Yazılar

Hasta Yatağı Çalışma Prensibi

İstirahat ve uyku denildiğinde akla gelen ilk gereksinim, yatak olmaktadır. Uyku ihtiyacı dışında, hayatın belirli dönemlerinde hastalanma ve kazalar gibi günlük faaliyetleri aksatan durumlarda da yataklar, insanlara iyileşme süresince gereken rahatlığı sağlamaktadır. Ancak insan vücuduna özgü doğuştan veya sonradan meydana gelen bazı durumlar, yatağa duyulan ihtiyacın çeşitliliğini ve süresini arttırmaktadır. Özel ve beklenmeyen durumlar için, özel tasarlanmış eşyalar ve cihazlar gerekir. Hasta yatağı da özel bir tasarımla üretilir. Hasta yatağı çalışma prensibi, hastaların ve yakınlarının hayatını kolaylaştırmaya yöneliktir.

Hangi Durumlarda Hasta Yatağı Kullanılır?

Çabuk atlatılabilen basit hastalıklar ve uzun süre istirahat gerektirmeyen geçici sakatlıklar için sıradan yataklar, iyileşme süresince yeterlidir. Ancak ağır yanıklar, kemik kırılmaları, kas yırtılmaları veya ciddi cerrahi operasyonlar sonrası gibi durumlarda hastanın uzun bir süre yatakta istirahat etmesi gerekebilir. Hastanın bu süreçte vücudunun belirli bir bölümünün veya tamamının düzenli olarak yüksekte tutulması ve hareket ettirilmesi gerekmektedir. Ayrıca halk arasında “yatalak” olarak bilinen ve vücudunu hareket ettiremeyen kişilerde ise ömür boyu yatağa bağlı kalma durumu yaşanabilir. Bu tür hastalarda da hareketsizlik kaynaklı yatak yaralarının oluşmaması ve hastanın kişisel temizliği ve ihtiyaçlarının giderilebilmesi için hasta yatağı kullanımı gerekir. Hasta yatağı çalışma prensibi, hastaların ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde giderme anlayışını barındırmaktadır.

Hasta Yatağı Nasıl Bir Çözüm Sağlamaktadır?

Firmamız, uzun bir süre veya kalıcı olarak özel bir yatağa ihtiyaç duyan kişilerin ihtiyaçlarını gidermelerini kolaylaştıracak teknolojide yataklar üretmektedir. Hasta yatağı çalışma prensibi, hastanın tuvalet ihtiyacından, hareket etme ve temizliğine kadar pek çok durumda hem hastanın hem de hasta bakıcısının işini kolaylaştırmaya yöneliktir. Bünyesindeki elektrikli motorları yatağın belirli bölümleri veya tamamı, yükseltilebilir veya alçaltılabilir. Ayrıca lazımlıklı modellerde hastanın ihtiyacı kolaylıkla giderilebilir. Yapımında kullanılan malzemeler sayesinde sağlam ve hijyeniktir. Yatak çeşitlerimiz arasında; havalı yatak, 2 veya 4 motorlu yatak, çocuk yatağı ve ev tipi ahşap hasta yatağı gibi modeller mevcuttur. Ayrıca yatak satışı yanında hasta yatağı kiralama hizmetimiz de mevcuttur.

Hasta Yatağı Dayanıklılığı

İnsanların hayatları boyunca nadir de olsa hastalandığı dönemler olabiliyor. Bu dönemler biraz zor biraz kolay atlatılıyor. Ancak hastalık süreci uzun da olsa kısa da olsa insanlar için her zaman zorlu süreçler haline geliyor. Böyle zamanlarda hastanın yaşam koşullarını en iyi duruma getirmek gerekiyor. En iyi yatak koşullarını hasta insanlara sunduğunuz takdirde hastalık sürecini daha rahat atlatma şansını elde edeceklerdir. Hasta yatağı olarak satışa sunulan ya da kiraya verilen yataklar bu rahatlığı sağlaması açısından son derece önemlidir. Aynı zamanda hasta yatağı dayanıklılığı yüksek olduğundan hiçbir hasta bu konuda bir sıkıntı yaşamıyor. Üretimini gerçekleştirdiğimiz yataklar oldukça kaliteli ve son derece fonksiyonel olan yataklar olduğundan tedavi sürecinde her zaman bu yatakların kullanımını öneriyoruz.

Hasta Yataklarında Farklı Fonksiyonlar

Yatak çeşitlerimiz farklı fonksiyonlara sahip olarak üretilmiştir. Her yatak çeşidimiz mutlak surette rahatlık sunuyor. Ancak bazı yatak tasarımlarımız kullanım olarak daha pratik olan yataklardır. Motorlu olan ve kendinden hareket kabiliyeti bulunan bu yataklar oldukça ergonomik olarak tasarlanmıştır. 2,3 ve 4 motorlu olarak satışa sunduğumuz yatak çeşitlerini dilerseniz istediğiniz süre boyunca kiralama imkanınız da bulunuyor. Hasta yatağı dayanıklılığı konusunda tüm ürünlerimiz garantili olup yatakların montaj ya da tamiri gibi konularda da müşterilerimize destek veriyoruz. Hastalık süreci daha hafif geçecek olan ve kendi hareket kabiliyetini kendisi sağlayan hastalar için manüel hasta yatağı çeşitlerimiz de mevcuttur.

Farklı fonksiyonlara sahip hasta yatakları

Farklı fonksiyonlara sahip hasta yatakları

Yatak Modellerinde Aranılan Tasarımlar

Her türlü yatak çeşidi mevcut olduğundan insanlar bu yatak tasarımlarında istedikleri modelleri bulabiliyorlar. Model seçeneği geniş olduğundan hiçbir yatak tasarımı konusunda sıkıntı yaşanmıyor. Müşterilerimiz özellikle otomatik yatak seçenekleri konusunda son derece iyi hizmetler alma imkanı elde ediyorlar. Hasta yatağı dayanıklılığı yüksek olan ürünlerimiz hastalara rahat hareket edebilme imkanı sunuyor ve son derece rahat bir uyku olanağı sunuyor. Yatakların kiralanmasında ya da istenilen yatağın satın alınmasında müşterilerimize teknik destek sunuyoruz. Yatakların montajı şirketimizin profesyonel çalışanları tarafından yapılıyor. Tüm yatak çeşitlerimizde kurulum ve servis ücretleri ücretsiz olarak verilmektedir.