17.03
2018
Kaliteli Hasta Yatakları

Kaliteli Hasta Yatakları

Birinci sınıf yüksek kalite malzeme kullanımıyla hasta yatakları üretimi yapıyoruz. Motorlu hasta yataklarının 2 motorlu olan çeşitlerini 130 kg ağırlığa kadar olan hastaları taşıyabilecek dayanıklılıkta üretiyoruz. 3 ve 4 motorlu hasta karyolası modellerimizi de 250 kg ağırlığa kadar olan hastaları taşıyabilecek şekilde imal ediyoruz.

2 motorlu kategorisinde toplanan yataklarımızı birbirinden ayıran fark yatağın yan korkuluk ve başlıklarının yapıldığı malzemedir. Yani, bazı iki motorlu modellerin yan korkuluk ve başlıkları plastik, bazılarının alüminyum, bazılarının ise demir profil malzemeden imal edilmiş olması bu farka neden olmaktadır. 2 motorlu bu karyolaların ortak noktası ise hepsinde kullanılan iskelet, motor gibi elemanların aynı olmasıdır. Bu bağlamda benzer olarak 3 motorlu karyolalar da kendi aralarında iskelet ve motor aynılığı ile birleşerek yine yan korkuluk ve başlık gibi aksesuarların imal edildiği malzemelerin cinsine göre ayrılırlar.

4 motorlu hasta karyolası çeşitleri ise özel bir hareket yeteneği sayesinde diğerlerinden ayrılırlar. bu hareket trendelendburg hareketi dediğimiz bir hareket sistemidir. Trendelenburg ve ters trendelenburg hareket yeteneğiyle donatılmış olan ve piyasada 4 motorlu olarak bilinen bu karyolalar daha çok yoğun bakım ünitelerinde kullanılmaktadır.

Ev Tipi Ahşap Ve Lazımlıklı Hasta Yatakları

Ev tipi ahşap hasta karyolası ürünlerimiz ise genellikle 2 motorlu olarak üretilirler. İki ayarlı olan yani sırt ve ayak kısmı yüksekliğinin ayarlanabildiği bu karyolalar ev içi dekorasyonlarına uygun olarak imal edilirler. Bu sayede de hastane tipi bir hasta yatağı ile evde hastane ortamı yaratılmamış ve hasta psikolojisi rahatlatılmış olur. Ev tipi ahşap model bir hasta karyolasının iç ölçüleri 90 cm x 190 cm, dış ölçüleri ise 100 cm x 200 cm’dir.

Lazımlıklı Hasta Yatağı ürünlerimiz sadece iki ayarlı (baş ve ayak yüksekliği ayarlanabilen) olarak üretilmektedir. Lazımlıklı özel hasta karyolası yatağı ile birlikte satışa sunulan bu modellerin yan korkulukları demir profil dubalı sistem ve baş/ayak panelleri ise ahşap malzeme kullanılarak imal edilmektedir. İki ayarlı bu hasta yataklarının yerden yükseklikleri ise üzerindeki şiltenin kalınlığına göre değişmekte olup ortalama 50 cm’dir.

06.03
2018
3 Motorlu Hasta Karyolası Özellikleri

3 Motorlu Hasta Karyolası Özellikleri

            3 motorlu hasta karyolası piston sitemi ile çalışmaktadır. Bu sayede çok ağır hastaların dahi kolayca indirilip kaldırılmasını sağlayan bir sisteme sahiptir. Bu nedenle çok sayıda hasta yakını tarafından tercih edilen yatak ayrıca ebatları sayesinde de hastaların rahat etmesini sağlamaktadır.

Güçlü bir motor sistemi olan 3 motorlu hasta karyolası bu motor sistemi sayesinde hareket kabiliyeti sağlamakta ve hastaların baş ve ayak kısmının hareket ettirilmesini kolaylaştırmaktadır. Bu hareket kolaylığı da hastalar arasında yatağın tercih edilmesini sağlamaktadır. Özellikle hareket edemeyen hastaların tercih ettiği 3 motorlu hasta yatağı hareket edemeyen ve sürekli yatmak zorunda olan hastaların yemek yemesini kolaylaştırma ve masaj sistemi gibi çalışması nedeniyle hareketsiz uzuvların yatağın kabiliyeti ile hareket ettirilmesini sağlamaktadır.

3 Motorlu Hasta Karyolası Nasıl Kullanılıyor?

3 motorlu hasta karyolası oldukça kolay bir kullanıma sahip olup kolay temizlenebilmesi ve antibakteriyel olması nedeniyle hasta kullanımı için tasarlanmış bir modeldir. Ayrıca hasta yatağında bulunan hava delikleri sayesinde terlemeyi engelleyerek hastanın başka hastalıklar ile karşı karşıya kalması engellenmektedir. 3 motorlu hasta karyolası tekerlekli sistemi ile hastanın bir yerden bir yere naklini kolaylaştırmaktadır.

3 Motorlu Hasta Karyolası Özellikleri Nelerdir?

3 motorlu hasta karyolası öncelikle normal ev tipi yatak boyutlarına sahiptir. Ayrıca çok yüksek tasarlanmamıştır. Bunun en önemli nedeni ise yatağın kullanımının hem hasta için hem de hastaya bakan kişi için kolay olmasının hedeflenmesidir. Ayrıca 3 motorlu hasta yatağı üç pistonlu bir motorla çalışmakta olup hastanın aşağı yukarı doğru hareket ettirilmesinin yanında baş ve ayak kısımlarının da istenilen açıya getirilmesini sağlamaktadır. 3 motorlu hasta yatakları hasta aparatlarının takılması için dört köşesine serum askısı koyularak kullanılmaktadır. Bu sayede hastanın hangi tarafta yatarsa yatsın ya da serumu hangi koluna takılırsa takılsın rahatlığı hedeflenmektedir.

Sadece elektrikle çalışmamakta acil durumlarda kullanılabilmesi için pil ile de çalışması mümkün olabilmektedir. Buda hastalar için önemli bir unsur olduğu için özellikle sürekli yatan hastalar tarafından yatak sıklıkla tercih edilmektedir. Yatağın korkulukları bulunmakta olup sökülüp takılma kolaylığı nedeniyle rahat bir kullanım sağlamaktadır.

26.02
2018
Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Karyolası Çeşitleri

Günümüzde birçok değişik seçenekler kapsamında hasta karyolası modelleri bulunmaktadır. Özellikle bu konuda hasta yatakları dendiği zaman akla her daim ilk olarak motor sistemleri gelmektedir. Yatakların düzgün bir şekilde farklı hareket yetenekleri kapsamında değişik açılara gelmesiyle birlikte, hastalar gün içerisinde büyük bir rahatlık hissetmektedir.

Bunlar içerisinde tek motorlu ya da 2 motorlu hasta karyolası gibi farklı seçenekler altında modelleri bulunmaktadır. Bu da hastaların farklı problemlerine göre değişebilmektedir. Yani kullanım açısından 3 motorlu hasta karyolası da kullanabilir ya da bu durum 4 motorlu çeşitlerine kadar da çıkabilmektedir. Bu da hastanın geçirdiği fiziksel rahatsızlığa göre değişebilmektedir. Fakat genel anlamda oldukça büyük bir rahatlık sağlayan ve hastaların gün içerisinde gerçekleştirmesi gerektiği işleri rahat bir biçimde yapmasına imkan veren bu motor sistemleri yatak üzerine özel bir şekilde profesyonel olarak yerleştirilmekte ve kullanma imkanı verilmektedir.

Kaliteli hasta yatak modelleri

Günümüzde birbirinden değişik seçenekler altında resimleri gerçekleştiren hasta yatak modelleri, daha çok yatağın üzerine farklı fonksiyonların eklenmesiyle çeşitlere ayrılmaktadır. Bu bağlamda trendelenburg hasta karyolası gibi daha birçok değişik markalar bünyesinde değişik modeller ile üretimleri gerçekleştirilen seçenekler bulunmaktadır. Tabii bu yatak modelleri aynı zamanda farklı görseller kapsamında da daha estetik bir izlenim altında da hazırlanmaktadır. Örneğin ahşap hasta karyolası gibi değişik ahşap renkleri altında da üretimleri gerçekleştirilen ve güzel bir görsel uyandıran da modeller bulunabilmektedir.

Diğer yandan asansörlü hasta karyolası çeşitleri hem hastalar için hem de ona bakanlar adına büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Yatağın aşağı doğru inmesine imkan veren bu sistem sayesinde hasta ayaklarını zemine rahat bir biçimde basmak sureti ile kalkabilmektedir. Aynı zamanda yukarı kaldırılarak da yine bakıcılar fazla eğilmeden rahatça günlük işleri gerçekleştirebilmektedirler.

Farklı Özellikleri İle Hasta Karyolası Modelleri

Üzerine eklenen birçok değişik seçenekler kapsamında rahat bir kullanım imkanı veren birbirinden değişik hasta karyolası modelleri, günümüzde büyük bir rahatlık sunmaktadır. Bunlar içerisinde örneğin 2 motorlu hasta karyolası modelleri ile hem ayak bölümünden evde sırt kısmından yukarı doğru kaldırarak, hastanın yemek yeme ve ilaç içme gibi durumlarının rahatça gerçekleştirme imkanı sunar. Aynı zamanda buna ek olarak 3 motorlu hasta karyolası çeşitleri de bulunmaktadır ve bu durum hastanın fiziksel olarak ne kadar ağır bir şekilde geçirdiğine dair değişebilmektedir. Bu sayede hem evlerde hem de bakım evleri veya huzur evleri ile birlikte elbette hastanelerde de hastalar rahat bir şekilde bakımı gerçekleştirebilmektedir.

Sağlam İskelet Yapısı İle Birlikte Hasta Karyolası Çeşitleri

Birçok değişik marka ve modelleri içerisinde üretimleri gerçekleştirilen birbirinden farklı trendelenburg hasta karyolası gibi seçenekler, günümüzde hastalar adına onların tedavi süreçlerini daha hızlı bir şekilde ilerlemesine olanak vermektedir. Tabii fiziksel özelliklerinin yanı sıra görsel anlamda da örneğin ahşap hasta karyolası çeşitleri daha sıcak ve samimi bir izlenim uyandırmak suretiyle aynı zamanda ahşap kalitesi ile uzun yıllar kullanım fırsatını da yanında getirmektedir. Tabii bu yatak çeşitlerinin önemli kısımları her daim dendiği gibi motor sistemleridir.

Farklı sayılardaki motor sistemleri kapsamında asansörlü hasta karyolası modelleri de yine özellikle yaşlılar ve felçli hastalar ile birlikte ayağa zor kalkan kişiler için büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Bunların yanı sıra yemek masaları ya da serum askıları ile birlikte yan korkuluklar ve güçlü tekerlekler kapsamında daha birçok değişik seçenek bu karyola modelleri üzerinde profesyonel bir şekilde, kaliteli olarak hazırlanmakta ve satışa sunulmakta ya da kiralık olarak kullanıcılarına ulaştırılmaktadır.