Yazılar

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatakları yarı otomatik ve full otomatik olmak üzere 2 çeşitten oluşur. Ayrıca 2 motorlu olmak üzere çeşitleri de bulunmaktadır. Hasta yatakları hastalar için çok fonksiyonlu yataklardır ancak biraz pahalı olabiliyorlar ama tabiî ki bununda bir çaresi var hasta yatağı kiralama denilen bir yöntem bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatakları pahalı olduğundan dolayı kiralama ile günlük, haftalık, aylık, yıllık şekillerde kiralanmaktadır buda satın alınmasından daha uyguna gelmektedir. Birçok hastane hasta karyolası ve hasta yataklarını kiralamaktadır. Günümüzde çok tercih edilen bir seçenektir kiralamak özellikle bu tür hastane işlerinde.

Havalı Hasta Yatağı

Havalı hasta yatağı sayesinde vücuda uygulanan basınç azalmakta olup bu durumda basınç azalan
bölgelerde yara oluşum riskini en aza indirmektedir. Havalı hasta yatakları motorlu sistemlerine sahiptir.

Hasta Yatağı Fiyatları 

Hasta yatağı fiyatı pahalı olduklarından dolayı satın alımlar fazla tercih edilmiyor ama anlaşmalı olarak hastanelere getiriliyor. Ama Daha çok kiralama yöntemi kullanılıyor araştırmalara göre. Hasta yatağı daha çok kiralanmaktadır.

Hasta Yatağı Faydaları 

Bir hastane yatağının en önemli beş faydası: Baş ve ayakları ayarlama kabiliyetine sahip olmaktadır. Özellikle sırt problemleri, nefes alma zorluğu veya hareketlilik problemleri olan hastalar için, baş veya ayakların yükselmesini değiştirebilme daha rahatlık sağlamasıdır.

Hastane Yatağı Özellikleri

Bir hastane yatağı veya hastane yatağı özel olarak hastanede yatan hastalar veya bazı sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyan diğer kişiler için tasarlanmış bir yataktır. Bu yataklar, hastanın rahatı ve iyiliği için ve sağlık çalışanlarının rahatı için özel özelliklere sahiptir. Yaygın özellikler arasında tüm yatak, kafa ve ayaklar için ayarlanabilir yükseklik, ayarlanabilir yan raylar ve hem yatağı hem de yakındaki diğer elektronik cihazları çalıştırmak için elektronik düğmeler bulunur.

Hastane karyolası ve bakım yatakları gibi diğer benzer yatak tipleri sadece hastanelerde değil, bakım evleri, yardımlı yaşam tesisleri, ayakta tedavi klinikleri ve evde sağlık bakımı gibi diğer sağlık kurumlarında ve ortamlarında kullanılmaktadır.

Hasta Yatağı Tarihi 

Bu proje, hastane yatağının materyalizasyonunun tarihsel süreçlerini ve 1900’den 1990’a kadar Avrupa hastane bakımına dahil edilmesini analiz etmeyi amaçlamaktadır. Bu dönemde, hastane yatağı üretimi endüstrisi birkaç küçük atölyeden birkaç çelik fabrikasına gelişti ve sonunda seri üretim. Avrupa, gittikçe daha pahalı hale getirilen pahalı hastane yataklarıyla donatıldı. 1980’lerin sonlarından bu yana, bu eğilim tersine döndü: daha az hastane yatağı kuruluyor ve hasta hareketliliği hedefleniyor. Tarihsel analizin hastane bakımındaki güncel sorunların anahtarını nasıl sağladığını göstermek isterim. Odak noktası, hastane yatağının hareketsiz hastalara hizmet etmeyi amaçlayan bölümleridir. Örnek bir çalışma olarak hastane yatağını harekete geçirme sürecini seçtim. Tekerler ve hastane yatağının diğer karakteristik kısımlarında olduğu gibi – ayarlanabilir sırtlık gibi – eserler de özürlülük kavramını desteklemektedir. Sonuç olarak, hastalar hala karar vericiler olarak tıbbi bakımlarının merkezinde durmak yerine yataklarda yatmaktadır.

Hasta Yatağı Temizliği 

Bir araştırma, yapılmamış bir yatağın toz akarlarından kurtulmaya yardımcı olabileceğini buldu, ancak bazı uzmanlar aynı fikirde değil. 2005’te, her yerdeki tembel insanlar sevinmek için sebepleri olduğunu düşünüyorlardı. Bir İngiliz araştırması, her sabah yatağınızın yapılmamasının, toz akarlarından kurtularak alerji ve astım semptomlarınızı azaltmanıza yardımcı olabileceğini öne sürdü.

Hasta Yatağı Amaçları 

Yatak yapma, hastalar veya müşteriler için belirli bir durum için rahatlık ve faydalı konum sağlamak amacıyla çeşitli yatak tipleri hazırlamak için önemli hemşirelik tekniklerinden biridir. Yatak özellikle hasta olan hastalar için önemlidir. Hemşire hasta için rahatlık ve temizlik sağlamak için kaçınılmaz bir rol oynar. Hastanın ihtiyacına göre çeşitli pozisyonlara uyarlanabilmelidir, çünkü yatakta çeşitli günler harcarlar.

Hasta Yatağı Fiyatları Bilgilendirme

Temel ev hastane yataklarına kısmen Medicare B Bölümü için ödeme yapılabilir. Medicare B Kısmı olan ve evlerinde bir hastane yatağına tıbbi ihtiyacı olan herkes Medicare’in Dayanıklı Tıbbi Ekipmanı (DME) kapsamında kısmi kapsama alabilir. ) politika. DME yeniden kullanılabilecek tıbbi ekipman olarak tanımlanmaktadır ve bir hastane yatağı bu politikaya girmektedir. Bir doktor hastane yatağını gerekli görmeli ve bu nedenle bir kişinin evinde kullanılmak üzere reçete etmelidir.

Medicare, ev kullanımı için hasta yatağı alımı için Medicare’in onayladığı miktarın% 80’ini alacak. Birey kalan% 20’yi kapsamalıdır. Bu işlem cepten veya Medigap gibi ek sigortalardan alınabilir. Biri de, 2016’dan 166 dolar olan Medicare B Bölümünü çıkarılabilir bir şekilde karşılamış olmalı. Medicare ayrıca, trapez çubukları, yatak yataklarından kaçınması amaçlanan yatak örtüleri ve yatak başı rayları gibi bazı yatak aksesuarlarının maliyetini karşılamaya da yardımcı olacaktır.

Doğrudan bir hastane yatağı satın almak yerine, bir hastane yatağı da kiralayabilir ve Medicare’den hala maddi yardım alabilirsiniz. Mevcut Medicare düzenlemelerine göre, 13 aylık kiralamanın ardından, kişi yatağın sahibidir. Medicare’in elektrikli yatakların ücretinin tamamını karşılamayacağını not etmek önemlidir. Bununla birlikte, bir kişi manüel kaldırma yatağı ve tamamen elektrikli olan arasındaki cep harçlığındaki farkı öder. Ek olarak, Medicare sadece ikiz yatağa çok benzeyen fakat aynı olmayan şekli ifade eden basit bir yatağı kapsar.

Çeşitli modellerde hasta yatakları

Firmalar, çoğunlukla hastanelerde karşılaşılan yatak çeşitlerine, günden güne gelişen teknolojinin sunduğu fırsatları kullanarak daha da yenilerini ekliyor. Artık evlerde de bu oluşumu gerçekleştirerek hastanın konforunu arttırmak konusunda hasta ve hasta yakınlarına destek olmaya çalışmaktadırlar. Sadece hastalığın yaşandığı dönemde değil, her zaman yatak üretimi konusunda hastalara destek oluyoruz. Özellikle yaşlı bakımında sürekli yatmaktan kaynaklı oluşabilen yatak yarasını engellemesi için hasta yatağı üretimini gerçekleştiriyoruz. Kalite standartlarına en uygun hizmetleri vermeye çalışıyoruz. Tedavisi devam eden hastanın konforunu da düşünerek imalat yapıyoruz. Firmamız bakım sürecinde hastanın konforunu sağlamak için alternatif pozisyon verici yöntemlerle de ürün çeşitliliğini arttırmaktadır. Bu kapsamda 2, 3 ve 4 motorlu, boru tipli, pozisyon verici, havalı, A+B+C sistemli yatak çeşitleri ile piyasada talep edilen bir performans sergilemektedir.

Konforu Sağlayan Yatak Tasarımları        

Firmamız hastanın iyi dinlenebilmesi için ileri teknoloji fırsatlarını değerlendiriyor. Uzun süre yatarak tedavi olacak hastanın bu süreci konforlu ve kaliteli bir şekilde geçirmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle uzun süre yatan bir hastanın sürekli yattığı yerlerin üzerinde bası yarası oluşumunu biraz da olsa engelleyebilmek için firmamız birçok farklı çeşitte yatak üretimi yapıyor.  Kumandalı, hareket edebilen, sağa ve sola dönmeye yardımcı olan özelliklere sahip havalı yataklar, pozisyon veren yataklar, düşmelere karşı korumalı yataklar, boru tipli yataklar, lazımlıklı yataklar ve A+B+C sistemli yatakların üretimini gerçekleştirerek hasta için en uygun özellikte yatakların hem imalatı hem de satışını yapmaktadır. Bizi tercih ederek hasta bakımına en uygun yatak çeşitlerimizden herhangi birini satın alabilirsiniz veya hasta yatağı kiralama birimimizin desteklerini isteyebilirsiniz.

 

Yatak Seçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmamız hasta yatakları konusunda ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılamaktadır. Fiziksel olarak pek çok hastalığı da beraberinde getiren bu yataklar kumandalı oluşu nedeniyle hastaların kendi kendine pek çok pozisyonu rahatlıkla yapmalarına yardımcı olmaktadır.  Bu sebeple yatağın yapımında kullandığımız malzemeler hastanın konforunu biraz daha arttırmaktadır. Hastanız uzun süren bir hastalık dönemi geçirecekse bu duruma en uygun yatak çeşitleri seçilmelidir. Kumanda yardımıyla yükseltilip alçaltılan yataklar sayesinde hastanız istediği yere uzanabilecektir. Hastanızın kalkıp oturması gerektiği durumlarda da en iyi yardımcı ürünleri sunuyoruz. Kapı kapı dolaşıp hasta yatağı fiyatları hakkında bilgi almaktansa web sitemizi ziyaret ederek ürünlerimiz arasından size en uygun hasta karyolası modellerini inceleyebilirsiniz.