Yazılar

Ev Tipi Hasta Karyolası

Hastalık ve yaşlılık dönemi insanların en fazla zorlandıkları dönemlerdir. Özellikle rahat uyku uyunması ve yataktan kalkarken zorlanmama gibi durumlar için bu dönemde birçok konuya dikkat edilmesi gerekiyor. Hasta yatağı modelleri insanların bu zor anlarında önemli birer kurtarıcı olarak ürettiğimiz tasarımlardır. Hasta ve yaşlıların daha rahat şekilde kendi işlerini görebilmelerine olanak tanıyan bu yatak modelleri bu insanların yaşam kalitesini yükseltmek adına tasarladığımız ürünlerdir. Bu yataklar hastaların ve yaşlı insanların kendilerinin kullanabilmesine de olanak tanıyan yataklardır. Otomatik ya da yarı otomatik olan yatak modelleri ile diğer insanlardan yardım almadan pozisyon değiştirmelerine olanak sağlayan tasarımlarımızdır.

Hastalara Uygun Yataklar

Hastalara Uygun Yataklar

Hastalara En Uygun Yataklar Hangisidir?

Hasta yataklarımız farklı şekillerde tasarladığımız yataklardır. Bu yataklarda ürünlerimizin yüksek kalitede olmasına çok dikkat ediyoruz. Manüel olarak hazırlanan yataklar hareket kabiliyeti daha yüksek olan hastalara verdiğimiz yataklardır. Ancak hareket konusunda çok kısıtlı olan hastalar için mutlak surette otomatik ya da yarı otomatik yatakları tavsiye ediyoruz. Medikal ürünler içerisinde son derece önemli bir yere sahip olan bu yatak modelleri insanların yaşam kalitesini yükseltmesine destek olan ve zorlu süreçleri atlatmalarına yardımcı olan yataklardır. Hasta yatakları içerisinde yer alan havalı yataklar son derece kullanışlı olan modellerdir. Bu modellerde sizlere sunduğumuz tasarımlar sayesinde hastalarınız ve yaşlı aile bireyleriniz yatak yarası oluşumuna maruz kalmayacaklardır.

Kalite Standartları Yüksek Yatak Modelleri

Hasta yatağı olarak tasarladığımız ürünler son derece ergonomik ürünlerdir. Baş ve ayak kısımlarının kaldırılabilmesi, sağa ya da sola çevrilebilmesine olanak tanıması bu yatakların kullanım değerini arttıran hususlardır. Bunlara ek olarak bu yatakların firmamız tarafından kiralanabilmesi de insanlara sunulan farklı bir alternatiftir. Hasta yatakları fiyatları oldukça uygun olup istenilen süre kadar kiralanabiliyor. Dilerseniz bu süreyi firmamızı arayarak uzatma şansınız da var. Ancak hasta yatağı çok uzun bir süre kullanılacak ise müşterilerimize bu yatakların satın alınmasını öneriyoruz. Böylece yatak için belirli periyotlarda kiralama bedeli ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Ancak kısa süreli ya da belli bir dönem yatmak zorunda olan insanlar için yatağın kiralanması daha avantajlı olan bir durumdur. Hizmet almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ergonomik ev tipi hasta karyolası

Hastaların sağlığı işin özel tasarlanarak üretilen hasta yatağı tedavinin ilk yöntemidir. Hastanelerde ve evde özellikle ağır hastalar için özel olarak üretilen hasta yatakları hem hasta için hem de hasta bakıcısının bakımı kolay yapması için özel olarak tasarlanır. Bazen hastalar uzun veya kısa sürelerde evde bakıma ihtiyaç duyulur. Evde bakılacak hastanın psikolojisini daha iyi olması ve moralinin yüksek olması için özel olarak üretilen ev tipi hasta karyolası hastaları çok olumlu etkiler.

Ev dekorasyonunuz da uyum sağlayan şık ev tipi hasta yatakları evinizin dekorunu bozmaz. Pratik ve otomatik kullanım özellikleriyle ev tipi hasta karyolası ortopedik özellikleriyle hastaların rahatlığını en yüksek seviyede tutar. Ev tipi hasta yataklarını hasta yatağı kiralama hizmeti ile de temin edebiliyorsunuz.

Ev Tipi Hasta Karyolasının Özellikleri

Baza görünümüne sahip olan bu yataklar hastanın psikolojini olumlu şekilde etkiler. Otomatik şişme özellikleriyle hastanın yatağa temas eden yerlerinin hava almasını sağlayarak morarmalara ve yaraların oluşumu önler. Ayaklarındaki tekerlekler sayesinde bulunduğu odadan başka odaya rahatlıkla taşıyabilir ve kilitli sistemi ile bulunduğu yere sabitlenir.

2 motorlu ev tipi hasta karyolası baş ve ayaklarının pozisyonunu değiştirerek yemek yemesini ve yatma, kalkma hareketlerini kolaylaştırır.  Temizliği de çok kolay olan bu hasta yatakları antibakteriyel özelliği sayesinde hastaları virüs ve bakterilerden korur.  Her bölümü ahşaptan üretilen bu yatağın sadece korkuluk kısımları alüminyumdan üretilip ahşapla kaplanmıştır. 9 voltluk pille çalışan kumanda ile elektrik kesintilerinde yatağı hareket ettirebilir. 

Ev Tipi Hasta Karyolasının Hastalara Faydaları

2 motorlu ev tipi hasta yatağı uzaktan kumandalı kullanımıyla hastanın yemek yeme ve yatma, kalkma hareketlerini yardımcı olur. Yataktaki korkuluklar sayesinde hastanın düşmesini önler. Görünümün normal yatak formunda olması iyileşme sürecindeki hastaların psikolojilerini olumlu yönde etkiler.

Hasta Yatak Kiralama Ve Hasta Yatak Fiyatları

Hasta yatağı kiralama olanağı kısa süreli hastaların kullanımı için düşünülmüştür. Hasta yatak fiyatları ve kiralaması hasta yatağın markasına, özelliklerine ve kalitesine göre değişmektedir. Motorlu hasta yatakları daha çok özelliklere sahip olduğu için manuel hasta yataklarının fiyatlarından farklıdır. Sizde ergonomik yapıya sahip hasta yataklarını https://www.haskarmedikal.com sitesinden inceleyebilirsiniz.