Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Boru Tipi Havalı Yatak A+B+C 12 Cm

HM-1200H
Boru Tipi Havalı Yatak A+B+C 12 Cm

Havalı yataklar genel olarak yatalak hastalar için tasarlanmış bir yatak çeşididir ve en önemli medikal ürünlerinden birisidir. Yatalak hastaların sürekli yatmalarından kaynaklanan yaraları öncelemeye yardımcı olan havalı yataklar şişme motoru ve şişme yatak olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Ayrıca havalı yatakların iki tane çeşidi mevcuttur. Bunlar; baklava tipi havalı yatak ve boru tipi havalı yatak olarak bilinmektedir.

Boru Tipi Havalı Yatak Nedir?

Boru tipi havalı yatak adını yatağın üzerindeki birbirine paralel şekilde konumlandırılmış borulardan almaktadır. Borulardan bazıları şişerken bazıları sönük kalmakta ve bir süre sonra sönük kalan borular şişmektedir. Boruların şişip sönmesi sonucunda basınç değişikliği oluşmakta ve basıncın azaldığı bölgelerde kan akışı artmaktadır. Böylelikle hastanın vücudunda yara oluşumu önlenmektedir. Boru tipi havalı yatak iki çeşide sahiptir. Bunlar ise A+B boru tipi havalı yatak ve A+B+C boru tipi havalı yataktır.

A+B+C Boru Tipi Havalı Yatakların Farkı Nedir?

Boru Tipi Havalı Yatak A+B+C 12 Cm

Boru Tipi Havalı Yatak A+B+C 12 Cm

A+B+C boru tipi havalı yatak diğer boru tipi yatak türlerine göre hastaların vücutlarındaki yaraları engelleme konusunda daha başarılıdır. Şişme motorunda birbirinden bağımsız bir şekilde üç tane hava çıkışı bulunmaktadır. Diğer boru tipi havalı yataklarda ise iki tane hava çıkışı bulunmaktadır. Hava çıkışının fazla olması ise hastalarda yara oluşumunun engellenmesine faydalı olması dolayısı ile daha avantajlıdır ve böylelikle dördüncü seviyeye kadar oluşabilecek bası yaralarında koruyucu etkiye sahiptir.

A+B+C Ventilasyonlu 12 cm Boru Tipi Havalı Yatak

Boru tipi havalı yatak modelleri arasındaki en kaliteli ve fonksiyonlu modeldir. Ventilasyon özelliğe hastanın vücudunun hava almasını sağlar. Hasta bu havalı yatak üzerinde yatarken vücüdunda bir masaj hissi oluşur. Üç modüllü bir havalı yatak modelidir. Havalı yatak üzerinde ki boru kanalları sert, orta ve yumuşak şeklinde dağılır. Üç modüllü olması sebebiyle hastanın vücudu için oldukça yararlı bir havalı yatak modelidir. Yara oluşumunu ve terlemeyi tamamen önlemektedir. Yedi dakika içerisinde tüm hava kanalları şişmektedir. Bu şişme işleminin gerçekleşmesi için havalı yatak prize takıp motorunu çalıştırmalısınız. Yüz elli kilograma kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Oldukça sessiz çalışan bu havalı yatak hastanızı uykusunda ya da dinlenme süresinde rahatsız etmemektedir. Sıvı geçirmez kılıfı sayesinde hastanızın yatak üzerinde rahatça yatmasını sağlamaktadır. Havalı yatak, hasta yatağı ile beraber kullanılınca daha sağlıklı bir üründür. Firmamız bu iki ürünü set halinde hizmetinize sunmaktadır. Hastanın kan dolaşımı  sağlanır ve hastanın vücudundaki ağrılar bu havalı yatak sayesinde minimuma iner.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.