Yazılar

Çok tercih edilen hasta yatakları

Kişiler özellikle ameliyat sonrası birçok nedenden dolayı yatalak olabilir. Yatalak olan kişiler birçok stresli olay yaşarlar. Stresli bir olay geliştikçe insanların vücudunda yaralar oluşmaya başlayabilir. Hava yastığının işlevi sayesinde hastanın vücuduna etki eden basınç azaltılır. Aynı zamanda, azaltılmış basınç alanında yara oluşumu riski tamamen ortadan kalkar.

Hasta yatağı seçimi önemli bir faktördür çünkü kişiler rahatsızlıktan dolayı hastane yatağında uzun süre kalacaklardır. Hasta konforu çok önemli bir fizyolojik ve psikolojik faktördür. Hava yastığı elektrikli bir elektrikli üründür. Bu nedenle yatak kısmı ve motor kısmı olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Elektrikli kısmın işlevine göre yatak basınç ayarı kişinin vücut ağırlık yapısına göre ayarlanabilmektedir.

En iyi hasta yatağı modelleri

En iyi hasta yatağı modelleri

Hasta Yataklarının Ölçüleri Nasıl Olur?

Belirlediğiniz alana göre yataklar mevcuttur. Belirlediğiniz bölgedeki baskıyı azaltarak hastanın problemli bölgesi rahatlar ve hasta kendini rahat hisseder. Hastane yatağındaki yarayı çözmek için mutlaka hastanın hava yatağı kullanmasına izin verin. Oluşan yara zamanla büyüyebilir ve vücudun çeşitli bölgelerine yayılabilir. Yara, kişide şiddetli kaşıntıya neden olabilecek kızarıklık şeklinde başlar.

Motor bölmeli havalı yatak hastanın yaralarını ve ağrılarını gidermek için yapılmış bir yatak modelidir. Havalı yatakların etkinliği bugün tıp dünyasında kanıtlanmıştır ve bu da onu sağlık profesyonellerinin favori yatak türlerinden biri haline getirmektedir. Havalı yataklar profesyonel hizmet kalitesine sahip ileri teknoloji yataklardır. Yatak, hastanın vücudunun ağrıyan bölgesini tamamen rahatlatır ve rahatlatır.

Hasta Yatağı Modelleri

Havalı yataklar günümüz hastaları için en çok tercih edilen ve uygun hastane yatağıdır. Hava yastığı alanı çeşitli modellerde gelir. Bu modeller, alandaki en gelişmiş, en kaliteli ağrı kesiciyi sunar. 3 ana tip havalı hasta yatağı modeli vardır. Bunlardan ilki Baklava Model Hava Yastığıdır. Baklava modeli hava yastıkları adını baklava tatlısı dilimlerine benzediği için almıştır. Rahatlık ve konfor açısından oldukça gelişmiş bir model çeşididir.

Başka bir şişme havalı yatak modeline baktığımızda ise boru şeklinde bir yatak modeli karşımıza çıkıyor. Bu tipte yatağın modeli pipoya benzediği için bu ismi almıştır. Gelişmiş hava akışına sahip kanallardan oluşur. Bu yatak tipinin en büyük avantajı hastanın uyuduğu odaya sürekli hava üflemesidir. Yara izini en aza indiren bir yatak modelidir.

Motorlu hasta yatağı modelleri

Motorlu hasta yatağı modelleri

Havalı Yatakların Özellikleri

Pozisyonlu havalı yatak modeli aynı zamanda son yatak modelidir. Pozisyon yatağı oldukça gelişmiş ve konforlu bir yapıya sahip olup, yüksek teknoloji içeriğine sahip bir yatak türüdür. Bu model yatağın sağladığı en önemli fonksiyon hastayı bir yandan diğer yana hareket ettirmektir. Hareketsizlik hastada fiziksel yaralanmaya neden olabilir. Konumlandırma masası hastayı sürekli hareket ettireceğinden iz kalma riski en aza indirilecektir.

Modeller birbirinden farklıdır. Havalı yatak modeli seçerken mutlaka garantili orijinal ürün satan bir firmadan hizmet almalısınız. Hava yatağının montajı yerinde teknik ekip tarafından yapılır. Havalı yataklar hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, sadece kulaktan kulağa söylenti varsa, kesinlikle profesyonel bir sağlık uzmanından tavsiye almalısınız.

Havalı Yataklar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hastane yatağı alırken bazı hususlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Öncelikle alınacak hastanın kilo yapısı ve boyu gibi faktörlerin belirlenmesi gerekir. Hastanın yatma saati de hesaplanmalı ve belirlenmelidir. Havalı yatak alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri motor gücünün kalitesidir. Hava yatağı motorla sürekli çalışacağı için motor yapısının sağlam olması gerekir. Yüksek güçlü motorlarda olmayan rulmanlar zamanla arızalara neden olabilir.

Havalı hasta yatakları

Havalı hasta yatakları

Garantili orijinal ürün satın almanız gerekiyor. Bu nedenle, tanınmış firmalardan şişme yatak satın almak zorundayız. Alacağınız şişme yatağın ağırlık basıncı hastanın kilosuna göre ayarlanmalıdır. Havalı yatak alırken yüksek basınçlı bir ürün tercih etmek hastayı daha rahat ettirecektir. Hastane yatağının yatak örtüsünün yıkanabilir olduğunu unutmamalıyız.

Birçoğunun özlediği en önemli özelliklerden biri de satış sonrası destek imkanı. Kullanım sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız teknik destek ekibinden destek isteyebilirsiniz. Yatağınızı satın aldığınız firmanın, bozulma ihtimaline karşı size garantili hizmet sunabilmesi çok önemlidir.

Havalı Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları son günlerde oldukça fazla gündeme gelmektedir. Diğer hastane yatakları gibi şişme yatak fiyatları da çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Sabit bir fiyat aralığında değiller. Havalı yatak tamamen kişiye özel bir yatak modeli olduğu için fiyat sizin isteklerinize göre şekillenecektir. Yüksek basınç özelliklerine sahip bir yatak istiyorsanız, yatağın oluşumunda daha fazla malzeme kullanılacağından fiyat daha yüksek olacaktır. Pozisyon fonksiyonlu yatak, havalı yatak modelleri arasında en gelişmiş yatak modelidir.

Konumlandırma Hasta Yatağı Nedir?

Konumlandırma yatağı, tam felçli hastaların çoğu için tasarlanmış bir yatak modelidir. Hastayı sürekli hareket ettirme özelliğine sahiptir. Teknik olarak en yeni ekipmanlarla donatıldığı için en pahalı hava yastığı modelidir. Havalı yataklar A, B, C kalite sınıflarında mevcuttur. A+ kalite yataklar, en son nesil teknoloji kullanılarak üretilen en kaliteli şişme yataklardır. Firmamız sizlere en kaliteli hasta yatağı kiralama hizmetine geniş standartlar ekseni altında sunmayı başarmaktadır. Sizlere sunmuş olduğumuz kiralama hizmetleri enternasyonal kalite standartlarıyla bire bir örtüşen hizmetler olarak ön plana çıkmaktadır.

Böylelikle sizlere bu alanda kaliteli bir hizmet deneyimini en ayrıcalıklı yollardan sunmuş oluyoruz. Bizlerden alacağınız hizmetlerin tamamı garantili satış hizmetleri kapsamında gerçekleşmektedir. Böylelikle ortaya her daim kaliteli hizmetler çıkmış olacaktır.