Yazılar

Haskar hasta yatakları

Hasta yatağı, sürekli olarak yatma durumunda olan kişilerin tedavisinin daha iyi bir şekilde ilerlemesi adına özellikleri bulunan yataklar olmaktadır. Engelli konumun da olan kişilerin daha konforlu bir şekilde istirahat etmeleri adına da ön plana çıkmaktadır. Hasta yatakları vesilesi ile hastaların çok daha konforlu ve çok daha kolay bir yaşam geçirmesi mümkün olmaktadır. Hasta yataklarını SGK’nın karşılayıp karşılamadığı ise en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Belirli engelli hastalıklar söz konusu ise SGK’ya başvuru yapılır. Bu başvuru sonrasında da hasta yatakları ücretsiz olacak şekilde karşılanır. Özellikle son yıllar da hasta yataklarının özellikleri sürekli olarak gelişme göstermektedir. Bu hasta yatakları ile birlikte hastanın mental açıdan da daha iyi hissetmesini sağlamak mümkün hale gelir. Hasta yataklarının döşek seçiminde de çok dikkatli davranmak gerekmektedir. Bu konuyla ilgili yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Konfor Sağlayan Hasta Yatakları

Hasta yatakların da en çok bulunması gereken özelliklerden biri konfor açısından ön plana çıkan bir yatağın olmasıdır. Özellikleri bakımından gelişmiş olan hasta yatakları sayesinde hem hastanın hem de hasta bakıcısının konfor ortamını en ileri seviyeye taşımak mümkün hale gelmektedir. Son yıllarda yapılan pek çok düzenleme ile birlikte yatakların konfor bakımından ileri duruma gelmesi sağlanmaktadır.

Düzenli bir şekilde kullanımı söz konusu olduğu zaman hasta yataklarında bozulma ya da deforme gibi sorunlar söz konusu olmaz. Sürekli olarak yatma durumun da olan kişiler de çeşitli yatak yaraları meydana gelmektedir. Hasta yatakları sayesinde bu yatak yaralarından kurtulmak da mümkün olmaktadır. Sırt ağrısı gibi sorunlar da hasta yatakları ile birlikte çözümlenir. Hasta yatakları pek çok işlevin güç uygulamadan gerçekleşmesi konusunda çok ciddi bir fayda sağlamaktadır.

Konfor sağlayan hasta yatakları

Konfor sağlayan hasta yatakları

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yataklarının pek çok farklı modeli söz konusu olmaktadır. Motorlu olan hasta yatakları olduğu gibi motorsuz yapı da olan hasta yatakları da mevcut olmaktadır. Hasta yatağı modelleri arasında daha çok motorlu yapıda olan hasta yatakları tercih edilmektedir. Hasta yataklarının motorlu yapı da olan modelleri çok daha kolay bir kullanım imkanı sağlamaktadır.

Motor sayısı arttıkça hastanın hareket kabiliyetinin artması da söz konusu olmaktadır. Hastaların oturup kalkarken güç uygulamadan hareket etmesi motorlu hasta yatakları ile mümkün hale gelir. Aynı zaman da kumandalı olan modeller de mevcut olmaktadır. Kumandalı yapıya sahip olan hasta yatakları hasta bakıcısının da işini kolaylaştırma yönünde ön plana çıkmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama ve Satın Alma

Hasta yatakları hastanın çok daha kolay bir süreç geçirmesi yönünde fayda durumunu ortaya çıkarmaktadır. Bu faydalar ile birlikte hasta geçici bir hastalığa sahip ise kısa süre içerisinde iyileşmesine katkı sağlamaktadır. Kalıcı bir hastalık ve sürekli olarak yatma durumu söz konusu ise hastanın sürekli vakit geçirdiği alanı en konforlu hale getirmek mümkün hale gelecektir.

Hasta geçici bir süre için yatacak ise hasta yataklarını satın almaya gerek olmaz. Hasta yataklarını kiralama işlemi yaparak da en iyi çözümü bulmak mümkün hale gelecektir. Hasta yatağı satın alan kişiler ise SGK ile yatak fiyatının yarısını ya da tamamını ödememe hakkına sahip olabilirler. Devlet hasta yataklarına ihtiyacı olan kişilere belirli bir yardım imkanı sağlamaktadır. Bunun için ilk olarak hasta adına başvuru yapılması gerekmektedir.

Kiralık hasta yatakları

Kiralık hasta yatakları

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Hasta yataklarını tercih ederken pek çok alan da fayda sağlayan özelliklerinin bulunmasına çok dikkat etmek gerekir. Yatakların en iyi etkiyi verebilmesi adına mutlaka lazımlık bulunduran yatakları tercih etmek gerekir. Lazımlık bulunduran hasta yatakları sayesinde hastaların alt bağlama durumu tamamen ortadan kalkar. Bu durumda hastaları hem fiziksel açıdan hem de mental açıdan çok daha iyi bir konuma gelmektedir. Yetişkin bezlerinin hastaya bağlanması ile birlikte hem hastanın fiziksel açıdan sıkıntı yaşaması hem de ruhsal açıdan sıkıntı yaşaması ile sonuçlanmaktadır.

Bu gibi sorunları ortadan kaldırabilmek adına lazımlık bulunduran hasta yataklarını ön plana çıkarmak gerekir. Hasta yataklarının en ideal şekilde kullanımı lazımlık ile mümkün olmaktadır. Lazımlık hasta yataklarının orta alt kısmında yer almaktadır. Tuvalet ihtiyacı olduğu zaman bu alana rahat bir şekilde yapılması sağlanır. Lazımlık üzerinde bir adet delik bulunmaktadır. Bu delik vesilesi ile tuvalet lazımlık içerisine yapılmaktadır.

Hasta Yatağı Fiyatları Nelerdir?

Hasta yatağını satın alacak ya da kiralayacak olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri hasta yatağı kiralama fiyatları olmaktadır. Hasta yataklarının model değişimi ile birlikte fiyat konusunda da birtakım değişimler söz konusu olmaktadır. Kaliteli olan modellerin tercih edilmesi ile birlikte fiyat konusunda da yükselme durumu meydana gelir. Aynı zaman da özelliklerin artış göstermesi de fiyat konusunun artış göstermesi ile sonuçlanabilir.

Özellikle son yıllar da yapılan düzenlemeler ile birlikte hasta yataklarının ücretinin bir kısmını devlet ödemesi ortaya çıkmıştır. Hasta yatağı kiralama durumunda da özelliklerin artış göstermesi fiyat konusunun artış göstermesini sağlamaktadır. En ideal olan hasta yatakları hastalığa uygun olacak şekilde tercih edilen hasta yatağı modelleri olmaktadır. Bu yatakları tercih ederken uzman kişilerin fikirlerini almak son derece önemli olmaktadır. Hastanın en rahat ne şekil de kullanım göstereceğini öğrenmek bu yataklar ile mümkün olmaktadır.