05.03
2018
2 Motorlu Hasta Karyolası

2 Motorlu Hasta Karyolası Özellikleri

2 motorlu hasta karyolası evde ya da hastanede kullanılabilecek bir yatak türü olup tamamen hastanın rahatlığı için tasarlanmıştır. Bu yataklar çok sayıda hastanede ve evde kullanılmakta olup sadece satış yapılmamakta kiralama imkanı da sağlanabilmektedir. 2 motorlu hasta karyolası hastanın yatış şekline göre ayarlanabilmekte olup çok sayıda aparatı ile hastanedeki rahatlığı kullanıcısına sunmaktadır. Aynı zamanda bu yataklar ile hastanın serum gibi aparatlarını da takmak mümkün olabilmektedir. Ayrıca 2 motorlu hasta karyolası boyutları da hasta kullanımına göre tasarlanmış olup tekerlekleri sayesinde hasta rahatsız edilmeden taşınabilmektedir.

2 Motorlu Hasta Karyolası Nasıl Kullanılır?

2 motorlu hasta karyolası kullanımı oldukça basit olup sipariş verildikten kısa bir süre sonra gelerek montajı sağlanmaktadır. Ayrıca hasta yatağı kullanımı için kullanma kılavuzu paket içinde gelerek kullanımın ayrıntılarının alıcıya iletilmesi hedeflenmiştir. 2 motorlu hasta karyolası garantili olup kullanıcı hatası dışındaki tüm aksaklıklar garanti kapsamına girmektedir. Ayrıca siparişin verilmesinden sonra gelecek olan yatağın montajı için teknik destekte sağlanmaktadır. 2 motorlu hasta karyolası temini için sitemiz günün her saatinde aranarak sipariş verilebileceği gibi internet üzerinden de sipariş verilebilmektedir. Ayrıca destek hattından her türlü bilgi alma kolaylığı da sağlanmaktadır.

2 Motorlu Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

2 motorlu hasta yatağı öncelikle motor sistemi ile çalışmaktadır. Güçlü bir motor sistemini içinde barındıran yatağın hareket kabiliyeti bu motorlar sayesinde sağlanmakta olup acil durumlarda ve elektrik kesintilerinde pil ile de çalıştırabilmek mümkündür. Yatağın iki türlü hareket yeteneği bulunmaktadır ve kumandası sayesinde baş ve ayak kısımlarının hareket ettirilmesi mümkündür. Ayrıca hastanın yatak içinde hareket ettirilmeden oturur pozisyona kumanda sayesinde alınması mümkün olabilmekte olup bu sayede hastanın kolayca yemek yiyebilmesi amaçlanmaktadır.

Ayak kısmını da kaldırarak sürekli yatan hastaların yatağın hareketleri ile hareket ettirilmesi sağlanarak masaj etkisi yapması da mümkündür. Yatağın korkulukları bulunmakta olup hastanın güvenliği için krom malzemeden üretilmiştir. Bu sayede hastanın düşmesi engellenmekte ve sağlıklı bir malzeme kullanılması sağlanabilmektedir. Ayrıca bu korkulukların çıkarılıp takılması da mümkün olabilmektedir. Bu sayede hastanın hastaneye götürülmesi ya da yıkanması gibi bazı ihtiyaçlarının karşılanması durumlarında çıkarılabilmesi sağlanmaktadır.

26.02
2018
Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Karyolası Çeşitleri

Günümüzde birçok değişik seçenekler kapsamında hasta karyolası modelleri bulunmaktadır. Özellikle bu konuda hasta yatakları dendiği zaman akla her daim ilk olarak motor sistemleri gelmektedir. Yatakların düzgün bir şekilde farklı hareket yetenekleri kapsamında değişik açılara gelmesiyle birlikte, hastalar gün içerisinde büyük bir rahatlık hissetmektedir.

Bunlar içerisinde tek motorlu ya da 2 motorlu hasta karyolası gibi farklı seçenekler altında modelleri bulunmaktadır. Bu da hastaların farklı problemlerine göre değişebilmektedir. Yani kullanım açısından 3 motorlu hasta karyolası da kullanabilir ya da bu durum 4 motorlu çeşitlerine kadar da çıkabilmektedir. Bu da hastanın geçirdiği fiziksel rahatsızlığa göre değişebilmektedir. Fakat genel anlamda oldukça büyük bir rahatlık sağlayan ve hastaların gün içerisinde gerçekleştirmesi gerektiği işleri rahat bir biçimde yapmasına imkan veren bu motor sistemleri yatak üzerine özel bir şekilde profesyonel olarak yerleştirilmekte ve kullanma imkanı verilmektedir.

Kaliteli hasta yatak modelleri

Günümüzde birbirinden değişik seçenekler altında resimleri gerçekleştiren hasta yatak modelleri, daha çok yatağın üzerine farklı fonksiyonların eklenmesiyle çeşitlere ayrılmaktadır. Bu bağlamda trendelenburg hasta karyolası gibi daha birçok değişik markalar bünyesinde değişik modeller ile üretimleri gerçekleştirilen seçenekler bulunmaktadır. Tabii bu yatak modelleri aynı zamanda farklı görseller kapsamında da daha estetik bir izlenim altında da hazırlanmaktadır. Örneğin ahşap hasta karyolası gibi değişik ahşap renkleri altında da üretimleri gerçekleştirilen ve güzel bir görsel uyandıran da modeller bulunabilmektedir.

Diğer yandan asansörlü hasta karyolası çeşitleri hem hastalar için hem de ona bakanlar adına büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Yatağın aşağı doğru inmesine imkan veren bu sistem sayesinde hasta ayaklarını zemine rahat bir biçimde basmak sureti ile kalkabilmektedir. Aynı zamanda yukarı kaldırılarak da yine bakıcılar fazla eğilmeden rahatça günlük işleri gerçekleştirebilmektedirler.

Farklı Özellikleri İle Hasta Karyolası Modelleri

Üzerine eklenen birçok değişik seçenekler kapsamında rahat bir kullanım imkanı veren birbirinden değişik hasta karyolası modelleri, günümüzde büyük bir rahatlık sunmaktadır. Bunlar içerisinde örneğin 2 motorlu hasta karyolası modelleri ile hem ayak bölümünden evde sırt kısmından yukarı doğru kaldırarak, hastanın yemek yeme ve ilaç içme gibi durumlarının rahatça gerçekleştirme imkanı sunar. Aynı zamanda buna ek olarak 3 motorlu hasta karyolası çeşitleri de bulunmaktadır ve bu durum hastanın fiziksel olarak ne kadar ağır bir şekilde geçirdiğine dair değişebilmektedir. Bu sayede hem evlerde hem de bakım evleri veya huzur evleri ile birlikte elbette hastanelerde de hastalar rahat bir şekilde bakımı gerçekleştirebilmektedir.

Sağlam İskelet Yapısı İle Birlikte Hasta Karyolası Çeşitleri

Birçok değişik marka ve modelleri içerisinde üretimleri gerçekleştirilen birbirinden farklı trendelenburg hasta karyolası gibi seçenekler, günümüzde hastalar adına onların tedavi süreçlerini daha hızlı bir şekilde ilerlemesine olanak vermektedir. Tabii fiziksel özelliklerinin yanı sıra görsel anlamda da örneğin ahşap hasta karyolası çeşitleri daha sıcak ve samimi bir izlenim uyandırmak suretiyle aynı zamanda ahşap kalitesi ile uzun yıllar kullanım fırsatını da yanında getirmektedir. Tabii bu yatak çeşitlerinin önemli kısımları her daim dendiği gibi motor sistemleridir.

Farklı sayılardaki motor sistemleri kapsamında asansörlü hasta karyolası modelleri de yine özellikle yaşlılar ve felçli hastalar ile birlikte ayağa zor kalkan kişiler için büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Bunların yanı sıra yemek masaları ya da serum askıları ile birlikte yan korkuluklar ve güçlü tekerlekler kapsamında daha birçok değişik seçenek bu karyola modelleri üzerinde profesyonel bir şekilde, kaliteli olarak hazırlanmakta ve satışa sunulmakta ya da kiralık olarak kullanıcılarına ulaştırılmaktadır.