Yazılar

Çocuklar için hasta yatakları

Hasta yatakları her açıdan seçkin hastane ürünlerinden biri durumuna geldi. Teknolojinin gelişmesi ile beraber Hasta yataklarının daha fazla modeli ve özelliği mevcuttur. Hastane yataklarını tek bir model olarak tasarlamak doğru olmaz. Çünkü hastalar asla tek tip hasta değildir. Cinsiyet farkı, maksimum özellik olarak ortaya çıkabiliyor. Birçok hasta yatağı fiyatları modelleri ile kadın ve erkekler ya da çocuklar için ayırt edilmiştir. Her birinin kendine has belirli özellikleri bulunur.

Çocuk Hasta Yatakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde pediatrik hastalar yetişkin bireyler kadar çoktur. Her çocuk hastanın aileleri çocuklarının hastalığını rahat bir şekilde geçirmesini istiyor. Bu sebeple kendileri için doğru hasta yatağını bulmaya çalışıyorlar. Çocuğunuzun hiç beklenmedik bir hastalığı, hasta yatağına ihtiyaç duymanıza sebep olabilir. Günümüzde yatak üreticileri anne ve babalara bu konuda ciddi destek veriyor. Gönül rahatlığı ile çocukların hasta yatağında tedavilerini tamamlamalarını istiyorlar.

Alanında uzman yatak tasarımcılar en iyi şekilde ailelere hizmet sunuyorlar. Yetişkin olan hastalar gibi çocukların da her türlü ihtiyacını yatarak problemsiz bir şekilde karşılanması gerekir. Özellikle bu dönemde hasta çocuklar psikolojik yönden çöküntüde oldukları dönemlerdir.

Hasta yakınları çocuklarına en uygun şekilde almış oldukları hasta yatakları ile onları bu süreçte rahat ettirmeye uğraşırlar.

Çocuk Hastane Yatakları Fiziksel Olarak Ne Şekilde Olmalıdır?

Pediatrik hastane yatağının çocuklar için özel bir şekilde tasarlanması gerekir. En önemli konuların başında devamlı ilaç kullanmak ve yatakta yatmak zorunda kalan çocuk hastalar için serum yerleştirme yerlerinin olması oldukça önemlidir. Yerden yüksekliği çocuklar için uygun hale getirilecek şekilde tasarımı yapılmış yataklar tercih edilmelidir. Çocuk hasta yatağı modelleri ayak ve baş bölümleri hareket ettirebilir şekilde olması gerekir. Bu sebeple çocuk yattığı sırada sıkılmaması için, televizyon izlemesi ve kitap okuması ya da herhangi bir işle meşgul olabilmesi hasta yatağını istediği pozisyona getirebilmesi ile olur.

Çocuk hasta yatağı modelleri

Çocuk hasta yatağı modelleri

Çocuk Hasta Yatağında Havalı Yatak Nasıldır?

Çocuk hasta yatağı havalı yatağın özellikle yeni dünyaya gelmiş bebekler için önem arz eder. Bunun sebebi ise yeni doğmuş olan bebeğin fiziksel olarak kendi kendine yeterli bir durumda olmadığıdır. Havalı yataklar da bir süreliğine de olsa veya uzun bir süre yatmak zorunda olan her bir çocuk ve bebek hemen hemen bütün ihtiyaçlarını yatakta iken giderebilir.

Havalı yatak sayesinde çocuk her yöne dönebilir ve yatağın kumanda özelliğini kullanarak kendi istediği pozisyona geçebilir. Bütün bunların beraberinde yatakta basınç sistemi de çocuğun bedenindeki kan dolaşımının kazanmasını ve varsa bedensel hareket yeteneklerinin güçlenmesi ne fayda sağlar.

Çocuk Hasta Yataklarında Çocuk Kilolu İse Ne Yapılması Gerekir?

Bazı çocuklar doğum sonrasında diğer çocuklar ise doğumdan itibaren aşırı kilolu olma durumu obez olması anlamına geliyor. Bu durum da çocuklar için bir sağlık problemi olabiliyor. Obezite sorunu olan çocuklar için de ayrı bir hasta yatağı tasarlanıp üretilmesi mevcuttur. Bu yatağın en önemli özelliklerinden birisi ise havalı yatak olmasıdır.

Obez çocukların en büyük sorunu kilosunun fazla olması olduğu için yattıkları sırada kendini oldukça rahat hissetmesi gerekir. Havalı yatak bu yüzden çocuk hastalar için ve fazla kilolu olan hasta gruplarının kullanması tavsiye edilir. Kilo yönünden aşırı olan çocukların normal çocuk hasta yatağı modelleri kullanmış olduğun da bir süre geçtikten sonra omurga eğrilikleri meydana gelir. Kilolu grupta olan çocuklar için en ideal yatak onlara özel bir şekilde tasarlanmış olan obez yatağıdır.

Çocuk Hasta Yatakları Modelleri Nelerdir?

Çocuk hasta yatağı kiralama fiyatları ve çeşidine göre farklılık gösterebiliyor. Bedeninde yanıklar meydana gelmiş olan bir çocuğun yatması gereken yatak oldukça önem arz eder. Bu durumda çocukların yavaş hareket etmesi ve ani hareketten kaçınması gerekir. Ani hareketlerinde yanıklar daha da fazla hasar alabilir ve hastayı ağrısından dolayı oldukça rahatsız eder. Yanık sorunu olan hastalar için yatak çeşidi düz bir şekilde olması onlar için en uygun olanıdır.

Bu şekilde sırtındaki veya başka bir bölgesindeki olan yanıklar yara oluşumuna dönüşmez. Başka yataklarda bulunduğu gibi bu yatağında sağ ve sol tarafında 2 adet korkuluk ve kolluk bulunur. Bu aparatların sayesinde çocukların tedavisi daha da sağlıklı bir şekilde yürütülür. Yanık derecesine göre ileri vakalarda özel kumaştan üretilmiş olan hasta yatakları vardır.

Dört Motorlu Çocuk Yatağı

4 motorlu çocuk yatağı özellikle ortopedik olarak kırık ve çıkıkları olan hastalar için tasarlanmış bir yatak çeşididir. Çocukların rahatsızlığı özellikle ortopedik kaynaklı olduğundan uyuma esnasında rahat bir şekilde ağrısız uyumasını sağlamak için 4 motorlu çocuk hasta yatağı bu konuda tasarlanmış olan bir yataktır. Bu yatak sayesinde çocuklarda terleme durumu olmayacağı için ve pozisyon değiştirmek istediğinde kendi istediği pozisyonu geçebilme olanağı vardır.

Yatağın sağ ve sol tarafında bulunan kolluklar sebebi ile hastanın düşme gibi bir olay ile karşılaşmasını engeller. Kollukların en önemli özelliği olan kilitlenebilmesi çocuğun ani hareketlerinde korumasına yardımcı oluyor. Bu yatağın en önemli özelliklerinden bir tanesi yatağın dört bir tarafında kumandası ve serum askısı 4 motorlu olan çocuk hasta yatağında yer almasıdır.

Çocuk Hasta Yatağında Otomatik Yatak

Çocuk hasta yatağında otomatik yataklar özellikle yeni operasyon geçirmiş yani yeni ameliyat olmuş çocuk hastalar için kullanılabilecek bir yatak çeşididir. Bu yatak sayesinde çocuğun ameliyat sonrası daha sağlıklı bir şekilde tedavisi devam etme olanağı sağlanmış olur. Otomatik yatağın elektrik kesilmesi esnasında özelliklerinin devam ettirebilmesi için pil gücü vardır. Bir gücü sayesinde yatağın her işlemi aksamadan devam ettirilir.

Yatağın üzerinde yer alan gözenekler sayesinde bir havalandırma sistemi bulunur. Bu gözenekler ile çok nem olmasının önüne geçirilir. Bu yatak çocuğun rahatlıkla yemek yeme ve içme gibi bedensel ihtiyacını gidermesi mümkündür. Otomatik çocuk hasta yatağı çocuğun talep ettiği pozisyona geçme hususunda çok yardımcı olacaktır. Bu tür hasta yatağı modelleri çocuğa bakıcılık yapan kişi içinde avantaj sağlar. Hastanın ihtiyacını giderirken herhangi bir zorlukla karşılaşmadan yatak hareket ettiği için kolaylıkla yapacaktır. Çocuk hastaların tedavilerinin olumlu ilerlemesi için hasta yatağı satın alırken çocukların mevcut durumuna göre yatak tercih edilmesi gerekir.

Çocuk hasta yatağı modelleri

Hasta yatakları her bakımdan seçkin hastane ürünlerinden biri haline geldi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hasta yataklarının daha da fazla modeli ve özelliği bulunmaktadır. Hastane yataklarını tek bir şekil olarak tasarlamak pek doğru değil. Çünkü hastalar asla tek tip olamaz. Cinsiyet farkı, maksimum özellik olarak ortaya çıkıyor. Birçok hasta yatağı fiyatları modeli ve türü ile kadınlar, erkekler veya çocuklar için ayrılmıştır. Her birinin kendine göre belirli özellikleri vardır.

Çocuk Hasta Yatakları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Günümüzde pediatrik hastalar yetişkinler kadar yaygındır. Her çocuk hastanın ebeveynleri, çocuklarımın hastalığını en rahat şekilde anlatmasını istiyor. Bu nedenle kendileri için doğru hasta yatağını seçmeye çalışıyorlar. Çocuğunuzun beklenmedik hastalığı, bir hasta yatağına ihtiyaç duymanıza neden olabilir. Şu anda şirketimiz sadece anne babalara destek veriyor. Kalpleri rahat ve çocukların hasta yatağında tedavileri beklemelerini istiyorlar. Uzman kadrosu ile bunları en iyi şekilde sizlere sunarlar. Şirketimizin tek dileği, tıpkı yetişkin hastalar gibi çocukların da her türlü ihtiyacını yatarak sorunsuz bir şekilde karşılamaktır. Özellikle bu dönemde hasta çocuklar psikolojik olarak çöktükleri dönemlerdir. Firmamızın bu çocuklara en uygun şekilde vermiş olduğu hasta yatakları onları biraz rahatlatacaktır.

Çocuk hasta yatakları

Çocuk hasta yatakları

Çocuk Hastane Yatakları Fiziksel Olarak Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle pediatrik hastane yatağının çocuklar için özel olarak tasarlanması gerektiğinden emin olmalıyız. En önemli noktalardan biri, sürekli ilaç kullanmak ve yatakta kalmak zorunda kalan çocuk hastalar için serum yerleştirme ihtiyacının hasta yataklarında en önemli modellerden biri olmasıdır. Yerden yüksekliği ve yüksekliği çocuklar için en uygun şekilde tasarlanmalıdır. Pediatrik hastane yatağının baş ve ayak kısımları döndürülebilir ve hareket ettirilebilir. Bu nedenle çocuğun uzanırken sıkılmaması için televizyon seyretmek, kitap okumak veya herhangi bir iş yapmakla meşgul olmasa bile istediği pozisyona rahatlıkla geçebilir. Tabi bu yatakların temizlenmesi çok önemli ve firmamız tarafından kolaylaşıyor. Çocuğun rahat uyuması için en ortopedik yataklardan biri de çocuk hasta yatağıdır. Yatağın sağ ve sol tarafında bulunan kolluklar sayesinde çocuğun uyurken veya başka bir durumda herhangi bir tehlikeyle karşılaşmasını engeller.

Çocuk Hasta Yataklarında Havalı Yatak Nasıldır?

Çocuk hasta yataklarında hava yatağının bulunması özellikle yeni doğan bebekler için önemlidir. Bunun nedeni yeni doğan bebeğin henüz fiziksel olarak yeterli olmamasıdır. Bu konuda annelere en iyi şekilde yardımcı olmak için çalışan firmamız havalı yatak bulundurmaktadır. Bir süre bu tip hava yataklarında yatmak zorunda kalan her çocuk ve bebek, uzun süre bile olsa ihtiyaçlarını hemen – hemen yatakta karşılayabilir. Hasta yatağı fiyatları sayesinde çocuk yatağın kumandasını kullanarak istediği pozisyona gelebilir ve pozisyon değiştirebilir. Tüm bunların yanı sıra yataktaki basınç sistemi de çocuğun vücudundaki kan dolaşımını hızlandırmaya ve varsa fiziksel hareket kabiliyetini güçlendirmeye çalışır. Firmamız bu konuda en iyi hizmeti vermektedir.

Çocuk Yatağında Obez Çocuk Olması Durumunda Ne yapılmalı?

Elbette her yetişkinin fiziksel özellikleri aynı değildir ve her çocuk bir değildir. Bazı çocukların tokluktan sonra fazla kilolu olması ve bazı çocukların doğumdan itibaren şişman olmaları onların obez olduğu anlamına gelir ve bu durumda çocuk için bir sağlık sorunudur. Bu tür çocukların normal bir çocuk yatağında yatması doğru değildir. Firmamız ayrıca obez çocuklar için ayrı bir hasta yatağı bulundurmaktadır. Bu yatağın en ayırt edici özelliklerinden biri de hava yatağı olmasıdır. Obez çocukların en büyük şikayeti fazla kilolu olmaları olduğu için uzanırken kendilerini oldukça rahat hissetmeleri gerekir. Bu yüzden hava yatağı oradadır ve ekstra kiloların hem rahatça hem de fiziksel olarak bozulmadan büyümesini sağlar, çünkü bunlar serin kısımda gömülüdür. Bu tür aşırı kilo sorunu olan çocuklar normal bir çocuk yatak kullandıklarında bir süre sonra omurga sorunu ortaya çıkacaktır. Obez çocuklar için en iyi yatak, onlar için tasarlanmış obez yatağıdır. Çocuğun hastalığını sağlıklı bir şekilde iyileştirmesi için en iyi yatak seçimi olacaktır. Firmamız ayrıca bu konuda henüz bilgisi olmayan hastaları da en iyi şekilde bilgilendirmektedir.

Pediatrik Hastane Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Çocuk hasta yatağı kiralama yöntemi ile de satın alınabilir. Obez yatakta olduğu gibi farklı tipler ayrılabilir. Örneğin yanık olan bir çocuğun yatağı çok önemlidir. Bu tür çocuklar aniden değil yavaş hareket etmelidir. Bu yüzden gözlerin her zaman üzerlerinde olması gerekir ve ani hareketlerle yanakları daha fazla hasar görebilir. Bu, çocuklar için en iyi yataktır. Bu yatağın en önemli özelliklerinden biri de düz şeklidir. Bu sayede sırtında veya başka herhangi bir bölgede meydana gelen yanıklar yaraya dönüşmez. Bu karyolanın sağında ve solunda diğer yataklarda olduğu gibi iki adet kolçak bulunmaktadır. Bu aparatlar sayesinde çocukların tedavisi daha sağlıklı bir şekilde ilerler. Yanık derecesinden daha şiddetli yanıklar için özel kumaştan yapılmış şilteler bulunmaktadır.

Firmamız bu konuda en dikkatli seçimi yapmakta ve sizlere bir seçenek sunmaktadır ve çocuğunuz için en uygun olanı seçmenize yardımcı olur.

Dört Motorlu Çocuk Yatağı Nasıldır?

4 motorlu çocuk karyolası, kırık ve çıkıkları olan çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir yatak türüdür. Çocuklar hasta olduklarında, özellikle ortopedi hastalarında, her annenin düşündüğü, ağrısız ve rahat uyumaktır. 4 motorlu çocuk karyolası da bu noktada üretilen bir yataktır. Bu yatak sayesinde çocuklar terleme yaşamazlar ve pozisyon değiştirmek istediklerinde pozisyon değiştirme imkanı bulurlar. Yatağın sağ ve sol tarafında yer alan kolluklar sayesinde bu manşetlerin en önemli özelliği kilitlenebilmeleri, çocuğun ani hareketlerinde onu korumasına yardımcı olmasıdır. Firmamızın her hasta yatağı için özenle seçtiği ve rahat olduğunu düşündüğü yatağın kumandası 4 adet motorlu çocuk yatağında da mevcuttur.

Çocuk Otomatik Yatak Nasıldır?

Bu otomatik yataklar özellikle çocuk hastalar için kullanılan yatak çeşididir. Çocukların ameliyat sonrası daha sağlıklı bir şekilde tedavi edilmesini sağlar. Bir elektrik kesintisi durumunda otomatik yatağın kendisini sürdürebilmesi için bir pil gücü mevcuttur. Bu sayede herhangi bir fonksiyonda kesinti yaşanmaz. Hasta yatağı üzerindeki gözenekler sayesinde havalandırma işlemi de vardır. Bu gözenekler ile aşırı nem engellenir. Bu yatakta çocuğun rahatlıkla yemek yemesi, içmesi ve her türlü ihtiyacını karşılaması mümkündür. Firmamız ayrıca çocuk hastalara da çok özenle hizmet vermektedir.

Hastane yataklarının çoğu elektrikle çalıştırılır. Hastanın bacak hareketlerine izin vermek için diz bükme hareketine ve ayrıca hastanın bakıcının yardımı olmadan yatakta oturmasına izin veren bir sırt- baş yüksekliği ayarlama hareketine sahiptir. Hasta yatağının yüksekliği ayarlanabilir olup, kullanıcının yatağa girip çıkmasına yardımcı olmak için yatağın alçaltılmasına izin verir ve bakıcının hastaya daha kolay erişimi için yatağın kaldırılmasına izin verir.

Bu model çocuk hastalar için üretilmiş bir modeldir. Bu modelde ayrıca yan korkuluklar ve koltuk başlıkları vardır. Diğer modellerimiz gibi elektrikli bir modeldir. Pediatrik yatak, sünnetli, kaza sonucu veya felçli çocukların daha iyi şartlarda uyuması ve iyileşme sürecini hızlandırması için üretilmiş hastane yatağı türüdür. Bu karyolanın yan rayları ve başlıkları anti bakteriyel plastik malzemeden yapılmıştır. Anti bakteriyel plastik malzeme sayesinde çocuğunuzun bağışıklığı virüslere karşı güçlüdür. Ülkemizde çocuk karyolası üretimi son yıllarda ülkemizde önemli ölçüde artmıştır. Çocuk karyolalarına olan talep son yıllarda önemli ölçüde artmıştır.