımı yapmalıyız.

Hasta yatağı bağışı için; köy, kasaba ve az nüfuslu küçük yerleşim alanlarındaki hastalar ve büyük şehirlerde hastane ya da bakım evlerinde tedavi edilmeye gücü olmayan hastalar bu yataklara ihtiyaç duymaktadır. Hasta yatağı bağışı, hem maddi hem de manevi olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırabileceğimiz en iyi yardımlardan biridir. Bakımlarını ve tedavi süreçlerini kolaylaştırması bakımından büyük önem taşır. Sosyal medya, gazete, dergi gibi popüler yayın araçları kullanarak da çalışmalar yapılabilir, hasta yatağı yardımı gerçekleştirebilirsiniz.

Hasta Yatağı Türleri Nelerdir?

Kumandalı yataklar

Kumandalı Yatak

Kumandalı Yatak

Yatağın kolayca hareket edebilmesi, üzerinde yatan kişinin fiziksel hareket ve yatış biçimine göre yatağa şekil verebilmek üzere tasarlanan ve bir kumanda ile de kontrol edilebilen yataklardır.

Hasta yıkama yatakları

Yatalak ya da diğer adıyla yatağa bağlı olan kişilerin yıkanma, temizlenme işleri için yardımcılarla hastayı banyoya taşımak, hastanın güvenliği için ortamı temizlemek, hastaya özel bir küvet sistemi ayarlamak oldukça zor ve zahmetlidir. Hasta yıkama yatağı, hasta yatağının üzerine yerleştirilir ve pompa düzeneğiyle şişirilir ve küvet haline getirilir. Yıkama yataklarında tutunma bölümleri, baş ve boyun desteği, kirli suyu boşaltma düzeneği gibi ihtiyaç duyulan her detaya sahip olarak tasarlandığından, hastanın herhangi bir zorluk yaşamadan yıkanmasına yardım etmektedir.

Engelli Hasta Yatakları

Engelli Hasta Yatakları

Engelli hasta yatakları

Engelli ya da diğer adıyla felçli hasta bireylerin fiziksel hareket özellikleri kısıtlı olduğundan, bu hasta bireylere özel engelli yataklar tasarlanmıştır. Bü tür yataklar içerisinde tuvalet, oynar başlık, hareket edilebilir bir yapıyla tasarlanmış, bireyin bacaklarını, kollarını kaldırıp indirmesine veya yatar pozisyondan oturma pozisyonuna geçebilmesine yardımcı kumanda veya el ile çalışabilen yataklardır.

Motorlu yataklar

Tek, iki, üç ya da dört motorlu hasta yatakları farklı özellikte üretilmiştir. Yatakların altına yerleştirilen motorun, kumanda ile kontrolü sağlanmaktadır. Fiziksel hareketleri sınırlı ya da felçli bireyler için üretilen gösteren bu özel yatakların, kullanımı son derece fonksiyoneldir.

Otomatik Yatak

Otomatik Yatak

Otomatik yataklar

Hasta bireylerin nekahet zamanlarında ya da yatağa bağlı hastaların tedavi süreçlerinde hareket etmek zahmetli veya imkansız olduğu için otomatik yataklar bu durum ele alınarak üretilir. Otomatik yatak, yatağın baştan sonuna dek hareketli bir yapıya sahip olması anlamına gelir. Elle ve kumanda ile kontrol edilebilir.

Katlanabilir yataklar

Katlanabilir Yatak

Katlanabilir Yatak

Katlanılabilir yataklar, hasta bireyler için özel tasarlanmıştır. Hareketli iskelet yapısı ile bu yapıya uygun olarak ek eklemlere sahip olan yatak, kumanda ile kontrol edilebilir. Veya ses özelliği kullanarak komut verilir, komuta bağlı olarak şekil alır ve hastanın yatar ya da oturur pozisyona geçişini sağlar. Hastanelerde sıklıkla kullanılan katlanılabilir yataklar, evlerde de kullanılabilir.

Şişme özellikli yataklar

Hasta yatağının üzerine ya da yere serilmiş olan, akabinde pompa kullanılarak şişirilen ve yatak halini alan bu yatak, hasta yatağı yardımı için pratik kullanıma sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.