Yazılar

Kiralık hasta karyolası

Hastalıklar ve diğer sağlık sorunları her yaşta ve hayatın her alanında ortaya çıkabilecek olumsuz durumlardır. Bu olumsuz durumlar, fiziksel ve ruhsal acıya neden olmasının yanı sıra, kişiyi birçok alanda kısıtlamakta ve çocuklarda gelişimsel bozukluklara neden olmaktadır. Sonuç olarak insan ekonomik ve sosyal olarak geride kalır ve ulaşılabilir hedeflerden uzaklaşır. Bazı sağlık sorunları doğal nedenlerle önceden tahmin edilemese de çağdaş eğitim kurumlarında sağlık sorunlarının teşhis edilmesi çok daha kolay ve bu da tedavinin ilerlemesini hızlandırıyor. Sağlıklı kalmanın önemi ancak sağlık sorunları ortaya çıktığında anlaşılabilir.

Sağlıklı Kalmanın Önemi

Sağlıklı kalmak tüm zararlı etkilerden kaçınmakla mümkündür. Bu, yaşam kalitesini düşürebilecek ve tükenmişliğe neden olabilecek potansiyel risklerin büyük bir kararlılıkla mümkün olduğu anlamına gelir. Örneğin, gürültü seviyesinin normalden çok daha yüksek olduğu bir çalışma ortamında, bir kişi uzun süreli işitme sorunları yaşar. Olası birçok sağlık sorununa karşı da önlem alabilir. Örneğin düzenli kilo sorunu olan bir kişi, bir doktora görünerek ve kalp hastalığını önleyici diyet ve egzersiz programı uygulayarak kalp hastalığını önleyebilir. Her bilinçli eylem, sağlığın korunmasında altın sonuçlar verir.

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta Yatağı Kiralama

Modern Tıbbın Olanakları

Modern dünya, hemen her alanda olduğu gibi tıbbın gelişmesinde de hızla ilerlemektedir. Kuşkusuz bu ilerlemeler, modern yaklaşımlar ve icatlar ve geçmiş dönemlerin travmatik deneyimleriyle sağlanmıştır. Kapsamlı araştırmalardan elde edilen bilgiler ışığında pek çok sağlık sorunu daha ortaya çıkmadan giderilebilmekte, ortaya çıkan birçok sorun da çok etkin bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Durumdan kaynaklanan zaman ve finansal tasarruflar, daha fazla araştırma yapılmasına yol açtı ve sonuç olarak yeni tedaviler geliştirilmeye devam ediyor. Bu gelişmenin, insanlığın ortalama yaşam beklentisinin artmasında büyük etkisi oldu.

Hastane Yatağı ve Tuvaleti Kiralayabilir Miyim?

Normal şartlar altında bu tamamen sağlıklı değildir. Çünkü diğer hastalar tuvaleti kullandıktan sonra tuvaleti kullandıklarında hijyen kurallarına uymazlar. Temizliğin bu kadar önemli olduğu bu devirde, tuvaletli bir hasta yatağı kiralamak kulağa pek hoş gelmiyor. Bunun için güvenilir bir firmadan almak çok önemlidir.

Tuvaletli hasta yatakları

Tuvaletli hasta yatakları

Hastane Yatağının Güvenlik Elemanları

Hasta yatakları hastaların sağlığı düşünülerek kaliteli malzemeden yapılmıştır. Bu şekilde hasta yatakları uzun süre dayanacaktır. Ayrıca hastane yatakları plastikten yapılmıştır. Bu tekerlekler istenilen yönde hareket etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca hasta yatağının malzemesi hastanın sağlığına zarar vermeyen doğal ürünlerden yapılmıştır. Hasta yatağı fiyatları farklılık göstermektedir. Çünkü hasta yatakları farklı işlevlere sahiptir.

Kiralık Hasta Yatağı Modelleri

Bazı hastalar yatakta tedavi gerektirir. Ayakta duramayan veya ciddi şekilde kısıtlı olan hastalar, rahatlıkları için özel olarak tasarlanmış yataklara ihtiyaç duyarlar. Hastaların çok daha rahat bakımları ve psikolojik iyilik hallerini geliştirmeleri için hastane yataklarının kullanılması çok önemlidir. Sadece hastane ve kliniklerde değil, evlerde de popüler olan hastane yatakları satın alınabilir veya kiralanabilir. Hasta bakıcılarına büyük rahatlık sunan kiralık hasta yatağı modelleri, özellikleri ile oldukça kullanışlıdır.

Hasta yatağındaki önemli faktör ayarlanabilir olmasıdır. Kumanda destekli hasta yataklarını kolayca ayarlamak mümkündür. Hastanın görüntüleme pozisyonu, hasta yatakta yatar veya oturur pozisyona getirilerek kolaylıkla ayarlanabilir. Nefes alabilen bir yatak ile hasta hastanede kaldığı süre boyunca eklem ve bel ağrısı yaşamaz. Hastanın kafasının ayarlanması kolaydır. Hasta yatağının gövde parçaları paslanmaz malzemeden yapılmış olmalıdır. Nem ve nem gibi koşullardan etkilenmez. Dayanıklılığa ek olarak, temizlenmesi kolay ve yapısal olarak kurulumu basit olmalıdır. Ayrıca tercih edilen hasta yatağı mutlaka antibakteriyel özelliklere sahip olmalıdır.

Satılık Ve Kiralık Hasta Yatakları

Satılık Ve Kiralık Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Kiralamak Neden Bu Kadar Tavsiye Ediliyor?

Hastane yatakları, hastanın iyileşmesini destekleyen bir tıbbi yardımdır. Tedavi süresince hasta bakımını destekleyen hasta yatakları ile hastalar dinlenme imkânı bulmaktadır. Hasta yataklarının uygun ve kaliteli olması hem hastanın sağlığı hem de bakımı açısından çok önemlidir. Hasta yataklarının kalitesi ne kadar yüksek olursa, hastanın ihtiyaçlarının karşılanması o kadar kolay olur.

Hasta bazen hastane ortamında daha fazla kalmak istemiyor. Bunun temel nedenlerinden biri, hasta kişilerin hastane ortamında kendilerini mutsuz ve hasta hissetmeleridir. Bu nedenle hasta yakınlarının çoğu, hastaların ev ortamında kendilerini daha iyi hissettiklerini düşündükleri için tedaviye evde devam etmeyi tercih etmektedirler. Evde hasta konforu için hasta yatağı tavsiye edilir. Bu yüzden çoğu insan hastane yatağı satın alır veya hastane yatağı kiralamak ister. Günümüzde sağlık sorunlarının sıklıkla görüldüğü bir dönemde yaşıyoruz. Bu nedenle hasta yataklarına olan talepler arttı.

Hastanın Yatağında Ne Var?

Hasta yatakları hastanın sağlık sorunlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin hasta yatakta ise hastanın yatağı ortopedik yatak olmalıdır. Ya da hastanın felç gibi bir hastalığı varsa yatağında havalı hasta yatağı olmalıdır. Hasta yataklarının yanlarında hasta güvenliğini sağlamak için 4 veya 2 trabzan bulunmaktadır. Ayrıca yatakların yanlarında tedavi süresince hastaya yardımcı olacak sağlık cihazları bulunmaktadır.

Bazı hastalar yaşadıkları sorunlardan dolayı uzun süre yatakta kalırlar. Tuvalet ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilirler. Bu nedenle yatak üreticileri, hastanın durumunu göz önünde bulundurarak yataklar tasarlar. Özellikle bu hastalar için lazımlık hastaları için yatak yaparlar. Hasta yataklarının bir diğer önemli özelliği ise yatakların 4 tekerlekli olmasıdır. Bu dört tekerlek ile yatak, herhangi bir yöne kolayca 360° döndürülebilir.

Hasta yatağı kiralama

Seçeceğiniz tüm hastane yatakları konforlu bir şekilde üretilmektedir. Ancak bu ürünleri seçerken en iyi sünger şilte tarafından tasarlanan ürünleri tercih etmeniz önemlidir. Hasta sürekli yatacağı için yatakta sarkma olabilir. Bu nedenle yatağın dibe çökme gibi sorunlara yol açmaması için 5.5 inç derinliğinde bir hasta yatağı önerebiliriz. 5.5 inçlik derin bir yatak, yüksek yoğunluk katacaktır. Şiltenin yüksek bir yoğunluğa sahip olabilmesi için kullanılan köpük. Hastane yatağı köpüğü 2 kritere göre sınıflandırılır. Yoğunluk sınıflandırması, kütlenin hacme göre bir ölçüm birimi olduğu anlamına gelir. Kilogram/M3 olarak ifade edilir. Yoğunluk, köpüğün gücünü belirleyen bir özelliktir. Bu nedenle yoğunluk ne kadar yüksek olursa köpüğün performansı o kadar iyi olur.

Hastane Yatağı Nedir?

Hasta bakımını kolaylaştıran elektrikli yataklar, hastane yatakları olarak adlandırılan hastanelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Elektrikle ayarlanabilen bu yataklar tıbbi açıdan yoğun bakım yataklarıdır. Bunlar sadece hastanelerde değil evde tedavi gören kişiler için de çok önemli yataklardır. Düşük profilli ve ayarlanabilir özellikleri sayesinde hasta bakımını kolaylaştıran ve konfor sağlayan ürünlerdir. Burada hastane yatağı kiralamak başka bir seçenek.

Kiralık Hasta Yatağı

Hastane yatakları satın almak yerine onları da kiralayabilirsiniz. Özellikle geçici olarak kullanmayı planlıyorsanız bu ürünleri kiralamak daha mantıklı. İhtiyacınız olmadığında, ürünü satmak veya depolamak konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için kiralamak daha önemlidir. Kiralar belirli özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Fiyat konusunda tercih ettiğiniz yatak tipi ve özellikleri önemli faktörlerdir. Teslimat yeri tedarikçi tarafından işaretlenir. Hasta yatağı kiralama fiyatına uzak ve yakın mesafe dahildir. Elbette kişiye özel hastane yataklarının farklı kullanım özelliklerine sahip olması gerekir.

Kiralık hasta karyolası

Kiralık hasta karyolası

Hasta Yatağının Özellikleri

Tüm hastane yatakları, yasal standartları karşılayacak şekilde standart ölçülerde üretilmektedir. Yatağın boyutları 880 mm ila 900 mm genişliğinde ve 2000 mm uzunluğundadır. 2010 yılından bu yana IEC/EN 60601-2-52 olarak bilinen hastane yatağı standartları tanımlanmıştır. IEC, Uluslararası Elektroteknik Komitesi anlamına gelir. Bu kuruluş, tüm teknoloji ürünleri ile ilgili uluslararası standartların geliştirilmesinden ve yayınlanmasından sorumludur. Bu standartları karşılayan bir yatak seçmek, yüksek güvenlikli bir yatak kiralamak veya satın almak anlamına gelir.

Ev İçin En İyi Hasta Yatağı

Evde kalıcı veya geçici olarak kullanmak istediğiniz hastane yatağı alırken yatağın bazı özelliklerine dikkat etmelisiniz. Yatağın rahat ve güvenli olması hasta için çok önemlidir. Hasta bağımsızlığını artırmak için konforlu yatak istirahati sağlamak için çeşitli işlevlere ihtiyaç vardır. Hastanın vücuduna zarar vermemek için antibakteriyel özelliklere sahip bir yatak seçmeniz de önemlidir.

Hastanın yatakta yatarken hareket etmesini kolaylaştıran ve kolaylaştıran yataklara öncelik verilmelidir. Elektrikle çalıştığı için bir düğmeye basarak oturabilir ve yatabilir. Yatak, daha fazla hasta hareketliliği için oturma pozisyonunda kullanılabilir. Bu sayede hastanın yemek yeme, televizyon izleme gibi ihtiyaçları hastanın arkasına çok fazla yastık konulmadan karşılanabilir. Hastanın dik pozisyonda oturabilmesi için kaldırılabilir bir sırtlığa sahip olması son derece önemlidir.

Havalı yatak modelleri

Havalı yatak modelleri

Yükseltilmiş yatağın diz katlama özelliği hastanın oturma pozisyonunu daha rahat hale getirecektir. Ayrıca hastanın yataktan kaymasını da önleyecektir. Hastane yatağının iç ortam için en uygun yükseklik ayarı bulunursa daha rahat bir kullanım sağlar.

Yatağın yüksekliğinin alçaltılabilmesi hastanın yataktan kolayca transferini sağlar. Ayrıca yükseklik ayarı düşürülerek hasta yatağına daha kolay transfer edilebilir. Hasta yatağın kenarına oturduğunda yatağın yükseklik ayar fonksiyonu sayesinde kolayca ayakta durma pozisyonuna geçebilir.

Her iki yatak da ahşap çarşaflara sahiptir. Bu şekilde daha sade bir görünüme sahip olacaktır. Üstelik kullanımdan sonra evde kurulum ve saklama kolaylığı için birkaç parçaya bölünebilen yataklardır. Kompakt tasarımı ile kolayca aktarılabilir. Standart yan korkuluklara sahip olan bu yatak, hastanın tamamen güvenli bir şekilde kullanmasına olanak sağlar.

Hasta Yatağı Nasıl Olmalı?

Hastane yatağı seçerken çok net bir karar vermeniz gerekiyor. Hasta zamanının çoğunu bu yatakta geçireceği için vücut rahatlığı maksimumdadır. Doktorunuzun herhangi bir yatak tavsiyesi olup olmadığını bilmelisiniz. Çünkü her hastalığın kendi vücudu vardır. Hastalarımızın uyku pozisyonuna ve kilosuna uygun bir yatak seçmeniz önemlidir. Bu tip yataklar arasından yaysız ve havalı yatak seçmeye özen gösterin. Yaysız bir yatak olan Visco ya da lateks yatak, sırt ve bel desteği sağladığı için hastanın ağrısını hafifletir.

Hasta Yatağı Kullanmanın Faydaları

Tedavi, aile üyeleri için zor bir dönemdir. Tedavi edilen kişinin sağlığı ve rahatlığı temel hedeflerden biridir. Uzun süre uyuması gereken kişilerin vakit geçireceği alanlara dikkat edin. Uyudukları yerin güvenliği, kullanıcılar için bir konfor noktasıdır. Havalı yatak, tedavi gören kişilerin bakımı için özel olarak tasarlanmış bir üründür. Bu ürün, tedavi edilen kişiyi istenilen pozisyonda tutar ve düşme veya şok riskini ortadan kaldırır. Hastanede veya evde kullanıma göre çeşitli modellerde sunulmaktadır. Şişirilebilir hasta yatağı kullanım kolaylığının yanı sıra yenilikçi yapısı ile de dikkat çeken bir üründür. Ürün, yatalak olan veya uzun süre yatakta kalması gereken kişiler için tasarlanmıştır; ülser oluşumunu önler, iyi ağrı kesici. Ayrıca kişinin özgürce hareket etmesini sağlar. Hasta yatağı fiyatları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ev tipi hastane yatağı modelleri

Hasta yatağı, ameliyat sonrası hastaları ile tedavisi için yatmak zorunda olan hastalar için uygundur. Felçli, yatalak hastalar için de önerilen özel yapıda olan hasta yataklarıdır. Hasta yatağı seçerken nelere dikkat edilir? Bu sorunun cevabı şöyle verilebilir: Hasta yataklarının kişiye uygun özellikte olması gerekir. Kişinin yaşına, fiziksel özelliklerine ve geçirdiği rahatsızlığa uygun olan hasta yataklarının alınması gerekir. Hasta yatağının ortopedik özellikler de içermesi sürekli yatacak olan hastalar için son derece önem taşır. Hastaların yattıkları süre boyunca huzurlu ve rahat olmaları, onların bu süreci daha kolay atlatmalarını sağlayacaktır. Hasta yataklarının bir kısmı da SGK tarafından karşılanır. Bunun için hastanın ilgili hastane kurulu tarafından raporunun olması ve yatağın o özellikleri karşılaması gerekir. Bu raporun SGK’ya bildirilmesi sonucunda hasta yatağı ödemesi alınabilecektir.

Hasta Yataklarında Tercih Edilen Özellikler

Hasta yatağı modelleri farklılıklar gösterebilir. Yatan kişinin anatomik özellikleri hasta yataklarının seçimi için etkilidir. Hasta yataklarının iki, üç ya da dört motorlu olması, bu yataklara hareket kabiliyeti sunar. Kimi hasta yataklarının baş, sırt kısmı hareket ederken, kimisinde ayak, sırt ve baş kısmı da hareket edecektir. Asansörlü hasta yataklarının otomatik olarak yukarı kalkması da söz konusu olur. Bu sayede hasta yataklarının temizliği son derece rahat olacaktır. Hastaya kolaylık sağlayan bir diğer husus ta hastanın kimseye muhtaç olmadan işlerini yapabilmesidir. Yaşamsal faaliyetler arasında olan yemek yeme gibi aktiviteler için hasta yakınlarından yardım almadan yatağın pozisyonunu ayarlar. Yemek yerken, televizyon izlerken yatağın oturur pozisyona getirilmesi sayesinde hasta kendi başına bu işleri yapabilecektir. Gazete, kitap okumada da son derece rahatlık sağlar.

Elektrikli hasta yatakları

Elektrikli hasta yatakları

Fonksiyonel Hasta Yataklarının Tercihi

Fonksiyonel hasta yataklarının tercih edilmesi son derece önem taşır. Yatağın hastanın iyileşme sürecine olumlu yönde katkı sunması beklenir. Bu nedenle önerilen, fonksiyonel hasta yataklarıdır. Fonksiyonel olması kullanım rahatlığını da beraberinde getirir. Motorlu hasta yatakları, elle çalışan manuel yataklara nazaran çok daha rahat ve fonksiyoneldir. Ameliyat sonrası hastaları için önerilen bazı aparatların hasta yataklarında bulunması gerekir. Tuvalete gidemeyecek olan hastalar için lazımlık aparatlı hasta yataklarının tercih edilmesi gerekir. Serum askılıkları da tedavisinde seruma ihtiyaç duyanlar için önemli aparatlardandır. Hastaların rahat ve huzurlu olması, yatakların konforu ile yakından ilgilidir. Felçli hastalar ile yaşlı hastalar için önerilen yataklar, diğer hasta yataklarından farklı yapıdadır.

Kurumsal Firmalardan Hasta Yataklarının Alınması

Kurumsal firmalardan hasta yatağı alınması tavsiye edilir. Bu firmalar, hastanın özelliklerine uygun olan yatakları tavsiye eder. Doğru bilgilendirme yaparak, garantili satış hizmeti sunarlar. Sektörde çok sayıda yatak firması bulunur. Hasta yataklarında tavsiye edilen firmaların tercih edilmesi önerilir. Kurumsal firmaların çoğunun internet sitesi mevcuttur. Bu siteler üzerinden firmaların öz geçmişleri, yatak türleri ve özellikleri hakkında bilgi edinmek mümkündür. Hasta yatağı alırken kaliteli olması ve uzun süre dayanması beklenir. Hasta yataklarında tercihi belirleyen tek etken fiyat olmamalıdır. Fiyatla birlikte kalite karşılaştırmasının yapılması da önem taşır. Kurumsal firmalarda kalite ve fiyatlar standartlaşmıştır. Kalite kontrol sertifikalı hasta yatakları uzun süre bozulmadan kullanım imkanı sunar. Kurumsal ve profesyonel firmalarda yataklar, kaliteye uygunluk sertifikası almıştır.

Kiralık Hasta Yatakları

Hasta yatakları içerisinde tercih yaparken fonksiyonel ve kaliteli olmaları elbette ilk seçim kriteridir. Ekonomik olmaları da tercih için önem taşıyan bir diğer etkendir. Kiralık hasta yatakları uygun fiyatlı olması ile tercih edilirler. Hasta yatağı kiralama fiyatları içerisinde hem uygun maliyetli olmaları hem de yenlerinden ayırt edilmeyecek özellikleri ile kiralık yataklar her zaman tercih sebebidir. Sıfır hasta yataklarındaki her türlü özelliği kiralık hasta yataklarında da bulmak mümkündür. Fonksiyonel olmaları kimilerinin motorlu olmaları da söz konusudur. Havalı hasta yatakları kategorisinde olan yatak türlerini kiralık yataklarda da bulmak söz konusudur.

Kiralık hasta yatağı modelleri

Kiralık hasta yatağı modelleri

Kiralık Hasta Yataklarının Kurumsal Firmalardan Temin Edilmesi

Kiralık hasta yataklarının kurumsal işletmelerden temin edilmesi önerilir. Kiralık hasta yatağı ve karyolalarının kiralanmadan önce ve kiralama sonrasında temizlenmesi önem taşır. Kurumsal firmalar, hijyenik usullerde yapılacak temizliklere önem verirler. Hijyen usullerine uygunluk ve kiralama sonrasında yapılacak bakımlar, yatakların güvenli kullanımını sağlar. Sektörde profesyonel hizmet sunan işletmeler, satın alınacak yataklar kadar kiralanacak yatakların kurulum hizmetini de verirler. Hasta yataklarında olabilecek en ufak bir arıza firmaların teknik servisi tarafından tamir edilecektir. Kiralık hasta yataklarının en büyük avantajlarından biri de işi biten yatakların firma tarafından iade alınmasıdır. Bu sayede kullanılmayan hasta yatakları evlerde yer işgal etmemiş olur.

Havalı Hasta Yataklarının Tercihi

Havalı hasta yatakları, yaşlı hastalar ile felçli hastalar için önerilen yatak tasarımlarıdır. İçlerinden geçen hava kanalları sayesinde hava aldıran yapısı, cilt sağlığı için son derece önem taşır. Yaşlı hastaların cilt yapıları oldukça incedir. En ufak bir tahrişte bile yara açılacak yapıdadır. Bu nedenle, pozisyon değiştiren havalı yataklar, ciltleri için son derece faydalı yatak tasarımlarıdır. Baklava ve boru tipi havalı hasta yatakları en belirgin havalı yatak kategorisindedir. Hasta yatakları kadar şık karyolaların da tercih edilmesi, hastanın ruh sağlığı açısından önem taşır. Hastanın kendi yatağına benzer karyola tasarımlarının seçilmesi onlara huzur ve mutluluk verecektir. Ahşap görünümlü karyolalar son dönemlerde en çok tercih edilen tasarımlardır.

Hasta Yatakları

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de maalesef bulaşıcı hastalık görülme olasılığı oldukça fazladır. Bulaşıcı hastalıkların türlerine göre kişiden kişiye geçme şekilleri farklıdır. Örneğin suçiçeği hastalığı geçiren biri ile temasta veya aynı ortamda bulunmanızdan size bulaşma olasılığı vardır. Bu hastalıkların tedavisi günümüzde mümkündür. Ama özellikle cinsel temas ile bulaşan ve henüz tedavisi bulunmayan bulaşıcı hastalıklar vardır. Bu hastalık sınıfı kişiyi oldukça zorlayan ve gündelik hayatını zorlayan türdendir. Menenjit, aids, hepatit gibi kişinin hayatını oldukça etkileyen çok ciddi hastalık sınıfları vardır. Birçok bulaşıcı hastalık için aşı varken, birçok hastalığın tam tedavisi bulunamamıştır. Kızamık, suçiçeği, grip hastalıklar bulaşıcı ama tedavisi mümkün olanlardır.

Bazı hastalıklar da kişinin omurgasından iskelet sistemine kadar etkilemektedir. Bu sınıf hastaların tedavisi henüz bulunamadığı için sadece hastalığın ilerleme hızı yavaşlatılmaktadır. Tedavisi mümkün olmayan ve kişiyi olumsuz etkileyen bu hastalık sınıfında maalesef kişi bağışıklık sistemini oldukça etkilemektedir. Birçoğu hastalığın ilerlemesiyle beraber kendi bakımını sağlayamamaktadır. Bu kişiler için özel bakımlar ve kendini rahat ettirecek hasta yataklarına ihtiyacı olmaktadır. Hastaneler ve evlerdeki hasta yatağı modelleri bireylerin en azından bazı ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiş özel yataklardır. Birçok çeşidi bulunan ve hastalığın türüne ve kişinin ihtiyacına göre hazırlanabilmektedir.

Özel Bakım Gerektiren Hastalıklar

Bağışıklık sistemi zayıflamış bir hastanın kendi başına hareket edebilmesi gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Bu yüzden kendileri ve onlara yardımcı olacak insanların hayatlarını kolaylaştırmak gerekebilir. Hastalığın teşhisi ve ilerleyişi ile beraber evde de rahat edebilecekleri özel alana ihtiyaçları vardır. Tüm gün bir yatakta yatarak hayatını geçirmeye çalışan kişinin sıradan bir yatakta rahat edebilmesi zordur. Bu yüzden onlar için özel tasarlanmış hasta karyolası alınması ya da kiralanması sağlıkları için daha iyi olacaktır.

Motorlu Hasta Karyolası

Menenjit hastalığı geçirmiş ve sinir sistemi etkilenmiş hastalarda kişi kendi başına hareket edemeyecek duruma gelebiliyor. Bu hastaların günlük hayatını kolaylaştırmak için tasarlanan hasta yatakları kullanılması tavsiye edilir. Hasta birey kendi başına en azından oturma ya da yatma pozisyonuna kendisini bir kumanda ile getirebilir. Bu şekilde hem kendisi hem de bakımına yardımcı olacak insanlar için bir rahatlıktır. Hastane yatağı olarak düşündüğümüz bu yatakları evimize hastamız için satın alabilir ya da kiralayabiliriz.

Hasta Yatakları Kullanımı

Sadece bulaşıcı bir hastalık ile yatağa mahkûm olan hastalar için üretilmemiştir. Hasta yatakları felç, doğuştan yaşanan hastalıklar ya da önemli bir cerrahi operasyon geçirmiş insanlar için üretilmiştir. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok felçli hasta bulunmaktadır. Kişinin hareket etme durumuna başlı olarak çeşitli tedavi yöntemleri bulunuyor. Ama tedavisi artık mümkün olmayan ve hayatını yatarak geçirmek durumunda olan hastalar için en iyi bakım ihtiyaçlarının  başında geliyor. Birçok çeşidi olan ve hastanın ihtiyacına yönelik üretilen hasta yatakları fiyatları farklılık gösteriyor.

Hastanızın bakım ihtiyacına göre hazırlanan bu yatakları ister satın alabilir isterseniz de kiralayabilirsiniz. Ev tipi hasta yatakları her eve uygun olarak üretilmiştir. Motorlu, elektrikli, bazalı ve bazasız olarak tamamen hastalık tipine uygun üretilmiştir. Eğer hastanız için kısa bir süre iyi bakımı için doktoru tarafından tavsiye edildiyse kiralamak iyi olacaktır. Sabit sıradan bir yatakta rahat edeceği pozisyonu bulamayarak hasta kişi iyileşme sürecini uzatacaktır. Hasta yatağı kiralarsanız eğer gün içinde ya da geceleri rahat edecek ve daha hızlı iyileşme gösterecektir.

Hastanız bir felç durumu geçirdi ve yatağa mahkûm olarak kaldıysa da size doktorun tavsiyesi hasta yatağı olacaktır. Felçli hastaların en büyük sıkıntısı sürekli yattıkları için kendi başlarına hiç hareket edemedikleri için halk arasında yatak yarası olarak bilinen durumla karşılaşacaktır. Bu hastalar için özel üretilmiş havalı yataklar tercihiyle hastanızı rahat ettirmeniz mümkündür.

Kiralamak veya Satın alma

Hasta yatağına başvururken öncelikle hastanın durumu, tedavi süreci gibi önemli hususlar göz önüne alınmalıdır. Hastanızın kısa bir tedavi süreci olacak, iyileşmenin ardından ihtiyacınız olmayacaksa hasta yatağı kiralama yapmanız sizin için daha ekonomik olacaktır. Hastanız için sürekli bu özel yataklar gerekliyse satın almak iyi olacaktır. Hasta yataklarına başvururken bu yüzden ne kadar süre ile kullanacağınızı bilmek ve ona göre hareket etmek gerekir.

Fiyatı Uygun Hasta Yatakları

Hasta yatağı belirli bir süre yatalak kalmak zorunda olan hastalar için farklı özelliklerde üretilen yataklara verilen isimdir. Uzun bir süre yatmak zorunda olan bir hasta için herkesin kullandığı herhangi bir yatak pek uygun olmaz. Çünkü yatalak hastaların farklı ihtiyaçları olabilir. Üstelik bazı hastalar kendi kendine kıpırdayamaz ve yemek yemekte zorlanabilir. Hastaların kiloları, özellikleri ve neleri yapıp neleri yapamadıklarına göre farklı yataklar üretiliyor. Öncelikle hasta yatağı seçilirken bunlar göz önünde bulundurularak en iyi seçim yapılmalıdır.

Hasta Yatağı Kiralama İşlemleri

Hasta yatağı kiralama, o an için bir hasta yatağı satın almakta zorlanan hasta yakınları için diğer bir seçenektir. Kiralama ya da satın alma arasında bir karar verirken hastanın ne kadar süre yatakta kalacağına dikkat edilerek bir karar verilebilir. Ayrıca hastanın ihtiyaçları doğrultusunda alınması gereken yatak çok daha özellikli ve pahalı bir yataksa da kiralama yöntemi en iyi seçenek olabilir.

Hasta yatakları özelliklerine göre bir kaç çeşide ayrılır. Bunlardan en çok tercih edilenleri tam elektrikli hastane yatağı modelleridir. Hasta yataklarındaki motor sayısı ile yatağın sahip olduğu hareket kabiliyetleri doğru orantılıdır. Yani 2 motorlu bir yatak sırt ve ayak hareketi olmak üzere iki hareket yapabiliyorken, 3 motorlu yataklar hem bu iki hareketi yapar hem de yukarı aşağı asansör hareketi yapabilme kapasitesine sahiptirler. 4 motorlu yataklar da ise hastanın dik şekilde baş aşağı ayak yukarı veya tam tersi olan ayak yukarıda baş aşağıda konuma gelebilmesini sağlayan trendelenburg sistemi mevcuttur.

Tam elektrikli hastane yatağı çeşitleri

Tam elektrikli hastane yatağı çeşitleri

Hasta Yatağı Fiyatları Nasıldır?

Hasta yatağı fiyatları da yatakların özelliklerine göre değişir. Hem hasta bakmak hem de hasta yatağı satın almak ve diğer maddi yükümlülükler hastaların yakınları için zordur. Bu yüzden yatak seçerken hastanın nelere ihtiyaç duyacağı belirlenmelidir. Ne kadar süre kullanacağı ve ne tarz bir yatak alınacağı ya da kiralanacağı belirlenirken bu konuda profesyonel ve güvenilir bir hizmet veren deneyimli bir firmadan yardım alabilirsiniz. Hem yatak üretip satan hem de kiralayan bir firma size yardımcı olacaktır.

Havalı Yatak Modelleri

Havalı yatak hasta yatakları arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. Bu yatağın özelliği döşeğin hemen altına yerleştirilen bir sistemle belirli aralıklarla hastanın vücuduna hava üflemesidir. Bildiğiniz gibi uzun süre yatalak olan hastaların en büyük sorunlarından birisi, bası yaralarıdır. Bu yaralar yatak ve hastanın vücudunun arasındaki sürtünmeden kaynaklı yaralardır.

Hastaların konforu için çok ciddi sorunlar olan bu yaralar havalı yataklarla en alt seviyeye indirilebilir. Hastanın ısınmasını ve de yaralanmasını engelleyen havalı yataklardan satın alabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı Kullanışlı mıdır?

Havalı hasta yatağı dışında hasta yatağı seçenekleri de vardır. ama dediğimiz gibi hastaların konforu ve fazla yaralanmaması için havalı hasta yatakları en iyi seçenekler arasındadır. Bunun dışında ABS sistemine sahip, iki, üç ya da dört motorlu veya otomatik olarak bazı yerleri hareket eden yataklar da bulunuyor. Hastanız çok çok ağırsa mutlaka motorlu yataklardan tercih etmeniz gerekiyor. Asansör sistemine sahip olan yataklar bu durumda en iyi seçenekler arasındadır. Baş ve ayak kısmı otomatik olarak hareketli olan uzaktan kumandalı yataklar ise hem hastalar hem de hasta yakınları için en işlevsel olanlar arasındadır.

Hasta Karyolası Modelleri

Hasta karyolası seçimi de hastanın ve yakınlarının ihtiyaçlarına göre yapılmalıdır. Asansörlü ya da motorlu bir seçim yapılabilir. Hasta yatağı ve karyolası satın alırken daha uygun bir fiyat ödemek isteyebilirsiniz. Ama yine de hastanın uzun süre kullanıp rahat edebileceği bir seçim yapmalısınız. Mağdur olmamak ve hastanın daha konforlu hissetmesi için kesinlikle güvenilir ve deneyimli bir firmayla görüşmelisiniz. Uzun süre dayanabilen ve de ihtiyaçlarınızı karşılayan bir yatak seçimi yapmanız gerekiyor.

Dekoratif Hasta Yatakları 

Bazı hasta yakınları için dekoratif hasta yakınları daha kullanışlı ve görsel olarak daha etkileyicidir. Eğer böyle bir tercih yaparsanız ahşaptan yapılmış yatakları seçebilirsiniz. Çok daha güzel görünen bu yataklar da ABS sitemi ve motor gibi diğer özelliklere de sahip olabilir. Ama hasta yatağı seçiminde daha önemli olan nokta hasta yatağı ve döşeğinin mutlaka antibakteriyel özellikte olmasıdır. Bu da ancak güvenilir bir firmayla görüşerek satın alınabilir. Temizlik ve hijyen özellikle hastalar için elzem olan konulardan birisidir. Bu yüzden hemen kirlenmeyen ve bakteri barındırmayan bir malzemeden yapılmış hasta yatağı tercih etmeniz gerekiyor.

Yatak Seçiminde Püf Noktalar

Hasta yatakları seçiminde önce bir uzmanla görüşmelisiniz. Hastanızın özellikleri, hastalığı ve yapıp edebildikleri de belirtilmelidir. Deneyimli bir firma bütün bu özellikleri dikkate alarak size seçenekler sunar. Bu yüzden acele karar vermeden iyice araştırıp profesyonel ve tecrübe kazanmış bir firmayla görüşmeniz gerekiyor. Onların yönlendirmesiyle kendinize göre bir yatak satın alabilirsiniz. Satın almada sorun yaşayanlar da hasta yatağı kiralama seçeneğini tercih edebilir.

Hasta yatağı kiralama hizmetlerimiz

Hasta yatakları, herhangi bir hastalık nedeniyle bir süre veya sürekli yatarak tıbbi tedavi olmak zorunda olan hastalar için özel olarak tasarlanan ürünlerdir. Hastanın yatarak tedavi sürecinde ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilmesi, rahat ve konforlu bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için tasarlanır. Hasta yatağı kullanmanın sağlık kurumları, hastalar ve hastaya bakan kişiler için birçok avantajları vardır. Son teknoloji ile ürettiğimiz hasta yatakları hastanın hareket kapasitesini artıran motorlu sistemi ile yaşam kalitesini artıran özelliktedir. Lazer kesim ile geliştirilen özel yapısı ile uzun süre yatan hastalarda oluşan yatak yaralarının oluşumunu engelleyen yapıdadır. Yatan hastalar için bireysel ya da kurumsal hasta yatağı ihtiyaçlarında satın alma işlemi yapılabileceği gibi firmamızın sunduğu fırsatlardan yararlanarak hasta yatağı kiralama da yapabilirsiniz. Özellikle bireysel kullanımlar için kiralama işlemi çok avantajlı olacaktır.

Hasta Yatağı Kiralamanın Faydaları

Hasta yatağı kiralama işlemi satın alma işlemine göre özellikle bireysel kullanımlar için daha faydalıdır. Hastanın yatarak tedavi sürecinde hasta yatağı satın aldığınızda iyileşme sonrası kullanılmayan bir eşya olacaktır. Satmak istediğinizde alıcı bulmak ve istediğiniz fiyatı alabilmek oldukça güç olur. Hasta yatağını satın alırken ödediğiniz miktara ikinci el bir hasta yatağını satamayacağınızdan zarar edersiniz. Oysa hasta yatağı kiralama hizmetlerimizden yararlandığınız zaman da hastanız iyileştiğinde yatağı geri alıyoruz. Hasta yatakları kiralama hizmetimiz oldukça esnek olup ihtiyacınız olduğu süre kadar kiralama yapabilmenizi sağlıyoruz. Hastanız iyileştiği anda kiraladığınız hasta yatağını firma ekibimiz geri alarak kullandığınız süre kadar ücretlendirme yapıyoruz. Sağlık kurumlarında sürekli yatan hasta tedavisi yapılıyor ise satın almak daha avantajlı olur. Ancak yatan hastanın seyrek olarak kabul edildiği sağlık merkezlerinde kiralama yapılabilir.

Çeşitli hasta yatağı modelleri

Çeşitli hasta yatağı modelleri

Hasta Yatağı Kiralamanın Önemi

Yaşanan bir hastalık nedeniyle sürekli yatmak zorunda olan hastalar sıradan bir yatakta yattıklarında kısa süre içinde bası yaraları oluşmaya başlar. Yaşlı hastalarda bu yaraların iyileşmesi oldukça zordur. Hasta yatakları ileri teknoloji ile lazer kesim tekniği kullanılarak üretilir ve kesinlikle bası yaraları oluşmaz. Hasta hareketsiz yattığında da yatak yarası oluşumu riski artar. Hasta yatakları hareket kapasitesi yüksek motorlu sistemi ile hastaya hareket etme şansı sunar. Böylece hem yara oluşumu olmayacağı gibi hem de hastanın sıkılması önlenerek daha sağlıklı ve mutlu bir tedavi süreci geçirmesi sağlanır. Hastaya bakan kişi için normal bir yatakta hastayı hareket ettirmesi ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesi çok zor bir süreç olur. Hasta yatağı ile hastaya daha kolay bakabilecektir. Bu nedenle yatan hastalar için hasta yatağı kiralama çok faydalı olur. Evde kullanım için tasarlanan hasta karyolası kiralama ile hastaya evinizde de rahat ve konforlu bir yaşam alanı sağlayabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Nasıl Yapılır?

Hasta yatağı ihtiyacınız halinde firmamıza ulaşmanız yeterli olur. Hastanızın ihtiyaçlarına ve hastalık durumuna uygun olarak seçeceğiniz hasta yatağınızı uzman ekibimiz adresinize kadar getirip ücretsiz kurulumunu yaparak teslim ederler. Hasta yatağının kullanım şekli ve özellikleri konusunda sizi bilgilendirerek teslimat yaparlar. Hasta yatağının kiralanma süresi boyunca garantili olan yataklarımız veya mekanizmaları hususunda herhangi bir sorun halinde teknik ekibimiz adresinize gelerek gerekli tamir ve onarımı ücretsiz olarak yaparlar. Hasta yatağı kiralama için firmamızdan en garantili ve güvenli hizmeti alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetlerimiz

Hasta yatakları alanında yıllardır hizmet veren firmamız, hasta yatağı üretimi, satışı ve kiralanması hizmeti verir. En yeni teknoloji ile işinde uzman mühendislerimiz tarafından tasarlanan hasta yatakları üstün özelliklerde özel yataklardır. Hastanın tüm ihtiyaçları ve konforu düşünülerek tasarlanan hasta yatakları ile yatalak hastaların yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyoruz. Kalite standartlarında ürettiğimiz hasta yatakları uzun ömürlü ve sağlam ürünlerdir. Tüm özellikleri ile hastanın sağlıklı ve rahat bir tedavi süreci geçirmesi için dizayn edilir. Hasta yatağı ihtiyacınız için www.haskarmedikal.com internet sitemiz aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz. Hastanızın ihtiyacı olan hasta yatağını seçerek talep edebilirsiniz. Uzman ekibimiz kısa süre içerisinde adresinize ulaşarak yatağınızı kullanımınıza sunar. Hasta yatağı kiralama hizmetimizden faydalanarak ihtiyacınız olan süre ile hasta yatağı talep edebilirsiniz. Kurumsal hasta yatağı sunan firmamız müşteri memnuniyeti odaklı profesyonel çalışma prensibi ile hasta yatakları alanında hizmet verir.