Yazılar

Motorlu hasta yatağı modelleri

Elektrikle çalışan ve uzaktan kumandalı yataklara verilen isim motorlu hastane yatağıdır. Motorlu hasta yatağı diğer hasta yatağı tasarımlarına göre çok daha karmaşık bir yapıya sahip olduğu için daha konforlu bir ortam yaratılmasında ön plana çıkmaktadır. İnsanlar için küçük bir kullanılabilirlik karşılaştırması bile yaparsanız, motorlu bir yatağın ne kadar kullanışlı olduğunu görebilirsiniz.

Motorlu rulmanlar, motor sayısına göre sınıflara ayrılır. Bu sınıflandırma ile seçim durumu basitleştirilmiştir. Samimi bir ev ortamı yaratmak için genellikle bu yataklar tercih edilir. Özellikleri kullanımda büyük rahatlık sunduğu ortaya çıkıyor.

Tekerleği ve yanlardaki korumaları sayesinde son derece hasta dostudur. Korkuluklar sayesinde hastanın yataktan düşmesi engellenebilir. Aynı zamanda tekerlekler sayesinde hastaları bir yerden başka bir yere taşımak mümkündür.

Motorlu Hasta Yatağının Özellikleri

Son zamanlarda motorlu hasta yatağı en popüler yatak tiplerinden biri olmaya başlamıştır. Özellikleri göz önüne alındığında bu yataklar son derece kullanışlı yataklardır. Özellikle uzun süreli hastanede yatış süresi olacak kişiler için en uygun yatak tiplerinden biridir.

Motorlu yatak sayesinde hastanın bir yerden başka bir yere kolaylıkla hareket etmesi sağlanabilmektedir. Tekerleği sayesinde kolayca kesebilir. Motor yataklarının içinde kayar motor denilen bir motor bulunmaktadır. Patenlerin motoru sayesinde baş ve bacakları kaldırmak mümkündür.  Motor sayısı arttıkça hareketlilik de icracıyı ortaya çıkarıyor. En çok tercih edilen 3 tip motorlu hastane yatağıdır.

Motorlu hastane yatakları

Motorlu hastane yatakları

Sırt, ayaklar ve başın yukarı veya aşağı hareket etmesinden kaynaklanır. Hastane yatağı kiralama fiyatları diğer yatak modellerine göre daha yüksek olabilir. Ancak faydaları tartıldığında fiyat ve kalite arasında bir dengeye ulaşılır. 3 motorlu hastane yatağı, yaklaşık 200 kg ağırlığındaki bir kişiyi kaldırabilecek kapasitededir.

Motorlu Yatağın Avantajları

Motorlu yatak avantajı son zamanlarda gündem maddelerinden biri olmaya başladı. İçerisinde bulunan pistonlu motorlar sayesinde hastanın hareket kabiliyetini önemli ölçüde arttırdığı bilinmektedir. Ayrıca, artan hareketlilik yoluyla hastaların iyi bir ruh sağlığına kavuşmasına yardımcı olur.

Kalıcı olarak kullanılacak ve motorlu yataklar tercih edilecektir. Bunun nedeni ise sağlam yapı malzemelerine sahip olmasıdır. Sağlam yapı malzemelerinden üretilen ürünler uzun yıllar kullanılabilir. Aynı zamanda tekerlekli motorlu yatak çok rahat bir sedye olarak da kullanılabilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte motor sayısı da artmaya başladı. Son yıllarda dört motorlu hastane yatağı gürültü yapmaya başladı.

3 Motorlu Hasta Yatağı

3 motorlu hasta yatağı modelleri çeşitlidir. Yatakta havalandırma sağlayacak delikler bulunmaktadır. Böylece son derece sağlıklı bir yatak yapısı ortaya çıkar. 3 motorlu medikal yatağın bir diğer özelliği de kolayca hareket ettirilebilmesidir. Pistonlu motor sayesinde 200’den 250 kg’a kadar insan taşıma kapasitesine sahiptir.

Hem yukarı hem aşağı hareket etme yeteneğine sahiptir. İlk motorlu hasta yatağının bir diğer özelliği de yaklaşık 4 serum direğine sahip olmasıdır. 3 motorlu hastane yatağı, elektrikle çalışan bir yataktır. Bu nedenle elektrik kesildiğinde kullanımı duracaktır. Hastaların sorun yaşamaması için elektrik kesintisi durumunda jeneratör kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Fiyat olarak diğer hastane yataklarına göre daha uygundur. Hem özellik hem de fiyat olarak tercih edilen bir haftalık yataktır.

3 motorlu hastane yatağı

3 motorlu hastane yatağı

4 Motorlu Hasta Yatağı

Hastane yatağı denilince akla gelen bir diğer hastane yatağı da 4 motorlu yataktır. Yaklaşık 300 kg ağırlığındaki hastaları bile taşıyabilmektedir. Aynı zamanda baş ve omurgaya ek olarak bacakların da kolları hareket ettirmesi uygundur. Bu yatağın ortası hasta ve bakıcının işini kolaylaştırabilir. Hastalığın seyri sırasında oluşan yara gibi problemlerin tamamen ortadan kalkması ile karakterizedir.

4 motorlu yatağın en havalı özelliklerinden biri de tüm hareketlerini tersine çevirebilmesidir. Hastalar ve bakıcılar, yatağı istedikleri zaman istedikleri pozisyona taşıyabilirler. Özellikle yemek yerken veya uyurken yatağın şekli uzaktan kumanda ile ayarlanabilir.

Motorsuz İle Motorlu Hava Yatağı Farkı

Hastane yatağı örneği son zamanlarda çeşitlilik kazanmaya başlamıştır. Motorlu yatak mı tercih edilmeli yoksa motorsuz hastane yatağı mı tercih edilmeli gibi birçok soru ortaya çıkmaya başladı. Motorlu yataklar, motorsuz yataklara göre birçok farklı ve kullanışlı özelliğe sahiptir. Bu sebeple daha çok tercih edilir hale gelmiştir.

Ancak motorsuz hastane yataklarının uzun süre kullanmak isteyenler için daha dayanıklı olduğu söylentileri var. Motorlu hastane yatakları uzun süreli kullanıma uygundur. Uzaktan kumanda sayesinde hassas direksiyon mümkündür. Aynı zamanda hastanın bakıcıya olan bağımlılığı ortadan kalktığı için psikolojik faydalar da sunmaktadır.

Motorlu Hasta Yatakları Fiyatları

Hasta yatağı, kurulumu ve kullanımı kolay, fonksiyonel özellikleri ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Tedavi prosedürlerinde önemli yardımcı unsurlardan biri olan motorlu hasta yatağı, hasta yatağı kiralama fiyatları ile farklı bütçelere hitap etmeyi başarıyor. Kişinin kendini iyi ve değerli hissetmesine yardımcı olur. Yatak markalarına bakarak kendinize uygun modeli bulabilirsiniz.

Hastane yatak örneklerine tıbbi malzeme mağazalarından kolayca ulaşabilirsiniz. Böylece insanlar evde kendi bakımlarını yapabilirler. İhtiyaçlar değiştikçe, endüstri genişlemeye ve büyümeye devam ediyor.

Hasta Yatağı Tercih Ederken Dikkat Edilecek Hususlar

Kullanıcıların hastanın tedavi sürecine yardımcı olacak ürünleri satın alırken bazı detaylara dikkat etmesi gerekmektedir. İlk detay hastanın sağlık durumudur. Her gün ne kadar süre yatakta kalması gerektiğine bağlı olarak, farklı desenler arasından seçim yapabilirsiniz.

Hasta yatalak ise hastane yatağına öncelik verilmelidir. Elektrikli model satın almak bakım sırasında önemli bir kolaylıktır. Gün içinde hareket eden biriyseniz, yatağın çok yüksek olmamasına dikkat edilmelidir.