Hasta Karyolası

Hayatta birçok kişi yatağa bağlı olarak hayatını devam ettiriyor. Birçoğu felçli, bedensel engelli, organ yetmezliği yaşarken bir kısmı doğum yaptığı için, kaza geçirdiği için ya da ameliyat geçirdiği için hasta yatağı kullanmak zorunda kalıyor. Firmamız da ister kalıcı ister geçici süre yatağa bağlı yaşayan insanlar için ortopedik ve kaliteli hasta yatakları üretiyor.

Üretimini yaptığımız hasta yatakları hastanelerde, hasta bakım evlerinde veya kişilerin şahsi evlerinde kullanılıyor. Tüm yataklarımız 10 yıl garanti belgesi kapsamı altında bulunuyor. Gönül rahatlığı ile firmamızdan hasta yatağı alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Önemi

Firmamızın ürettiği hasta yatakları tamamen hasta bireylerin ihtiyaçlarına yönelik üretilmiştir. Hasta bireyler ömrünün bir kısmını ya da tamamını normal yataklarda geçiremez. Bu hem hastalara eziyet hem de hasta bakıcılarına eziyet olur. Oysa firmamızın ürettiği hasta yataklarında hasta bireyler istediği pozisyona geçebiliyor, birçok kişisel ihtiyacını hallediyor ve daha az ağrıyla hastalık dönemini atlatıyor.

Hastalığın düzelmesi için en önemli kriter moral ve motivasyondur. Bizler de kaliteli hasta yataklarımız ile hastalarımızın daha rahat ve daha huzurlu hissetmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.

Hasta Yataklarımızın Özellikleri

Firmamızın ürettiği tüm hasta yatakları tekerleklidir ve iki tarafında da korumalık mevcut. Tekerlekler sayesinde hasta yatağını dilediğiniz yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Korumalıklar sayesinde ise hastanızın herhangi bir aksi durumda düşmesinin önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda hasta birey korkuluklara tutunarak birçok hareketi tek başına gerçekleştirebilir.

Üretimini ve satışını yaptığımız hasta yatakları ortopediktir. Ortopedik olmalarının sayesinde hasta bireyler hiçbir şekilde ağrı sızı çekmez ve uzun müddet yatağa bağlı yaşasalar bile hiç sıkıntı çekmezler. Ürettiğimiz hasta yatakları aynı zamanda havalı hasta yatağı özelliğine sahiptir. Yataklarımızın havalı olması sayesinde hasta birey hiçbir şekilde terleme yaşamıyor. Yatak, hastanın tenine hava gönderiyor ve hasta kas tutulması, ağrı gibi problemler ile karşılaşmıyor.

Firmamızın ürettiği hasta yatakları aynı zamanda tüm hasta karyolası modellerine uyumludur. Hasta karyolası yatağı tutan ana parçadır ve iki çeşidi vardır. Bunlardan biri klasik hasta karyolası diğeri ise bazalı hasta karyolasıdır. Bizler firma olarak bazalı karyola almanızı tercih ederiz çünkü daha kullanışlı oluyor.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Firmamızın ürettiği hasta yatakları motorlu ve motorsuz olmak üzere 2 kategoriye ayrılır. Motorlu hasta yataklarında bir adet uzaktan kumanda vardır ve hasta kişi kumandaya basarak istediği pozisyona geçebilir. Motorlu hasta yatakları 4 tane motora ayrılır; tek motorlu hasta yataklarında hasta kişi sadece başını rahat hareket ettirirken çift motorlu hasta yataklarında hasta kişi başını ve sırtını hareket ettirebilir. Üç motorlu hasta yataklarında da hasta kişi başını, sırtını ve ayaklarını hareket ettirirken dört motorlu hasta yatakları yoğun bakım ünitelerinde kullanılır.

Motorsuz hasta yataklarında yatağın bir tarafında bir adet manuel kol bulunuyor ve hasta kişi bu manuel kol ile yatağı hareket ettirebiliyor. Motorsuz hasta yatakları iki kademeye ayrılıyor ve hasta iki kademeyle başını ve sırtını hareket ettirebiliyor. Motorlu hasta yatakları çok daha pahalı olsa da her zaman daha konforlu oluyor.

Hasta Yatağı Her İhtiyaca Yönelik

Firmamızın ürettiği hasta yataklarında lazımlık ve duş alma özellikleri de bulunuyor. Buradaki tek amaç hasta birey kendi ihtiyaçlarını rahat bir şekilde halledebilmeli. Lazımlık bulunan hasta yataklarında yatağın orta yerinde bir adet lazımlık kutusu bulunuyor. Tabi burası hiçbir şekilde hastaya rahatsızlık vermiyor.

Hasta kişi lazımlık kutusuna istediği zaman lazımlığa tuvaletini yapıyor ve hasta bakıcıları kolay bir şekilde temizliğini yapabiliyor. Temizlik esnasında hiçbir şekilde yatağa ya da hastaya sorun yaratmıyor. Böylece hem hasta kişi rahatça tuvalet ihtiyacını karşılıyor hem de hasta bakıcısı hastayı tuvalete götürmekle uğraşmıyor.

Hasta yataklarında duş alma özelliği, lazımlık aparatı gibi birçok farklı yatak aparatı bulunuyor. Bu yatak modellerinin çok sistemli olarak tasarlanması hasta kadar hastaya bakan insan için de önemli bir kolaylık oluyor.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları yatağın taşıdığı özelliklere göre değişiyor. Örneğin motorlu hasta yataklarımız daha pahalı olurken motorsuz hasta yatakları daha ucuz oluyor. Firmamızdan hastanızın durumuna göre hasta yatağı kiralama hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için firmamızı arayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir