Elektrikli Hasta Yatağı

Hastane yatağı günümüzde en çok merak edilen nesnelerden biridir. Bu nedenle firmamız siz sadık müşterilerimizin her zaman yanındadır ve en iyisini ortaya çıkarmak için çalışmaktadır. En doğru bilgiyi sağlar ve hastaların en uygun yatağı seçmesine yardımcı olur. Sürekli gelişen teknoloji ile hasta konforunu hızlandırmak ve tedavi süreçlerinde en iyi iyileşmeyi sağlamak için çok çeşitli hastane hasta tipleri üretilmeye başlanmıştır.

Bu konuda hastaya, sevdiklerine veya bakıcısına yardımcı olacak motorlu hastane yataklarıdır. Motorlu hastane yatağı, en popüler hastane yatağı türü olmasının yanı sıra manuel yöntemlerle de insanların yaşam kalitesini daha da artırmayı hedefliyor. Hastane yatağına hasta tarafından öncelik verilmesi, hastanın hastane yatağını uzun süre reçete etmesi maliyet açısından dikkat çekmektedir.

Doğru Hastane Yatağı Nasıl Seçilir?

Yatak çeşitli ebatlarda olduğu için en önemli noktalardan biri hangi hastanın uygun olduğuna karar vermektir. Örneğin hasta hareket halindeyken ara sıra yatma ihtiyacı duyuyorsa, hareket kabiliyetine uygun bir hasta tercih edilmelidir. Ya da tuvalete bile gidemeyen hastalar, tuvaleti olan bir hastane yatağını tercih ederler.

Hastane Yatağı Fiyatları

Hastane Yatağı Fiyatları

Elektrikli Hastane Yatağı Fiyatı Nedir?

Hastane yatağı fiyatı, yatağın işlevine göre modeline göre değişiklik göstermektedir. Örneğin elektriğin olup olmaması, tuvalet olup olmaması, hastane yatak fiyatlarının düşmesine veya artmasına neden olmaktadır.

Hastanın ailesi, hastaneye giren kişinin fiziksel özelliklerine ve hastalık süresine göre hastane yatağı seçmelidir. Aynı şekilde hasta yatağı modelleri de hastanın ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Kriterler doğru bir şekilde belirlendikten sonra hasta yatağı fiyatları belirlenecektir. Elektrikli hastane yatağı kiralamak da tasarruf etmek için bir seçenek olabilir.

Hastane Yatağı Fiyatı Ne Kadar?

Elektronik hastane yatağının mekanize olması, yatağın açısının değişmesinde en önemli etkendir. Sırtüstü pozisyonda hastanın hareketlerine yardımcı olan cihazlara sahiptir. Ve parçalar, elektrikle çalıştırılması gereken tıbbi ürünlerdir.

Bunlar, yukarı ve aşağı hareket etmelerine yardımcı olmak için kontrolleri kullanan yatak destek durumlarıdır. Bu cihazlarla hastalar belirli sayıda yemek yemelerine veya egzersiz yapmalarına yardımcı olabilir. Elektrikli hasta yatağı modelleri böyle bir durumun ortaya çıkması özellikle bakıcılar için büyük kolaylık getiriyor. Aksi takdirde bu işlevler ve ihtiyaçlar ancak yardımcının gücüne göre karşılanabilir.

Hastane Yatağı

Hastane Yatağı

Elektronik hastane yatakları, en güvenilir üreticiler tarafından tasarlanmıştır. Hasta güvenliği ve rahat bir yatak, en önemli öncelikler ve hususlar arasındadır. Teknolojinin gelişmesiyle daha da ileri giden bu hastane yatakları, güvenlik önlemleri düşünülerek medikal ürünlerle tasarlanmaktadır.

Tüm elektrik bağlantı malzemeleri en ince ayrıntısına kadar test edilmiş ve hasta güvenliğini en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle firmamız, hastane yatağını hastanın ihtiyaçlarına göre hem ekonomik hem de tedavi sürecinde verimli hale getirmek için çalışmaktadır.

Elektrikli Hasta Yatakları Neden Kullanılmalı?

Kullanımı oldukça sakıncalı olan ve bakıcı olmadan kullanılamayacak özelliklere sahip manuel yatakların yerini tamamen elektrikli motorlu hastane yataklarına bıraktığı söylenebilir. Ancak elektriğin olmadığı bazı bölgelerde hastalar için manuel yatak kullanımı görülmektedir.

Rahatlığı ve kullanım kolaylığı ile tercih edilen elektrikli medikal yatak firmamızda geniş bir yelpazede üretilmektedir. Mobil hastane yatakları elektrik motorları ile çalıştırıldığı için kendi içinde belirli tiplere ayrılmaktadır. Bu kategorileri belirleyen ana kriter yatak hareket sayısıdır. Örneğin çift elektrik motoruyla çalışan hastane yatağına iki hareketli hastane yatağı, pistonlu elektrik motoruyla çalışan hastane yatağına 3 motorlu veya 4 motorlu yatak denir.

Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli Hasta Yatakları

Elektronik hastane yatağı ile manuel yatak arasındaki en büyük fark, hastayı bakıcıya bağımlı olmaktan kurtarmasıdır. Elektrikli hastane yatağı, mobil kontrol sistemi ile kolayca kontrol edilebilir. Bu manuel kontrol yerine, kontrol paneli olarak korkuluk üzerine yerleştirilmiş kontrol paneli ile yataklar da bulunmaktadır. Uzaktan kumandadaki her düğme yatağın ayrı bir işlevini kontrol eder. Yatağın başını ayrı bir düğme ile, ayak hareketini ayrı bir düğme ile kontrol ederek yatağın tamamını kontrol edebilirsiniz.

Hastane Yatağı Nasıl Kiralanır?

Geçici olarak hastanede yatan ve dinlenme durumunda olanlar hasta yatağı kiralama tercih edebilirler. Kısa vadeli durumlar için kiralama anlaşmaları tercih edilir. Ancak uzun süreli kullanım için uygun değildir. Kişiler bu yatağa uzun süredir ihtiyaç duyuyorlarsa kesinlikle almaları gerekir. Hastane yataklarının birçok çeşidi bulunmaktadır.

Bu çeşitler tamamen hastanın ihtiyacına göre tasarlanmaktadır. Hastanın fiziki yapısına göre hazırlanan bu yataklar çeşitli imkanlara sahiptir. Kişinin fiziksel yapısını korumak amacı ile yapılan bu işlemler aynı zamanda asansör sistemi sayesinde hastaya büyük fayda sağlamaktadır. Kişiler isterlerse bir motordan dörde kadar farklı işlevlerde hastane yatakları sağlayabilirler.

Ne Tür Hastane Yatakları Vardır?

İnsanların uzun süre uyuyacakları alan rahat ve keyifli olmalıdır. Kişiler uzun süre hareket etmezlerse vücutta ağrılara neden olur. Bu nedenle kişilerin özgürce hareket edebilmesi, yatakta tansiyonu düzenleyebilmesi ve vücuda zarar vermemesi için doğru yatağı seçmek önemlidir. Korkuluklu hastane yatakları insanlara büyük avantajlar sağlamaktadır. Küpeşte sayesinde düşme ve denge bozukluklarının önüne geçilebilir. İnsanları hiçbir şekilde tehlikeye atmamak için hastane yatağı büyük bir özenle tasarlanmıştır.

Elektrikli Hastane Yatağı İşletim Sistemi

Uzun süreli bakım alan hastalar hastane dışında tedavi olmak isteyebilirler. Bu gibi durumlarda kişiye ve hastaya uygun yataklar düşünülmeli ve kullanılmalıdır. Hastane yataklarına genellikle bakım yatağı denir, ancak satın alınabilir veya kiralanabilir. Belirli hasta tiplerine uygun yataklar özelliklerine göre seçilmelidir. Sağlanan yatak çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Verilen yataklar standart yatak olsaydı bunları kullanmak pratik olurdu ancak bu yataklar işlevsel değildir. En çok tercih edilen hastane yatağı hava yatağıdır. Her türlü hasta için uygundur ancak terlemeyi önlemek, yatak felcini önlemek gibi birçok işlevi vardır. Ayrıca şişme yatağın çalışma mekanizması elektriklidir, bu da oldukça kullanışlı ve pratiktir.

Medikal Elektrikli Yatak

Medikal ürünün bir parçası olan elektrikli hasta yatağı hasta için büyük önem taşımaktadır. Hastanın fiziksel yapısı veya mevcut durumu ayakta durmak için yeterli olmadığında, kişiler hastanın yatağına istirahat etmelidir. Hasta yatağı felç, ameliyat, kaza, iş kazası veya bazı sakatlık durumlarında tercih edilebilir. Kişilerin bu süreci daha rahat atlatmasına yardımcı olan hasta yatakları, durumun ihtiyaçlarına göre farklı fonksiyonlarda imal edilmektedir.

Alacağınız medikal elektrikli yatak mutlaka profesyonel bir firma tarafından temin edilmelidir. Hasta konforunu en üst düzeyde tutmak için bu yataklar büyük önem taşımaktadır. Hastalarıyla profesyonelce ilgilenmek isteyenler hastane yatağı satın alabilirler. Çoğu motorlu ve pnömatik hastane yatakları elektrikle çalıştırılır.

Bu yataklar manyetik alanlardan etkilenmez. Bunun için insanlara zarar vermez. Ayrıca, kendisinin özel bir güvenlik durumu vardır. Herhangi bir olay durumunda hasta tamamen bu yataklara yatırılır. Kişiler isterlerse bu yatakları hastaları için kiralayabilir veya satın alabilirler. Hasta yakınlarına büyük fayda sağlayan elektronik hastane yatağı, özel kontrolleri ile farklı yerlere taşınabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir