Yazılar

Yıkanabilir hasta yatakları

Yakalandığınız hastalığın tedavi sürecinde yaşadığınız zorluklar kadar bir hastaya bakmak da yorucu, yıpratıcı bir süreçtir. Bu durumda ise hem hastanın rahatı hem de hastaya bakma zorunda olanların kolaylığı için hasta yatağı iyi bir seçenek. Hastanın tedavi sürecinde moral olarak iyi olması çevresindekilere sıkıntı vermediğini düşünmesi ile doğru orantılıdır.

Bu moral ise iyi bir hasta yatağına sahipse çok daha iyi olacaktır. Hasta yatağına sahip olup onu kullanmak kadar önemli olan bir diğer konu da söz konusu yatağın temiz ve hijyen olmasıdır. Sürekli olarak kullanılan hasta yatakları, hastanın üzerinde yemek yemesi, ilaçlarını kullanması ve tüm zamanını onun üstünde geçirmesi gibi nedenlerle sık sık hasta yataklarının temizlenmesi ihtiyacı hissedilebilir.

Hastane Yatağı Nasıl Temizlenir?

Hasta yatakları tercih edilirken genel olarak, hastalığın türü, hastanın durumu ve hastalık sürecine bağlı olarak tercih değişikliği yapılabilir. Hasta yatağı her hastanın ihtiyaç ve taleplerine göre değişiklik gösterebilir. Farklı fonksiyonel özelliklere sahip modeller bulunmaktadır. Hasta yatakları kaliteli, dayanıklı sistemlerle yapıldığından yıllarca kullanılabilir. Hastanın uzun süre kullanacağı atağın rahatlık verici olmasının yanında hijyen açısından da ideal olması beklenir. Temizlik hastanın moralinin de son derece önemlidir.

Hastane Yatağı

Hastane Yatağı

Kirli bir ortamda tedavi bulmak da zorlaşacaktır. Hasta yatağı modelleri genel olarak temizlik gerektirdiği durumlarda temiz ve nemli bir bezle silinebilir. Silerken dileyenler ağır olmayan deterjanlar da kullanabilirlerHasta yataklarını uzaktan kumanda ile farklı açılara kaydırarak haftada bir kez temizleyebilirsiniz. Peki, hasta yatakları yıkanabilir mi? Bu aslında mümkün olmakla birlikte hastanın yatağından uzun süre ayrı kalmasına neden olabilir. Bunun için yıkanmasından çok silinerek temizlenmesi tercih ediliyor.

Hasta için en önemli koşul hijyenik ortamdır. Hijyenik bir ortamda daha hızlı ve daha doğru hasta iyileşmesine etkisi olduğu açıkça bilinmektedir. Hasta yataklarının döşeme ve benzerleri hasta ile temas ettiğinden dolayı organik ve doğal ürünlerle sık sık temizlenmelidir. Hasta yatak fiyatları Bu durum hastaların enfeksiyon kapmasını engellemektedir.

Temizlik Açısından Hangi Hasta Yatakları Tercih Edilmelidir?

Hasta yatağı seçiminde, hastalığın türü ve süresi kadar önemli olan bir diğer konu da, kolay temizlenebilir bir model olmasıdır. Bazı sağlık sorunları veya ameliyatlardan sonra kısa bir süre yatakta kalmanız gerekebilir. Hastanın rahat ve konforlu bir yaşam sürmesi için özel yataklara ihtiyaç vardır. Bu yataklara hasta yatağı denir. Kullanım açısından oldukça önemli olan bu yataklar hem sağlık çalışanının hem de hastanın daha rahat etmesini sağlar.

Hastane yatağının temizliği de kullanımı kadar önemlidir. Hasta yatağı modelleri seçilirken, kolay temizlenme özelliği olan modeller daha çok tercih edilir. Hasta için yatak seçimi yapılırken mutlaka yıkanabilir örtü ve değiştirilebilir örtü tercih edilmelidir. Kullanılan malzeme ve temizlik ürünlerinden etkilenmemelidir. Firmamız ürünlerini hijyenik koşullarda üretmekte ve temizlemesi kolay ürünlerle hizmet sunmaktadır.

Temizliği kolay yapılabilen yataklar

Temizliği kolay yapılabilen yataklar

Hastane Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hasta için yatak seçimi yapılırken konfor ve rahatlık göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Hastanın sağlık sorunlarına, yaşına ve kilosuna göre seçim yapılması gerekir. Hasta yatağı modelleri günümüzde çok çeşitli olarak karşımıza çıkıyor. Hasta yatağı alacaksanız motorlu karyolalı hasta karyolalarından birini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Kullanımı rahat, kolay temizlenip yıkanabilen hasta yataklarını tercih etmelisiniz. Hasta yatağı kaliteli ve birinci sınıf malzemeden yapılmış olmalıdır. Yatağın tipi ve şekli çok önemlidir. Örneğin uyuyacak kişi felçli ise şişme yatak ve ortopedik yatak olmasına özen gösterilmelidir. Hasta karyolası satın alırken mekanik bir sıkıntısı olmamasına ve korkulukların sağlam olmasına dikkat ediniz. Bu ürünlerin kolay temizlenebilir olmasına özen gösterilmelidir.

Hasta Yatağı Nasıl Kullanılmalıdır?

Hasta yatakları hastaların rahat ve kolay bir şekilde iyileşmesini sağlayan ürünlerdir. Hasta yataklarının temizliği ve kullanımı çok önemlidir. Özellikle hastanın iyileşme sürecinde önemli olan bu durum hastalar tarafından dikkate alınmalıdır. Hasta pamuklu ürünleri tercih etmeli ve bakterilerden uzak durmalıdır. Hasta kişisel bakımına özellikle dikkat etmelidir. Hastane yatağı düzenli olarak temizlenmeli ve havalandırılmalıdır.

Yatalak hastaların tercih etmesi gereken hasta yatağı şişme yatak, şişme yatak ve su yatağı gibi modeller tercih edildiğinden genel olarak daha fazla temizlik ve bakım kolaylığı sağlamaktadır. Bu noktada en çok merak edilen konulardan biri de hasta yatağı fiyatları olacaktır. Hastanın kaldığı ortamda doğal içerikli ürünlerle yatak takımlarının tüm kısımlarını düzenli olarak temizlemek yeterli olacaktır. Bu sayede hem hasta hızlı bir şekilde iyileşecek hem de hastaları çeşitli hastalık ve enfeksiyonlardan etkilenmeyecektir.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatağı söz konusu olduğunda pek çok çeşit ve özellikte hasta yatağı bulmanız mümkün. Tabi özellikler ve fonksiyonlarına göre hasta yatağı fiyatları da değişiklik gösterecektir. Hasta yatağı çeşitleri şu şekilde sıralanabilir. Kontrollü Hasta Yatağı: Üzerinde yatan hastanın fiziksel eforu olmadan hasta yatağını kolayca kontrol etmek ve yatağı şekillendirmek için tasarlanmış uzak hasta yatağı, küçük bir uzaktan kumanda ile kontrol edilir.

Hasta Yıkama Yatağı

Yatalak hasta banyo işlemleri için hastayı birkaç kişi ile banyoya götürmek ve banyoda hastaya özel küvet sistemi hazırlamak çok zor ve zahmetlidir. Hasta yıkama masası hasta yatağına yerleştirilerek pompa yardımıyla şişirilir ve küvet haline getirilir. Bu yatak, kulplar, başlık ve drenaj mekanizması gibi gerekli tüm detaylarla tasarlandığından, hastanın fiziksel zorluk çekmeden yıkanmasına yardımcı olur.

Felçli Hastalar İçin Yatak Çeşitleri

Eğer ki bakmak zorunda kaldığınız hastanız, felç geçiren bir hasta ise onun için fiziksel kısıtlılıklar söz konusudur. Bu yataklar da hareket kabiliyeti olmayan hastalar için tasarlanmıştır. Hasta yatağında tuvalet, mobil başlık ve hareketli yapı ile tasarlanmış, manuel veya uzaktan kumanda ile çalıştırılabilen, hastanın bacaklarını aşağı yukarı hareket ettirebildiği veya yatarken oturur duruma geçebildiği yataklardır.

Bir diğer hasta yatağı modeli motorlu hastane yatağıdır. Bu yataklar birbirlerinden farklı olarak tasarlanmaktadır ve hastalığın çeşidine göre farklılık gösterir. Yatağın alt kısmında yer alan motor uzaktan kontrol edilebilir. Fiziksel yetersizliği bulunan ve hareket kabiliyeti az olan hastalar için tasarlanan ve üretilen bu yatakların kullanımı, bu tür hastalar için son derece idealdir.

Burada önemli hususlardan biri de hasta yatağı kiralama fiyatları olacaktır. Aradığınız özelliklere göre fiyatlar değişiklik gösterir. Bunların haricinde bir de otomatik hastane yatağı bulunabilir. Hastaların nekahet döneminde veya yatalak hastaların yaşamları boyunca hareket etmeleri zor veya imkânsız olduğu için hasta yatakları bu düşünceyle imal edilmektedir.