Yazılar

Hasta yatağı modelleri Haskar Medikal

Hasta yatağı modelleri, hastaların hastalığına göre seçilmiş olan yataklardır. Hepimiz yaşantımızın bazı zamanlarında hasta yakınlarının ya da kendilerinin tecrübe ettiği durumlar yaşamış bulunuyoruz. Kimi zaman aile büyüklerimizin rahatsızlanması ile kime zamanda arkadaş ya da akrabamızın ve hatta kendimizin de sağlığımızı kaybederek bakıma ihtiyaç duyduğumuz anlar olmuştur.

Bu gibi zamanlarda, hastanın rahat etmesi her zaman öncelik olmuştur. Tedavi süresince hastanın rahat yatması rahat oturması ve hatta rahat bir şekilde dönmekte zorlanmadan kalkabilmesi gibi anlar kolaylaşmasını sağlayan hasta yatağı bizlere oldukça fayda sağlıyor.

Hastanın Güvenliği ve Rahatlığı Önceliktir

Hasta yatağı almak hiç kimsenin kurmuş olduğu bir hayal değildir elbet, fakat insanlar yaşamları boyunca sağlıklı oldukları gibi kalamayabiliyorlar. Kimi zaman hiç akla gelmedik kazalar karşısında hastaneden taburcu olup evde de aynı rahat ve güvenliğin sağlanması için hasta yatağı alınır ya da kiralama işlemi ile kullanılır.

Uzun dönem hastalık ya da ameliyat sonrası tedavi süreci süresince rahat edilmesi ve rahat geçirilmesi bakımından hasta yatağı alınması düşünür. Bu yatakların birçok çeşidi mevcuttur. Bunlardan hastanıza en uygun olanı hangisi ise onun doğru bir şekilde seçimini yapıp ona göre satın alınıp ya da kiralanır.

Konfor ve güvenlik sağlayan hasta yatakları

Konfor ve güvenlik sağlayan hasta yatakları

Hasta Yatağı Modelleri ve Çeşitleri

Hasta yatağı modelleri, öncelikle hastalığın hafif ya da ağır olması durumuna göre de farklılık gösterebiliyor. 1 motorlu hasta yatağı modelleri çocukların tedavi suresi için tasarlanmış hasta yatakları olarak biliniyor. 2 motorlu 3 motorlu 4 motorlu otomatik yarı otomatik ve manuel hasta yatakları olarak çok fazla çeşitlilik gösterir.

Hasta yataklarının 2 sene garantisi bulunur. Hastaların hiçbiri aynı süre hasta yatağında yatmayabiliyor. Kanser hastaları, daha uzun süre istirahat ve tedavi süreci geçirirken kaza geçiren ya da ayağı kırılan bir kimse daha az bir zamanda iyileşme gösterir. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurularak satın alınacak hasta yatağını müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşme neticesinde belirlemeniz daha doğru olacaktır. Hastane ortamındaki tedavi sürecindeki rahatlığı ev ortamında da yaşayabilmenizi sağlamak için tasarlanan hasta yatakları sizlere bir telefon kadar yakındır.

Hasta Yatağı, Hasta Bakana Yardımcı Olur

Hasta yatağı, hasta ile ilgilenen kişilerin kolaylıkla hastası ile alakalı olabilmesine olanak sağlar. Ayak tarafı kalkması gerekir ise aynı olarak yatağın ayak kısmı kaldırılır. Yatağın kenarında bulunan korkuluklar hastanın güvenliğini sağlar. Hasta bu korkuluklar sayesinde yataktan düşme gibi bir olayla karşılaşmaz. Bunun beraberinde hastanın yanında sürekli bir kişi başında beklemesine gerek kalmaz.

Ayrıca kumandalı olan yataklar vardır ki kendinde olan hastaların kumanda ile yatağın kontrolüne sağlamasına imkan sağlıyor. Hasta yataklarının bir kısmında ışık da vardır. Gecenin karanlığında uyanan hasta rahatlıkla çevresini bu sayede görebilir ya da bakıcı hastayı uzak bir yerden izleme şansı bulabilir.

Hasta Yatakları Satın Alma Ve Kiralama

Hasta yatağı fiyatları birçok şeye göre farklılık gösterir. Öncelikle satın mı alınacak ya da kiralanacak mı bunu belirlemeniz gerekir. Bu durum fiyat farklılığı olmasına neden olur. Hasta yatağı kiralama, satın almaktan bir miktar daha uygun olabilir. Ama uzun süren tedavilerde satın almak kiralamaya göre daha uygun fiyata gelebiliyor. Bunun beraberinde hasta yatağının kaç motorlu olduğu gibi manuel mi, otomatik mi, yarı otomatik mi olduğu da göz önünde bulundurularak fiyat farklılıkları belirlenir.

Yatağın motorundan ziyade rahatlığı sağlayan ve kolaylaştıran aksesuar aparatlar ile kumandalı ışıklı ve birçok işlevsel kolaylıklar fiyat konusunda değişkenlik olmasını sağlıyor. Herkese ve her keseye uygun hasta yatağı bulunur. Hastaların nekahet dönemlerinde daha hızlı iyileşme olması için hasta yataklarının kaliteli olması oldukça önemlidir. Kalitesi düşük olan ürünlerin bir takım sektelere uğraması görülebilir.

Satılık ve kiralık hasta yatakları

Satılık ve kiralık hasta yatakları

Hasta Yatakları ve Özellikleri

Hasta yataklarında birtakım özellikler yer alır. Kiminde otomatik kiminde yarı otomatik kiminde ise manuel olarak yapılabilen birtakım hareketler mevcuttur. Başucu kaldırma hareketleri hastanın yemek yerken veya oturmak istediğinde, bir şey okumak isterken gibi günlük aktivitelere biraz ayak uydurmaya başladığı zamanlarda oldukça yardımcıdır. Baş kısmını rahat ettiği kadar kaldırılabilmesi de önemlidir.

Tüm bunların beraberinde ayakucu yatak kaldırma işlemleri de hastanın ayak kısmının bir miktar yükseltilerek kan dolaşımını hızlandırılması gibi birtakım işlevlerde kullanıldığı bilinir. Bununla beraber ters V denilen hızlı ayak kaldırma işlemini yapabilen yataklarda tansiyon problemini çözmede kullanılan yatak çeşitleridir.

Hasta yataklarının iki yan kısmındaki yer alan korkuluklar baş ve ayak sıkışmasını engelleyecek aralıklarla hafif oynar şekilde ayarlanmıştır. Hasta yatağı fiyatları özelliklerinden dolayı değişkendir. Modellerinin bir diğer özelliği de yatağın yukarı ve aşağı iner şekilde ayarlanabilen asansör mekanizmaya sahip olmasıdır. Yatak doktor ya da bakıcıların muayene sırasında başka bir sedyeye taşıma sırasında diğer sedye ile aynı hizaya getirilebilir. Bu gibi durumlarda ya da bakımı yapılan hastanın daha rahat bakımı sağlanması için yüksekliğe getirilmesi sağlanır.

Hasta Yatağında Fiyatlar

Hasta yatağı fiyatları genellikle marka model ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Tek motorlu, çift motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu, otomatik yarı otomatik, manuel gibi pek çok çeşitleri mevcuttur. Buna ilave olarak da yan destek korkulukları yanmayan antibakteriyel bir yüzeye sahip olması ışıklı tasarım ya da kumandalı çeşitleri gibi daha pek çok ayrıntılarla fiyatlar belirlenir. Buna binaen satın alınması yerine kiralanması halinde de fiyatlar değişkenlik gösterir.

Hastanın uzun süreli mi yoksa daha az süreli mi bu yatakta kalacağı da fiyatlar da farklılık göstermesine sebebiyet verir. Sizler de hasta yatağı gerektiği zamanlarda istediğiniz model ve fiyatlar da yatak satın alabilir ya da kiralama işlemi ile kiralayabilirsiniz.

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi  Gerekenler

İnsanlar uzun senelerden bu yana felç, çocuk hastalığı,  yaşlılık gibi yatağa bağlı durumlar ile çok  mücadele etmeye devam ediyor. Bu durumun daha kolay olması için tasarlanıp üretilen hasta yatakları geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. İhtiyaç kapsamında tasarlanıp üretilen bu hasta yataklarına satın alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar yer alır.

Örneğin hasta yatağı satın alırken dolandırılmamak ve gerçekten kaliteli bir yatak almak bu konulardan en önemlisidir. Kalitesiz ve iş görmeyen hasta yatakları hastaya yarar sağlamaktan çok zararı dokunur. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise hasta yatağında bulunan fonksiyonlardır. Teknolojinin iyi olması her ne kadar fiyatı artırmış olsa da bu yataklar tamamen fiyat performansı olan ürünlerdir.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatakları yarı otomatik ve full otomatik olmak üzere 2 çeşitten oluşur. Ayrıca 2 motorlu olmak üzere çeşitleri de bulunmaktadır. Hasta yatakları hastalar için çok fonksiyonlu yataklardır ancak biraz pahalı olabiliyorlar ama tabiî ki bununda bir çaresi var hasta yatağı kiralama denilen bir yöntem bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatakları pahalı olduğundan dolayı kiralama ile günlük, haftalık, aylık, yıllık şekillerde kiralanmaktadır buda satın alınmasından daha uyguna gelmektedir. Birçok hastane hasta karyolası ve hasta yataklarını kiralamaktadır. Günümüzde çok tercih edilen bir seçenektir kiralamak özellikle bu tür hastane işlerinde.

Havalı Hasta Yatağı

Havalı hasta yatağı sayesinde vücuda uygulanan basınç azalmakta olup bu durumda basınç azalan
bölgelerde yara oluşum riskini en aza indirmektedir. Havalı hasta yatakları motorlu sistemlerine sahiptir.

Hasta Yatağı Fiyatları 

Hasta yatağı fiyatı pahalı olduklarından dolayı satın alımlar fazla tercih edilmiyor ama anlaşmalı olarak hastanelere getiriliyor. Ama Daha çok kiralama yöntemi kullanılıyor araştırmalara göre. Hasta yatağı daha çok kiralanmaktadır.

Hasta Yatağı Faydaları 

Bir hastane yatağının en önemli beş faydası: Baş ve ayakları ayarlama kabiliyetine sahip olmaktadır. Özellikle sırt problemleri, nefes alma zorluğu veya hareketlilik problemleri olan hastalar için, baş veya ayakların yükselmesini değiştirebilme daha rahatlık sağlamasıdır.

Hastane Yatağı Özellikleri

Bir hastane yatağı veya hastane yatağı özel olarak hastanede yatan hastalar veya bazı sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyan diğer kişiler için tasarlanmış bir yataktır. Bu yataklar, hastanın rahatı ve iyiliği için ve sağlık çalışanlarının rahatı için özel özelliklere sahiptir. Yaygın özellikler arasında tüm yatak, kafa ve ayaklar için ayarlanabilir yükseklik, ayarlanabilir yan raylar ve hem yatağı hem de yakındaki diğer elektronik cihazları çalıştırmak için elektronik düğmeler bulunur.

Hastane karyolası ve bakım yatakları gibi diğer benzer yatak tipleri sadece hastanelerde değil, bakım evleri, yardımlı yaşam tesisleri, ayakta tedavi klinikleri ve evde sağlık bakımı gibi diğer sağlık kurumlarında ve ortamlarında kullanılmaktadır.

Hasta Yatağı Tarihi 

Bu proje, hastane yatağının materyalizasyonunun tarihsel süreçlerini ve 1900’den 1990’a kadar Avrupa hastane bakımına dahil edilmesini analiz etmeyi amaçlamaktadır. Bu dönemde, hastane yatağı üretimi endüstrisi birkaç küçük atölyeden birkaç çelik fabrikasına gelişti ve sonunda seri üretim. Avrupa, gittikçe daha pahalı hale getirilen pahalı hastane yataklarıyla donatıldı. 1980’lerin sonlarından bu yana, bu eğilim tersine döndü: daha az hastane yatağı kuruluyor ve hasta hareketliliği hedefleniyor. Tarihsel analizin hastane bakımındaki güncel sorunların anahtarını nasıl sağladığını göstermek isterim. Odak noktası, hastane yatağının hareketsiz hastalara hizmet etmeyi amaçlayan bölümleridir. Örnek bir çalışma olarak hastane yatağını harekete geçirme sürecini seçtim. Tekerler ve hastane yatağının diğer karakteristik kısımlarında olduğu gibi – ayarlanabilir sırtlık gibi – eserler de özürlülük kavramını desteklemektedir. Sonuç olarak, hastalar hala karar vericiler olarak tıbbi bakımlarının merkezinde durmak yerine yataklarda yatmaktadır.

Hasta Yatağı Temizliği 

Bir araştırma, yapılmamış bir yatağın toz akarlarından kurtulmaya yardımcı olabileceğini buldu, ancak bazı uzmanlar aynı fikirde değil. 2005’te, her yerdeki tembel insanlar sevinmek için sebepleri olduğunu düşünüyorlardı. Bir İngiliz araştırması, her sabah yatağınızın yapılmamasının, toz akarlarından kurtularak alerji ve astım semptomlarınızı azaltmanıza yardımcı olabileceğini öne sürdü.

Hasta Yatağı Amaçları 

Yatak yapma, hastalar veya müşteriler için belirli bir durum için rahatlık ve faydalı konum sağlamak amacıyla çeşitli yatak tipleri hazırlamak için önemli hemşirelik tekniklerinden biridir. Yatak özellikle hasta olan hastalar için önemlidir. Hemşire hasta için rahatlık ve temizlik sağlamak için kaçınılmaz bir rol oynar. Hastanın ihtiyacına göre çeşitli pozisyonlara uyarlanabilmelidir, çünkü yatakta çeşitli günler harcarlar.

Hasta Yatağı Fiyatları Bilgilendirme

Temel ev hastane yataklarına kısmen Medicare B Bölümü için ödeme yapılabilir. Medicare B Kısmı olan ve evlerinde bir hastane yatağına tıbbi ihtiyacı olan herkes Medicare’in Dayanıklı Tıbbi Ekipmanı (DME) kapsamında kısmi kapsama alabilir. ) politika. DME yeniden kullanılabilecek tıbbi ekipman olarak tanımlanmaktadır ve bir hastane yatağı bu politikaya girmektedir. Bir doktor hastane yatağını gerekli görmeli ve bu nedenle bir kişinin evinde kullanılmak üzere reçete etmelidir.

Medicare, ev kullanımı için hasta yatağı alımı için Medicare’in onayladığı miktarın% 80’ini alacak. Birey kalan% 20’yi kapsamalıdır. Bu işlem cepten veya Medigap gibi ek sigortalardan alınabilir. Biri de, 2016’dan 166 dolar olan Medicare B Bölümünü çıkarılabilir bir şekilde karşılamış olmalı. Medicare ayrıca, trapez çubukları, yatak yataklarından kaçınması amaçlanan yatak örtüleri ve yatak başı rayları gibi bazı yatak aksesuarlarının maliyetini karşılamaya da yardımcı olacaktır.

Doğrudan bir hastane yatağı satın almak yerine, bir hastane yatağı da kiralayabilir ve Medicare’den hala maddi yardım alabilirsiniz. Mevcut Medicare düzenlemelerine göre, 13 aylık kiralamanın ardından, kişi yatağın sahibidir. Medicare’in elektrikli yatakların ücretinin tamamını karşılamayacağını not etmek önemlidir. Bununla birlikte, bir kişi manüel kaldırma yatağı ve tamamen elektrikli olan arasındaki cep harçlığındaki farkı öder. Ek olarak, Medicare sadece ikiz yatağa çok benzeyen fakat aynı olmayan şekli ifade eden basit bir yatağı kapsar.

Çeşitli modellerde hasta yatakları

Firmalar, çoğunlukla hastanelerde karşılaşılan yatak çeşitlerine, günden güne gelişen teknolojinin sunduğu fırsatları kullanarak daha da yenilerini ekliyor. Artık evlerde de bu oluşumu gerçekleştirerek hastanın konforunu arttırmak konusunda hasta ve hasta yakınlarına destek olmaya çalışmaktadırlar. Sadece hastalığın yaşandığı dönemde değil, her zaman yatak üretimi konusunda hastalara destek oluyoruz. Özellikle yaşlı bakımında sürekli yatmaktan kaynaklı oluşabilen yatak yarasını engellemesi için hasta yatağı üretimini gerçekleştiriyoruz. Kalite standartlarına en uygun hizmetleri vermeye çalışıyoruz. Tedavisi devam eden hastanın konforunu da düşünerek imalat yapıyoruz. Firmamız bakım sürecinde hastanın konforunu sağlamak için alternatif pozisyon verici yöntemlerle de ürün çeşitliliğini arttırmaktadır. Bu kapsamda 2, 3 ve 4 motorlu, boru tipli, pozisyon verici, havalı, A+B+C sistemli yatak çeşitleri ile piyasada talep edilen bir performans sergilemektedir.

Konforu Sağlayan Yatak Tasarımları        

Firmamız hastanın iyi dinlenebilmesi için ileri teknoloji fırsatlarını değerlendiriyor. Uzun süre yatarak tedavi olacak hastanın bu süreci konforlu ve kaliteli bir şekilde geçirmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle uzun süre yatan bir hastanın sürekli yattığı yerlerin üzerinde bası yarası oluşumunu biraz da olsa engelleyebilmek için firmamız birçok farklı çeşitte yatak üretimi yapıyor.  Kumandalı, hareket edebilen, sağa ve sola dönmeye yardımcı olan özelliklere sahip havalı yataklar, pozisyon veren yataklar, düşmelere karşı korumalı yataklar, boru tipli yataklar, lazımlıklı yataklar ve A+B+C sistemli yatakların üretimini gerçekleştirerek hasta için en uygun özellikte yatakların hem imalatı hem de satışını yapmaktadır. Bizi tercih ederek hasta bakımına en uygun yatak çeşitlerimizden herhangi birini satın alabilirsiniz veya hasta yatağı kiralama birimimizin desteklerini isteyebilirsiniz.

 

Yatak Seçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmamız hasta yatakları konusunda ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılamaktadır. Fiziksel olarak pek çok hastalığı da beraberinde getiren bu yataklar kumandalı oluşu nedeniyle hastaların kendi kendine pek çok pozisyonu rahatlıkla yapmalarına yardımcı olmaktadır.  Bu sebeple yatağın yapımında kullandığımız malzemeler hastanın konforunu biraz daha arttırmaktadır. Hastanız uzun süren bir hastalık dönemi geçirecekse bu duruma en uygun yatak çeşitleri seçilmelidir. Kumanda yardımıyla yükseltilip alçaltılan yataklar sayesinde hastanız istediği yere uzanabilecektir. Hastanızın kalkıp oturması gerektiği durumlarda da en iyi yardımcı ürünleri sunuyoruz. Kapı kapı dolaşıp hasta yatağı fiyatları hakkında bilgi almaktansa web sitemizi ziyaret ederek ürünlerimiz arasından size en uygun hasta karyolası modellerini inceleyebilirsiniz.