Çocuklar için hasta yatakları

Hasta yatakları her açıdan seçkin hastane ürünlerinden biri durumuna geldi. Teknolojinin gelişmesi ile beraber Hasta yataklarının daha fazla modeli ve özelliği mevcuttur. Hastane yataklarını tek bir model olarak tasarlamak doğru olmaz. Çünkü hastalar asla tek tip hasta değildir. Cinsiyet farkı, maksimum özellik olarak ortaya çıkabiliyor. Birçok hasta yatağı fiyatları modelleri ile kadın ve erkekler ya da çocuklar için ayırt edilmiştir. Her birinin kendine has belirli özellikleri bulunur.

Çocuk Hasta Yatakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde pediatrik hastalar yetişkin bireyler kadar çoktur. Her çocuk hastanın aileleri çocuklarının hastalığını rahat bir şekilde geçirmesini istiyor. Bu sebeple kendileri için doğru hasta yatağını bulmaya çalışıyorlar. Çocuğunuzun hiç beklenmedik bir hastalığı, hasta yatağına ihtiyaç duymanıza sebep olabilir. Günümüzde yatak üreticileri anne ve babalara bu konuda ciddi destek veriyor. Gönül rahatlığı ile çocukların hasta yatağında tedavilerini tamamlamalarını istiyorlar.

Alanında uzman yatak tasarımcılar en iyi şekilde ailelere hizmet sunuyorlar. Yetişkin olan hastalar gibi çocukların da her türlü ihtiyacını yatarak problemsiz bir şekilde karşılanması gerekir. Özellikle bu dönemde hasta çocuklar psikolojik yönden çöküntüde oldukları dönemlerdir.

Hasta yakınları çocuklarına en uygun şekilde almış oldukları hasta yatakları ile onları bu süreçte rahat ettirmeye uğraşırlar.

Çocuk Hastane Yatakları Fiziksel Olarak Ne Şekilde Olmalıdır?

Pediatrik hastane yatağının çocuklar için özel bir şekilde tasarlanması gerekir. En önemli konuların başında devamlı ilaç kullanmak ve yatakta yatmak zorunda kalan çocuk hastalar için serum yerleştirme yerlerinin olması oldukça önemlidir. Yerden yüksekliği çocuklar için uygun hale getirilecek şekilde tasarımı yapılmış yataklar tercih edilmelidir. Çocuk hasta yatağı modelleri ayak ve baş bölümleri hareket ettirebilir şekilde olması gerekir. Bu sebeple çocuk yattığı sırada sıkılmaması için, televizyon izlemesi ve kitap okuması ya da herhangi bir işle meşgul olabilmesi hasta yatağını istediği pozisyona getirebilmesi ile olur.

Çocuk hasta yatağı modelleri

Çocuk hasta yatağı modelleri

Çocuk Hasta Yatağında Havalı Yatak Nasıldır?

Çocuk hasta yatağı havalı yatağın özellikle yeni dünyaya gelmiş bebekler için önem arz eder. Bunun sebebi ise yeni doğmuş olan bebeğin fiziksel olarak kendi kendine yeterli bir durumda olmadığıdır. Havalı yataklar da bir süreliğine de olsa veya uzun bir süre yatmak zorunda olan her bir çocuk ve bebek hemen hemen bütün ihtiyaçlarını yatakta iken giderebilir.

Havalı yatak sayesinde çocuk her yöne dönebilir ve yatağın kumanda özelliğini kullanarak kendi istediği pozisyona geçebilir. Bütün bunların beraberinde yatakta basınç sistemi de çocuğun bedenindeki kan dolaşımının kazanmasını ve varsa bedensel hareket yeteneklerinin güçlenmesi ne fayda sağlar.

Çocuk Hasta Yataklarında Çocuk Kilolu İse Ne Yapılması Gerekir?

Bazı çocuklar doğum sonrasında diğer çocuklar ise doğumdan itibaren aşırı kilolu olma durumu obez olması anlamına geliyor. Bu durum da çocuklar için bir sağlık problemi olabiliyor. Obezite sorunu olan çocuklar için de ayrı bir hasta yatağı tasarlanıp üretilmesi mevcuttur. Bu yatağın en önemli özelliklerinden birisi ise havalı yatak olmasıdır.

Obez çocukların en büyük sorunu kilosunun fazla olması olduğu için yattıkları sırada kendini oldukça rahat hissetmesi gerekir. Havalı yatak bu yüzden çocuk hastalar için ve fazla kilolu olan hasta gruplarının kullanması tavsiye edilir. Kilo yönünden aşırı olan çocukların normal çocuk hasta yatağı modelleri kullanmış olduğun da bir süre geçtikten sonra omurga eğrilikleri meydana gelir. Kilolu grupta olan çocuklar için en ideal yatak onlara özel bir şekilde tasarlanmış olan obez yatağıdır.

Çocuk Hasta Yatakları Modelleri Nelerdir?

Çocuk hasta yatağı kiralama fiyatları ve çeşidine göre farklılık gösterebiliyor. Bedeninde yanıklar meydana gelmiş olan bir çocuğun yatması gereken yatak oldukça önem arz eder. Bu durumda çocukların yavaş hareket etmesi ve ani hareketten kaçınması gerekir. Ani hareketlerinde yanıklar daha da fazla hasar alabilir ve hastayı ağrısından dolayı oldukça rahatsız eder. Yanık sorunu olan hastalar için yatak çeşidi düz bir şekilde olması onlar için en uygun olanıdır.

Bu şekilde sırtındaki veya başka bir bölgesindeki olan yanıklar yara oluşumuna dönüşmez. Başka yataklarda bulunduğu gibi bu yatağında sağ ve sol tarafında 2 adet korkuluk ve kolluk bulunur. Bu aparatların sayesinde çocukların tedavisi daha da sağlıklı bir şekilde yürütülür. Yanık derecesine göre ileri vakalarda özel kumaştan üretilmiş olan hasta yatakları vardır.

Dört Motorlu Çocuk Yatağı

4 motorlu çocuk yatağı özellikle ortopedik olarak kırık ve çıkıkları olan hastalar için tasarlanmış bir yatak çeşididir. Çocukların rahatsızlığı özellikle ortopedik kaynaklı olduğundan uyuma esnasında rahat bir şekilde ağrısız uyumasını sağlamak için 4 motorlu çocuk hasta yatağı bu konuda tasarlanmış olan bir yataktır. Bu yatak sayesinde çocuklarda terleme durumu olmayacağı için ve pozisyon değiştirmek istediğinde kendi istediği pozisyonu geçebilme olanağı vardır.

Yatağın sağ ve sol tarafında bulunan kolluklar sebebi ile hastanın düşme gibi bir olay ile karşılaşmasını engeller. Kollukların en önemli özelliği olan kilitlenebilmesi çocuğun ani hareketlerinde korumasına yardımcı oluyor. Bu yatağın en önemli özelliklerinden bir tanesi yatağın dört bir tarafında kumandası ve serum askısı 4 motorlu olan çocuk hasta yatağında yer almasıdır.

Çocuk Hasta Yatağında Otomatik Yatak

Çocuk hasta yatağında otomatik yataklar özellikle yeni operasyon geçirmiş yani yeni ameliyat olmuş çocuk hastalar için kullanılabilecek bir yatak çeşididir. Bu yatak sayesinde çocuğun ameliyat sonrası daha sağlıklı bir şekilde tedavisi devam etme olanağı sağlanmış olur. Otomatik yatağın elektrik kesilmesi esnasında özelliklerinin devam ettirebilmesi için pil gücü vardır. Bir gücü sayesinde yatağın her işlemi aksamadan devam ettirilir.

Yatağın üzerinde yer alan gözenekler sayesinde bir havalandırma sistemi bulunur. Bu gözenekler ile çok nem olmasının önüne geçirilir. Bu yatak çocuğun rahatlıkla yemek yeme ve içme gibi bedensel ihtiyacını gidermesi mümkündür. Otomatik çocuk hasta yatağı çocuğun talep ettiği pozisyona geçme hususunda çok yardımcı olacaktır. Bu tür hasta yatağı modelleri çocuğa bakıcılık yapan kişi içinde avantaj sağlar. Hastanın ihtiyacını giderirken herhangi bir zorlukla karşılaşmadan yatak hareket ettiği için kolaylıkla yapacaktır. Çocuk hastaların tedavilerinin olumlu ilerlemesi için hasta yatağı satın alırken çocukların mevcut durumuna göre yatak tercih edilmesi gerekir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir