Elektrikli Hasta Yatağı

Elektrikli hasta yatağı herhangi bir rahatsızlık sonucu yatağa bağımlı hastalar tarafından kullanılan medikal bir sağlık ürünüdür. Her yaşta hasta için özel olarak üretilen bu yataklar, ölçü ve ebatlarda hastanın; kilo,boy,yaş kıstasları göz önüne alınarak üreticiler tarafından en konforlu halde üretilebilen elektrikli hasta yataklarıdır. Örneğin; yaşlı ve kilolu olan bir felçli hastanın yatak istirahati ile tedavi görmesi ve yaşamını sürdürmesi gerekmektedir. Bunun için normal bir yataktan fazlası gerekmektedir. Çünkü rahat hareket edebilme şansı yoktur veya vücudunun sadece belli kısımlarını hareket ettirebileceği için elektrikli yataklar bu aşamada devreye girmektedir.

Vücudun her bölgesine uyum sağlayan yataklar

Ergonomik Hasta Yatağı

Baş, boyun, ayak kısımlarının hareket kabiliyetini kolaylaştıran hastanın rahatsızlığı ve vücut yapısına uygun üretimi sağlanan fonksiyonlu yataklardır. Bu elektrikli hasta yatakları; hastanın hastane, bakım ev, rehabilitasyon merkezleri dışında da kullanılabilen ev ortamında da rahatça bakımını sağlayabilen yataklardır. En büyük özelliği hastanın bulunduğu ortama göre ölçü ve ebatlarda aynı dizayn ile imal ediliyor olmasıdır. Bunun için imalatçı bir çok firma farklı özellik ve fonksiyonlarda imalatını gerçekleştirmektedir.

Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli hasta yatakları, hastanın hayatı boyunca veya uzun süre tedavi olacağı zamanlarda ilaç alımı ve diğer gerekli ihtiyaçlarının gereksinimini sağlayacak düzeyde üretilmektedir. Aynı hastane ortamında ki gibi kendi evlerinde de hijyenik, kaliteli ,dayanıklı üretilen bu yataklardan da oda vs. gibi mekanlarda kolayca kullanabilme özelliğine rastlamak mümkün.

Neden Elektrikli Hasta Yatağı Kullanılmalı

Hasta yatağı sadece bir yataktan ibaret olmadığı gibi, teknolojik gelişmelere uygun koşullarda üretilen hava alabilen özellikteki hasta yataklarıdır. Bu sayede hastanın tedavisi yapılırken veya yaşamını sürdürürken oluşabilecek başka sağlık sorunlarının da önüne geçilebilmektedir. Elektrikli hasta yatağının kullanım amacı hem tedaviye destek sağlamaktır. Ayrıca hastanın konforlu bir yaşam sürmesini, başka rahatsızlıkların önüne geçilmesini amaçlar. Sürekli ilaç alması gereken bir hastanın yatağının diğer aparatlarından olan serum askılığı hasta bakıcısı kumanda çağrı sistemi gibi elektrikli hasta yatağına uygun dizayn edilen aksamlarla kullanımını pratikleştirmektedir. Bu yatakların sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuk hastalar için de özel olarak üretildiğini söyleyebiliriz. Uzun tedavi sonucunda vücut yarası vb. hareketlerden kaçınılması ancak bir elektrikli hasta yatağı kullanımıyla gerçekleşmektedir.

Elektrikli Hasta Yatağı Hasta Karyolası

Elektrikli Hasta Yatağı Hasta Karyolası

Konforlu ve Rahat Hasta Yataklarıyla Hastaları Mutlu Edin

Şunu da belirtmek gerekirse, yatalak bir hastanın daha uzun süre yaşamasının yanında daha konforlu ve rahat ettirebilmek hem hasta yakınlarını hem de hastaları mutlu edebilmekte hatta tedavi sürelerini kısaltabiliyoruz. Hayat şartları ve koşulların sağlığımızı korumamız, bozulduğu zaman da en etkin tedavi ve medikal ürünlerle desteklememiz yararımıza olacaktır. Elektrikli hasta yataklarını aynı zamanda da hasta yakınlarına yüksek bir maliyet oluşturmayacak şekilde üretilen bu yatakları imalatçı özellikteki firmalardan almak en mantıklı seçim olacaktır.