Yazılar

Fonksiyonel Hasta Yatakları

İnsanlar ömrü boyunca refah bir hayat yaşamak için çalışmak zorunda kalırlar. Tehlikeli işlerde çalışan bireylerin ise psikolojik olarak yıpranmaktadır. Dikkat eksikliği gibi bir durumda ise kişi kaza geçirebilir ve bu durum kişinin bir süre yatak içinde tedavi görmesini gerektirebilir. Geçici felç, kafa travması, kalça çıkığı gibi durumlarda kişi yatak içinde bir başkasının yardımı ile bir süre hayatını sürdürmek ve tedavi görmesi gerekir. Doğuştan bazı eksiklikler sebebi ile de kişi ömrü boyunca yatak içinde hayatını sürdürmesi gerekebilir.

Kişinin var olan hayatını kolaylaştırmak ve sağlığını koruyup, iyi seviyesine taşımak için çok fonksiyonlu yataklar üretilmiş ve kişilerin bakımını kolaylaştırmak amaçlanmıştır. Hastane ortamında kullanılan ve hastanın bakımını kolaylaştıran hastane yataklarının ev tipi üretilmiş ve hastaya pozisyon vermek kolaylaşmıştır. Hastaya bakım veren bireyler bu süre içerisinde psikolojik olarak yıprandıkları gibi hastaya pozisyon vermek için çabaladıkları esnada bel fıtığı gibi sağlık sorunları ile baş etmek zorunda kalabilirler. Firmamız hem hastanın bakımını kolaylaştırmak hem de hasta bakıcının yükünü hafifletmek için çok fonksiyonlu hasta yatağı üretimini ve satışını yapmaktadır.

Kaliteli Hasta Yatağının Özellikleri

Hasta yatakları hastanın güvenliğini sağlamalı ve var olan sağlığını koruyacak özelliklere sahip olmalıdır. Hasta yatakları tekerlekli olmalı ve istenilen yere kolaylıkla taşınabilmelidir. Hastanın hareket halinde yatağın oynamaması için tekerlekler sabitlenme özelliğine sahip olmalıdır. Hasta yatağı yukarı, aşağı, başucu ve ayakucu kaldırılıp indirilme gibi pozisyon verici özelliklere sahip olmalıdır. Hasta yatağı temizlenebilir ve mikrop barındırmaz ürünlerden üretilmiş olmalıdır. Hastanın fiziki yapısını korumak amacı ile yarı yumuşak hasta yatağı kullanılmalıdır. Hasta yatağı farklı modellerde üretildiği için hastanıza en uygun ürünü bilgi alarak seçmelisiniz. Hastanızın sıvı tedavisini ve öz bakımının devamını sağlamak için portatif ürünler ile hasta yatağı zenginleştirilmiş olmalıdır. Hastanız sürekli yatak içinde yatan ve hareket yeteneğine sahip biri değilse bası yarası oluşumunu önlemek amacı ile havalı hasta yatağı kullanılmalıdır. Hastanızın bakımının devamı için hem elektrik hem de pille çalışan bir yatak kullanmalısınız.

Hasta Yatağı ve Hasta Karyolası Modelleri

Günümüzde birçok hasta yatağı modeli üretilmiş ve hastanızın bakımını kolaylaştırmak için hizmete sunulmuştur. Hastanıza en uygun hasta yatağı ve karyolasına karar vermek için öncelikle firmamız ile iletişim kurup hastanızın sağlık durumu hakkında bilgi vermenizi öneririz. Böylelikle en uygun hasta yatağına karar vermiş olursunuz. İnsan vücudu hassas bir metabolizmaya sahip olup basınca karşı çok dayanıklı değildir. İki saat basınca maruz kalan vücutta kızarmalar ve daha ileri seviyede yara açılmaları görülmektedir. Eğer tedbir alınmaz ve tedavi edilmez ise kişinin açılan yaralarında enfeksiyon görülür ve ileri derece enfeksiyon elektrolit dengesizliğine sebep olur. Bu durum ise kişinin ölümü ile sonuçlanır. Bu sebeple bası yarasının oluşumunu önlemek tedavi etmekten daha kolaydır. Özel olarak üretilen havalı yatak kullanıldığında bası bölgelerinde ki basıncı azaltır, vücutta dolaşan oksijen seviyesini yükseltir ve kişinin cilt sağlığını korur.

Ev ortamında kullanılmak üzere dekorasyonunuzu destekleyen ve hastaya kendi evinde yatıyor hissi veren deri görünümlü hasta yatağı, ahşap görünümlü hasta yatağı modelleri de kişilerce tercih edilen modellerdendir. Kumandalı hasta yatağı manüel hasta yatağında daha çok tercih edilen modellerdir.

Hasta Yatağı Fiyatları Ve Kiralama Hizmetimiz

Hasta yatakları fiyatları modeline ve tercih edilme oranına göre değişmektedir. Hastanızın var olan sağlığını korumak ve hastanızı gülümsetmek doğru hasta yatağı seçmek ve kullanmaktan geçmektedir. Hasta yatağı satın almak maddi bütçenizi sarsabileceği gibi kullanım sonrası ev ortamında yer kaplamakta ve fazlalık durumuna düşmektedir. Firmamız her bütçeye sahip kişilerin hasta yatağı hizmetimizden faydalanması için hasta yatağı kiralama hizmeti vermekteyiz.

Firmamız ile iletişim kurarak hastanıza en uygun hasta yatağını inceleyip, kiralayabilirsiniz. İhtiyaç halinde ise kiralama süresini bilgi vererek uzatabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatlarımız

Hasta yatağı kiralama fiyatları hem daha uygun olmakta hem de istenilen hasta yatağını kullanma imkânına sahip olursunuz. Ev ortamında kullanılan hasta yatağı kullanım sonrası ise geri verilerek evde yer kaplamaz. Ancak hastanızın felç gibi uzun süreli hasta yatağı kullanımına ihtiyaç duyuyor ise hasta yatağı satın almak daha doğru bir davranış olacaktır. Hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Fonksiyonel Hasta Yatakları

Sağlıklı bireyler bazı sebepler ile kısa ya da uzun süreli hasta yatağında tedavi görmesi gerekebilir. Doğum sonrası bakım, kalça kırığı sonrası bakım ve tedavi, felç sonrası uzun süreli bakım gibi durumlarda hastaya bakım gereken bireylere yardımcı olmak için ev tipi hasta yatakları üretilmiştir. Ev tipi hasta yatağı hasta bakımını kolaylaştırırken aynı şekilde ev ortamında çok fazla yer kaplamaz. Hastaya bakım ve tedavi sağlayan kişiler kendi sağlıklarını korumak için hastaya tek başına pozisyon vermemeye çalışır. Fonksiyonel hasta yatakları ise hastaya kumanda aracılığı ile pozisyon vermeye yardımcı olmaktadır. Hasta yatakları hastanın tedavi sürecini kısaltıp, bakımını kolaylaştırmaktadır.

Ev Tipi Ahşap Hasta Yatağı Tasarımları

Ev Tipi Ahşap Hasta Yatağı Tasarımları

Hasta Yatağı Kullanır İken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastanızın bakımı için hasta yatağı seçerken bazı özeliklere sahip hasta yatakları kullanmakta fayda vardırKullanılacak hasta yatağı hastanızın güvenliğini sağlamalı ve bakımını kolaylaştırmalıdır. Hastanızın sosyal hayatı kısıtlandığı için doğayı seyretmek isteyeceğini unutmamalı ve tekerlekli hasta yatağı kullanmalısınız. Hasta yatağının tekerlekleri ise hastanın güvenliği için kilitlenme özelliğine sahip olmalıdır. Aynı şekilde elektrik kesildiğinde de tedavi ve bakıma devam etmek için hem elektrik hem de pile çalışan bir hasta yatağı kullanmalısınız. Hastanızın yataktan düşmemesi için her iki yanda da korkuluk bulunmalı ve her zaman yukarıda muhafaza edilmelidir. Aynı şekilde hasta yatakları baş ve ayakucu yukarı aşağı pozisyon verme, gövde yukarı ve aşağı pozisyon verme, yatak alçaltma ve yükseltme özelliklerine sahip olmalıdır. Hastanızın sıvı tedavisinin devamı için serum askılığına sahip olmalıdır.

Hasta Yatağı Kiralanabilir mi?

Hasta yatakları fiyatları modelin özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Hasta yatağı satın almak külfetli bir hizmet olup insan bütçesini yorabilir. Kısa süreliğine hasta yatağına ihtiyaç duyuyor iseniz firmamızın hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Hasta yatağı kiralama hizmetimizden faydalandığınız zaman daha uygun fiyata istediğiniz modelde hasta yatağını kullanma imkanınız olur. İstediğiniz takdirde firmamız ile iletişim kurup kiralama süresini uzatabilirsiniz. Hasta yatağına var olan ihtiyacınız son bulduğunda evinizde yer kaplamamış olur ve maddi olarak bütçeniz sarsılmaz. Hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sağlık Sorunlarına Teknolojik Kolaylıklar

Günlük hayatın koşuşturması, çoğu zaman bazı zorunlu duraksamaları da beraberinde getirmektedir. Bunların en çok bilineni hastalıklar olmakla birlikte herhangi bir kaza sonucu veya doğuştan gelen sakatlıklar da bu duraksamaların sebebini oluşturmaktadır. Özellikle bu gibi durumlarda; hasta kendi başına hareket edemediği için, bazı temel ihtiyaçlarını da kendi başına giderememektedir. Bu ihtiyaçları için mutlaka bir veya birden fazla kişinin yardımına ihtiyaç duyulacağından, hem hasta hem de yakını için zor bir süreç başlayacaktır. Bu sürecin kolaylaştırılması adına hasta yatağı denilen gelişmiş tıbbi yatak modellerimizden yararlanılabilir.

Hasta Yatağı Bir İhtiyaç Mıdır?

Hasta yatakları başta doğuştan veya sonradan omurilik zedelenmesine bağlı felç gibi, hastanın vücudunun belirli bölümlerinin veya tamamının hareket yeteneğini kaybettiği kişilerin ihtiyaç duyduğu yataklardır. Bu yataklar; sağlam bir mekanik iskelet üzerine, hastanın iskelet yapısını koruyan ortopedik bir yapıda ve birkaç parçadan oluşan anti bakteriyel bir yatağın eklenmesi ile oluşmuş yataklardır. Bünyelerinde bulunan elektrik motorları ile herhangi bir kişinin fiziksel gücüne ihtiyaç duyulmadan ve hastayı zorlamadan hareket ettirilebilmektedir. Bu hareket sayesinde hastanın vücudunun belirli kısımları yukarıya kaldırılıp, aşağı indirilmekte, sabit tutulmakta ve istendiği takdirde oturur durumda dik konuma getirilebilmektedir.

Hasta Yataklarının Maliyeti Nedir?

Hasta yatakları, türlerine göre farklı özelliklere sahip olmakla birlikte, hasta yatağı fiyatları da bu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Ancak gerektiği durumlarda satın almak yerine hasta yatağı kiralama hizmetinden de faydalanılabilmektedir. Hasta yatakları; 2’den 4 motorluya kadar çeşitleri bulunmakla birlikte, havalı yatak, çocuk hasta yatağı, ahşap ev tipi yatak gibi modellere de sahiptir. Bu yataklarda serum aparatı olduğu gibi hastanın ve bakıcısının hareketlerini kolaylaştırmak adına yatak yanında sağlam korkuluklar da bulunmaktadır. Bu yataklar, sağlam malzemeler ile üretildiğinden 200 kiloya kadar yük kaldırma yeteneğine sahiptir. Ayrıca elektriklerin kesilmesi halinde bünyelerinde bulunan pil ile de hareket edebilmektedir. Hasta yataklarımız 2 yıl garantilidir. Ayrıca yedek parça için 10 yıllık bir garanti hizmeti de veriyoruz. Tüm hasta yataklarımız anti bakteriyel yatak yüzlerine sahiptir.