Yazılar

Hasta Yatağı Süngeri

Günlük hayatımızda sıklıkla sağlık sorunları olan insanlarla karşılaşırız. Bazıları yatakta yaşayan yatalak hastalardır. Rahatlık onlar için çok önemlidir. Yaşadıkları yerde sadece bir yatak olduğu için yatağın özellikleri çok önemlidir. Bu, yatak kalitelerinin iyi olması gerektiği anlamına gelir. Hasta yatağı süngeri bu hastalar için olmazsa olmaz bir üründür. Konfor çok önemlidir ve rahatlıkları dinlemek için önemli bir güvence sağlar. Hastane yatağı süngeri terletmeyen yapıya sahiptir. Bu sayede hastanın daha rahat nefes alması sağlanır.

Hasta Yatağı Süngerleri

Hasta Yatağı Süngerleri

Hastane Yatağında Hangi Özellikleri Aramalısınız?

 • Hastanın işlevine uygun olması önemlidir,
 • Ortopedik konfor standartlarına göre üretilmiştir.
 • Dayanıklı ve uzun ömürlü olması önemlidir.
 • Yan korkuluk gerekli.
 • Çok yüksek olmamalı.
 • Baş kısmı rahat olmalı ve hastayı rahatsız etmemelidir.
 • Yük kapasitesi kontrol edilmelidir.
 • Hasta serumla tedavi edilecekse mutlaka serum cihazı olması gerekir.
 • Yemek yerken önemli bir özellik olan ayarlanmalıdır.
 • Yatağın sırtlığı ayarlanabilir olmalıdır.
 • Kolaylık sağlamak için teknolojik bir sisteme sahip olmalıdır
 • Deri lezyonları ve kas problemlerinin oluşmasını engelleyecek nitelikte olmalıdır.
 • Yatağın katlanabildiğinden emin olun.

Yatak Süngerleri

Hasta yataklarında kullanılan özel süngerler daha rahat ve sağlıklı bir iyileşme süreci sağlar. Hastane yataklarında kullanılan bu ürünler,  tam uyum sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Tamamen ortopedik yapıya sahip hasta karyola süngeri, böceklerin yumuşak bir alanda güvenli bir şekilde dinlenmesini sağlar.

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan bu yatak pedleri, vücudun şekline kolaylıkla uyum sağlar ve her türlü fiziksel hasarı önler. İşletme hizmeti yaklaşımında, özel satış ve kiralama hizmetleri yoluyla fabrikaya güvenmek gerekir. Hastaların daha hızlı fiziksel ve zihinsel gelişimi için bu sünger ürünleri hasta yatağında değerlendirilmelidir.

Havalı Hasta Yatağı

Havalı Hasta Yatağı

Kaliteli Hasta Karyolaları

Hasta Yatak süngeri, özel imalat konusunda tam bir uzmanlık anlayışı ile tasarlanmış olup, her türlü hasta yatağı modeline uygundur. Hastanın uzun süre yatarken terlemesini engeller ve vücudun nefes almasını sağlar. Ayrıca anti bakteriyel yapıya göre üretildiğinden iyi bir gece uykusu imkânı sağlar. Hijyen sağlamanın yanı sıra yapısı sayesinde temizliği de kolaydır. Böylece hastanın iyileşme sürecini çok daha steril ve sağlıklı bir ortamda geçirmesini sağlar. Tedavi sırasında maksimum hasta konforu sağlayan bu ürünler tasarımına göre satın alınabilir veya kiralanabilir. Tamamen ortopedik yapıya sahip yüksek kaliteli yatak pedleri seçmek önemlidir.

Hasta Karyola Süngeri Birçok Farklı Modele Sahiptir

Hasta karyola süngeri modelleri yapılarına göre çeşitli tasarımlarda üretilmektedir. Özellikle bükülmüş ürünlere öncelik verilmektedir. Hastanın vücuda uyum sağlamasına ve dinlenmesine yardımcı olan katlanır yataklar genellikle ünite olarak düzenlenir.

Farklı model ve tarzlarda hazırlanan seçenekler üzerinde de beğeni toplamaktadır. Kareli veya kemerli tasarımlara sahip birçok ürün bulunmaktadır. Uzun süreli veya kısa süreli hastanede kalan hastalar için ideal çözüm sunar. Hastaneden taburcu olan, bakıma muhtaç olanlar, yaşlılar ve felçliler için etkin çözümler sunar.

Kaliteli Hasta Karyola Süngerleri Vücuda Uyum Sağlar

Hasta karyola süngerlerinin en önemli avantajı vücuda mükemmel uyum sağlamasıdır. Sonuç olarak hastalar ağrı veya hassasiyet hissetmeden iyileşme sürecini en sağlıklı şekilde geçirme imkânına sahip olurlar. Özellikle yatak ile gövde arasında yumuşaklık olduğu için belirli pozisyonlarda sıkışmaz. Sonuç olarak hastalar vücudun farklı bölgelerinde morarma, şişlik gibi sorunlar yaşamazlar.

Havalı yatak ve hasta karyolası

Havalı yatak ve hasta karyolası

Ayrıca kan dolaşımı dengeli bir şekilde devam eder ve gerekli besinler etkilenen organa ulaşır. Bu da hastanın hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha kısa sürede iyileşmesini sağlar. Bu nedenle hastanın durumu ne olursa olsun hasta yatağında sünger yataklar değerlendirilmelidir.

Hasta süngeri ürünleri pek çok farklı yerde kullanılabilir Tasarım açısından değerlendirilebilecek pek çok hasta süngeri ürünü bulunmaktadır. Burada önemli olan kaliteli bir tasarımda üretilmiş olması ve hastane yatağına uyum sağlamasıdır. Yapısı sayesinde hastanın farklı sorunlarına göre en iyi şekilde vücut ile bütünlük oluşturur. Kurum içi değerlendirilen hastane yatakları veya bakım evleri bulunan bakım tesisleri için kullanılabilir. Yumuşaklığı ve ergonomik yapısı hastanın yatakta rahat hareket etmesini sağlar. Bu ürünleri çok uygun fiyata satın alma veya hasta yatağı kiralama seçeneğine göre değerlendireceğinizden emin olabilirsiniz.

Hasta İçin En İdeal Yatak Nasıl Seçilir?

Hastane yatakları, yatan hastaların fiziksel özelliklerine uygun olmalıdır. Ayrıca hastanın sahip olduğu hastalık türü ve iyileşme süresi gibi faktörler de yatak seçiminde etkili kriterlerdir. Yataklar sert ve uyuyan kişinin ağırlığına göre seçilmelidir. Obez hastalar için seçilen yatakların taşıma koşulları değişiklik gösterecektir. Önerilen bebek yatağı da çeşitli boyutlarda gelir.

Hastane yatağının steril malzemeden, paslanmaz çelikten ve dış koşullardan etkilenmeyen olması tavsiye edilir. Öncelikle konfor özelliklerine dikkat edilmeli ve ortopedik ped kullanımı teşvik edilmelidir. Bu nedenle işletmelerden yatak satın almak da doğru yatak modelini seçmek için oldukça önemlidir.

Hasta Yatağı Süngerleri Ne İçin Kullanılır?

Sünger, hastanın yatakta rahat etmesi için önemlidir. Bazı süngerler el yapımı şilteler için uygunken, bazıları motorlu şiltelere uyacak havalı yatak şeklinde tasarlanmıştır. Bazıları her iki yatak tipi için de uygundur. Kılıf kolayca de monte edilebilir, yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir. Ayrıca anti alerjik ve anti bakteriyel kumaş yapısı ile hasta güvenliğini ve hijyenini sağlar. Uzun süre yatacak hastalar için sünger kalitesi oldukça önem taşır.

Hasta Yatağı Süngerleri

Hasta yatağı sünger çeşitleri seçilirken, sağlıklı ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Medikal hasta yatağı sünger çeşitleri de kendi aralarında sınıflara ayrılmıştır. Dört parçalı, lazer kesim, ortopedik modeller, anti bakteriyel sünger çeşitleri ilk öne çıkanlardır. Parçalı süngerlerde yatağın hareketine bağlı olarak sünger de belli kıvrımlara sahiptir. Üzerindeki kılıf çıkabilen ve yıkanabilen bir yapıdadır. Hasta yatağı alırken ilk tercih edilecek özellikler, hastaya konfor ve rahatlık sunmasıdır. Aynı zamanda ortopedik süngerlerin kullanıldığı yataklar da tercih sebebi olacaktır. Hasta yataklarında bulunan süngerlerin hava aldıran bir yapıya sahip olması, hastanın cilt sağlığı için son derece önem taşımaktadır. Omurga sağlığına uygun ortopedik tasarımların da tercih edilmesi tüm gününü yatakta geçirecek hastalar için son derece önem taşımaktadır.

Hasta Yatağı Süngeri

Hasta Yatağı Süngeri

Hasta Yataklarında Kiralama Hizmeti Veren Firmalar

Hasta yatağı kiralama hizmeti, firmamızın sunduğu hizmetler arasındadır. Bu konuda seçilecek firma son derece önemlidir. Kiralık hasta yataklarının ince ayarlarının ve detaylı temizliklerinin yapılması son derece önem taşımaktadır. Bu konuda firmamız, her hasta sonrası gelen kiralık yatakları dezenfekte etmektedir. Hasta yataklarının bakımları da detaylı olarak yapılmaktadır. Hasta yataklarının kurulumu, hastanın bulunduğu yerde ve firmamız görevlileri tarafından yapılmaktadır. Hasta yataklarında kiralık yataklar için de satın alınan yataklara verilen teknik servis hizmeti verilmektedir. Kiralık hasta yatakları, ekonomik seçenekler arasındadır. Kısa süre yatacak olan hastaların, en az maliyetle yataktan istifade etmesine olanak sağlayan seçenekler arasında hasta yatağı kiralama hizmeti vardır. Bu bakımdan son zamanlarda en çok talep gören alternatifler arasındadır.

Hasta Yatağı Fiyatlarında Uygun Koşullar

Hasta yatağı fiyatları, elbette yatak seçiminde önemli kriterler arasındadır. Hasta yataklarında kaliteli ve şık tasarımlar kadar uygun maliyetli olan seçenekler de tercih edilecektir. Firmamızın ikinci el hasta yatağı satışları ile kiralık hasta yatakları her bütçeye uygun seçeneklerdir. Ayrıca, firmamızın üretimi olan ekonomik modeller de hasta yataklarında uygun koşullarda satışa sunulmaktadır. Diğer hasta yataklarında bulunan tüm özellikler, bu hasta yataklarında da mevcuttur. Hareket rahatlığı sunan motorlu çalışan modeller olarak tercih edilmektedir. Fiyatlarımız uygun olmakla birlikte, hasta yataklarımızda üstün kalite teknolojisi söz konusudur.

Hasta Karyolası Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Hasta karyolası alırken hastaya rahat kullanım sunan, şık modellere yönelmek gerekir. Hasta karyolalarında farklı ve şık modeller arasında firmamız tasarımları her zaman tercih sebebi olacaktır. Firmamızın ürünlerinde ahşap görünüm sunan karyola modelleri, son zamanlarda en çok tercih edilen modeller arasındadır. Yatan hastaların moralli olmaları da hastalığın iyileşme yönünde olumlu bir seyir gösterecektir. Bu nedenle, hastanın kendi yatağına benzer modellerin tercih edilmesi, hastaya ayrı bir huzur verecektir. Hasta karyolalarında hareket rahatlığı sunan yatak tasarımları her zaman tercih edilecektir. Herkesin beğenisine uygun hasta karyola modelleri, firmamızda zengin içeriklerde yer alır.

Hasta Yataklarında Kullanılan Malzeme Kalitesi

Hasta yatakları kullanılan malzeme kalitesine göre de tercih sebebidir. Hava koşullarından etkilenmeyen hasta yataklarında bulunan paslanmaz yapı son derece önem taşımaktadır. Hastaya güvenlik sağlayan emniyet bariyerleri, hasta yataklarında olması gereken yan bariyerlerdir. Tekerleklerde fren sisteminin bulunması da son derece önem taşımaktadır. Tüm bu unsurlar, firmamız satış ve kiralama hizmetinde bulunan yataklarda söz konusudur. Rahat kullanım sağlayan kumanda sistemi ile yatağın hareketi sağlanabilecektir. Baş, boyun ve ayak kısımlarda hareket özelliğine sahip olan hasta yataklarının pilli ve elektrikli çalışma özellikleri bulunur. Hasta yatağının yerden yükselmesini sağlayan asansörlü yatak modelleri de firmamız da mevcuttur. Hastanın yemek yeme gibi zorunlu ihtiyaçlarında hasta yatağının hareket özelliğinin olması büyük kolaylık sunacaktır.

Hasta Yataklarında Profesyonel Hizmet

Hasta yataklarında profesyonel hizmet veren firmalar arasında kuruluşumuz ilk sıralarda gelecektir. Hasta yataklarının kurulum ve teknik servis hizmetinde deneyimli teknik elemanlarımız hizmet verecektir. Hasta yatağı çeşitleri bakımından da her yaşa ve herkese uygun modelimiz mevcuttur. Yaşlı hastaların en önemli sorunu, sürekli yatmaya bağlı gelişebilecek cilt yaraları olacaktır. Bu durumu önleyecek olan havalı hasta yataklarıdır. Firmamız, havalı hasta yatakları ve nefes aldıran sünger teknolojileri ile de tercih edilecektir. Yaşlı ve felçli hastalara büyük rahatlık ve sağlık sunan bu tasarımlar, uygun fiyat ve üstün kalite ile satışa sunulacaktır. Ortopedik, sağlıklı ve güvenilir hasta yatak ve süngerleri ile firmamız önerilen kuruluşlar arasındadır.