Yazılar

Hasta Yatağı Çözümleri

Hastalıklar, sakatlıklar, yaralanmalar ve cerrahi operasyonlar sonrası gibi durumlar, tedavi yanında özel koşullarda istirahat gerektirir. Bu gibi durumlarda insanlar, kendi başlarına hareket edemediği veya vücutlarının bazı bölümlerinin sabit tutulması gerektiği için sıradan yataklar yerine bu iş için üretilmiş yataklara ihtiyaç duyarlar. Hasta yatağı olarak adlandırılan bu özel yataklar, hastaların ve yakınların hayatını kolaylaştıran, teknolojik ürünlerdir.

Hasta Yatağı Kullanmanın Gerekliliği Ve Faydaları

Hasta yatakları; özellikle tıp teknolojisinin gelişimi ile birlikte, çeşitli nedenlerle geçici veya kalıcı olarak hareket yeteneği kısıtlanmış kişilerin tedavi ve bakım süreçlerini kolaylaştırmak adına tasarlanmış cihazlardır. Bir yataktan çok daha fazlası olarak ifade edilebilecek bu cihazlar; Üzerlerinde bulunan serum takma, oksijen hortumu asma ve lazımlık gibi aparatları ile ev ortamında bulunamayacak tıbbi çözümler sunmaktadır. Özellikle bazı hastalıklarda veya durumlarda, özel ihtiyaçlara cevap olarak bazı çözümler sunulmaktadır. Halk arasında yatalak olarak bilinen felçli hastalarda uzun süre hareketsiz kalmaları nedeniyle oluşabilecek yatak yaralarını önlemek ve hastanın kan akışını engellemeyecek türde havalı yatak türleri üretimi yapılmaktadır. Ayrıca bu yataklar; antibakteriyel özellikle olduğundan, hastanın cilt sağlığına zarar vermeyen yapıdadır.

Yatalak hastalar için ayarlanabilir yatak

Yatalak hastalar için ayarlanabilir yatak

Hasta Yatağı İçin Teknik Destek Sunuluyor Mu?

Hasta yatakları; karmaşık bir mekanik yapıya sahip olduğundan, bakımı ve kullanımı da dikkat gerektirmektedir. Hasta yatağı fiyatları; ekonomik durum açısından herkese uygun şekilde sunulmaktadır. Üstelik satış sonrası ücretsiz servis hizmeti sayesinde, gerektiği takdirde yatağın tüm bölümleri yenilenebilmektedir. 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile gerekli bilgi ve teknik destek alınabilmektedir. Hastalığın türlerine ve kullanım yerine göre 2 veya 4 elektrik motorlu, havalı ve kumandalı yatak çeşitleri mevcuttur. Bazı hastalar için lazımlık aparatı da içeren bu yataklar, 2 yıl garantilidir. Aynı zamanda 10 yıl boyunca yedek parça garantisi de sunulmaktadır. Dileyen kişiler, geçici olarak ihtiyaç duyacakları hasta yatakları için satın almak yerine kiralama hizmetinden de yararlanabilirler. Sahip oldukları özelliklerle hem hastanın hem de hasta yakınlarının hayatını kolaylaştıran bu yataklar, Türkiye genelinde bütün illere teslimatı ve ücretsiz montajı yapılmaktadır.

Hasta Bakımında Etkin Çözüm

Hasta yatağı; sıradan rahatsızlıklar ve sakatlıkların haricinde, düzenli ve titiz bakım gerektiren sakatlıklar ve hastalıklar için özel olarak tasarlanmış yataktır. Bu yataklar; bilinen yatak veya kanepelerden farklı olarak, hareketli iskeletlere ve tasarıma sahiptirler. Bünyelerinde bulunan elektrik motorları sayesinde yatağın belirli kısımları, bakıcı veya hasta yakınının fiziksel bir güç uygulamasına gerek kalmadan kumandası ile hareket ettirilebilir, alçaltılabilir veya yükseltilebilir.

Hasta Yataklarının Yapısı

Hasta yatakları, hareketli bir metal iskelet içerisine yerleştirilmiş olan elektrik motorları ve hastanın omurga, kas ve cilt sağlığına uygun malzemelerin yer aldığı yataklardır. Doğuştan veya sonradan meydana gelen felç gibi rahatsızlıklarda hasta, kendi başına yeme, içme, tuvalet veya kişisel temizlik gibi ihtiyaçlarını giderememektedir. Özellikle bu tür rahatsızlıklarda hastanın hareket kabiliyetini kalıcı olarak kaybetmesi nedeniyle, yatış pozisyonunu değiştiremez ve halk arasında “yatak yaraları” denilen problemlere sebep olmaktadır. Ayrıca hastanın kişisel temizliği esnasında hasta yakını veya bakıcının kişiyi hareket ettirmesi gerekmektedir. Bu işlemler, sürekli tekrarlanacağı için hem hasta için hem de bakıcısı için büyük bir zorluğa neden olur. Hasta yatağı, özel tasarımı ve teknolojik avantajları ile sadece bir düğme vasıtasıyla pek çok hareketi kendiliğinden gerçekleştirmektedir. Ayrıca kalıcı olmayıp, uzun süreli hasta yatağı kullanılması gereken durumlarda da yatağın bu özelliği, büyük kolaylık sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Fiyatı Ve Temini

Hasta yatağı fiyatları; yatağın sağladığı hizmete ve yatağın niteliğine göre değişkenlik göstermektedir. Hasta yatakları içerisinde hastanın ihtiyaçlarına ve sahip olduğu özelliklere göre pek çok model bulunmaktadır. Çocuk hastalar için özel tasarım çocuk yatakları, kas ve omurga sağlığı için havalı yataklar, evde bakım için ahşap ev tipi yataklar, 2, 3 veya 4 adet elektrik motora sahip yataklar ve hastanın tuvalet ihtiyacı için lazımlık özellikli yataklar mevcuttur. Ayrıca yatak üretiminde kullanılan malzemeler antibakteriyel özellikte olup, temizliği kolaydır. İkinci el hasta yatağı satışı kesinlikle olmayıp, tüm yataklar, ilk elden teslim edilmektedir. Geçici olarak ihtiyaç duyulması halinde ve satın alınmak istenmediği takdirde, hasta yatağı kiralama hizmeti de verilmektedir.