Yazılar

Ev tipi hastane yatağı modelleri

Günümüzde hastanın ameliyattan sonra dinlenebileceği süre önemli bir rol oynamaktadır. Bu soru da en az yapılan ameliyat kadar önemli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sorudur. Kalça ameliyatı zor bir ameliyattır. Eklem bozuklukları ve duruş bozukluklarından kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmak için bir doktora danışın. Ameliyattan sonra hasta çok rahat olmalıdır. Yatak çarşafları da bu konuda önemlidir. Kalça ameliyatından sonra hastanın belirli bir süre yatakta kalması gerekir. Bu süre zarfında hastanın özgürlüğü tamamen kısıtlanır.

Bu nedenle konfor açısından hastanın bulunduğu yatağın kalitesi önemlidir. Kalça ameliyatı sonrası hastane yataklarının kullanımı hastalar için önemli bir konudur. Hasta ameliyathaneden yeni çıktığı için yatağın temiz olması önemlidir. Yatak temiz değilse hasta enfekte olabilir. Yataklar 2 günde bir sık sık temizlenmelidir. Çarşaflar ne kadar temiz olursa, cerrahi alanda enfeksiyon riski o kadar az olur. Yatağın teknolojik olarak gelişmiş olması da önemlidir.

Piyasada tuvaletli ve banyolu yataklar mevcuttur. Bu yatakların kullanımı hasta konforu açısından önemlidir. Çünkü hasta ameliyattan sonra fazla hareket etmemelidir. Özellikle protez uzuvları olan hastaların hareketleri kısıtlanmalıdır. Bu süreçte hem tuvalet hem de duş eylemlerini gerçekleştiren bir yatak seçimi önemli rol oynar.

Hasta Yatakları

Hasta Yatakları

Kalça Ameliyatına En Uygun Hasta Yatakları

Ameliyattan sonra doktorların en büyük endişesi enfeksiyondur. Hasta yataklarının temizliği çok önemlidir. Çarşaflar 2 günde bir değiştirilmelidir. Yatak rahat bir pozisyona ayarlanmalıdır. Aynı zamanda, yatağın teknolojik olarak gelişmiş olması gerekir. Ortopedik konforlu yataklar tercih edilmelidir. Yatak yastıkları hastanın baş şekline göre ayarlanmalıdır. Çok sert yastıklar tercih edilmemelidir. Levhalar yumuşak olmalıdır. Sert kağıt kullanılmamalıdır. Hastaların tuvalet, banyo gibi kişisel aktivitelerini birlikte gerçekleştirebilecekleri yataklar tercih edilmelidir. Hasta yatakta fazla hareket etmemelidir. Yatak teknolojik ve havalı yatak olmalıdır.

Teknolojik olarak gelişmiş yatak, otomatik çalışmayı gerçekleştirir. Kalça ameliyatı sonrası hastane yataklarının kullanımı oldukça önemli bir konudur. Yatak, hastaların ameliyattan sonra daha hızlı iyileşmesi için önemlidir. Başlık ekstra yumuşak olmalıdır. Kullanılan yatağın havalı hasta yatağı olması önemlidir. Bu sayede hasta daha rahat olacaktır. Hasta fazla hareket etmediği için boyun bölgesine zarar verilmemelidir. Yine baş bölgesi zarar görmemelidir. Yüksekliği uzaktan kumanda ile kontrol edilen yataklar tercih edilmelidir. Teknik yataklar hastalara daha konforlu olanaklar sağlar.

Hasta Yatağının Önemi Nedir?

Ameliyat zor bir süreçtir. Ancak işlem sonrasında hastanın kendini rahat hissetmesi çok önemlidir. Bu nedenle yatak seçimi çok önemlidir. Hasta yatağı ameliyattan sonra ameliyat bölgesinin enfeksiyon kapmaması için çok önemlidir. Birçok hasta ameliyattan sonra bakterilere bulaşarak daha ciddi sağlık sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalır. Bu sorunları ortadan kaldırmak için yatağın rahat, temiz ve konforlu olması oldukça önemlidir.

Çeşitli hasta yatakları

Çeşitli hasta yatakları

Ameliyat sonrası hastanın özgürlüğü kısıtlanacaktır. Bu, hasta için psikolojik olarak sinir bozucu olabilir. Bunun olmasını önlemek için hastayı rahat ettirecek bir yatak seçmek çok önemlidir. Bu süre zarfında hastalar kişisel bakımlarını yapamayacaklardır. Ancak hem tuvalet hem de banyo imkanı sunan birçok yatak vardır. Bu imkanı sunan bir yatak tercih edilerek hastanın kişisel bakım ihtiyacı daha rahat karşılanmış olacaktır. Kendini daha özgür hissedecek.

Bu nedenlerle kalça ameliyatı sonrası hastane yataklarının kullanımı oldukça önemli bir konudur. Ameliyattan sonra ameliyat bölgesinin konforlu hale getirilmesi önemlidir. Özellikle kalça ameliyatı rahat ve konforlu bir yatak için önemlidir. Kalça protezi olan kişiler için şilteler önemlidir. Protezin adaptasyon periyodu olduğu için hasta yatakta çok fazla hareket etmemelidir. Hareket halinde protez kayabilir.

En Doğru Hasta Yatağı Seçimi

Yatak öncelikle yumuşak bir yatak olmalıdır. Ortopedik yataklar tercih edilmelidir. Aynı zamanda yatağın uzunluğu ve genişliği hastanın kişisel özelliklerine göre ayarlanmalıdır. Başlık ekstra yumuşak olmalıdır. Bu soru ameliyat sonrası sürekli yatacak olan hastanın konforu açısından oldukça önemlidir. Yatak, hem duş hem de tuvalet ihtiyacını karşılayacak türden olmalıdır. Ameliyat sonrası yatak uzaktan kontrol edilmelidir. Hasta, uzaktan kumandalı yatakta daha rahat hareket edebilir. Yatağın yüksekliğini ve alçaklığını istedikleri zaman ayarlayabilirler.

Bu yüzden bu soru önemlidir. Yatak sert olmamalıdır. Sert bir yatak ameliyat bölgesine ve hastanın sırtına zarar verebilir. Yatak, hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hasta ile tam uyumlu olmalıdır. Hastanın ihtiyacını karşılamayan bir yatak hastanın ameliyat bölgesine zarar verebilir. Hastanın psikolojik durumunu da olumsuz etkileyebilir. Bu durum iyileşmeyi yavaşlatabilir. Kalça ameliyatı sonrası hastalarla çalışacak olan hastalar bu konulardan haberdar olmalıdır.

Hasta yatağı çeşitleri

Hasta yatağı çeşitleri

Hasta Yatağı Hangi Ameliyatlarda Konfor Sağlar

Hasta yatakları günümüzde birçok ameliyatta konfor sağlamaktadır. Özellikle motorlu hasta yatakları bu süreçte en önemli hasta yatağı modeli olarak ön plana çıkmaktadır. Hasta yatakları kalça ameliyatlarında kişilere maksimum konfor sağlar. Maksimum konforlu bir hasta yatağı sayesinde kişiler daha etkili ve verimli bir hizmet deneyimine erişirler. Bu hizmet sürecinde kişilerin rahat ve konforlu bir yatakta yatmaları çok önemlidir. Hasta yatağı fiyatları konusunda da firmamız sizlere yardımcı olacaktır.

Hasta yatakları sizlere bu süreçte en detaylı ve hızlı konforu sağlayacak olan yataklardır. Böylelikle kişiler hızlı bir hizmet deneyiminden yararlanarak konforlu bir hizmetten yararlanmış olacaktır. Kaliteli bir hasta yatağı seçimi bu süreçte hastaların daha rahat etmelerini sağlayacak ve hastalar yataklarında daha rahat edecektir. Hasta yatağı kiralama hizmetlerini sizlere hızlı bir şekilde sunmayı başarmaktayız.

Ev tipi hastane yatağı

Hasta yatakları, değerli yakınlarınızın bir sebepten yatağa bağımlı olması durumunda kullanmayı tercih etmeniz gereken yataklardan biridir. Genel olarak prensibi yatağa bağımlı hastaların rahat etmesi ve konforlu olmasını sağlamak olan bu yataklar, normal ev yatakları ya da şişme yataklardan çok daha özellikli ve fonksiyonlu yatak modelleridir. Hasta ve hasta yakınlarına büyük avantajlar sunan bu yataklar, geçici ya da kalıcı olarak yatağa bağımlı insanlar için en büyük kolaylığı sağlar.

Hasta Yatağı Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?

Geçirilen bir operasyon sonrası belli bir süre sabit yatmanız gerekebilir. Doğuştan yürüme engelli ya da sonradan gelişen bir felç gibi pek çok sebeple yatağa bağımlı olunması sonucu, konforlu bir yatak arayışına giren insanların yolu en sonunda hasta yatakları ile kesişir. Hasta yatağı, hasta ve hasta yakınlarına pek çok kolaylık ve konfor sunduğu gibi, hastaların fiziksel ve ruhsal sorunları için de büyük katkılar sunar. Karyola ve yataktan oluşan hasta yatakları, pek çok çeşit ve modelin sunduğu farklı özellikler ve fonksiyonlar ile satışa sunulur. Hastalarınızın durumlarına göre seçmeniz gereken hasta yatakları, her koşulda hastanın rahat etmesini ve bu süreci olabildiğince sağlıklı geçirmesini sağlar.

Evde Hasta Yatağı Kullanmanın Fiziksel Olarak Avantajları

Hastalar belli bir sebepten ötürü lokal ya da genel olarak hareket kabiliyeti olmayan, genelde felçli insanlardır. Hareket engeli bulunan ve özel bakıma muhtaç hastaların, pek çok ihtiyacı hasta bakıcısı ya da hasta yakınları tarafından sağlanır. Hastanın sağa ya da sola döndürülmesi, kaldırılması, banyo ihtiyacı, tuvalet ihtiyacı, yeme ve içme gibi pek çok durum için hasta yakınlarının yardımı ve desteği gerekmektedir.

Hastanın da fiziksel olarak pek çok ağrı ya da yara ile savaşması bu süreçte onlar için acılarının ikiye katlanmasına sebep olur. Ancak hasta yatakları modelleri hastanın bu ihtiyaçlarının çoğunun giderilmesini en kolay hale getirerek, hasta ve yakınına büyük avantajlar sunar ve hastanın fiziksel sorunlarını minimum seviyelere düşürür. Hastanın sağa ya da sola döndürülmesi, kaldırılması, tuvalet ihtiyacı gibi sorunları hasta yatakları sayesinde tek tuşla halletmeniz mümkün hale gelir. Hasta yakınına düşen insan gücü ise daha az ihtiyaç duyulur halde olur.

Ev tipi hasta yatağı

Ev tipi hasta yatağı

Evde Hasta Yatağı Kullanmanın Ruhsal Olarak Hastaya Sunduğu Avantajlar

Hastalar ani ve beklenmedik bir zamanda, herhangi bir kaza ya da doğal bir sebepten yatağa muhtaç hale gelerek, bakıma da muhtaç bir duruma düşer. Her işini kendi yapabilen insanlar, birden bu duruma düştüğünde psikolojik sorunlar yaşamaya başlar. Birine sürekli duyulan muhtaçlık ve daha pek çok sebepten kişi kendine yetemediğini hissederek depresyon ve kaygı bozuklukları ile savaşmak zorunda kalarak, bu sürecin daha zor bir hale dönüşmesine sebep olur.

Elini bile kullanamayan bazı hastalar, herhangi bir yetisi olmadan sadece hasta bakıcısı ya da yakının yardımları ile hayatta kalabilmektedir. Yakınlarının üstüne yük olma düşüncesi ile psikolojik olarak buhran geçiren ve özgüven problemleriyle baş etmeye çalışan hastalar için en çok kolaylık sağlayan çözüm hasta yatağı modelleri ile ortadan kaldırılır. Hasta yakınına çok fazla iş düşmemesi ile rahatlayan hasta, daha konforlu ve rahat bir sürece girerek, psikolojik sorunlarından da yavaş yavaş arınarak durumu kabullenir.

Hasta Yatağı Gerekliliği

Hastaların uzun süre boyunca aynı pozisyonlarda kalması ve döndürülme işlemlerinin yapılmaması sonucu, yatan hastalardan en çok görülen yatak yaraları baş gösterir. Başlarda hafif kızarıklık ve ağrı ile ortaya çıkan bu durumlar, önlem alınmadığı takdirde derin yaralara ve hatta ölüme kadar götürebilen enfeksiyonlara yol açar. Hasta bu süreçte yoğun acılar yaşar ve elinden bir şey gelmez.

Hasta yakınının hastayı sürekli döndürme ya da kaldırma şansı olmadığında ortaya çıkan bu durum, hasta yatakları modelleri ile ortadan kalkmaktadır. Pek çok hastada önceden olan yaraların iyileşmesine katkıda bulunduğu gibi, hasta yatakları ile yeni yaraların önlenmesi de sağlanır. Kişiye gerekli konforu sunan bu yataklar ile, hastanızın ömrünü uzatabilir, ağrısız ve acısız bir süreç sağlayabilirsiniz.

Hasta Yatağı Modelleri ve Hastaya Faydaları

Hasta yatakları genel itibariyle hastanın rahatı ve sağlığı için üretilen yataklar olsa da, çeşitleri ile pek çok farklı fonksiyonlar sunar. Karyola ve yatak olarak kullanılan hasta yatakları, hastanın durumuna göre seçilmesi gereken yatak türlerindendir. Normal yataklara göre çok daha özellik sunan bu yatak modelleri, hastanın ömrünü uzatır, sağlıklı ve stabil kalmasını sağlar.

Evlerde de kullanılabilen hastane yatağı modelleri

Evlerde de kullanılabilen hastane yatağı modelleri

Havalı Yatakların Faydaları

Ev tipi havalı yatak modelleri, hasta ve hasta yakınları tarafından en çok rağbet gören modellerin başında gelmektedir. En büyük özelliklerinden biri olan ve adını almasını sağlayan havalandırma kanalları ile hastalarda konforu sağlar. Bünyesinde barındırdığı bu havalandırma kanalları sayesinde, hastanın yatağa temas eden ve yara oluşabilecek her türlü bölgesi için ayarlanabilir bir hava transferi sağlar ve üfleme şeklinde bu bölgelerde oluşan nem ve ter gibi durumların önüne geçilmesine katkıda bulunur.

Nem ve ter faktörlerinin ortaya çıkardığı yara ve enfeksiyonlar için en büyük engeli sunan bu yataklar, şişme yatak şeklinde ve içinde havanın homojen bir şekilde dağılmasını sağlayan motorlu bir mekanizma ile sizlere sunulur.

Masaj Özelliğinin Hastaya Faydaları

Hasta yataklarının hastaya masaj özelliğini sunması, hareket kabiliyetini kaybetmiş hastaların en büyük sorunlarından olan dolaşım sistemi problemleri için çözüm sunar. Bu süreçte hastanın istenen bölgesi için masaj işlevi sunan yataklar, hastada kan dolaşımını arttırır ve oluşan ağrıların azalması sağlanır. Kan dolaşımının artması ile artan hücre yenilenmesi sayesinde yaraların iyileşmesi hızlanır ve yenilerinin oluşmasının da aynı şekilde önüne geçilir. Hasta hareket edemese de, hastaya hareket ediyormuş gibi bir algı sunan bu yatak modelleri, hastanın çok daha rahat bir süreç geçirmesine büyük destek sunar.

Hareket Edebilir Yatakların Hastaya Faydası

Hasta yatak modelleri içinde belirli motor sayılarına göre üretilmiş yataklar ve bu motora bağlı belli hareket şansı sunan yataklar mevcuttur. 2 motorlu yataklar 2 hareketi hastaya sunar. Karyola ve yatakta 2 motor ile baş ve ayak kısmının aşağı yukarı hareketini sağlayan bu yatak sistemleri, hastanın bir yerlerine yastık sıkıştırılması gibi durumları engelleyerek, yeme ve içme süreçlerinde kolaylık sunar. Ayakların kaldırılması ise hastada ağrı veya rahatsızlık gibi durumlar için önemlidir. 3 motorlu sistemler ise 3 hareket kabiliyeti sunarlar.

Hareketli Hasta Yatakları

Hareketli Hasta Yatakları

Baş ve ayak kısmının hareketi 2 motorla aynı şekilde olurken, üçüncü hareket ise tüm yatağın aşağı ve yukarı hareketini sağlar. Hem hastaya hem de yakınına büyük kolaylık sağlayan bu sistem sayesinde, hasta yakının hastaya müdahalesi kolaylaşır ve taşıma ve yerleştirme gibi süreçlerde büyük avantaj sağlar. Firmamızda kiralık hasta yatağı modelleri de mevcuttur.

Hasta Yataklarının Hasta Yakınlarına Faydası

Hasta yakınları bu süreçte hastalara yetebilmek için elinden gelenin fazlasını yaparken, kendileri de çok yıpranır. Döndürme, kaldırma, yerleştirme gibi süreçlerde büyük bir efor harcayan yakınlar, hasta yatakları sayesinde büyük bir kolaylık elde eder ve uzaktan kumanda ile yönetilebilen modellerde, yerinden bile kalkmadan hastanın ihtiyacının giderilmesini sağlayarak, hasta yakını için de konfor sağlanır. Hasta yatağı fiyatları her model için değişim gösteren bir skalaya sahiptir. Firmamızdan en uygun fiyatlarla, en kaliteli modellere sahip olmanız mümkündür.