Yazılar

HM-3500 3 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

Teknolojinin yaşamın her alanında önemli çözümler sağladığı 21.yüzyıl dünyasının sağlık sektöründe de hastalar için önemli fırsatlar sunuluyor. Özellikle de hastaların yatış gerektiren tedavi süreçlerinde çok ciddi problemler yaşamalarına neden olan standart yatak kullanımını tamamı ile ortadan kaldıran hasta yatakları bulunuyor.

Hasta yataklarının doğrudan hasta bakımı ve tedavisi odaklı özel tasarımlara sahip olması sayesinde hastaların tedavi sürecinde hem konforlarının hem de sağlıklarının korunması sağlanabiliyor. Özellikle de hastaların sürekli olarak yatma pozisyonunda bulunmaları nedeni ile vücudun bazı bölgelerinde yatak yaraları meydana gelebileceği gibi aynı zamanda da hastaların kas sorunları ile de karşı karşıya kalmasına neden olabilir. Ancak hasta yataklarının bu gibi etkenlere karşı anatomik özel tasarımlarının bulunuyor olması bu sorunların ortaya çıkışının önlenmesine yardımcı oluyor. Bununla birlikte gelişen teknolojiyle motor teknolojisi kazandırılan hasta yatağı özelliklerinden daha basit şekilde yararlanılabiliyor.

Motorlu Hasta Yatağı Nedir?

Farklı hareket kabiliyetine sahip olan hasta yatakları olan motorlu hasta yataklarının kullanımı son derece işlevseldir. Hasta yatağının alt kısmında yer alan motoru sayesinde baş ve ayak kısmında yükseltme ya da yatak yüksekliğini ayarlama gibi pek çok farklı fonksiyonu son derece pratik bir şekilde tek bir kumanda ile yönetebilmek mümkündür. Bu şekilde insan gücüne gereklilik teşkil etmeyen motorlu hasta yataklarının yönetimi hastanın kendisi tarafından da rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle her zaman rahatlığı ve ihtiyaçları doğrultusunda yatağın yönetimini de gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor. Günümüzde motorlu hasta yataklarında kullanılan motor sayısının artışı farklı özelliklerin de değerlendirilmesine yardımcı olmaktadır. Buna göre 2, 3 ve 4 motorlu hasta yatakları bulunmaktadır.

3 Motorlu Hasta Yatağının Özellikleri

Standart olarak tüm hasta yataklarında kullandığımız üst platformdaki hava delikleri ile terleme sorunlarının önlenmesine yardımcı olan 3 motorlu hasta yataklarının motorları piston ile çalışma gerçekleştirmektedir. Diğer motor sayısına sahip olan hasta yataklarına göre en önemli avantajlarından birisi asansörlü olmasıdır. Asansörlü hasta yataklarıyla birlikte hastanın yatacağı yatağın yüksekliğinin ayarlanabilmesi mümkün oluyor. Özellikle de hasta yatağının yüksekliğinin hastanın yatağa kolay erişimine odaklı ya da gerçekleştirilecek tedavi veya bakım işlemlerine göre uygun seviyeye indirilmesi ya da yükseltilmesi sağlanabilmektedir. Böylelikle hem çok daha fonksiyonel hem de çok daha pratik bir kullanımın gerçekleştirilmesi mümkün oluyor.

HM-3000 3 Motorlu Hasta Karyolası

HM-3000 3 Motorlu Hasta Karyolası

Günümüzde hastaların evde devam edecek tedavi süreçleri ya da genel yatağa bağımlı hasta bakımı için ihtiyaç duyulan hasta yataklarında daha ekonomik çözüm arayanlar için hasta yatağı kiralama hizmetlerimiz bulunuyor. Farklı özelliklere sahip olan hasta yataklarını uygun fiyatlar ile istenen sürelerde kiralayabilme şansı bulunuyor. Özellikle de 3 motorlu hasta yataklarının dahi uygun fiyatlar ile kiralanabilmesi sayesinde hastanın durumunun her zaman en konforlu şekilde tutulabileceği bir yatış gerçekleştirmesinin sağlanabilmesi de mümkün oluyor.