Yazılar

Hasta yatakları

Hasta yatağı kullanım sayısı son yıllarda felçli hastalar için normal yataklara oranla oldukça artmış bir yatak çeşididir. Özel bir yatak türü olan hasta karyolası felçli ya da yatağa bağımlı hastalar için üretilen ve kullanılması gereken bir üründür. Normal yataklar gibi olmayan bu yatak çeşitlerimiz de hareket mekanizması bulunmaktadır. Hareket mekanizması ilk üretildiği zamanlarda bir kol sayesinde manuel olarak çalışırken artık, elektrikle çalışan, kumandası olan bir motor ile hareket mekanizması sağlanmaktadır. Normal yataklardan en büyük farkı bu olan ürünümüzde bu özellik sayesinde hem hasta hem de hastayla ilgilenen kişi oldukça rahat bir şekilde yatağı hareket ettirebilmektedir.

Hasta Yatağı Fiyatları Yazılmalı! Fiyatları yazılmayan ürünler her zaman tüketiciyi suistimal etmeye yönelik şekilde kullanılabilir. Bunun önlenebilmesi için her firma sattığı hasta yatağının fiyatını internet sitesinde belirtebilmelidir.

Hasta yatağı kapladığı yer bakımından normal yataklardan ayrılmaktadır. Normal yataklar iki kişilik olduğu için genellikle evinizdeki bir odayı komple kaplamaktadır. Hasta yatakları ise tek kişilik olduğu ve dar yapılması sebebiyle evinizin herhangi bir odasında çok fazla yer kaplamada kullanma şansına sahipsiniz. Doksan santimetreye yüz doksan metre ölçüleri sayesinde yer kaplaması bakımından oldukça pratiktir. Hasta yatakları tekerlekleri olması sebebiyle de normal yataklardan farklı bir yere sahiptir. Normal yataklar tekerleksiz ve oldukça ağır olduğu için sabit bir yatak iken hasta yatakları tekerlekleri sayesinde istediğiniz yere kolayca taşınabilmektedir. Örneğin eviniz sobalı olabilir kışın hastanızı sobalı odaya taşarken yazın hastanızı istediğiniz odaya götürme şansınız olmaktadır.

Ekonomik Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyat olarak da ekonomiktir. Biz firma olarak en kaliteli ve ekonomik hasta yatağı satışı yapmaktayız. Birkaç yıl önce internet sitemiz üzerinden fiyat verebilirken sağlık bakanlığının yasaklaması sebebiyle artık sitelerimiz de fiyat verememekteyiz. Bu hem bizim için hem de siz müşterilerimiz için iyi bir uygulama değildir. Siteye girip kolay bir şekilde hasta yatakları fiyatlarına bakmanızı biz de isteriz. Telefonla bizi arayarak fiyatlarımızı öğrenebiliriz. Sitemizdeki yataklar üzerinde kod bulunmaktadır. Bu kod hasta yatağının fiyatını temsil etmektedir. Örneğin ek 1200 kodlu bir yatağımızın fiyatı 1200 Türk lirasıdır. Siz değerli müşterilerimiz için fiyatlarımızı böyle bir kolay yoldan öğrenmeniz için bu yolu tercih ettik. Kod numaralarına bakarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Ekonomik hasta yatakları

Ekonomik hasta yatakları

Kullanımı Kolay Hasta Yatakları

Hasta yatakları eskiye oranla günümüzde kullanımı oldukça yoğunlaşmış bir üründür. Ülkemizdeki vatandaşlarımızın hasta yatağı kiralama konusunda bilinçlenmesi hasta yatağı kullanımını arttıran etkenlerden olmuştur. Ayrıca hasta yakınlarının hastayı daha rahat ve konforlu bir yatakta tedavisine devam etmesini istemesi de bu ürünün kullanımını arttıran bir diğer etkendir. Fiyat olarak da normal yatakta göre daha ekonomik ve hasta için daha sağlıklı olması yine bu ürünün kullanımını üst düzeye çıkaran etkenlerden biri olmuştur.  Son derece modern ve konforlu olarak üretilen bu yataklar yatalak hastaların kesinlikle kullanması gereken bir ürün haline gelmiştir. Hasta yatakları sadece hastanelerde değil evlerde de kullanılmaya başlayan bir ürün haline gelmiştir.

Hasta yatakları şekil olarak karmaşık olarak görünse de kullanım olarak oldukça basit bir üründür. Motor, yan korkuluk ve başlık gibi kendine has parçaları bulunan bu yatakların kullanımı bir çocuk tarafından bile yapılabilecek kolaylık da üretilmiştir. Manuel olarak üretilen bu yatak türleri günümüzde elektrikli motor ile çalışan ürünlerin üretilmesine dönüşmüştür.

Elektrikli modelimiz kumanda sayesinde oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Kumanda üzerindeki tuşlarla kolay bir şekilde yatağınızı hareket ettirebilirsiniz. Hastanız bile bu kumanda sayesinde size ihtiyacı olmadan kolayca yatağı hareket ettirmektedir. Elektrik kesilmesi durumunda ise kumandada ki pil desteği sayesinde hastanız herhangi bir mağduriyet çekmeden yatağını istediği duruma getirebilmektedir.

Motor Sayılarına Göre Hasta Yatakları

İki motorlu hasta karyolamız baş ve ayak kısmını kaldıran bir yatak çeşidimizdir. Yan korkuluk ve başlıkları da olan bu yatak çeşidimiz en ekonomik modelimizdir. Yan korkulukları plastik, alüminyum ya da demirden yapılmaktadır.  Bir diğer modelimiz olan üç motorlu modelimiz iki motorlu modelimiz gibi baş ve ayak kısmını kaldırmasının yanı sıra asansör özelliğine de sahiptir Yan korkulukları plastikten olan bu yatak türümüz yüz kilogram üzerinden hastalarımız için daha kullanışlıdır. Dört motorlu modelimiz ise trendelenburg yani eğim özelliğine sahiptir. Tüm yatak modellerimizi yan korkulukları oldukça kolay bir kullanış şekline sahiptir. Başlıklarının çıkarılıp takılması da aynı şekilde oldukça basit olmaktadır. Yatalak bir hastanız var ise kolay kullanışlı hasta yataklarını  satın almanızı öneririz.