Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Elektrikli Hasta Yataklarının Manuel Hasta Yataklarından Farkları

Elektrikli Hasta Yataklarının Manuel Hasta Yataklarından Farkları

Hasta karyolası modellerinin iki çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler elektrikli ve manuel hasta yatakları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Günümüzde elektrikli hasta yatakları daha çok tercih edilen bir model türüdür. Hasta yataklarının en büyük özelliği hareket edebilmesidir. Hem manuel hasta yatakları hem de elektrikli hasta yatakları hareket mekanizmasına sahiptir. Elektrikli hasta yataklarının motor sayesinde kumandayla hareket etmesi manuel yataklara oranla daha çok tercih edilmesine neden olmuştur. Manuel hasta yatağı ise yatakta bulunan kol sayesinde hareket etmektedir. Manuel yatakta yatan bir hastanın kendisinin yatağını hareket ettirebilmesi olanaksızdır. Elektrikli hasta yatağı kullanan hasta ise kumanda sayesinde motoru hareket ettirebilir.

Elektrikli hasta yatakları kolay hareket edebildiği için günümüzde daha çok tercih edilen bir model olmuştur. Manuel hasta yatakları günümüzde çok fazla üretilmemekle birlikte az da olsa hala kullanılmaktadır. Elektrikli yatakların ise günümüzde üretimi oldukça yapılmaktadır. Günden güne yeni elektrikli hasta yatakları modelleri üretilmeye başlanmıştır. Manuel yatakların tek bir modeli bulunurken, elektrikli yatakların birçok modeli bulunmaktadır. Elektrikli hasta karyolasının ev tipi ve hastane tipi olmak üzere iki modeli bulunur. Elektrikli hasta karyolası modelleri motora sahiptir. Motor çeşitlerine göre de farklı elektrikli hasta yatağı modelleri bulunur. İki motorlu hasta karyolası, üç motorlu hasta karyolası, dört motorlu hasta karyolası elektrikli hasta karyolası modellerindendir.

Ülkemizde hasta yatağı satışı yapan firmalar elektrikli hasta yataklarının satışına oldukça önem verir. Elektrikli hasta yatağı ayrıca manuel yataklara oranla daha uzun süreli kullanılabilmektedir. Elektrikli hasta karyolası sağlam, konforlu ve rahat bir modeldir. Manuel hasta yatakları ise eski tip bir yatak olduğu için kullanım bakımından pek sağlam değildir. Manuel hasta yatağı 100 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahipken elektrikli hasta yatakları motoru sayesinde 200 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Elektrikli hasta yataklarının özel modelleri bulunur. Bu modeller lazımlıklı hasta karyolası ve ahşap hasta karyolasıdır. Elektrikli yatakları manuel yataklardan ayıran diğer bir farklardan biri bu özel yataklardır.

Uygun fiyatlarla hastalar için elektrikli yatakları tercih ederek hastanın daha sağlıklı ve iyi bir tedavi süreci geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Motorlu Hasta Yatağının Avantajları

Motorlu hasta yatağı günümüzde oldukça tercih edilen bir yatak modelidir. Bu yatak modeli sayesinde hem hasta hem de hasta bakıcısı daha rahat bir şekilde tedavi sürecine devam eder. Hastanın vücudunun daha rahat hareket etmesi motorlu hasta yatakları sayesinde olmuştur. Vücuttaki ağrılar ve eklem bozuklukları ortopedik özelliğe sahip motorlu hasta yatakları sayesinde daha iyi duruma gelir. Teknolojik ilerlemenin artmasıyla birlikte motorlu hasta yatakları oldukça gelişmiştir. Firma olarak birçok çeşitte motorlu hasta yataklarının imalatını yapmaktayız. Motorlu hasta yatakları normal yataklara oranla daha avantajlı bir üründür. En büyük avantajı hareket etme özelliğidir. Özellikle yatalak hastalar bu özellik sayesinde bu yatakları sıkça tercih etmeye başlamıştır.

Hareket özelliğinden ötürü motorlu hasta yatakları sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Yatalak bir hastanın hareket etmeye başlaması o hasta için oldukça önemlidir. Çünkü yatalak hasta bazı temel ihtiyaçlarını bakıcısı sayesinde gerçekleştirirken, motorlu hasta yatakları sayesinde bu ihtiyaçlarını bakıcısı olmadan da gerçekleştirmeye başlamıştır. Örnek olarak hasta baş kısmını kaldırıp kitap okumak ya da televizyon izlemek isteyebilir. Hasta bunu yapmak için eskiden bakıcısını çağırması gerekirken şimdi yatak üzerinde bulunan ve motorun hareket etmesini sağlayan kumanda sayesinde yatağını kendisi hareket ettirebilmektedir.

Motorlu hasta karyolası kullanım bakımından da oldukça kolay bir üründür. Kumandadaki tuşlar sayesinde hasta yatağının motoru oldukça kolay bir şekilde hareket etmektedir.

Motorlu hasta karyolasının bir diğer özelliği de oldukça sağlam olmasıdır. Sağlam olmasından ötürü oldukça uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Hastanız bu yatak modelini ömrü boyunca rahatça kullanabilir. Fiyat olarak da normal yataklara oranla daha uygun fiyatlardadır. Normal bir yatağın yarı fiyatına kaliteli bir hasta yatağı satın alabilirsiniz. Firma olarak bu motorlu hasta yataklarının üretimini ülkemizde yapan ilk firmayız. Yataklarımızda kullanılan motor oldukça kaliteli olup piyasada rakipleri arasındaki en iyi motordur. 200 kilo taşıma kapasitesine sahip olabilecek kadar güçlü hasta yatağı motor çeşitlerimiz bulunur. Motorlu hasta karyolası çeşitleri kapladığı yer bakımından da oldukça avantajlıdır. Evde, hastanede vb yerlerde kolayca kullanıma sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.