Hasta Yatakları Kiralama

Hasta yatağı kiralama, hastanede sürekli tedavi süreci bittikten sonra ve hastanın evde kısa süreli tedavisi sırasında hasta yatağı kullanmak gerekebilir. Normal yataklara göre hasta yatakları hem hastayı daha rahat rahatlatmak hem de uzun süre yatmaktan kaynaklanan yaralanmaları önlemek için kullanılmaktadır. Hastanın yatağı eve getirilir ve kurulur. İş bittiğinde iade edilecektir. Bu şekilde uygulanan bir sisteme hasta yatağı kiralama denir.

Hasta Yatakları Kullanım Alanları

Hasta yatakları kullanım alanları oldukça geniştir. Hastanelerde görmeye alışık olduğumuz diyaliz merkezlerinde, sağlık merkezlerinde ve güzellik merkezlerinde de kullanılmaktadır. Hasta yatakları tüm kamu ve özel hastanelerde kullanılmaktadır. Hastaların durumu göz önünde bulundurularak odalarda manuel veya motorlu bir çeşit yatak kullanılması tavsiye edilir. Trendelenburg modelleri yoğun bakım ünitelerinde kullanılması tavsiye edilir. Trendelenburg yatakları, yoğun bakım ünitesinde hasta bakımını desteklemek için öne ve arkaya dikey olarak konumlandırılmıştır.

HM-4500 4 Motorlu Trendelenburg Hasta Yatağı

HM-4500 4 Motorlu Trendelenburg Hasta Yatağı

Hastanelerde doktor ve hemşirelerin çok sayıda hastası olduğu için hasta bakımında yatakların özellikleri çok önemlidir. Hasta yataklarının kullanım alanları arasında evler yer almaktadır. Bazı hastaların hastanede yattıktan sonra evde istirahat etmeleri gerekebilir. Bazen hastanın iyileşme şansı olmaz ve hayatının geri kalanını yatakta geçirebilir. Evdeki yataklar da bakıcının işini kolaylaştırır. Herkes hastasının bir an önce iyileşmesini ister. Ancak gerçek böyle değilse hastanın beden ve ruh sağlığının iyi olması için hasta yatağı modelleri seçimine dikkat edilmelidir. Hasta yatakları, huzurevlerinde ve fizyoterapi merkezlerinde de kullanılmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatağı üreticileri müşterilerine her türlü seçeneği sunmaktadır. Hasta yataklarının kiralanması ve satışı müşterilere sunulan seçenekler arasında yer almaktadır. Yatak özel donanımlı olduğu için fiyatları normal yataklara göre biraz daha yüksektir. Hastanın sağlığı ve ruh hali düşünüldüğünde yatak ücreti çok yüksek değil. Hastaların durumu farklıdır. Bazı hastalar hareket kaybı nedeniyle kalıcı olarak yatalak olmalıdır. Yatalak olan veya yataktan kalkamayan hastalar için yatak alınması gerekmektedir. Çünkü hastanın iyileşme şansı yoktur ve yatak kullanılmadan kalır.

Hastane yatağı kiralama, hastaları iyileşme olasılığı yüksek olanlar için idealdir. Hastanın kısa süreliğine yatağa ihtiyacı yoksa satın almak yerine kiralamakta fayda var. Kira, satın alma fiyatından daha düşüktür. Kiralama, hastanın beklenen iyileşme süresine göre gerçekleşir. Süre sonunda hasta iyileşmemiş ise firma ile yapılacak görüşme sonucunda kiralama süresi uzatılacaktır. Kiralama süresi sonunda yatak firmaya iade edilir.

Kiralık hasta yatakları

Kiralık hasta yatakları

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları özelliklerine göre değişmektedir. Manuel modellerde hastane yatak fiyatları çok daha düşüktür. Motorlu ve elektrikle çalışan motorlu hasta yatakları manuel olanlara göre daha pahalıdır. Yatakların fiyatı belirlenirken, özellikleri dikkate alınır. Motor sayısı arttıkça motorlu hasta yatağı fiyatları da artmaktadır. 2 motorlu yataklar daha ucuz, 4 motorlu yataklar daha yüksektir. En pahalı yataklar temizdir. Havalı yataklar en pahalı hastane yataklarıdır. Yurt dışından ithal edilen yataklar döviz kuruna endeksli olduğu için ülkemizde yüksek fiyata satılmaktadır. Yabancı şirketlerin yatak payları da oldukça yüksek.

Hasta Yatağı Satın Mı Yoksa Kirala Mı?

Doktorlar tarafından hareket ve iyileşme olasılıkları öngörülmeyen yatalak hastalar için yatak satınalmak daha mantıklıdır. Hastane yatağı kiralama, bir süredir iyileşmekte olanlar için idealdir. Hasta yataklarının rahat kullanımı nedeniyle bazı hastalar iyileştikten sonra da kullanmak istedikleri için kiralamak yerine satın almayı tercih etmektedirler.

En İyi Hastane Yatağı Hangisidir?

Hastanın durumuna göre en iyi ve en doğru hastane yatağı seçilir. Hastanın kilosuna, isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir yatak en iyi yataktır. Kaliteli yatak üreten firma seçiminde en önemli kriter hastanın durumu ve hastalığıdır.

Ev Tipi Hasta Yatağı Var Mı?

Birçok kişi hastane yataklarını ilk olarak hastanelerde görür. Hastanede yattıktan sonra evde tedaviye devam etmesi gereken kişiler için ev tipi yataklar yapılır. Evde kullanılan yataklar arasında manuel, motorlu ve şişme yatakların her modelini bulmak mümkündür. Yerinden hareket edemeyen yatalak hastaların tuvalet ihtiyacını karşılamak için yardımcı olan saksı modelleri de bulunmaktadır. Ahşap yatak başlıkları, evde hasta yataklarının iç kısımları için en uygun olanıdır.

Ev tipi hastane yatağı modelleri

Ev tipi hastane yatağı modelleri

Hasta Yatağı Nereden Alınır?

Ülkemizde birçok yatak üreticisi bulunmaktadır. Bu firmalar arasında ileri teknoloji sistemleri kullanan firmalar tercih edilmelidir. Firmaların en son sistemi kullanarak satın aldıkları yataklar daha fazla verim elde edecektir. Yatak satın almadan önce garanti süresi, yatağın montajı ve diğer şeyler hakkında bilgi almalısınız. Kaliteli ve ileri teknoloji kullanan firmaların yatakları çok daha uzun ömürlüdür. Hasta sağlığına daha fazla katkı sağlayan, dayanıklı, uzun ömürlü ürünler üreten firmalar tercih edilmelidir.

Havalı Hasta Yatağının Faydaları Nelerdir?

Yatalak veya uzun süre yatakta kalan hastalarda zamanla basınç ülseri gelişir. Bu ülserler vücudun hareketsizliği nedeniyle çeşitli nedenlerle ortaya çıkar. Havalı yatakların içine yerleştirilen hava kanalları sayesinde hasta basınç yaralarından kurtulur. Yaraları diğer yataklara göre daha hızlı iyileştirir. Havalı yataklar özellikle yaralanması olan hastalar için tavsiye edilir.

Hasta Yatağının Garanti Süresi Nedir?

Hasta yatağının garanti süresi firmaya göre değişiklik gösterebilir. Garanti süresi boyunca onarım ve bakım ücretsizdir. Sağlıkları şüpheli olduğundan tamir ve bakım konusunda çok hassastırlar. Sorunu en kısa sürede çözmeye çalışacaklardır. Hasta yatağı fiyatlarına bakıldığında kesinlikle garanti süresi ve kapsamı hakkında firmadan bilgi alınması gerekmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir