Yazılar

Hasta Yatağı Hakkında Bilgiler

Günümüz şartlarında çeşit çeşit ve bambaşka hastalıklar ortaya çıktığından ne yazık ki hayatını yatağa mahkum olarak geçiren hastaların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Ya da herhangi bir kaza, yaralanma vs. yüzünden kısa süreli, geçici durumlarda da yatağa bağlı kalmak oldukça üzüntü vericidir. İşte tam da bu noktada yatağa bağımlı bir şekilde günlerini, haftalarını ve hatta yıllarını geçirmek zorunda olan hastalarımız, hastalarınız için düşünülmüş hasta yatakları bulunmaktadır. En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bu yataklar, hastalarımızın dilediği şekilde yataklarını hareket ettirme özelliğine sahiptir.

Önceki yıllarda yatağa bağımlı hastalarda yatak yarası denilen yaralar çıkmaktaydı. Sizlere sunduğumuz hasta yatakları sayesinde, hastaları üzen bu yaralardan da kurtulmuş olacaksınız.

Hasta Yatağı Karyolası

Bu konudaki en büyük amaç yatağı kullanacak olan hastaların vücudunun biraz olsun rahat edebilmesidir. İşte bu yüzden karyola seçimi de oldukça önemlidir. Hasta yatağı konusunda firmamızda oldukça farklı ürünleri bulunmaktadır. Hem bütçenize göre hem de hastanızın en rahat edebileceği duruma göre seçebileceğiniz hasta yatağı karyolalarından birkaç modelden bahsetmek istiyoruz.

2 Motorlu Abs Hasta Karyolası

2 motorlu abs hasta yatağı modeli kumanda ile çalışan bir modeldir. Yatağın kontrolü hem yakından hem de uzak mesafeden kumandası ile sağlanabilir. Bu yatak modelinin korkulukları krom kaplamadan oluşur. Güçlü plastik malzemelerin kullanımı ile hazırlanan modelimizde uzun süreli kullanım garantisi vermekteyiz.

2 Motorlu Anti-Bakteriyel Hasta Yatağı

2 motorlu hasta yatağı, abs ön ve arka panel sistemi ile tasarlanmıştır ve bu model pil enerjisi ile çalışır. Kullanımı oldukça hızlı ve kolay olan bu modelimizde, 4500 nevton gücüne sahip iki adet motor bulunmaktadır ve bu motorları dilerseniz elektrik, dilerseniz de pil gücü enerjisi ile çalıştırabilirsiniz. Hastalık süresi boyunca vücutlarında ağrı ve yaralar oluşmaması için tasarlanan bu modelimizde aynı zamanda hastaların rahatça hareket edebilmeleri, yemek yeme ihtiyaçlarını daha rahat karşılayabilmeleri sağlamak amaçlanmıştır. Yan taraflarında bulunan korkuluklar, hastaların yataktan düşmesini engeller. Aynı zamanda seyyar olan korkulukları dilediğiniz zaman çıkarıp, dilediğiniz zaman takabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kullanımı ve Fiyatları

Önceki yıllarda hastanelerde ve hastası olan evlerde tek tip yatak modeli olduğundan, hastalar oldukça zorlanıyorlardı. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte artık hastanelerde, hastaların daha rahat edebilmeleri ve hastalık sürecini daha kolay geçirebilmeleri açısından oldukça farklı modellerde hasta yatakları üretildi. Çok farklı modelleri bulunan bu yatakların özellikleri hastaların yeme içme gibi ihtiyaçlarını daha kolay giderebilmeleri için düşünülerek tasarlandı. Bu yataklar, 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu, anti-bakteriyel, abs sistemli, metal veya ahşap hasta yatağı karyolaları, 4 parçalı hasta yatağı olmak üzere birçok farklı modellerde mevcuttur.

Hasta Yatakları Hakkında

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemiz için yattığımız yatakların bizleri fiziksel anlamda rahat hissettirmesi ve vücut yapımız ile uyum içerisinde olması gerekir. Bu durumu göz önünde bulundurarak, hayatını yatağa bağlı bir şekilde geçirecek olan hastalar için de en önemli konulardan biri hasta karyolası seçimi ilk sıradadır. Kalan tüm hayatını yatağın üzerinde geçirecek ya da kısa süreli kaza vs. sebebiyle kısa süreli de olsa yatmak zorunda kalan hastalar, bu modeller sayesinde en azından yemek yeme ihtiyaçlarını daha rahat karşılayabilecek ve yatma pozisyonlarını istediği gibi ayarlayabilirler. Tamamen oturur vaziyete, yarı yatay vaziyete, tam yatar vaziyete, hasta yatağı kumandası ile birlikte kolayca geçebilecekler. Sanılanın aksine fiyatları her cebe uygun olan bu yataklar, satın alınabildiği gibi aynı zamanda kiralama şeklinde de alınabilir.

Hasta yatağı kiralama hakkında detaylı bilgilere internet sitelerimiz üzerinden veya iletişim bilgilerimiz yoluyla bizlere ulaşarak sahip olabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı

Havalı Hasta yatakları, halk dilinde yatak yarası, bası yarası veya yatma yarası olarak bilinen rahatsızlıkların tedavi edilmesi amacıyla kullanılır. Bahsettiğimiz bu rahatsızlıklar, uzun süre sırt üstü, yüz üstü ya da yan yatan hastalarda oluşan ve oldukça can acıtıcı durumlardır. Hasta yatağı satın alarak veya hasta yatağı kiralayarak tedavinize yardımcı olması açısından ek olarak havalı hasta yatağı alarak hastanızın bu sıkıntılardan uzak kalmasını ve rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Havalı yataklar kan dolaşımını hızlandırır. Hastanın aynı bölgeye uğradığı basıncı eşit şekilde dağıtır. Aynı zamanda terleme yavaşlatıcı özelliği de vardır ve 7/24 şeklinde elektrikte prize takılı olarak kalması gerekmektedir. Hasta yatağı fiyatı konusunda bizimle iletişim kurabilirsiniz.