Yazılar

Ekonomik hasta yatakları

Her bütçeye uygun hasta yatağı arayanlar için önerilen birkaç seçenek var. Hastanın yatağındaki konfor kadar rahatlık da seçimde önemli rol oynayan faktörlerden biridir. Hastanın kendini güvende hissettiği ve tüm ihtiyaçlarının her zaman ön planda tutulduğu yataktır.

Tuvaletli hasta yatağı

Tuvaletli hasta yatağı

Hastane yatağında hastayı rahatlatacak bazı temel özelliklerin bulunmasına dikkat edin. Bunlardan en önemlisi motorun çalışma prensibidir. Rahat ve uygun fiyatlı hasta yatağı modelleri arayanlar için kiralık ya da ikinci el yatakları tercih etmeniz önerilir. Hastane yatağı kiralamak son zamanlarda en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Bunun en önemli nedeni ise yeni alınan yataklardan bir farkı olmamasıdır.

Kurumsal Firmalardan Hasta Yatağı Kiralama Hizmeti

Firmaların hasta yatağı kiralama hizmetini bulmak son derece önemlidir. Kurumsal firmalar hastane yatağı kurulum hizmeti de vermektedir, en ufak bir sorun olduğunda teknik ekip harekete geçecektir. Bu bağlamda ister satın alınmış ister kiralanmış olsun bu çalışmaları yürütürler. Yatağı kiraladıktan sonra evde fazla yer kaplamayacaktır. Bu bağlamda, ticaret şirketleri geri ödeme yapar.

Son zamanlarda en çok tercih edilen hastane yatağı, uzaktan kumanda ile çalıştırılan motorlu yataktır. Kiralık yatakta her türlü imkan bulunmaktadır. İster manuel ister motorlu olsun, her türlü yatak seçeneği kiralık yataklarda bulunabilir. Her bütçeye uygun olmaları bu yatakların diğer kategorilerdeki yataklara tercih edilmesinin nedenlerinden biridir.

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta Yatağı Kiralama

Rahat Yatak Kullanımı

Hastalık sürecinin zor bir döneminden geçen kişiler için yatak konforu önemlidir. Hastanın hastaneye kaldırıldığı ve hasta bakım personelinin yorgun düştüğü bu süreçte kullanımı rahat olan modelleri tercih etmeniz önerilir. Hasta yatağının pozisyonunun değiştirilmesi gerektiğinde, rahat ayak hareketleri de refakatçiye en üst düzeyde rahatlık sağlayacaktır.

Hastanede yatan hastaların kemik ve cilt sağlığına olumlu etkisi olan yataklar her zaman konforlu yataklardır. Hasta yatağı alırken hastanın rahatsızlığı ve fiziksel özellikleri de dikkate alınması gereken faktörlerdir. Rahat ve kullanışlı hastane yatakları için sektördeki müşterilerden olumlu geri dönüşler almış firmalara yönelmek gerekiyor. Firma web sitesinde hastane yatağı özelliği bulunmaktadır. Çeşitli ve farklı özelliklere sahip bilgi sayfaları yatak arayan kişiler için oldukça önemlidir.

Yaşlı Hastalar İçin Yataklar

Yaşlı hastaların, sürekli yatalak hastaların tedavisi özel dikkat gerektirir. Bu, seçilen yatakların havalandırılmasını, nefes almasını ve dolayısıyla kabul edilen hasta için rahat olmasını sağlamak içindir. İçinden hava akımı geçen hava yatakları, elmas tipi ve boru tipi olmak üzere  iki ana tipe ayrılır. Çok sıcak havalarda bile kendilerini serin hissetmeleri bu yatağı tercih etme sebeplerinin başında gelmektedir. Hasta karyolasının kaliteli süngerden üretilmiş olması omurga sağlığı için önemlidir.

Yaşlılarda Cilt Sağlığının Önemi

Yaşlı hastaların cildi oldukça ince ve hassastır. Yataktan en ufak bir tahriş bile yaralanmaya neden olur. Yaranın kolay soyulması ve bu yaraların yavaş iyileşmesi, portatif ve nefes alan yatak modellerini tercih etmenizi gerektirir. Daha büyük yaş grubu için cilt sağlığına kendi kendine yerleşen havalı yatak modelleri önerilir. Hastanın pozisyonunu kişisel yollarla sürekli değiştirerek bası yaralarını önlemeye çalışmak, sağlayıcı için son derece zordur. Bu nedenle hareket kabiliyeti olan şişme yataklar tercih edilmelidir. Hastane yatağı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Hasta yatağı seçerken bazı kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu kriterlerden ilki hastanın ruhsal rehabilitasyonudur. Huzur ve dinginlik sağlayan bir yatak seçimi, hastanın kendini rahat hissedeceği bir yatak kadar önemlidir. Kesinlik, hastanın hastane yatağında birincil kriterdir. Hastanın yatağıyla aynı tasarımı seçmesi de ona zindelik ve huzur verecektir.

Hasta Yatağı Ahşap 2 Motorlu HM-2300K

Hasta Yatağı Ahşap 2 Motorlu HM-2300K

Son zamanlarda ahşap tasarımlar da gözde hasta yataklarından biri. Hastane yatağı alırken her şeyden önce farklı tasarım ve zevklere sahip ürünler satan firmalara öncelik verilmektedir. Bütün gün yatakta yatan hastalar için onlara huzur ve mutluluk getiren tasarımları tercih etmek önemlidir. Bu yatak çarşafları, hastaların rahatsız edici süreci atlatmasını çok daha kolay hale getiren yatak tasarımlarıdır.

Sürdürülebilir Yataklar

Hastane yatağının ağırlıklı olması önemlidir. Farklı modellerde farklı tipte hastane yatakları bulunmaktadır. Obez hastalar için önerilen beşikler ile bebek grubu için önerilenler farklı özelliklere sahiptir. Paslanmaz çelik yatak modelleri de havadaki nemi emmeyecek şekilde tasarlanacak şekilde seçilmektedir. Hastane yatağının rahat kullanımı için yatağın tam dönebilme özelliği vardır ve ABS fren sistemi çok önemlidir.

Hasta yatağı ayak kilit sistemi arızalı bir ABS fren sistemine sahiptir. Bu şekilde hasta yattığı yerden emin olabilir. Hasta morali, bu zorlu süreçte rahat bir şekilde ilerlemek için kritik öneme sahiptir. Hastanın yatağını yardımsız hareket ettirdiği ortopedik yataklar her zaman tercih edilir. Ameliyat sonrası hastanın lazımlığı veya infüzyonu yatağa koyması önemlidir.

Hasta Yatağı Fiyatı Uygun Mu?

Hasta yatağı fiyatları ülkenin ekonomik koşulları ve hastanın cebi dikkate alınarak belirlenmektedir. Ayrıca yatağın tasarımı, kalitesi ve üretim malzemeleri de fiyatı etkiler. Yataklar sağlık ihtiyaçları düşünülerek tasarlanıp üretildiğinden, ödeyeceğiniz fiyatı seçeceğiniz model belirler. Her bütçeye uygun yataklar mevcut olup, satış öncesi ve sonrası gerekli destek firmalar tarafından sağlamaktadır.

Hasta yatağı almak istemeyen veya kısa süreli yatak ihtiyacı olan hastalar için hastane yatağı kiralama hizmeti de verilmektedir. Yataklar garanti kapsamında olup, parça değişimi gerektiğinde yedek parça garantisi de firmalar tarafından verilmektedir

Ekonomik hasta yatağı seçenekleri

Günümüzde sağlık sorunları sebebiyle her geçen gün farklı medikal ürünler üretilmektedir. Bunların yanında en önemli sağlık problemleriyle mücadele eden hastalarımız bulunmaktadır. Bu hastalar yaşamları boyunca yatağa bağımlı olabilen veya uzun süre yatak istirahati ile tedavi olması gereken hastalar skalasına girmektedir. Sağlık problemleri beraberinde getirdiği bir çok komplikasyonla hastanın başka problemlerle yüz yüze gelmesine olanak tanır. Bu da hastanın iyileşme sürecine olumsuz yönde etki etmektedir. Bunun sonucunda da medikal şirketleri hasta yataklarının imalatını ve kişiye göre özellikte olan medikal ürünler imal etmektedir.

Kaliteli Ve Ekonomik Hasta Yatakları

Konumuz ile ilgili sizlere anlatacağımız sağlık sektöründe adını duyurmuş hizmetleriyle hasta sağlığı önceliği politikasıyla devam eden bir ritüel olan Haskar Medikal den bahsedeceğiz. Haskar Medikal hasta sağlığı konusunda hasta yatakları imalatını yapan yegane bir firmadır. Günümüz teknolojisiyle yaptığı ürettiği hasta yatakları uzman ekibi ve üretim sahasındaki kadrosuyla yenilenen malzeme ve tedarikle hasta yatakları üretmektedir.

Kaliteli ve ekonomik hasta yatakları

Kaliteli ve ekonomik hasta yatakları

Hasta yatağı dediğimizde sıradan bir yatak olarak düşünmeyin. Hastane veya bakım merkezinde ki sağlık ve medikal ürünlerin bir arada olabildiği hastanın tedavisine elverişli şartlarda kullanılabilen ve ev ortamında da aynı hastane ortamında tedavi sağlayan çok özellikli yataklardır. Firma bunu üretirken yani Haskar Medikal olarak fiyat ve kar marjını göz önünde tutmadan daha çok hasta yakını ve hastaların sağlıklarına en hızlı şekilde kavuşabilmeleri için çalışmalar yapmaktadır. Firmanın yıllarca bünyesinde oluşturduğu AR-GE departmanı sayesinde de en steril rahat ve konforlu medikal ürün ve hasta yatağı çeşitleri üretiminde de çok fazla etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

Hasta Yatağı Satış Ve Kiralama

Medikal sektör alanında yurtiçi ve yurtdışı satış potansiyeli olan firma sağlıklı yaşam öyküsü olan bir çok sosyal sorumluluk projesinde de imzası olduğunu belirtebiliriz. Öncü firmalar arasında her zaman yerini koruyan firma Haskar Firması enerjisi ve vizyonu sayesinde alışılagelmiş sağlık bilincinde olan bir çok firmadan üstün olmasıyla birlikte kar amacını en az ön planda tutan firma sıralamasında da başı çekmektedir. Bu anlamda emek verdiği kuruluş ve çalışanları adına Haskar Medikal olarak hem motivasyon hem de hasta hakları ve iyileştirme yöntemleri adına da bir çok çalışması bulunmaktadır.

Hasta yatağı satışı yanında ayrıca hasta yatağı kiralama hizmeti de veren firma yine dediğimiz gibi hastalara sağlanacak en üst düzeyde fayda için varlığını sürdürmektedir. Kaliteden ödün vermeyen Haskar Medikal olarak sağlık sektöründe ulaşılması güç bir yerde halihazırda olarak devam ettirecek ve sağlık alanında hasta ve hasta yakınlarına en iyi hizmeti vermeye devam edecektir.