Ergonomik Hasta Yatakları

Periyodik olarak veya kalıcı bir şekilde yatağa mahkum durumda bulunan hastalar oldukça sıkıntı yaşamaktadır. Sürekli olarak yapıldığı için vücudun kan dolaşımı sisteminde, cilt üstünde ve iç organlarında pek çok rahatsızlık ortaya çıkabilmektedir. Özellikle kalıcı olarak yatağa mahkûm durumda bulunan hastaların kaliteli hasta yatağı çeşitlerine ihtiyaçları bulunmaktadır.

Ekonomik Hasta Karyolası Seti Haskar Medikal’de

Son derece modern uygulamalar geliştirerek kaliteli hasta yatağı satışında bulunmakta olan Haskar Medikal’de birbirinden farklı tarzlarda hasta yatak setleri yer almaktadır. Nitelikli olan yataklar içerisinde bulunan lazer kesim hasta yatağı hem görünümüyle hem de fonksiyonelliği ile dikkat çekmektedir. Fermuarlı bir kılıfla beraber yıkama özelliği bulunan hasta yatağı 23 dansite sertlikte olduğu için kan dolaşımını harekete getirebilmektedir.Ayrıca lazer kesim olduğu için hava alma özelliğine sahip olduğundan dolayı cildin ihtiyaç duyduğu hava sirkülasyonunu sağlayabilmektedir.

Ergonomik Hasta Yatakları

Ergonomik Hasta Yatakları

Her Çeşit Hasta Yatağı

Firmanın satış portföyünde yer alan 4 parçalı hasta yatakları hasta karyolalarına kolaylıkla entegre edilebilmektedir. 4 parçalı olduğundan dolayı vücudun farklı bölgelerinin istenen şekilde hareketine imkân tanımaktadır. Yatak orta sertlikte üretildiği için ortopedik sorunu olan eklem problemleri olan hastalar için son derece idealdir. Ayrıca yatak sıvı geçirmeyen bir özelliğe de sahip olmaktadır. Visco hasta yatağı Haskar Medikal ürünleri içerisinde özel bir yerde bulunmaktadır. Vücudun istenen ısı seviyesinde bulunabilmesi için ısı transfer özelliği yatak bünyesinde yer almaktadır. Böylece ciltte mantar oluşumunun önüne geçilirken deride oluşacak lezyonlar da engellenmektedir. Birbirinden farklı hasta yatakları ile birlikte hastaların vücudu dinlenmekte istenmeyen cilt sorunları yaşanmamaktadır. Ayrıca lazımlıklı olan hasta yatağı gibi son derece pratik uygulamalarda firmanın ürün portföyünde yer almaktadır.

Ergonomik Hasta Karyolası Türleri

Gerek yetişkinler için gerekse çocuklara uygun farklı ebatlarda üretilmekte olan hasta karyolası çeşitlerinin tamamında motorlu opsiyonlar bulunmaktadır. Haskar Medikal tarafından satışa sürülmekte olan hasta karyolası 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu seçenekler yer almaktadır. Motorlar elektrikle çalışmakta ve bir uzaktan kumanda vasıtasıyla istenen şekli yatağa verebilmektedir. Böylece hastanın diz, kalça ve sırt bölümleri hareket ettirilmektedir. Bu durum hastanın sağlığı açısından da son derece önemlidir.

Özellikle hareket edemeyen hastalar için egzersiz yaptırılmasına imkan veren motorlu hasta yataklarında aynı zamanda anti bakteriyel özellikler de bulunmaktadır. Gürültüsüz bir şekilde yatağın indirilip kaldırılmasına imkan veren motorlar son derece hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca yatak altına yerleştirilen frenli tekerlek sistemleri ile hastanın mobilizasyonu çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Çocuk hastalar için de yan taraflarda indirilip kaldırılabilen korkuluk sistemleri de monte bir şekilde bulunmaktadır.