Elektrikli Hasta Yatağı Çeşitleri

Elektrikli hastane yatakları sağlık sektöründe devrim yarattı. Çok çeşitli rahatsızlıkları olan hastaların rahat ve ağrısız yaşamalarına yardımcı olurlar. Hastaneler, elektrikli hastane yataklarını kullanarak hastalarına daha iyi bakım sağlarken enerji maliyetlerinden tasarruf sağlar. Elektrikli hastane yatağı teknolojisi şu anda farklı ihtiyaçlara ve bütçelere uygun birçok farklı modelde mevcuttur.

Elektrikli hasta yatağı kullanırken izlemeniz gereken birkaç adım vardır. Bu adımlar, açmayı, yatak yüksekliğini ayarlamayı ve yatağın güç kaynağına bağlanmasını içerir. Elektrikli hastane yatakları, destek ve hareket sağlamak için elektrik kullanan bir tür tıbbi yataktır. Bu yataklar, hareket etmekte güçlük çeken veya nefes alma konusunda yardıma ihtiyacı olan hastalara yardımcı olabilir. Elektrikli hastane yataklarının, hastanın ihtiyaçlarına otomatik olarak uyum sağlama yeteneği de dâhil olmak üzere diğer yatak türlerine göre birçok avantajı vardır. Hastalar, her hareket ettiklerinde yatağı manuel olarak ayarlamaktan endişe duymadan elektrikli hastane yataklarını kullanabilirler.

Elektrikli Hasta Yatağı Nedir?

Normal bir hastane yatağı, hastanın vücudunu desteklemek ve kaliteli tıbbi bakım almalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Elektrikli hastane yatağı, elektronik olarak çalıştırılması ve normal bir hastane yatağında tıbbi bakım alamayan hastaları tedavi etmek için kullanılması bakımından farklıdır. Elektrikli hastane yatağı genellikle yatağa bağlı olan veya hareket edemeyecekleri veya kollarını ve bacaklarını kullanamayacakları bir engeli olan hastaları tedavi etmek için kullanılır.

Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli hasta yatağı, elektronik olarak çalıştırıldığı için genellikle normal bir hastane yatağından farklıdır. Bu, yatağın elektrikle çalıştığı ve bir bilgisayar sistemi aracılığıyla çalıştırıldığı anlamına gelir. Bu sistem, yatağın tek bir hemşire veya doktor tarafından çalıştırılmasına izin verir, bu da tek bir hemşirenin bakamayacağı kadar çok hastanın olduğu durumlarda yardımcı olabilir. Ek olarak, yatak genellikle hastanın yaşamsal belirtilerini takip etmek ve gece boyunca konumlandırmak için kullanılan sensörlerle tasarlanır. Bu sistem, hastaların hızlı ve doğru bir şekilde izlenmesini ve tedavi edilmesini sağlar.

Elektrikli Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

Elektrikli hastane yatağı kullanmak için hastanın genellikle hastaneye yatırılması gerekir. Hastaneye yatırıldıktan sonra hasta yatağa yatırılacak ve bir hastane önlüğü ve bir yastık verilecektir. Hastanın daha sonra hemşirelerin yatağı işletmesine izin verecek bir feragat formu imzalaması gerekecektir. Hastanın daha sonra, hemşirelerin hastanın yaşamsal belirtilerini izlemesine ve yatağı gerektiği gibi ayarlamasına olanak tanıyan bir kablo aracılığıyla yatağa bağlanması gerekecektir. Hemşireler daha sonra hastaya ilaç sağlayabilecek, yemeklerini yiyebilecek ve hastanın diğer ihtiyaçlarını karşılayabilecektir. Hasta yatağı fiyatları birçok açıdan farklılık gösterir.

Elektro cerrahi yatağı veya ESB olarak da bilinen elektrikli hastane yatağı, ameliyat için anestezi ve kontrollü bir ortam sağlayarak ameliyatların performansına yardımcı olan bir ekipmandır. Elektrik şebekesine bağlanabilen ve elektrik kumandası ile kontrol edilebilen bir yatak türüdür. Yatak, genellikle lokal anestezi altında yapılanlar da dahil olmak üzere çeşitli ameliyatlar için kullanılır.

Elektrikli Hasta Yatağı Önemi Nedir?

Elektrikli hastane yatağı, hastanın vücuduna anestezi uygulayarak çalışır. Anestezi daha sonra hastanın derisinden ameliyatın yapılacağı genel alana iletilir. Bu, ameliyatın hasta için çok az ağrı ile veya hiç ağrı olmadan gerçekleştirilmesini sağlar. Elektrikli hastane yatağı ayrıca ameliyatın gerçekleştirildiği ortamı kontrol ederek cerrah için temiz, steril bir ortam sağlar.

Elektrikli hastane yatağı kullanmak için izlenmesi gereken birkaç adım vardır. İlk olarak, hastanın tamamen anestezi alması gerekir. İkinci olarak hasta yatağa yatırılır. Üçüncüsü, cerrahın ameliyatın yapılacağı alanı belirlemesi gerekir. Dördüncüsü, cerrahın yatağı elektrik şebekesine bağlaması gerekir. Beşincisi, cerrahın yatağı kontrol etmek için elektrik kontrolörüne gerekli komutları girmesi gerekir. Altıncısı, cerrahın hastanın vücudunda gerekli tüm kesimleri veya ayarlamaları yapması gerekir. Yedinci, ameliyat yapılabilir.

Elektrikli Hasta Yatağı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Elektrikli hastane yatakları, hareket üretmek ve hastanın vücudunu desteklemek için elektrik kullanan bir tür tıbbi yataktır. Hastanelerde nefes alma, hareket etme veya oturma konusunda yardıma ihtiyacı olan hastalar için kullanılabilirler. Elektrikli hasta yatakları, motora güç sağlamak için bir AC adaptörü veya pil kullanır, bu nedenle taşınabilir ve kurulumu kolaydır.

Elektrikli hastane yatakları, onları geleneksel yataklardan daha güvenli kılan bir dizi gelişmiş güvenlik özelliğiyle donatılmış yataklardır. Genellikle yaşlılar veya hareket sorunları olanlar tarafından kullanılırlar. Elektrikli hastane yatağının faydaları arasında, kaldırılmaya gerek kalmadan yatağa aktarılabilmesi, alt omurgaya baskıyı önlemek için bacakları kaldırabilmesi ve sıcaklığı kontrol edebilmesi yer alır.

Elektrikli Hasta Yatağı Hasta Karyolası

Elektrikli Hasta Yatağı Hasta Karyolası

Elektrikli Hasta Yatağı Kullanmanın Püf Noktaları

Elektrikli hastane yatağı kullanmanın birkaç yolu vardır. Elektrikli hastane yatağı kullanmanın en yaygın yolu hastanın sırt üstü yatmasını sağlamaktır. Yatak daha sonra hasta duvara bakacak şekilde döndürülür. Hastanın bacakları daha sonra kalçalardan 90 derecelik bir açıda olacak şekilde kaldırılır. Daha sonra hastanın başı ve omuzları, kendilerini rahat hissedebilecekleri bir seviyede olacak şekilde yükseltilir. Daha sonra yatak yatar pozisyona getirilecektir.

Elektrikli hasta yatağı kullanırken ortaya çıkabilecek bir takım sorunlar vardır. En sık karşılaşılan sorun yatağın hastanın vücuduna uyum sağlayamamasıdır. Bu genellikle rahatsızlığa neden olabilir. Elektrikli hastane yatağı kullanırken oluşabilecek diğer problemler arasında basınç yaraları, düşmeler ve yatağın yanlış kullanımı sayılabilir.

Elektrikli hastane yatakları, hastaların genel yaşam kalitesini iyileştirmede önemli bir rol oynamaktadır. Hareket edemeyen veya hareket etmek istemeyen hastalara rahatlık, destek ve hareketlilik sağlarlar. Hastanelerde yatak sayısını azaltmak, kalış sürelerini kısaltmak ve hastaların yaşam kalitesini iyileştirmek gibi bir takım faydaları vardır. Firmamızdan güvenilir ve kaliteli hasta yatağı kiralama hizmeti alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir