Yazılar

Elektrikli hastane yatakları

Hasta yatağı almayı düşünüyorsanız bu rehberi okumalısınız. Size hasta yatağı alırken para tasarrufu için bilgiler ve hastane yatağı ile hastane yatağını kurduktan sonra sorun yaşamamanız için ipuçları içereceğiz.

Hastane yatakları o kadar çok farklı stil, boyut ve tasarımda ve o kadar çok farklı üreticiden temin edilebilir ki, sizin veya sevdikleriniz için doğru olanı seçmeye çalışmak bunaltıcı olabilir. Bu nedenle, kararınızı güvenle vermenize yardımcı olmak için bilmeniz gereken tüm bilgileri tek bir yerde bir araya getirdik.

Maddi birikimden, kendi evinizin rahatlığında olmaya ve hastanızın moraline kadar, sevdiklerinize evde bakabilmenin sayısız faydası vardır. Bir hastane yatağı, bir kişinin dinlenmesi, iyileşmesi, iyileşmesi ve evde bakım için tasarlanmıştır.

Hasta Yatağı Önemi

Bir kişi bir yaralanmadan iyileşirken veya yatakta çok zaman geçirmek zorunda kaldığında, normal yatağı ihtiyaçlarını karşılamaya yetmeyecektir. Evde hastane yatakları, hastanın özel ihtiyaçlarını karşılayabilecek, rahat ve sağlıklı kalmalarını sağlayacak özelliklere sahiptir.

Evde bakım tıbbi yatakları birçok farklı stilde mevcuttur, ancak hemen hemen tüm yatakların ayarlanabilir olduğunu fark edeceksiniz. Bir şiltenin baş ve ayak bölgelerini kaldırma yeteneği, hastanın konforu ve sağlığı için çok önemlidir. Yatağı ayarlayarak hastanın vücudundaki baskıyı hafifletebilir ve basınç ülserlerinin azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Konumunuzu değiştirmek aynı zamanda dolaşımınızı iyileştirmeye yardımcı olur, bu da onu okumak, TV izlemek ve arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşmak için daha rahat bir seçenek haline getirir.

Evde hasta yatakları

Evde hasta yatakları

Hasta Yatağı ve Güvenlik

Güvenlik, uzun süre yatakta kalan herkes için çok önemlidir ve evde bakım yatakları, kendi evinizde güvenliği en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Güvenliği artırmak için korkuluklar vardır. Güvenlik serbest bırakma sistemlerinden, doğrudan yataklara takılan gece ışıklarına kadar, evde sağlık yatakları, hasta güvenliğine büyük önem verilerek inşa edilmiştir.

Hasta yatağı modelleri: Hastane yatakları satın alırken ve kiralarken doğru kararları vermek için bilgilendirici bir rehber

Manuel mi yoksa elektrikli hastane yatağı mı almalıyım? Satın almalı mıyım yoksa kiralamalı mıyım? Hastane yatağı satın almak karmaşık olabilir. Bu rehberi herkesin güvenle ve ana unsurlarda bir sorun olmadığını bilerek hastane yatağı alması için hazırladık.

Hasta Yatağının Etkileri

İnsanların, basınç ülseri geliştirme riski olan veya halihazırda basınç ülseri olan kişilerle hastane yatağı satın alırken yaptıkları en büyük hata

Bir şilte veya şilte arasında seçim yapmanız gerekiyorsa, bir şilte seçin: Yatak yaralarını önlemek için, yanlış şilte ile 100.000 liralık bir hastane yatağı, doğru şilte ile 5.000 liralık bir yataktan daha kötüdür.

Şilte + anti-dekübit yatak takımlarındaki şilte ne kadar önemlidir? 2 senaryo varsayalım:

Senaryo 1’de, bir Hill Rom veya Paramount şiltesinden yüksek kaliteli bir hastane yatağı satın alınır ve mevcut rahatsız şilte örtülerinden biri olan bölünmüş şilte veya karşılıklı basınç şiltesi gibi yatar olmayan bir şilte ile desteklenir. Yastık olarak şilteler Şilteler 150.000 liraya kadar ve şilteler 1.000 liraya kadar mal olabilir. 2. senaryoda, en ucuz hastane yatağı yaklaşık 5.000 lira maliyetle satın alınır ve Acolsa tarafından üretilen bir Isocloud yatak olan piyasadaki en yüksek özellikli köpük anti-dekübit yataklarından biridir.

Hasta Yatağı Ülser Önlemi

Senaryo 2, basınç ülseri önlemede her zaman kazanır. Basınç ülserleri konusunda dünyanın önde gelen otoritesine göre, yatakta basınç ülserlerini önlemenin 2 yolu vardır: Yeniden konumlandırma: Bir şiltenin bunu otomatik olarak yapması için 250.000 liranın üzerinde bir fiyattan bahsediyoruz.

Tercihen düz platform 30º eğimi geçmemeli ve kısa süreli olmalıdır. Basınç ülseri riski taşıyan hastalar için, bir hastane yatağının sunduğu tüm hareket seçenekleri kısa süreler için gereklidir.

Hasta Yatağı Süngerleri

Hasta Yatağı Süngerleri

Bilimsel kanıtların aksine, yatak yarası riski taşıyan hastaların korunmasında en önemli noktalardan biri olarak yüksek özellikli köpük şiltelerin kullanılmasını önerir.

Basınç ülseri geliştirme riski taşıyan hastalar için, bir şilte veya şilte arasında seçim yapmanız gerekiyorsa, bir şilte seçin. Şilte, önleme üzerinde çok az etkiye sahiptir ve doğru şilte en fazla etkiye sahiptir. Hasta yatağı kiralama fiyatları her bütçeye uygundur.

Hastane Yatağı Nasıl Seçilir?

Sevilen birinin evinde kullanması için bir hastane yatağı satın almayı düşünürken, güvenli ve rahat olduklarından emin olmak için öncelikle kullanıcının ihtiyaçlarını değerlendirmek en iyisidir.

Hastane yatağı seçerken kullanıcının hareket kabiliyetini dikkate almak önemlidir. Yatağa kendi başına girip çıkabilecek mi? Ayakta durduğundan ne kadar eminsin? Hem yatakta hem de yatak dışında manevra kabiliyeti, yatakta ihtiyacınız olan destek seviyesini belirlemenize yardımcı olacaktır. Örneğin, yarı elektrikli veya tam elektrikli yataklar, kullanıcı bunları yatağın içinde kolayca ayarlayamıyorsa ek ayar gerektirebilir.

Farklı hasta yatağı tipleri

Farklı hasta yatağı tipleri

Hasta Yatağa Ne kadar Süre İhtiyaç Duyacak?

Kullanıcı uzun süreler boyunca ve/veya günde 15 saatten fazla yatakta kalacaksa, uzun süreli konfor için tam elektrikli yatak en iyi seçenek olabilir. Manuel veya yarı elektrikli yataklar kısa süreli kullanım için tasarlanmıştır ve kısa süreli çözümler için daha iyi bir seçenek olabilir. Beklenen vade 6 aydan az ise, yatağı kiralamak satın almaktan daha uygundur.

Daha kısa veya daha uzun hastalar daha uzun veya daha kısa yatak yüzeylerine ihtiyaç duyabilir. Kullanıcı daha büyük veya daha ağır bir kişiyse hem boyunu hem de ağırlığını karşılamak için daha sert bir bariatrik şilte iyi bir seçenek olabilir. Pediatrik hastalar, çocukları güvenli ve rahat tutmak için özel olarak boyutlandırılmış daha küçük hasta yatağı modellerine ihtiyaç duyar.