elektrikli hastane yatakları

Elektrikli hastane yatağı, omurga yaralanmaları veya ağrıları olan hastaları tedavi etmek için kullanılan tıbbi bir cihazdır. Yatak, hastalara terapi sağlamak için elektrik kullanır. Ayrıca teknoloji, omurga yaralanması olan bazı hastaların hastanede kaldıkları süre boyunca hareket etmelerini ve egzersiz yapmalarını mümkün kılıyor. Bu, ağrılarını önemli ölçüde azaltabilir ve yaşam kalitelerini iyileştirebilir.

Elektrikli hasta yatağı, hastalara terapi sağlamak için elektrik kullanır. Yatak, bir hasta odasına yerleştirilir ve güç kablosunun bittiği bir prize bağlanır. Yatağın tabanındaki bir motor, hastanın sırtının belirli bölgelerine basınç uygulamak için yukarı ve aşağı, yan yana hareket eder veya döner. Bu yöntem genellikle sırt cerrahisi veya fiziksel rehabilitasyon gibi omurga yaralanmaları için diğer tedavilerle birlikte kullanılır.

Elektrikli Hasta Yatağı Nedir?

Elektrikli hastane yatağı kullanırken, sağlık hizmeti sağlayıcıları, ek ağrıya neden olmaktan veya hastanın daha fazla yaralanmasına neden olmaktan kaçınmak için katı güvenlik protokollerini izlemelidir. Ek olarak, hastalar elektrikli hastane yatağını ilk kullandıklarında biraz rahatsızlık hissedebilirler, ancak bu genellikle vücutları alıştıkça zamanla geçer.

Omurilik yaralanması olan hastalar, ağrıları için tedavi sağlarken hareket etmelerine izin verdiği için elektrikli hastane yatağından büyük ölçüde yararlanabilir. Acil serviste veya genel tıbbi koğuşta kaldıkları süre boyunca, hastaların tedavi için bir sandalyeden sert bir yüzeye transfer edilmeleri dışında çok az hareketi olabilir.

Elektrikli hasta yatağı

Elektrikli hasta yatağı

Elektrikli Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

Elektrikli hasta yatağı kullanmak, hastaların kaldıkları süre boyunca ek ağrı veya rahatsızlığa neden olmadan serbestçe hareket etmelerini sağlar. Bu yatak tipi, ister oturma pozisyonundan inip kalkıyor, isterse çömelme yapıyor olsun, orta düzeyde egzersiz rutinlerine izin verdiği için, yatağın tabanında hareket ederken düşme tehlikesi olmadan egzersiz yapabilirler.

Elektrikli hastane yatağı, iyileşmeye ve iyileşmeye yardımcı olmak için elektrik kullanan bir yataktır. Başka bir deyişle, elektrik kullanımı ile vücudun doğal iyileşme sürecini hızlandırır. Sonuç olarak, hastalar daha hızlı iyileşir ve enfeksiyona daha az eğilimlidir. Ayrıca elektrikli hastane yataklarıyla donatılmış hastaneler hastalar için daha konforlu ve daha güvenlidir.

Elektrikli Hasta Yatağı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Doğal bir iyileşme sürecini kolaylaştırmak için elektrikli hastane yatağı kullanılır. Hasta, bir güç kaynağı tarafından etkinleştirildiğinde ısı üreten elektrik yüklü bir şilte üzerinde yatar. Bu sıcaklık hissi, kan dolaşımını teşvik etmeye yardımcı olur ve kemiklerin ve kasların hareketini teşvik ederek iyileşmeyi destekler. Bu aynı zamanda bir rahatlık hissini teşvik eder ve ameliyatlardan iyileşen veya artrit veya sırt ağrısı gibi kronik rahatsızlıklardan mustarip hastalar için ağrıyı azaltır.

Bu yataklar, işlemleri tamamlandıktan sonra bir an önce bağımsız olmak isteyen hastalar için idealdir. Elektrikli hasta yatakları, hastanelerde ağrı ve rahatsızlık tedavisinde kullanılmaktadır. Ek olarak, bu yataklar sağlık personeli için güvenliğin yanı sıra hastanede kaldıkları süre boyunca hareket etmeye ihtiyaç duyan hastalar için rahatlık sağlar. Yataklar hastaları daha hızlı iyileşmeye, kaygıyı azaltmaya, uykuyu teşvik etmeye ve düşük tansiyon nedeniyle ameliyat sonrası ağrı ve şişliği azaltmaya teşvik eder.

Elektrikli Hasta Yatağı Hastanelerde Mevcut Mu?

Çoğu hastane, hastane yatağının hem elektrikli hem de elektriksiz versiyonlarına sahiptir; ancak bazı küçük tesisler, alan sınırlamaları veya bütçe kısıtlamaları nedeniyle yalnızca elektrikli versiyonlara sahiptir. Bir elektrikli yatağın montajı, hasta odasının içinde elektrik kablolarının olmasını gerektirir, böylece yatağın başlığında veya ayak tabanında bulunan anahtarlar aracılığıyla şilteye güç sağlanabilir.

Kablolama genellikle hastanın yatak başlarının veya ayaklıklarının yanına monte edilmiş bir güç kutusuna bağlanır, böylece hasta, ister yalnız isterse hemşireler veya terapistler gibi tıbbi personelin gözetimi altında olsun, istediği zaman ısısını açabilir. Güç anahtarı, üniformalarına veya ceplerine takılı vericiler aracılığıyla hasta yatağı üzerinden uzaktan tedavi uygulamak isteyen tıbbi personel tarafından basıldığında hemen açılacak şekilde programlanmalıdır.

Elektrikli Hasta Yatağı Kimlerin Kullanımına Uygundur?

Elektrikli hastane yatakları, hastaları hastanedeyken tedavi etmek için kullanılır. Bu yataklar, hastaları etkili bir şekilde tedavi etmek için gerekli kas desteğini ve gevşemesini sağlamak için elektrik kullanır. Bu yataklar aynı zamanda hastaneleri hastalarının çarşaflarında sert kimyasallar kullanmaktan veya rahatsız yataklardan dinlenme eksikliği nedeniyle hastaları sık sık taşımaktan kurtarıyor. Elektrikli hastane yatakları modern sağlık tesislerinde çok önemlidir ve tüm hastanelerde standart olmalıdır.

Elektrikli hastane yatağı modelleri

Elektrikli hastane yatağı modelleri

Bir hastane yatağı, hastaları etkili bir şekilde tedavi etmek için gerekli kas desteğini ve gevşemesini sağlamak için elektrik kullanır. Elektrikli yatakta bulunan elektrik motorları, hastaların yattıkları süre boyunca sırt ağrısı veya boyun ağrısı yaşamaması için sırt desteği görevi görür. Doktorlar, hastanın durumuna göre belirli bir elektrikli yatak tipi reçete eder.

Örneğin, obez bir hasta, sağlıklı bir kişinin kullanacağından daha büyük, daha lüks bir modele ihtiyaç duyabilir. Hastalar genellikle ameliyatlarından sonra birkaç hafta elektrikli yataklarında kalır ve bu süre zarfında yataklarının yerleşik fonksiyonlarından uygun tedaviyi alırlar. Hastaneler, hastaların yattığı yerde eski moda şilteler yerine elektrikli yataklar kullanarak tasarruf sağlıyor. Firmamızdan elektrikli hasta yatağı kiralama ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir