Yazılar

Ahşap Hasta Yatağı

Ahşap ev tipi hasta karyolası modelleri, en çok tercih edilen ortopedik hasta yataklarındandır. Başlıca tercih edilme nedenleri arasında kuşkusuz ahşap görünümüyle tamamen normal bir bazalı karyola görüntüsünü sunması, hastanın kendi evinde bulunmasına imkan tanıması ve birçok özelliği sayesinde hastanın herhangi bir şekilde başkalarının yardımına muhtaç olmadan özellikle geceleri ihtiyaçlarını kısa bir sürede giderebilmesi gibi faydaları sayılabilir. Tüm bu faydaları düşünüldüğü zaman ahşap karyolanın taşımış olduğu tüm özellikleriyle tamamen farklı özellikler barındıran ve tamamen önde gelen bir sistem olduğu çok rahat bir şekilde söylenebilmektedir. İşte tüm bu yönler dikkate alınarak temel anlamda ahşap hasta karyolası ne gibi özelliklere sahiptir, burada ele almakta yarar vardır.

Ahşap Hasta Karyolası Baş ve Ayak Uçları Ayarlanabilir

Ahşap ev tipi karyolanın iki motorlu dual özelliği sayesinde hem ayakucu hem de başucu ayarlanabilmektedir. Bu bakımdan da baş ve ayakuçlarının ayarlanabilir olmasına imkan tanıması bu ahşap hasta yatağı özelliklerinin en önde gelen özelliğidir. Bunun yanı sıra otomatik olarak ayarlama yapmak, yükseklik ayarlamak veya pozisyon değişiklikleri ayarlamak için elden kumandalı otomatik iki motorlu sistemi bulunmaktadır.

Ahşap Hasta Karyolası

Ahşap Hasta Karyolası

Alüminyum Açılıp Kapanabilen Korkuluklar

Hasta yatakları içerisinde oldukça dikkat çeken ahşap hasta karyolası tipinin önde gelen bir diğer özelliği ise alüminyum korkulukları sayesinde herhangi bir güvenlik sorunlarının yaşanmamasıdır. Bunun yanında açılıp kapanabilen korkuluklarının bulunması da bu belirtilebilecek başlıca temel özelliklerinin arasında gelmesi adına son derece önem taşımaya devam eden yönlerini oluşturmaktadır. Tüm bu yönler dikkate alınarak alüminyum açılıp kapanabilen korkuluk sistemleriyle tamamen farklı bir özellik tipi bulunmaktadır.

Bazalı Ev Tipi Hasta Yatağı

Belki de ahşap hasta karyolası ortopedik hasta yatağının en önemli özelliği bazalı ev tipi karyola olma özelliğinde üretilmesidir. Çünkü hastanın kendi karyolasında yattığı izlenimini veren ve hastanın evindeki tüm imkanları bulabileceği bir karyola sistemini oluşturan hasta karyolası olarak tercih edilebilen bir yatak sistemidir. Üstelik fiyatı bakımından son derece önde gelen özellikleri bulunduğundan dolayı söz konusu karyola sisteminin tamamen farklı niteliklerde ve tamamen farklılık taşıyan özelliklerde üretimi sağlanmaktadır.

Bazalı Ahşap Hasta Karyolası

Bazalı Ahşap Hasta Karyolası

Tüm bu üretimleriyle gerek iki motorlu gerekse dört motorlu olarak farklı ihtiyaçlar için farklı farklı üretimleri bulunmaktadır. Tüm var olan bu özellikleriyle de tamamen işlevsel ve tamamen farklı nitelikler ortaya koyan bir karyola sistemi olarak tüm yönleriyle dikkat çeken en temel kanepe sistemini yansıtmaktadır. Yansıtmış olduğu tüm bu sistemleriyle de en çok tercih edilenler arasındaki yerini korumaktadır.

Bir önceki yazımız olan “Havalı Hasta Yatağı Kiralama” başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.