Yazılar

En iyi hasta yatakları

Hasta yatağı üstünde yatmakta olan hastalar için rahatlık ve konfor sağlamakta ve her insanın erişebileceği bir konfor ve rahatlığı vermek, hastanın ise bir bakıcıya bağlı olmadan, hayati ihtiyaçlarını gidermesini sağlamak amacı ile hasta yatakları üretilmektedir. Haskar Medikal, huzur ve rahat bir konfor ortamı içinde iyileşme dönemini rahatlıkla atlatabilmeniz için, size olağanüstü niteliklerle donatılmış olan hasta yataklarını sunmaktadır.

Hasta Yatağının Özellikleri 

Bir çok doktor hastalarında sık görülmekte olan semptom, rahatsızlıkları ile hastalıkları hafifleştirmeye yardım amaçlı baş ile bacaklarını yükseltmeyi önermektedir. Hasta yatakları, doktorların tavsiyesi ile iyi bir uyku uyumaya destek olacak ayak yükseltme hareketini uygulayan bir hasta karyolası satın almak ya da kiralamak gerekir. Hasta olmuş aile bireylerinden biri ve ya akrabalarınıza bir hasta yatağı satın almak, aile bireyine, doğru bir bakım sunabilmek açısından önemli bir etken olmaktadır.

Hastaların tedavi sürecinde rahatlığın önemli bir faktör olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir. Hastalara huzurlu bir dinlenme ortamı yaratmak için en iyi hasta yatağı ile konforu mutlaka sağlamak gerekir. Haskar Medikal ile en iyi hasta yataklarına sahip olabilir ve aynı zamanda, pratik ayarlanabilir nitelikleri sayesinde hastanız huzurlu sakin ve daha acısız bir hastalık dönemini geçirebilir.

En İyi Hasta Yatakları

Haskar Medikal yaşlı, engelli ya da kronik hasta olan kişiler, konfor ve rahatın yanı sıra bakıcı olan kişiye de kolaylık sağlamak için dizayn edilmiştir. Hasta yatağının ortak özellikleri olan yüksek ağırlıklara dayanan iskelet yapısı ile beraber hasta güvenliği açısından dizayn edilmiş yan korkuluklar, konfor ve ya kişinin yemek yeme, TV seyretme gibi faaliyetlerini daha da kolaylaştırmak için ayarlanır olan baş ve ayak yüksekliği, bakıcının yardımına gereksinim duyan hastalar ile bakım vermekte olan kişinin hastaya daha kolay müdahale edebilmesini sağlamaktadır.

Yan korkulukları ise tamamen güvenlik için oldukça hayati bir önem taşımaktadır. . Hastaların hasta karyolasında, sağlıklı ve donanımlı bir şekilde yatmaları oldukça önemlidir. Hastanın tedavi sürecinde hekimine ya da sağlık kurumuna müracaat ederek evde tedavi sürecini tamamlayana kadar mutlaka hastaya uygun bir hasta karyolası alınmalıdır.

Hasta Yatağı İkinci El

Hasta karyolası diğer bir adı ile hasta yatağı; hastaların ev ve hastane ortamlarında kullandıkları yataktır. Bunlar ortopedik özellikte, olan özel bir başlığa sahip, hastanın üzerinden düşmemesi için korkuluklara sahip olup hastanın taşınmasında hareket özgürlüğü tanımak amacıyla tekerlekleri bulunan özel tasarlanmış yataklardır. Bu anlamda hasta yatakları engelli, kronik hasta yada yaş ilerlemesi sebebiyle yatağa mahkum korunması gereken hastalar için bakım ve yaşam kolaylığı sağlayan hasta yatakları hastane, özel bakım evleri hasta ev ortamları gibi alanlarda kullanılır.

Hasta Yatakları Çeşitleri

Bakımı için yatağa bağlı hastalar ve hasta yakınları için büyük kolaylık olan ve bu amaçla tasarlanmış hasta yatakları hastanın sağlık problemine göre çeşitli seçeneklerde model fazlalığı sunulup kullanım ve temizlik olanaklarına göre çeşitleri bulunmaktadır. Kumandalı olarak tasarlanan hasta yatağı bakım ihtiyacı sırasında kolayca kontrol edilebilmesini sağlar. Küçük bir kumanda ile kontrol edilen bu tür hasta yatakları kumandadan kolayca katlanıp, şekil alma özelliğine sahiptir.

Felçli hasta yatağı olarak tasarlanan hasta yatağı fiziksel aktiviteleri son derece kısıtlı olan hastalara özel olarak tasarlanmış olup, tuvalet gibi hasta ihtiyaçlarının zahmetsiz karşılanması için hasta bacaklarının hareketini sağlayan oturma ve yatma pozisyonlarına geçiş sağlayabilen genelde kumanda yada manuel olarak ayarlanabilme özellerine sahip yataklardır. Otomatik hasta yatağı, katlanabilir hasta yatağı şişme hasta yatağı gibi prensipte aynı amaçla yani hastanın engel durumu, rahatsızlığından kaynaklı ihtiyaçlarını karşılama amacıyla üretilen yataklardır. Bu yataklara kolayca https://www.haskarmedikal.com linki üzerinden Haskar Medikal sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hasta Yataklarına Nasıl Ulaşılabilir?

Konfor ve rahatlık sağlayan yatakları stoklarında bulundurup yeni imalat yada ikinci el kiralama gibi opsiyon seçimleri Haskar Medikal sitesi üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 1996 yılından bu zamana üretim yanı sıra ithalat, ihracat ile yurt içi satışını uzman ekibi ile sürdürmekte, kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır. Hasta yatağı piyasasında imalat sanayisi ile makul fiyatlarla siz müşterilerimize elektrik motorlu ve ortopedik yatak üretiminde kazandığımız tecrübeyle hizmetinizde olup yatağa mahkum yaşamını sürdürmek zorunda olan hastaların yaşam standardını en üst seviyede tutmayı hedeflemekteyiz.