Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Boru Tipi Havalı Yatak A+B+C 12 Cm

Boru Tipi Havalı Yatak A+B+C 12 Cm

Havalı yataklar genel olarak yatalak hastalar için tasarlanmış bir yatak çeşididir ve en önemli medikal ürünlerinden birisidir. Yatalak hastaların sürekli yatmalarından kaynaklanan yaraları öncelemeye yardımcı olan havalı yataklar şişme motoru ve şişme yatak olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Ayrıca havalı yatakların iki tane çeşidi mevcuttur. Bunlar; baklava tipi havalı yatak ve boru tipi havalı yatak olarak bilinmektedir.

Boru Tipi Havalı Yatak Nedir?

Boru tipi havalı yatak adını yatağın üzerindeki birbirine paralel şekilde konumlandırılmış borulardan almaktadır. Borulardan bazıları şişerken bazıları sönük kalmakta ve bir süre sonra sönük kalan borular şişmektedir. Boruların şişip sönmesi sonucunda basınç değişikliği oluşmakta ve basıncın azaldığı bölgelerde kan akışı artmaktadır. Böylelikle hastanın vücudunda yara oluşumu önlenmektedir. Boru tipi havalı yatak iki çeşide sahiptir. Bunlar ise A+B boru tipi havalı yatak ve A+B+C boru tipi havalı yataktır.

A+B+C Boru Tipi Havalı Yatakların Farkı Nedir?

A+B+C Sistem Boru Tipi Havalı Yatak

A+B+C Sistem Boru Tipi Havalı Yatak

A+B+C boru tipi havalı yatak diğer boru tipi yatak türlerine göre hastaların vücutlarındaki yaraları engelleme konusunda daha başarılıdır. Şişme motorunda birbirinden bağımsız bir şekilde üç tane hava çıkışı bulunmaktadır. Diğer boru tipi havalı yataklarda ise iki tane hava çıkışı bulunmaktadır. Hava çıkışının fazla olması ise hastalarda yara oluşumunun engellenmesine faydalı olması dolayısı ile daha avantajlıdır ve böylelikle dördüncü seviyeye kadar oluşabilecek bası yaralarında koruyucu etkiye sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.