Yazılar

Cpr Hasta Yatakları

Hasta karyolası, hastanın profesyonel konforu için geliştirilmiş tüm fonksiyonlara sahiptir. Dünya sağlık kuruluşlarının belirlediği kriterlere göre yapılan hasta karyolası modelleri, hem hastanın hem de onunla ilgilenen kişilerin işlerine rahatlık getirirken aynı zamanda güvenliğini de gözetmektedir. Hastaların kendilerini güvende ve rahat hissetmeleri çok önemlidir. Raylı sistemler, düşme veya çarpma anında hastanın yaralanmaması, kol ve bacaklarının boşlukta kalma tehlikesine maruz kalmaması için inşa edilmiştir.

Yatak kalitesinin sağlıklı kişilerde bile düzenli ve rahat bir uyku uyumasını sağladığı düşünülürse hasta bir kişinin konforu ve fiziksel sağlığı için yatağın kalitesi oldukça önemlidir. Sıradan yataklardan farkı hasta yatağının daha fonksiyonel olmasıdır. Hastanın durumuna göre katlanıp açılabilen, teşhis ve tedavi merkezlerinde kullanılan, kolay taşınabilir bir yapıdır. Hasta yatakları da kullanıldığı yerde oldukça rahat ve kullanımı kolaydır.

Yatak Güvenliği Ve Hasta Yatağı

Yatağın yan korkuluklarının tam yüksekliği hastanın bacaklarının, kollarının ve  başının yataktan sarkmasını engeller. Hasta güvenliği yönetmeliğine göre, hastanın başının ezilmemesi için korkuluk ile koltuk başlıkları arasındaki mesafe 6 cm’den fazla olmamalıdır. Hasta basını önlemek için tasarlanmış RBS sistemi (kol, bacak gibi organların yatağın  bir kısmına takılı olduğu durumlarda olası bası on, on beş santimetrelik bir genişlemedir), hastanın düşmesini engeller. Bu gibi durumlarda bel üzerindeki baskı azaltılarak hastanın aşağı kaymasına izin verilmez.

Hasta yatakları Cpr

Hasta yatakları Cpr

Cpr Hasta Yatağı Özellikleri

Yatakların ayrıca CPR işlevi vardır. Bu, hastanın acil bir durumda CPR gerçekleştirmek için ilk müdahale eden konumunda olmasına izin verir. Birinci ve acil kurtarma pozisyonları, hastanın  bu şekilde otomatik olarak geri dönmesini sağlar.  ŞOK işlevine sahip şilteler için bu, bazı durumlarda, örneğin kan basıncında ani bir düşüş ve hızla ilerleyen ve gelişen bir dolaşım bozukluğu durumunda belirleyicidir. Hastalar için yatak korkulukları gereklidir. Kullanımı çok kolaydır. Korkuluklar etiketli bölüm, hasta yatağının etrafındaki korkulukların nasıl açılıp kapatılacağını gösterir. Televizyon izlemek isteyen hasta için yatağı en rahat pozisyona ayarlamak için kullanılır. Cpr hasta yatağı nedir? Bazı hastalar için en çok tercih edilen yataklardandır. Çok fazla özelliğe sahiptirler.

Hasta Yataklarının Kullanımının Önemi

Cpr hasta yatağı nedir ve ne için kullanılır sorusuna böylece yanıt vermiş olduk. Hasta yatakları,  tedavi sürecinde hastalık süreçleri düzeldiğinde hasta ve yakınına tedavi sürecinde destek sağlayan hasta yatakları olarak adlandırılır. Bu yatakları devlet yardımı ile ücretsiz almak için SGK ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Cpr hasta yatağı nedir, ani müdahalelerde çok daha işlevli olan yataklardır. Bu yataklar ülser oluşumunu önlemek için hastaya gerekli konforu sağlamaktır. Hasta yatağı hasta bakım sürecinde uzun süre kullanılmakta olup, temizlik işlemleri için gerekli konfor ve rahatlığın sağlanmasına özen gösterilmektedir. Yatakta lazımlık alanı için hastanın ihtiyacına göre konumlandırılmış lazımlık sistemi mevcuttur. Tamamen hasta konforu düşünülerek tasarlanan bu yataklar, hem hasta bakıcısı hem de hasta bakıcısı için konumlandırılmış birçok avantaj ile bulunabilmektedir.

Hasta bakım adımlarının elektronik insan gücü gerektirmeyen ürünler olarak tasarlanan hasta karyolası sistemlerinin, bu işlevleri yerine getirdiği, yatağın herhangi bir emek gerektirmeden bir tuşa basarak istenilen şekli aldığı söylenebilir. Lad fonksiyonları, sürdükleri motor sayısı ile doğru orantılı olarak ifade edilir. Cpr hasta yatağı nadiren çok merak edilen konulardandır. Bu yataklar sayesinde mesela; kalp krizi geçiren bir hastaya hemen acil müdahale yapılabilir.

2 Motorlu Hasta Yatakları

2 fonksiyonel 2 adet motorlu hasta yatakları, insan gücüne ihtiyaç duymadan hastanın baş ve ayaklarının bir düğme ile hareket ettirilmesine olanak sağlayan yataklar olarak ifade edilmektedir. Genellikle hareket kabiliyeti nedeniyle hastaların tercih ettiği yataklar olarak ifade edilmektedir. Bu hasta yatakları iki motor ile hizmet vermekte olup, hastanın yemek yeme, oturma gibi fonksiyonlarının baş kısmının hareketi  bir buton ile gerçekleştirilebilir. Ayrıca gerekirse baş kısmının hareket ettirilebildiği motorlu yatak sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hasta yatak sistemlerinin tedavi aşamasında hastaya büyük destek sağlayarak hastanın iyileşme sürecini desteklediği gözlemlenmiştir.

2 motorlu hasta yatağı kiralama hizmetlerimiz mevcuttur.

2 motorlu hasta yatakları

2 motorlu hasta yatakları

3 Motorlu Hasta Yatakları Ve Cpr Hasta Yatağı

3 motorlu hasta yatakları 3 monitörlü fonksiyona sahiptir. Hastanın baş ve bacaklarının hareketinden sorumlu motorlara ek olarak 3. motor hasta yatağını 3 motorlu buton ile aşağı yukarı hareket ettirebilmektedir. Yataklar yatak sistemi olarak  ifade edilmektedir. Hasta yatağının, hastayı tedavi etmek için yatağın yükseltilmesi ve hasta kalktığında veya indiğinde yatağın alçalması prensibine göre tasarlandığı da kaydedilmektedir. Özellikle hareketsiz hastalarda hasta yatağında gözlenen fonksiyonların hasta bakımı için 3 motorun çalışması önemli olduğundan hasta ve hasta bakıcıya ciddi rahatlık sağlayabileceğine dikkat çekilmektedir. Cpr hasta yatağı nedir? Sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Bu yataklar ek mekanizmalara sahip olan hasta yataklarıdır.

Hasta Yatağı Raporu Nasıl Alınır?

Hastaların tedavi sürecinde kullandıkları hasta yatakları artık evlerde de kullanılıyor. Hastaların rahatını ve rahatlığını düşünen Sağlık Bakanlığı, hasta kişilerin hastaneden hastaneye yolculukları ile ilgili sorunuza yeni bir kararla yanıt buldu. Cpr hasta yatağı nedir? Bu hasta yatakları en çok fonksiyona sahip olan yatak modellerindendir. Bu yataklar için devletten destek almak mümkündür. Devlet, kamuoyuna açıklanması gereken bir raporla hasta için gerekli hasta yataklarını alıyor. Ayrıca hastayı tedavi eden hemşireye veya hasta yakınına da belli bir maaş ödenir. Bu sayede hasta yakını veya bakıcısı, devletten aldığı maaş ile hastanın tedavisini ve tedavi masraflarını karşılamaktadır.