Yazılar

Ayarlanabilir Hasta Yatağı

Hasta yatağı dediğimizde, ilk akla gelen medikal destek ürünüdür. Hasta yatakları yatarak yaşamını devam ettirmesi gereken hastalar veya uzun süre yatak istirahati yapacak olan hastalar için farklı özelliklerde imal edilen sağlık materyallerinden biridir. Yatan hasta için en gerekli ve en olması gereken medikal ürünlerin başında gelmektedir.

Hareketli hasta yatakları

Ayarlanabilir hasta yatakları, birkaç motor sistemi ile çalışan hareket kabiliyetine göre ölçü ve mekanizmayla üretilen medikal ürünlerdir. Bu yataklar amortisör dediğimiz pistonlarla yani bir çok yerin hareket ettirilmesini sağlayan elektrikli aksamlardır. Örneğin; baş bölgesini farklı şekillerde hareket ettirilmesine olanak sağlar veya ayak kısımlarını yükseltir.

Hareketli Hasta Yatakları

Hareketli Hasta Yatakları

Ayarlı Hasta Yatağı

Burada en önemli şey hastanın rahatlığı ve konforudur. Düz bir yatak ile kıyaslayacak olursak ortopedik rahatsızlığı olan bir hastanın hareket etmesi mümkün değildir. Ayarlanabilir hasta yatakları burada devreye girerek elektrik ve motor aksamıyla kolaylık ve pratiklik sağlamaktadır. Ayarlanabilir hasta yatakları; anti bakteriyel özelliğe sahip olduğundan da hastanın sağlığını bozacak başka etkenlerden de korumaktadır. Birçok çeşidi olan ayarlanabilir hasta yatakları, ikili, üçlü,dörtlü motor çeşidiyle hasta ve hasta yakınlarına en konforlu tedavi olma şansını verir. Neden ayarlanması gerekir.

İlk başta da dediğimiz gibi bu yataklar sayesinde farklı hastalıklara sahip insanların rahat hareket edebilme yada hareketinin kısıtlı olması gereken durumlarda iyileşme sürecinin daha hızlı olmasına olanak sağlar. Hasta yakınları, elbette ki hastalarının sağlıklarına kavuşmasını her zaman isterler. Ayarlanabilir yataklar aynı zamanda çok maliyetli hasta yatakları değillerdir. Önemli olan yatağa bağımlı hastanın kaliteli bir yaşam sürecinde olmasına destek olmak veya uzun süre tedavi olacak hastanın da tedavi süresine olumlu destek sağlayacak olmasıdır. Bu ayarlanabilir hasta yatakları elektrikle çalıştığı için bir pratik yönü daha vardır. Elektrikler gitse bile belirli bir süre kendi kendini şarj ettiğinden dolayı çalışmasını devam ettirebilir. Bu da hasta için olumlu özelliklerinden bir tanesidir.

Ayarlı Hasta Yatakları

Ayarlı Hasta Yatakları

Tedavi süresince hastaları memnun edin!

Ayarlanabilir hasta yatakları hem hastane ortamında hem de evinde tedavi görecek hastalar için aynı konforda imal edilmektedir. Fakat bir diğer olumlu özelliği ise, evinizde kullanacağınız hasta yataklarının aynı evinizdeki ahşap görünümlü yataklarla aynı oranda ve özellikte üretilebilmektedir.

Hastane ortamında kullanılan serum askılığı ve diğer medikal aparatlar da bu yataklarda yine ev ortamında kullanıldığı gibi aynı düzey ve aksamlarla kullanılabilme rahatlığını vermektedir. Bizler yakınlarımızın sağlığı ve mutluluğu için uğraşmak onlara destek vermek onlar için yaşam kalitelerini yükseltmeyi görev bilmeliyiz. Zamanlarının çoğunu hatta hemen hemen hepsini hasta yatağında geçirmek zorunda olan yakınlarımıza bizlerde konforlu bir tedavi süreci yaşamalarına yardımcı olmalıyız.