Yazılar

Hasta yatağı ve ekipmanları

İnsanlar hasta yatağı denildiği zaman yoğun bakımda görülen yatakları aklına getirir. Hasta yatağı, teknik olarak bahsedilen yoğun bakım tedavilerindeki yataklardır. Fakat kullanım alanını sadece bununla sınırlandırmak doğru olmayacaktır. Hasta yataklarının amacı tedavi gören kişinin konforunu sağlamak ve iyileşme sürecini olabildiğince hızlandırmaktır. İyileşmesi mümkün olmayan hastalarda da konforlu bir tedavi süreci olmasına dikkat edilir. Hastaneye gittiğiniz zaman mutlaka hasta yataklarını görmüşsünüzdür. Teknolojinin gelişmesi sayesinde hasta yatakları eskisinden çok daha konforlu vaziyettedir.

Önceden hastalar pozisyonunu yatağa göre belirlerdi. Fakat şimdi hastanın vücudundaki yaralara göre kendini ayarlayan hasta yataklarına rastlayabiliyoruz. Bu sebeple aklınıza gelen görüntüden daha gelişmiş hasta yatakları bulmanız mümkündür.

Hasta Yataklarının Nasıl Kullanılması Gerekir?

İşlevselliği yüksek olan hasta yatağı modelleri seçerseniz kişi yatma pozisyonunu rahat bir şekilde konumlandırabilir. Bazı hasta yataklarında kişinin sağlığı düşünüldüğünden hava akımı özelliği bulunur. Hava akımı sayesinde hastanın vücudunda yara oluşmaz ve çeşitli mikroplar uzaklaştırılmış olur. Hasta yataklarının özellikleri araştırılarak hareket edilirse tedavi süreci daha bilinçli ilerler. Hasta yatağının yan taraflarında çıkarılabilir özellikte koruyucular olması önemlidir. Çünkü hastanın kalkması gerektiği durumlarda korkulukların çıkarılması hem hasta hem de bakıcı için kolaylık sağlar. Ayrıca hasta yatağının yüksekliği ayarlanabilmelidir. Eğer yatakların ayak ve baş kısımları ayarlanabilir olursa hastanın konforu sağlanmış olur. Antibakteriyel özellikteki yataklar hastanın mikrop kapmasını önler.

İşlevsel hasta yatakları

İşlevsel hasta yatakları

Hasta Yatakları Kiralama Hizmeti Nereden Alınır?

Özelliklerine göre hasta yatağı fiyatları değişkenlik gösterebilir. Hastanın uzun süre yatması gerekiyorsa satın alma hizmeti daha mantıklıdır. Fakat tedavi müddeti belli olan ve kısa süren hastalıklarda yataklar kiralanabilir. Kiralayacağınız yatağın hastaya zarar vermeyecek rahatlıkta olmasına özen gösterin. Hastalığa uygun yatak kiralarsanız süreç boyunca problem yaşamazsınız. Hasta yatağının hijyenik, antibakteriyel ve kir geçirmeme özellikleri barındırması tedavi süresinde büyük önem taşır.

Tedavisi mümkün olan hastalıklarda bu tip özelliklere dikkat etmek iyileşme sürecini hızlandırır. Tedavi süresi kısa olan hastalıklarda bütçenizi fazla zorlamamak için hasta karyolası kiralama hizmeti almanız mümkündür. Kiralama işleminde imzalamanız gereken belgeler olduğunu bilin.

Farklı Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı modelleri hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız alanında uzman firmaları arayabilirsiniz. Bilindiği üzere hasta yataklarının birden fazla modeli vardır. Hangi modelin tercih edileceği hastanın durumuna göre belirlenir. Örneğin felçli bir hastanın işlevsel bir yatakta tedavi görmesi daha uygundur. Bu tarz hastalar için lazımlık bulunduran yataklardan edinme imkânınız olduğunu bilerek hareket edin. Kimi durumlarda hastanın ihtiyaç duyacakları düşünülerek basma zili olan karyolalar tercih edilir. Hastalar için bu tarz işlevler büyük bir konfor sağlar.

Hasta yatağı modelleri hakkında aklınıza takılan soruları alanında uzman doktor ya da firmalarla paylaşmanız cevap almanızı sağlar. Havalı yataklar fazla terleyen ve altına kaçıran hastalar için büyük avantajlar sunar.

Çeşitli hasta yatağı modelleri

Çeşitli hasta yatağı modelleri

Hasta Karyolası İmalat, Satış, Kiralama

Hastalığa göre karyolayı uzun ya da kısa süre için istiyor olabilirsiniz. Bu durum hem kullanacak kişiye hem de hastalığın durumuna göre değişir. Eğer tedavi süresi belliyse ve fazla masraf yapılmak istenmiyorsa hasta yatağının kiralanması mümkündür. Herkesin kullanmaya ihtiyaç duyduğu amaç ve süre aynı olmadığı için firmalar kiralama hizmeti sunar. Hastanın sağlığına zarar verilmemesi için yatakların hijyenik olması büyük önem taşır. Yatak hijyen kurallarına uygun olmazsa tedavi süresi uzayabilir. Hastalığın iyileşme imkânı yoksa bakteriyel ortam hastanın durumunun ağırlaşmasına sebep olur. Havalı hasta yatağını tercih ederseniz havalandırması sayesinde yatak kendini temizler.

Hasta Yatakları Hastanız İçin Fayda Sağlar Mı?

Hasta yataklarının tedavi gören kişiler için oldukça büyük faydaları vardır. Mesela yatakların yan taraflarında bulunan korkuluklar sayesinde hastanın düşmesi ve darbe alması önlenmiş olur. Korkuluklar çıkarılabilir özellikteyse kişinin yataktan inmesi mümkün hâle gelir. Konforlu yatak modelleri seçilirse tedavi süresi düşünüldüğünden daha kolay geçer. Normal yatakların hasta karyolalarıyla aynı şekilde kullanılabileceğini düşünenler vardır. Fakat söz konusu hastalık dönemi olduğunda günlük kullandığımız yataklar hasta karyolalarına kıyasla çok daha işlevsiz kalır.

Adı üzerine hasta yatakları, yatarak tedavi görmek zorunda kalan hastaların ihtiyaçları düşünülerek üretilen ürünlerdir. Korkuluklar, tekerlekler, serum askıları ve uzaktan kumanda gibi parçalar hastalık döneminin konforlu tedavi edilmesini sağlar.

Satılık hasta yatakları

Satılık hasta yatakları

Hastalık Türüne Göre Belirlenen Yataklar

Bazı hastalar ne kadar tedavi görse de yatalak olarak yaşantısını devam ettirmek zorunda kalır. Sektörde uzun süre deneyim kazanan firmalar bu tarz hastaların durumunu kolaylaştırmak için özel hasta yatakları üretir. Her hastalığın ihtiyaç duyduğu yatak türü farklıdır. Bu sebeple piyasada birbirinden farklı özellik barındıran hasta karyolasına rastlamanız şaşırılacak bir durum değildir. Hasta yataklarının üretiminde düşünülen tek birey hastanın kendisi değildir. Aynı zamanda hasta yakınları ve bakıcı da göz önünde bulundurularak işlevselliği yüksek olan karyolalar üretilir. Korkulukların olması, baş ve ayak kısmının ayarlanması, ortopedik özellik gibi birçok detay hasta yakınlarının düşünülerek mümkün hâle getirildiği durumlardır.

Hasta Yatakları Özellikleri

Hasta yataklarının yüksekliği kişiyi zora sokmamalıdır. Hasta, yataktan inerken nasıl rahat hareket edebiliyorsa aynı şekilde çıkarken de konforlu hissetmelidir. Yatak yüksekliğinin ayarlanabilmesi, korkuluklarının olması ve yatağın fazla yüksek üretilmemesi her türlü karyolada bulunması gereken özelliklerdir. Hastanın vücudunda yaralar oluşuyorsa havalı yatak kullanıma daha müsaittir.

Uzun süre dayanıklı hasta yatakları

Engelli ve kronik hastalar için özel olarak tasarlanmış, ayarlanabilir, yan korumalı medikal yataktır. Hasta yatağının kullanılması hastaların yatağı en konforlu şekilde kullanmasına yardımcı olmak ve tedavi için uygun koşullar yaratmak için bir araçtır. Hasta için doğru yatak seçimi hastanın en sağlıklı yatağı kullanması için çok önemlidir. Hasta yatakları çok farklı özelliklerde birçok farklı modelde tasarlanmaktadır.

En iyi sağlık ve kullanım kolaylığını sağlamak için hastanın durumuna göre farklı özelliklere sahip bir yatak seçebilirsiniz. Havalı medikal yatak, uzun süre yatakta kalması gereken hastalar için idealdir ve sık yatmalarından dolayı yatak felçlerini önlemek için kullanılabilir. Yatalak hastalarda zamanla vücudun belirli bölgelerinde ağrıya neden olabilen hareket problemleri vardır. Etkili hava yatakları konfor ve sağlık yararları sunar.

Hasta karyolaları

Hasta karyolaları

Rahatlık ve Sağlık İçin Hasta Yatakları

Kullanım sırasında doğru yatak seçimi ve hijyen kurallarına uyulması hastanın ve çevresindekilerin sağlığı için önemlidir. Bazı hastalıklarda hastalık süresi kısadır ve belirli bir süre için sadece hasta yatağı gerekir. Yatak kullanımı hastaların en çok vakit geçirdikleri alan olduğu için rahat olmalarına özen gösterilmelidir. Rahat bir yatak, hastanın daha sakin ve rahat bir zaman geçirmesini sağlar.

Hastanın ruhsal ve bedensel olarak desteklenmesi ve yanında olunması, sağlığın bütünlüğü ve hastanın kendini yalnız hissetmesi açısından önemlidir. Fiziksel ve zihinsel sağlığı iyi olan hastalara iyi bakılır. Hastaları beslemekten temizliğe, onlarla sevgi ve ilgilerini göstermek için zaman geçirmeye kadar tüm unsurlar hasta bakımını içerir.

Hasta Yataklarının Daha Uzun Kullanım Ömrü

Dayanıklı malzemeden üretilmiş tasarımları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Bu uzun yatak kullanımı için önerilir. Nemden etkilenmeyen ve pas önleyici boyaya sahip bir yatak kullanmak sağlık ve dayanıklılık açısından önemlidir. Hastanede yatan hastanın devrilmesini önlemek için başucunda bir güvenlik çubuğu tasarlanmıştır. Kaliteli bir yatak tasarlamak denilince akla ilk gelen sadece güvenlik değil aynı zamanda işlevsellik ve dayanıklılıktır.

Nemden etkilenmeyen, paslanmaya karşı dayanıklı bir kaplamaya sahip yatakların kullanılması sağlık ve dayanıklılık açısından önemlidir. Hastanede yatan hastanın devrilmesini önlemek için başucunda bir güvenlik çubuğu tasarlanmıştır. Kaliteli bir yatak tasarlamak denilince akla ilk gelen sadece güvenlik değil aynı zamanda işlevsellik ve dayanıklılıktır.

Uzun süre kullanıma uygun hasta yatakları

Uzun süre kullanıma uygun hasta yatakları

Hasta Yatakta Ne Kadar Kalmalı?

Kullanıcı uzun süreler boyunca veya günde 15 saatten fazla yatakta kalıyorsa, uzun süreli konfor için tamamen elektrikli ve havalı bir şilte en iyi seçim olabilir. Kısa veya uzun boylu hastaların daha uzun veya daha kısa bir köprüye ihtiyacı olabilir. Kullanıcı uzun veya fazla kiloluysa hem boy hem de kiloya uyum sağlamak için daha sert yan korkuluklara sahip bir şilte kullanmanızı öneririz. Pediatrik hastaların, bebeklerini güvende ve rahat tutmak için özel boyutta küçük bir hastane yatağına ihtiyacı vardır.

Hastane Yatağı Ne Kadar?

Hasta yatağı fiyatları birçok faktöre bağlıdır. Küresel gelişmeler fiyat gelişmelerini doğrudan etkilemektedir. Fiyatlar birçok faktör tarafından şekillendirilmektedir. Hasta koltuğu modeli, fonksiyonel özellikleri, markası, kiralama ve satın alma durumu fiyata dahildir. Fiyatlar bu faktörlere göre şekillenmektedir. Günümüzde insanlar hastane yatağı hizmetine çok ilgi gösteriyor. Fiyat söz konusu olduğunda elektrikli yataklar daha pahalıyken standart yataklar daha uygun fiyatlıdır. Ancak standart bir yatak, elektrikli yatak ile aynı konforu sağlayamaz. Bu nedenle kişiler kesinlikle profesyonel yatakları tercih etmelidir. Profesyonel yataklar diğer yatak modellerine göre biraz daha pahalıdır.

Hasta Yatağının Faydaları

Hasta yatağı modelleri, hastaların hayatını kolaylaştırmak için özel sağlık ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Uzun süre yatalak kalan hastaların ağrı çekmesini engeller. Sürekli yatarak sırt bölgesinde oluşabilecek yaralanmaları önler. Ayrıca yemek masası ve lazımlık gibi ek özellikleri de bulunan hastane yatağı bakıcı düşünülerek oluşturulmuştur. Hem hastalar hem de bakıcılar için daha iyi bir yaşam kalitesi için tasarlanmış bir evde hastane yatağı kullanmak, konforu sağlamanın en iyi yoludur.

Normal yataktafelçlibirinebakmakbirsüresonrazorlaşıyor.Ayrıcahastaneyatağıkullanımı, hareket kısıtlılığı olan hastalar için bu zor dönemde rahatlık sağlar. Bu nedenle birçok hasta yakını evde hasta yatağı tetkikleri yapmakta ve almaktadır.

Hasta Yatma Süresi

Bu durum kişinin hastalığı ile orantılıdır. Hasta yatağı satın almadan veya kiralamadan önce bu durumun zamanlaması bir tıp uzmanıyla görüşülmelidir. Hasta yatak seçmeden önce doktorun tavsiyelerine uymalıdır. Hastanın hayatını kolaylaştıracak bir yatak seçimi çok önemlidir.

Hasta Konforu İçin Ortopedik Özellikler

Hasta yatağında bulunması gereken en önemli özellik ortopedik özelliktir. İnme hastalarının sırt ağrısını önlemek için tasarlanmış hasta yatağı ortopediktir. Ayrıca yüksekliği ayarlanabilir, çıkarılabilir ve korkuluklu, kolay temizlenebilir bir yatak hasta konforu için önemlidir.

Yatak Alımında 5 Önemli Kriter

Hasta bakıcısı olan hasta yakınları, ilk kez alacakları yatak hakkında bilgi sahibi olmayabilirler. Bunun için öncelikle iyi bir araştırma yapmalısınız. İkinci olarak hasta için en uygun yatağı düşünmek gerekecektir. Üçüncüsü hasta yatağının nasıl kullanılacağını öğrenmek, dördüncüsü yatağın özelliklerini anlamak, beşincisi ise yatağın kalitesine ve temizlik kolaylığına dikkat etmektir. Kısa süre hastanede kalması gereken hastalar için hastane yatağı kiralamak daha uygun ve ekonomik olacaktır. Kırık, çıkık gibi durumlarda genellikle hasta yatağı kiralama hizmeti alır ve hasta iyileştikten sonra iade eder.

Hasta yatakları

Günümüzde hasta tedavilerinde çok sık kullanılan araçlardan birisi de yataklardır. Bu kapsamda; hasta yatağı, yatakta uzun süre kalmak zorunda olan kişiler için üretilmiş rahat ve güvenli bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastanelerde kullanılan havalı yataklar, kişinin tercihine göre evde de kullanılabilmektedir. Yatağa bağlı hastalar ve yakınları için kolaylık sağlar. Yan tarafında bulunan korkuluklar ve ayarlanabilen başlığı sayesinde hastanın rahat etmesine yardım etmektedir. Sürekli yatan kişiler için ayak kısmının rahatça ayarlanabilmesi hasta yakınları için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Baş ve ayak bölümleri, belli aralıklarla değiştirilmelidir.

Hastanın gün boyunca aynı pozisyonda yatması hem sağlığı hem de rahatı bakımından tercih edilmemelidir. Hasta karyolası olarak da satılan ürünün farklı yatak çeşitleri de bulunmaktadır. Yatağın baş ve ayak kısmında bulunan düğmeler, hastanın isteğine göre farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Bu düğmeler kullanım kolaylığı da sağlar ve hasta yakınları tarafından da rahat bir şekilde ayarlanabilir. Otomatik ayarlama özelliği ile hastanın tedavi sürecine katkı sağlamaktadır. Sizler de hastanızı rahat ettirmek isterseniz bu bölümde yer alan ürünlere bakıp hasta yatağı çeşitlerini inceleyip size uygun olan ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Hasta Yatağı Modelleri ve Özellikleri

Sağlık kriterlerine uygun olarak hazırlanmış hasta yatakları farklı seçenekler ile satışa sunulmaktadır. Fonksiyonel yapısı sayesinde kullanan kişiye büyük rahatlık sağlayan ürün, manuel ve otomatik seçenekleriyle üretilmektedir. Hasta yatağı ev tipi modeli standart boyutu ve rahat yapısı ile evdeki bakım işlerini kolaylaştırmaktadır. Ev tipi modelleri karyola şeklinde olabileceği gibi hastanelerde kullanılan şekilde de olabilmektedir. Hastanın durumuna ve medikal ihtiyaçlarına göre farklı modeller üretilmektedir. Bu sektörün gelişmesi ile birlikte hasta ve yakınlarına farklı seçenekler sunulmaktadır. Hasta yatağı elektrikli modelleri, kumanda ile birlikte satılmaktadır. Elektrikli kumandayla hasta televizyon izlerken kendi kendisine pozisyonunu değiştirebilmektedir.

Elektrikli hasta yatağı modelleri

Elektrikli hasta yatağı modelleri

Bu kumanda sayesinde ayak ve baş kısmı tek bir tıkla değiştirilebilmektedir. Güç türü olarak bilinen elektrikli yatak modelleri, tam ya da yarı otomatik olarak da tercih edilebilmektedir. Kullanım amacı ve kullanım süresine göre farklılık gösteren ürün işlevsel özelliklerinden dolayı kullanıcıların dikkatini çekmektedir. 4 motorlu hasta yatağı hastanelerde sıklıkla kullanılmaktadır. 6000 ve 4000 N motor gücüyle sırt, diz, ayakucu ve yan korkuluklar ayarlanabilmektedir. Profesyonel model olan 4 motorlu bu ürün, tüm fonksiyonlarını kumanda aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Hastanın rahatı ve güvenliği için çeşitli birçok detay düşünülür. Yatak pozisyonları hastanın rahat edebileceği şekilde ayarlanabilmektedir.

Ayrıca güvenlik için önemli olan korkuluklar da üzerinde bulunan aparatları ile kolaylıkla kullanılabilmektedir. Evlerde ise daha çok 2 veya 3 motorlu hasta yatağı tercih edilmektedir. Kaliteli ve kullanışlı ürünler, hastanın konforu bakımından önemlidir. Medikal ürün kategorisinde bulunan bu ürünleri satın alırken kullanıcı yorum ve değerlendirmelerine bakabilirsiniz. Sağlık yönünden tercih edilen havalı yatak, teknolojik gelişmeler ile birlikte birçok farklı işlevsel özelliğe sahip olmuştur. Ürünün teknik ve kullanım özellikleri incelenmesi gereken detaylar arasında bulunmaktadır. Hastanızın durumuna ve önceliklerinize göre size uygun bir hasta yatağı modeli üzerinden seçebilirsiniz. Havalı yatak ve hasta yatağı fiyatlarını inceleyebilir bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Hasta Yatağı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastanın tedavi sürecine destek olan ürünü satın alırken kullanıcıların bazı detaylara dikkat etmesi gerekmektedir. Bu detayların başında hastanın sağlık durumu yer almaktadır. Günlük olarak yatakta ne kadar kalınacağına bağlı olarak farklı çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz. Yatağa bağlı bir kişi ise yatan hasta yatağı modelini tercih etmelidir. Elektrikli modelin satın alınması, bakım zamanında büyük kolaylık sağlayacaktır. Gün içerisinde hareket halinde olan bir kişiyse yatağın yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. Asansör sistemli olarak bilinen bir ürünü seçerek havalı yatağın yüksekliğini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Yükseklik, ayak ve baş pozisyonları hastanın tercihi ve tedavi süreci içinde belirtilen şartlara uygun bir şekilde ayarlanmalıdır.

Bu ürün belirli standartlar içerisinde üretilmektedir. Ancak kişinin boyuna ve kilosuna bağlı olarak farklı modeller de vardır. Aşırı kilolu birisinin tedavisi için bariatrik olarak bilinen modeli satın almanız gerekebilmektedir. Evlerde kullanılacak havalı yatakların boyutları da farklı bir detay olarak karşınıza çıkabilmektedir. Hasta yatağı ölçülerine bağlı olarak uygun bir oda ayarlamanız gerekmektedir. Evinizin ve odanızın büyüklüğüne dikkat ederek seçim yapmanız alan konusunda sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

ABS hasta yatakları

ABS hasta yatakları

Hasta Yatakları Avantajlı Fiyatlar

Kurulum ve kullanım kolaylığına sahip olan hasta yatağı, işlevselliği sayesinde kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Teknolojik donanıma sahip olmasının dışında farklı motor güçlerine sahip birçok farklı çeşidi bulunabilmektedir. Tıbbi tedavi süreçlerinde önemli yardımcı arasında bulunan bu ürün, avantajlı fiyatlarıyla farklı bütçelere hitap etmeyi sağlamıştır. Gelişmiş özellikleri ve rahat yapısı ile hasta ve yakınına yardımda bulunmaktadır. Kişinin kendini iyi ve değerli hissetmesini sağlamaktadır. Hasta yatağı markalarını inceleyip sizin için uygun modelleri bulabilirsiniz. Zorlu olan bu süreci rahatlıkla geçirmek için fonksiyonel özellikleri olan hasta yatakları oldukça konforludur.

Günlük hayatta kullanılan yataklardan farklı olarak havalı yatağın medikal özelliği vardır. Evde bakımı mümkün olan kişiler için medikal ürün satan yerlerde hasta yatağı modellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İhtiyaç duyulan şeylerin değişmesiyle birlikte sektör genişlemeye ve gelişmeye devam etmektedir. Yakınınızın durumuna ve tedavi sürecine destek olacak uygun özelliklerde olan bir cihazı satın alabilirsiniz. Model ve çeşitlere bağlı olarak hasta yatağı fiyatları değişiklik taşır.

Firmamızda hasta yatağı kiralama hizmeti de İstanbul ilimiz için verilmektedir.

Baklava Tipi Havalı Yatak

Baklava dilimli havalı hasta yatağı sistemi, cerrahların hastaları ameliyat masasından kaldırmadan büyük prosedürleri gerçekleştirmesine olanak tanıyan tıbbi teknolojideki bir yeniliktir. Sistem, ameliyat sırasında vücudun ağırlığını desteklemek için hastanın derisinin altında şişen hareketli bir yatak ve gaz balonlarından oluşur.

Balonlar, balonları basınçlı hava ile şişiren ve böylece ameliyat sırasında vücudun ağırlığını destekleyen bir pompaya bağlıdır. Ameliyattan sonra, şişirilen balonlar hastanın vücudundan çıkarılır ve geride herhangi bir iz bırakmadan iyileşmiş kesiler bırakılır.

Bu tıbbi teknolojinin temel fikri, geleneksel yerine gaz şişirme kullanarak hastanın ağırlığını cerrahi kesilerden uzaklaştırmaktır. çekiş yöntemleri. Doktorlar bu yatak sistemini diz ve kalça protezleri, yüz omurga düzeltmeleri, diz tendon onarımları ve fıtık ameliyatları gibi büyük ameliyatlarda kullanırlar. Bu yenilikçi sistem, hastalar için ameliyat sonrası ağrı ve iyileşme süresini önemli ölçüde azaltır.

HM-200 Baklava Tipi Havalı Yatak

HM-200 Baklava Tipi Havalı Yatak

Baklava Dilimli Havalı Hasta Yatak Sistemi Nedir?

Hastalar bu sistemle büyük ameliyatlar geçirdikten sonra haftalarca hastane yatağında sırt üstü yatmak yerine evlerine gidebilirler. Şişirilen balonlar hastanın yaralarını iyileştirirken vücudunda kalır ve iyileşme sürecinde ona destek olur. Ameliyat tamamlandıktan ve herhangi bir enfeksiyon kontrol altına alındıktan sonra doktorlar baklava dilim havalı hasta yatak sistemini vücudundan çıkarırlar.

Bu tıbbi teknolojinin avantajları arasında ameliyat sonrası ağrının azaltılması; hastalar için daha hızlı iyileşme süreleri sağlamak; ameliyat bölgelerinde oluşan kan pıhtılaşması riskini azaltmak; ve prosedürler arasındaki aksama süresini azaltarak aynı anda birden fazla ameliyatın yapılmasına izin verilmesidir.

Baklava Dilimli Havalı Hasta Yatak Sistemi Ne İşe Yarar?

Hastalar, traksiyon yöntemleri yerine gaz şişirme kullanarak cerrahi insizyonlardan ağırlıklarını uzaklaştırarak, kan pıhtıları veya sinir hasarı gibi hayatı tehdit eden komplikasyonlar için kendilerini riske atmadan büyük ameliyatlar geçirebilirler.

Bu, ameliyat sonrası ağrıyı azaltır, çünkü cerrahlar vücutlarından harici traksiyon cihazlarını çıkardıktan sonra cerrahi insizyonlarını sürdürmek için aşırı basınç uygulamak zorunda kalmazlar. Ayrıca, iyileşmeleri boyunca hastaları ameliyathane masaları ve sandalyeleri arasında değiştirmeye devam etmeleri gerekmediğinden doktorlar aynı anda birden fazla ameliyat yapabilirler.

Baklava dilim havalı hasta yatakları, dünya genelinde hastanelerde kullanılan traksiyon yöntemleri yerine deri altına gaz şişirme yöntemi kullanmaktadır. Ameliyat sonrası komplikasyonlar, şu anda dünya çapında hastanelerde kullanılan traksiyon yöntemleri yerine gaz şişirme kullanılarak hastanın ağırlığını cerrahi yaralardan uzaklaştırarak azaltılır.

Ancak, bu tıp teknolojisinin hastanenizde veya kliniğinizde uygulanmadan önce göz önünde bulundurulması gereken birkaç dezavantajı vardır. Şu anda dünya çapında hastanelerde kullanılmaktadır. Ameliyat sonrası komplikasyonlar, dünya çapında hastanelerde şu anda kullanılan traksiyon yöntemleri yerine gaz şişirme kullanılarak hastanın ağırlığını cerrahi yaralardan uzaklaştırarak azaltılır.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Havalı hasta yatakları, hastalara destek sağlamak için hava pompalarını kullanan yataklardır. Hastanelerde ve sağlık merkezlerinde hastanın akciğerleri üzerindeki baskıyı azaltmak ve hastanın daha rahat nefes almasını sağlamak için kullanılırlar. Ancak sistemin adı, bu yataklar hastalar veya sağlık profesyonelleri tarafından kullanılabildiğinden kafa karıştırıcıdır. Havalı yataklar günlük hayatta da rahatlamak ve sırt ağrılarını azaltmak için kullanılabilir.

Havalı Yatak Sistemleri

Havalı Yatak Sistemleri

Havalı Hasta Yatağı Faydaları

Havalı hasta yatağı sistemi, hava basıncındaki dakika değişikliklerini algılayarak hava kaçaklarını tespit etmek için kullanılır. Genellikle hastanelerde ve sağlık merkezlerinde hava kaçaklarını tespit etmek için kullanılır. Bir sağlık uzmanı, hastanın hava yolunu tıkanıklıklara karşı kontrol etmek için bir maske kullanır. Havalı hasta sistemleri, kararlı oldukları ve ortamın çeşitli parametrelerini etkilemeden izleyebildikleri için bilimsel araştırmalarda da kullanılmaktadır.

Havalı hasta yatakları günümüzün en popüler kullanım araçları arasında bulunuyor. Bu araçların en önemli özelliği avantajlı hizmetleriyle ön plana çıkan hizmetler bütünü olmasıdır. Havalı hasta yatakları son nesil teknolojiden üretilmiş ürünler bütünüdür. Dolayısıyla manuel özelliklere sahip olan bu ürünler sizlere her açıdan rahat ve konforlu bir hizmet olanağı sunar. Havalı hasta yatağı kiralama hizmetleri de firmalar tarafından verilmektedir.

Havalı hasta yataklarının kullanımı birçok açıdan faydalıdır. Bu yataklar sistematik koşullar çerçevesi altında piyasaya sürülmüş profesyonel ekipmanlar olarak biliniyor. Yataklar kumandalı olanaklar dahilinde çalışır, dolayısıyla hastalar kendilerini yataklarında daha rahat ve konforlu hissederler. Hasta yataklarının kullanımı günümüzde oldukça avantajlıdır.

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri

Havalı hasta sistemlerinin birkaç bileşeni vardır: açık hücreli bir şilte, şişirme sistemi, alarm cihazı ve dışarıdan havalandırma aracı. Şişirme sistemi, üzerinde yatan bir kişinin ağırlığını taşıyabilmesi için yatağı isteğe bağlı olarak şişirir. Havalandırma, gerektiğinde üzerindeki kiri veya tozu temizleyerek yatağı temiz tutar. Yüksek basıncın dokulara zarar vermesini önlemek için yatak, dokulara hasara neden olan tüm yolu bastırmak yerine dokulara düşük basınç uygularken düşük basınç modunu kullanır. Bu mod, böbrekler ve akciğerler gibi organlardaki yükü azaltırken hava kaçaklarını tespit etmede etkili olmaya devam eder.

Havalı hasta yatakları veya sistemleri, hastalar uyurken ağrıyı azaltan veya kısalığa neden olan ameliyat ve diğer işlemlerden sonra iyileşen faydalı tıbbi ekipmanlardır. Doktorların ve hemşirelerin, hastaların uyurken yaşamsal belirtilerini izlemelerine yardımcı olarak, uygun tedavi almalarını ve dinlenmelerini sağlar. Bu yataklar su pompaları yerine hava pompaları kullandığından “hava yatağı” adı yanıltıcıdır- işlevlerine su dahil değildir! Bu nedenle bu yataklara bazen “havalı hasta yatakları” yerine “havalı yatak” denir, çünkü her ikisi de temelde aynı şeyi ifade eder, ancak farklı terimler kullanır.

Kullanışlı hasta yatağı modelleri

Günümüzde birçok hastalık ve kaza nedeniyle yatağa bağımlı olarak yaşayan birçok hasta bulunmaktadır. Sürekli yatağa bağımlı olan insanlar temel gereksinimlerini karşılayamaz. Bunun yanı sıra dönme işlevi ve daha birçok işlevi de yerine getiremeyen hastanın bakımı oldukça büyük önem arz etmektedir. Sürekli yatan hastaların yatak konforunun üst düzeyde olması gerekmektedir. Üst düzeyde ve özellikte seçilen hasta yatakları hastaların rahatlamasına ve vücudunun ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktadır. Uzun süre hareketsiz yatan hastaların vücutlarında oluşabilecek yaraların önlenmesi ve aza indirilmesi için son teknolojiyle üretilen birçok yatak modeli mevcuttur. Havalı hasta yatağı verdiği rahatlık ve yenilenmiş ürünleriyle bu modeller arasında yer almaktadır.

Havalı yatakların en önemli özelliği yatakların hava almasıdır. Bu hava alan yataklar hastalar için hava giriş ve çıkışını sağlayarak hastaların bedeni için ihtiyaç duyduğu rahatlığı sağlamaya çalışmaktadır. Sizler de çeşitli yatak modelleri arasından havalı yatak modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu sayede hasta için rahat ve sağlık açısından da oluşabilecek olan engellerin ortadan kalkması sağlanmaktadır.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri ve Özellikleri

Hasta yatakları hastanelerde fazlasıyla kullanılan medikal ürünlerdendir. Günümüzde hastalık geçirmiş ve yatağa bağımlı olarak yaşamlarını sürdüren hastalar için oldukça önemli yere sahip olan ürünler arasında yer almaktadır. Hasta yatakları ev ve medikal alanda kullanılmak üzere farklı şekilde tasarlamaktadır. Ev tipi olarak bulunan hasta yatakları genellikle kişiye özel olarak üretilen ve evlerde kullanıma kolaylık sağlayan modeller arasındadır. Medikal olarak hastanelerde kullanılan hasta yatakları genellikle hastanelerde kullanılan yatak modelleri arasında bulunmaktadır. Donanımlı olarak hastanelerde kullanılan medikal hasta yatakları ayarlanabilir özelliğe sahiptir ve kişinin gereksinimlerine göre ayarlanabilmektedir. Hastaların rahatı için en son teknolojiyle üretilen bu yatakların daha donanımlı özellikleri bulunmaktadır.

Havalı hasta yatağı modelleri

Havalı hasta yatağı modelleri

Hastanelerde tedavisi süren kişiler için hasta yataklarının rahatı oldukça önemli bir yere sahiptir. Hasta yatakları birçok marka tarafından üretilen medikal ürünler arasında bulunmaktadır. Gelişmiş donanım özellikleri olan bu yataklar hastaların gereksinimlerini karşılayacak biçimde tasarlanmaktadır. Hasta yatakları elektrikli ve manuel olarak iki farklı şekilde bulunmaktadır. Üretilen hasta yatakları 2,3 ve 4 motorlu ve elektrikli olarak üretilmektedir. Motorlu olarak üretilen hasta yatakları hastaların yataktan kalkmadan oturma, yemek yeme ve birçok hareketi yatakta gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır. Tuş kullanımıyla kumandalı olarak bulunan bu modeller ayak, baş ve orta bölümü kolayca ayarlamaya olanak sağlamaktadır.

Diğer bir model ise havalı hasta yataklarıdır. Havalı hasta yatağı vücudun nefes almasına yardımcı olmaktadır. Baloncuk dilim havalı hasta yatağı özellikle yatağa bağımlı kişilerin tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. Baloncuklar ile vücudun nefes alma ihtiyacı karşılanmaktadır. Baklava dilim havalı hasta yatağı modeli ise son derece rahat olan modeller arasında bulunmaktadır. Özellikle hastaların sırt kısımları ve bacak kısımları için son derece iyi rahatlık sağlamaktadır. Üstünde baklava dilimi hava baloncuğu olan bu modeller hava kanalı olan ve şişen modeller arasındadır. Bu yatak modelleri hastaların bedeninde oluşabilecek yaraların engellenmesine yardımcı olmaktadır. Sizlerde bu modeller arasından havalı hasta yatağı modelleri seçiminde bulunabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı Fiyatları

Hastaların gereksinimleri ve konforu açısından birçok modelde ve özellikte hasta yatağı modeli bulunmaktadır. Hastaların rahatlığı açısından birçok farklı modelde üretimi olan hasta yatakları farklı fiyat aralığında bulunmaktadır. Hastanelerde ve evlerde farklı kullanımlar için üretimi gerçekleşen yatak modelleri farklı fiyat aralığındadır. Evde yatağa bağımlı hastalar için üretilen birçok modelde hasta yatağı vardır. Özellikle uzun süre yatağa bağımlı olarak yaşayanların ekstra dikkat etmesi gerekli konulardandır. Bu modellerden olan havalı hasta yatağı modelleri sağladığı konfor ile birçok kişi tarafından tercih edilen modellerdendir. Havalı hasta yatağı fiyatları diğer yataklardan ayrılan fiyat farkına sahiptir.

Baloncuk dilim havalı hasta yatakları özel üretimdeki modellerdendir. Hastaların rahatlığı için ve vücudunun hava alması için hava üreten bu yataklar yüksek fiyatlarda alıcıya sunulmaktadır. Bunun dışında manuel olarak olan hasta yatakları uygun fiyatlardadır. Bir diğer elektrikli modeller de yüksek fiyat aralığında satışa sunulan modeller arasında yer almaktadır.

Hasta Yatağı Satın Alımında Dikkat Edilecek Hususlar

Hasta yatakları hastaların rahatlığı için evde ve hastanelerde kullanılmaktadır. Birçok farklı modelde üretimi gerçekleşen hasta yatakları tercihinde bulunurken dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle sürekli yatağa bağımlı olan hastalar için, rahat edecekleri ve vücut konforlarının iyi olabileceği yatak modelleri seçilmelidir. Bunun dışında tercih edilen elektrikli olan hasta yatakları hastaların kendi istekleri ile yatağı hareket ettiren modeller arasında bulunmaktadır. Hasta yatağı tercih edilirken hastanın ağırlığıyla ilgili unsurlarda göz önünde bulundurulmaktadır. Havalı hasta yatağı modelleri de iki farklı şekilde bulunmaktadır.

Satılık hasta yatakları

Satılık hasta yatakları

Baklava diliminde olan ve baloncuk formda yer alan hasta yatağı modelleri arasından herhangi birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca konfor bakımından manuel bir şekilde olan yataklar yerine elektrikli olan modeller de tercih edilebilir. Hava alan ve ciltte yara oluşturmayan özellikteki hasta yatakları tercihinin yapılması hastaların iyi bir yaşam sürdürmelerine olanak sağlamaktadır. Felçli bir şekilde olan hastaların gereksinimlerini çok daha iyi karşılayabilmek için tuvalet kısmı olan hasta yatağı kiralama modelleri de tercihler arasında yer alır. Siz de ihtiyaca göre olan modelde ve özellikte havalı hasta yatak modellerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Çeşitli hasta yatakları

Hasta yatağı, hastanın en rahat şekilde yaşamasını sağlamak için tasarlanmış bir üründür. Hasta yatakları özellikle ameliyat sonrası bakımda kısmi ve kalıcı felç durumlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Hasta yatağı tüm yatalak hastalar için kullanılabilir. Ancak burada en önemli şey hastanın sabit yatakta kalması gerekiyorsa yatak alınmasıdır. Ancak kısa süreli geçici bir durum söz konusu ise yataklar kiralanabilir.

Her hasta yatağı farklıdır. En gelişmiş hasta yatakları motorlarla yani elektrikle donatılmıştır. Bu yataklar tüm yatalak hastaların ihtiyacını karşılayacak modellerdir. Bel, boyun ve baş gibi alanlar komutla otomatik olarak ayarlanır. Kan basıncının düzenlenmesi hastalar için önemli faktörlerden biridir. Düzensiz tansiyon nedeniyle hastanın vücudunda ülserler görünebilir. Bu yaralanmalar daha çok dirseklerde, kollarda, ayaklarda, kulaklarda, boyun ve sırtta gözlendi.

Hastada Bası Yaralarının Oluşumunu Engeller

Yatakla temas eden tüm hastalarda yatak yaraları oluşabilir. Ancak bu önlenebilir bir sorundur. Gelişmiş motorlu hastane yatağı ile vücudun kan basıncını düzenlemek için sürekli hareketler yapılır. Sırt, bel ve ayaklar sürekli hareket ettirilir. Pozisyon yatağında hastanın sağa ve sola hareketleri hastayı yormadan rahatlıkla yapılabilmektedir.

Yatakta maruz kalan her hasta ciddi bir terleme sorunu yaşar. İleri teknoloji ile üretilmiş güçlü piston motorlu elektrikli yatak hastaya temiz hava üfleyerek ter oluşumunu engeller. Günümüzde hastane yatakları tekerleklidir. Motorlu hastane yatakları 7/24 çalışabilir. Hasta yatakları, ciddi sağlık sorunları riski altında olan ve tüm yaşamlarını uzun süre yatakta geçirecek olanlar için çekicidir. Hastane yatağı alırken mutlaka bir uzmana danışmak gerekir.

Bası yaralarını önleyen havalı yatak

Bası yaralarını önleyen havalı yatak

Hastane Yatakları Nereden Alınır?

Hastane yatağı alırken mutlaka kaliteli markaları tercih etmelisiniz. Bugün hastane yatağı satan birçok firma var. Bu şirketler, güvence hizmetlerinin bir parçası olarak müşterilerine teknik hizmetler de sunmaktadır. Hastane yatağı almak için en sık yer tıbbi muayene yeridir. Tıbbi tesisler genellikle hastane alanının yakınında bulunur. Günümüzde internet ticaretinin gelişmesiyle birlikte kolaylıkla hastane yataklarını online olarak satın alabilirsiniz. Hastane yatakları bugün sağlık hizmeti sağlayıcıları tarafından da pazarlanmaktadır.

Herkesin isteğine göre özel imal edilmiş yataklarda üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Hastane yataklarını online alışveriş sitelerinden kolayca satın alabilirsiniz. Hastane yatağının kurulumu firma personeli tarafından müşterinin evine ücretsiz olarak yapılır. Hastane yatağını alacağınız firmanın gelişmiş teknik destek hizmetlerine sahip olup olmamasına dikkat etmelisiniz.

Hastane yatakları online sitelerden, fabrikalardan ve sağlık şirketlerinden kolaylıkla satın alınabilir. Online satın alma en çok tercih edilen satın alma şeklidir. Çünkü firmalar özellikle online alışveriş için farklı kampanyalar yürütüyor.

Hastane Yatakları Hakkında Bazı Önemli Bilgiler

Hastane yatağı satın almadan önce hastane yatağı hakkında bazı bilgilere sahip olmalısınız. Hastanız yatalak bir hasta ise şişme yatak alın. Havalı yatak, belden aşağısı felçli hastalara terlemeyi önleyici özelliklere sahip eksiksiz ekipman sağlar. Gelişmiş hastane yatakları, motorlu yataklar olarak karşımıza çıkıyor. Yatak motorlarının sayısı arttıkça fiyat da artacaktır. Hastane yatağı alırken ekstra almanız gereken parçalar vardır. Serumlar, saksılar, yemek masaları, yatak korkulukları satın alınması gereken önemli ekipmanlardır. Yatak alırken firmaya bu cihazların yatağınızın üzerinde olup olmadığını sormalısınız.

Hastane yatağı alırken hastanın durumuna uygun yatak almalısınız. Hastanızın bulunacağı odanın büyüklüğüne uygun bir yatak satın aldığınızdan emin olmalısınız. Bazı hastalar kalıcı felçlerin bir parçası olarak hareket edemezler. Bu durumda hasta yatağının yanında bir duş yatağı satın almanız gerekebilir. Bu, hastanın zihinsel ve fiziksel sağlığı için önemli bir olgudur. Hastanız uzun süre yatakta kalamıyorsa daha ekonomik bir hasta yatağı kiralama hizmeti talep edebilirsiniz.

Hastane yatakları

Hastane yatakları

Hastane Yatağı SSK Tarafından Karşılanıyor Mu?

Hastane yatağının SSK tarafından desteklenip desteklenmediği en sık sorulan sorulardan biridir. Yatak desteğine başvurmak için gerekli olan bazı kriterler vardır. Ameliyat olduğunuz yerden bir doktor tarafından onaylanmış kapsamlı bir sağlık raporu almalısınız. Doktorlar hastalarına raporlarla yardımcı olur ve raporlarınızı en kısa sürede hazırlar. Raporu hastanenin tıp uzmanından aldıktan sonra bulunduğunuz ilinizdeki İl Sağlık Müdürlüğüne teslim etmeniz gerekmektedir.

Başvurunuz başarılı olursa, başvuru sırasında belirttiğiniz adres alanına yatağınız gönderilecektir. SSK personeli yatağı ücretsiz kuruyor. Daha gelişmiş bir yatak satın almak istiyorsanız, yatak destek ücreti için de kayıt olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda SGK hasta yatağı maliyetinin bir kısmını karşılayacaktır. Yatak desteğine başvurmak için İl Sağlık Müdürlüğü ile iletişime geçmelisiniz. Talebiniz kabul edilirse kısa süre içerisinde banka hesabınıza bir ücret yatırılacaktır. Durumunuz size uymuyorsa ve maddi ihtiyaç içindeyseniz, komündeki ikametgâhınızdan hastane yatağı talep edebilirsiniz.

Havalı Yatak Kiralama Modelleri

Hasta yatağı kiralama modelleri arasında olan havalı yatak, hasta ile yatak arasındaki basıncı azaltma etkisi ile yatak olarak adlandırılır ve özellikle yaralanması olan hastaların gözdesidir. Medikal hava yatağı sayesinde hasta daha rahat yatar. Havalı yatak sadece yarası olan hastalar için değil, yaraların oluşmasını engellemek isteyen hastalar için de uygun olup, hastanın tedavi sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. Hava yatakları bir motor içerir ve otomatik olarak çalışır.

Motor sayesinde hastanın kilosuna ve vücuttaki hasarın derecesine göre basınç ayarlanabilmektedir. Havalı yatak kiralamadan önce göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır. Medikal havalı yatak kiralamadan önce yapılacak ilk şey bir uzmana danışmaktır. Daha sonra sahada üretim ve satış yapan firmalardan hasta yatağı fiyatları toplanarak karşılaştırmalar yapılmalıdır. Bu yazımızda havalı yatak kiralama modelleri hakkında çeşitli bilgiler bulacaksınız.

Hasta yatakları

Hastanın tedavi sırasında rahat bir ortama sahip olması çok önemlidir. Tedavilerinin düzenli ve kolay bir şekilde yapılabilmesi için hastalara özel ürünler oluşturulmaktadır. Bu hasta yatağı ürünleri hastaların en çok kullandığı üründür. Gerekirse hastanın yatağını evde kullanmak en iyisidir. Sevdiklerine hastane yatağı almayı düşünenler, satın alma sürecinde bazı özelliklere dikkat etmelidir. Hastane yatağı alırken ürünün tasarımına, ayarına, malzemesine, tekerleklerine, motor sayısına, marka, renk ve fiyat seçeneklerine dikkat ediniz. Ürünün tasarımı dikkat edilmesi gereken ilk özelliklerden biridir. Motorlu ve motorsuz olarak ikiye ayrılır.

Hasta yatağı

Hasta yatağı

Bu iki model birbirinden farklı özelliklere sahiptir. İhtiyacınıza uygun modeli seçmeye özen göstermelisiniz. Motorlu bir model almak istiyorsanız motor sayısına dikkat etmelisiniz. Motorlu kaldırma yatağı oldukça kullanışlı yapıları ile kullanıcıya birçok fayda sağlamaktadır. Hastanın konforu için kumaş ve malzemenin özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Kumaşların anti bakteriyel ve anti alerjik özelliklere sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunların yanı sıra markaya da dikkat ederek üst düzey ve sağlam hasta yatakları tercih edebilirsiniz. Yataklarımız sadece günlük hasta bakımı için değil, yoğun bakım ünitelerinde hızlı iyileşme için de uygundur.

Elektrikli yatak, hastanın yavaş ve güvenli bir şekilde dik oturma pozisyonuna geçmesini sağlar. Bu işlevi ile bakıcıların ve diğer personelin çalışmalarını büyük ölçüde destekler. Hasta yatakları hastane gibi sağlık tesislerinin tüm yatak ihtiyaçlarını evde karşılamaktadır. Motorlu ve havalı hasta yatağı yoğun bakımda oldukça kullanışlı ve etkili bir destek aracıdır. Çok fonksiyonlu yapısı sayesinde hastayı birçok ağrıdan korur.

Hasta Yataklarının Kullanım Kolaylığı

Hasta kişinin hastalık sırasında uygun bakıma ihtiyacı vardır. Hastanın hastalık sürecinde kullandığı ürünler önemlidir. Bu nedenle birçok markanın hastaları için farklı ürünler üretilmektedir. Bu ürünlerden biri de hasta yatağıdır. Hastane yatakları genellikle hastane koğuşlarında ve yoğun bakım ünitelerinde kullanım için tercih edilmektedir. Bu ürün son zamanlarda evde ihtiyaç duyulduğunda kullanım için popüler hale gelerek hasta konforunu sağlamaktadır. Bakımı kolay olan bu ürün oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Hastanın bir yerden bir yere daha kolay taşınması için tekerlekli model olarak üretilmiştir.

Ayrıca hastanın yataktan düşmemesi için yan korkuluklarla yapılır. Yataklar bakıcıların hastaya müdahale etmesini kolaylaştırır. Hastane yatağı birçok özellik ile üretilmekte ve hastaya yardımcı olmaktadır. Evde bakım hastaları için aileler için özel olarak tasarlanmış iki tip motorlu ev tipi yatak arasından seçim yapabilirsiniz. Bu hastane yatağı modelleri birçok ilgili marka tarafından üretilmekte ve birçok farklı ekipmanla pazarlanmaktadır.

Pratik hastane yatakları

Pratik hastane yatakları

Hastane Yatağının Modeli ve Özellikleri

Hastalar için özel olarak tasarlanmış hasta yatağı modelleri, hastanelerde, tıp merkezlerinde, sağlık tesislerinde ve evlerde kullanım için tercih edilmektedir. Hasta odaklı tüm alanlarda kullanılan bu ürün hasta için çok önemli bir yere sahiptir. Hasta yakınlarına ve bakıcılarına kolaylık sağlar. Hasta yatakları kullanıcılara hizmet vermek için birçok farklı tasarımda üretilmektedir. Yatak modelleri genel olarak iki kategoride değerlendirilmektedir. Bunlar motorlu hastane yatakları ve motorsuz hastane yataklarıdır. Motorlu ve motorsuz hastane yatakları da özelliklerine göre farklı modellere ayrılmaktadır. Motorlu hasta yatağı 6 ayrı modele ayrılmıştır. Bunlar iki motor, üç motor, dört motorlu yataklardır. Altı kategoride test edilen bu modeller, kullanıcılara farklı kullanım özellikleri sunuyor.

Motorsuz hastane yatakları dört farklı modele ayrılmaktadır. Elektrik sistemli motora hastane yatak modellerinin uzaktan kumandası vardır. Kullanıcılar, uzaktan kumanda sihirbazını kullanarak tüm işlevleri kontrol edebilir. Motorlu yatak modellerinde motor sayısı arttıkça işlevleri de artmaktadır. Bu modellere ek olarak birkaç farklı hasta yatağı modeli bulunmaktadır.

Hasta karyolaları, korkuluklu ve korkuluksuz, lazımlıklı ve lazımlıksız, ahşap döşemeli, demirli, tekerlekli ve tekerleksiz olmak üzere çeşitli modellerde üretilmekte ve kullanıcıya sunulmaktadır. Hastanın ayakta duramadığı durumlarda lazımlık örnekleri tercih edilebilir. Lazımlık modeli, kullanıcıların tuvalet ihtiyaçlarını kolayca yönetebilmeleri için özel olarak üretilmiştir. Lazımlık modelleri arasında temizlik ihtiyaçları için boşluk bırakacak şekilde tasarlanmıştır. Hastane yataklarının üretiminde kullanılan malzemeler açısından Bu yataklar birçok farklı modele ayrılmaktadır. Hasta yatakları ahşap, metal ve plastik gibi malzemelerden yapılmaktadır. Hastane yatakları kullanım ihtiyacına göre birçok modelde bulunabilir.

Hasta Yatağı Fiyatı

Hasta yatağı hastalar için en önemli ürünlerden biridir. Hastanın hastalık sırasında rahat ve konforlu olması için hasta yatağı modellerine öncelik verilmelidir. Hastane yatağı fiyatları açısından kullanıcılara birçok seçenek sunmaktadır. Hasta yatakları motorlu ve motorsuz olmak üzere iki tipte üretilmektedir. Bu iki model arasında oldukça farklı hasta yatağı kiralama fiyatları bulunmaktadır. Ayrıca bu iki model, farklı modellere ayrıldıkları için farklı fiyatlandırma seçeneklerine sahiptir. Motorlu yatak fiyatlandırma seçenekleri belirlenirken motor tipi dikkate alınır. 6 tip motor vardır ve her birinin değeri farklıdır. Motorsuz hastane yatağı fiyatlandırılırken ürün parametreleri dikkate alınır. Ayrıca malzemeler, renkler ve güvenlik önlemleri de fiyat farklılıklarına yol açmaktadır.

Hastane yatakları birçok farklı marka tarafından üretilmektedir. Markalar hastane yatağı fiyatlandırma seçeneklerini belirlerken farklı özellikleri göz önünde bulundurabilir. Genel olarak, markalar kullanıcı memnuniyetine değer verir ve piyasada birçok uygun fiyatlı hastane yatağı sunar. Hasta yataklarının nasıl çalıştığının yanında birde hastaların üzerinde yatacakları yatakların sünger pedinden, şiltesine kadar birçok ayrıntı vardır. Özenle sevmeye gayret ederseniz, bu ürünleri alış amacınızı hakkıyla yerine getirmiş olursunuz.

Tedavide faydalı hasta yatakları

Hasta yatak fiyatları yatak modeline göre değişiklik göstermektedir. İstediğiniz hasta yatağını seçebilirsiniz. Kaliteli ve fonksiyonel bir yatak daha pahalıdır. İkiz motorlu yataklar biraz daha uygundur. Bu motorlar sayesinde baş ve yan ayakların aşağı yukarı hareketini sağlayan bir yatak çeşididir. Bu türler için, elektrik motorlarına güç sağlayan manuel kontrollerle yataklara kurulurlar. Bu faydalar sayesinde ayaklar ve baş kaldırılıp alçaltılabilir. Çift motorlu hastane yatakları da iki gruba ayrılmaktadır. Bunun sebebi ise başlık ve yan korkuluklarda kullanılan kalitedir. Malzemeler kaliteli ise iki motorlu hastane yatağı biraz daha pahalı olabilir.

Hastalara Uygun Yatak Modelleri

Pnömatik ve motorlu hastane yataklarının fiyatı daha yüksek veya manuel hastane yataklarının maliyeti daha düşüktür. Hasta yakınları tarafından hastaları için en çok tercih edilen yatak türü, kendine has özelliklere sahip şişme yataktır. Bu yataklar hem alt döşeme oluşumunu engeller hem de her yerden katlanabilir. Bu model ve yatak çeşitleri hastaların ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmektedir. Hastalar birçok şeyi kendi başlarına yapamazlar, yardıma ihtiyaç duyarlar. Hastanın yatağının altında bir lavabo olması çok daha iyi olurdu. Her iki hasta da tuvalete gitme ihtiyacını utanmadan ve rahatsızlık duymadan karşılayabilmiş bakım verenler de hastayla kesintisiz olarak ilgilenebilmiştir.

Hastalara uygun yataklar

Hastalara uygun yataklar

Hastalar İçin Hava Yatak Seçenekleri?

Hasta, yatakta maruz kalma süresinden fazla zarar görmeden hayatta kalabilir. Bu, havalı hasta yatakları ile yapılabilir. Havalı yatakların yaşlılar için daha fazla kullanılması tavsiye edilir. Yatağın ortopedik özelliklere sahip olması felçli, uzun süreli felçli ve yaşlı hastalar için çok önemlidir. Sıcak havalarda hipoalerjenik, ülser yapmayan bası yatakları kemik sağlığı için çok önemli yataklardır. Genelde ortopedik hasta yatakları tercih edilmektedir. Klimalı hastane yatak kanalları sayesinde sürekli hava akışı olur ve hasta yaralanmaz.

Hastane Yatakları Ne Zaman Kullanılır?

Hastanın tedavi sürecine rahatça devam edebilmesi için yatak çok önemlidir. Hastane yataklarının birçok modeli bulunmaktadır. Hasta için doğru hastane yatağını seçmek için hastanın doktoruna danışmalısınız. Hasta yaşı, önemli faktörler ve hastalık bu patolojik süreçte önemli konulardan bazılarıdır. Hasta belirli nedenlerle yatalaktır. Bazen bir uzvun kaybından kaynaklanabileceği gibi, bazen de düşme, kaza gibi sebeplerden kaynaklanabilir.

Hasta kişi yatalak olsa bile, daha iyi bir yaşam sürdürmek için uyumak için iyi bir yere ihtiyaç duyar. Hasta yatağının rahat olduğu durumlarda bası yarası oluşmaz. Yatak yaraları hastayı ağlatır ve uyumakta güçlük çeker. Yatağın doğru kullanımı bir sonraki hasta için daha kolay olacaktır. Hasta yatağına zarar vermemek çok önemlidir.

Evde kullanıma uygun hasta yatağı

Evde kullanıma uygun hasta yatağı

Hasta Yatağı Seçimi

Hastane yataklarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu yatak tipleri arasından hastanız için en uygun yatağı seçebilirsiniz. Tercih edilen ve en çok tavsiye edilen hasta yatağı tipi havalı hasta yatağıdır. Hastane yatağı seçerken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Hasta yatağının rahatlığı için hareket kabiliyetine sahip motorlu yatak bulunmaktadır. Çift motorlu veya farklı mekanizma ile üretilmiş rulmanlardır. Yataklar farklı motor numaralarına sahip olabilir. Motor numaraları, yataklarda bulunan özellikleri gösterir. Dilediğiniz kadar özel hasta yatağı kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Maksimum 4 motorlu hastane yatağı bulunmaktadır. Bu yataklar elektronik kontrol ile çalışır ve motor fonksiyonunu sağlar. Normal yatakta yatan bir hastanın iyileşme süreci oldukça zordur. Bunun nedeni hastane yataklarının hastalara özel, normal yatakların ise hasta olmayan kişiler için yapılmasıdır. Hastane yatağı hijyenik ve anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Kolay temizleme özelliğinden dolayı bakım verenler için zor değildir. Aynı zamanda bakıcılar işlerini daha kolay yapabilirler. Bu yataklarda ayrıca fren sistemi bulunmaktadır. Kolay temizlenebilir özelliği sayesinde kısa sürede temizleyebilirsiniz. Hastalık türüne göre hastane yatakları

Hastane yatakları kaliteli ve kullanışlı olmalıdır. Boru şeklindeki hastane yatakları boruya benzedikleri için adını buradan alırlar. Hasta yatağı modelleri arasında A+B+C yatağı en gelişmiş özelliklere sahiptir. Yatak, geleneksel bir baklava gibi havayla doluydu. Bu yatak tipi, diğer klimalı hasta yataklarına göre biraz daha ekonomiktir. Fiyat ve çeşit olarak oldukça geniş olduğunu görebilirsiniz. Konumlandırma havalı yatak, hastayı sağa veya sola hareket ettirme mekanizması ile çalışan bir yatak modelidir.

Hasta Yatağı Fiyatı

Hastaları tedavi etmek için kullanılan hastane yatakları çok sık kullanılmaktadır, bu nedenle insanlar yataklarının uygun fiyatlı olmasını ve aynı zamanda gerekli konforu sağlamasını istemektedir. Hastane yatakları için kesin bir fiyat söylemek mümkün değildir.

Düşük fiyat, insanları bir hastane yatağı almaktan mutlu ediyor, ancak akılda tutulması gereken bir sorun var ve o da sunduğu rahatlık. Hasta yatağı fiyatları mevcut motor sayısına göre değişmektedir. Bu yönde,

  • İki motorlu hastane yatağı fiyatı
  • 3 kişilik motorlu hastane yatağı fiyatı
  • Dört motorlu yatak fiyatları farklı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Hasta Yatağına Tuvalet Fonksiyonu Ekleniyor Mu?

Hastane yatağında bugün kullanımda olan bir tuvalet bulunmaktadır. Tuvaletli hasta yatakları çeşitli sebeplerden ve hastalıklardan dolayı tercih edilmektedir. Tuvaletli hasta yatağı yeterince hareket ettirilemediği için bu hasta yatağı modeli kullanılmaktadır. Tuvaletli hastane yatakları da diğer hastane yatakları gibi tarafı kol bantları ile korunarak hasta güvenliği sağlanmaktadır. Bir diğer önemli konu hijyendir, hijyen hastanın iyileşme süresini etkileyen konulardan biridir. Sıhhi teçhizata sahip hastane yatakları da hijyen gereksinimlerini karşılar. Hastane yatağında tuvalet bulunur, böylece hasta böbreklerde rahatsızlık yaratmamak için tuvaleti beklemek zorunda kalmaz.

Ortopedik hasta yatağı modelleri

Hastane yatağı alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler oldukça önemlidir. Bu özelliklerden ilki hastaya kolaylık ve rahatlık getirmek birinci önceliktir. Her hastanın mevcut durumuna göre farklı yatak özellikleri yatak seçiminde önemli olabilir. Uzun süre hastanede yatacak yaşlı hastalar için yaralanmamış hasta yatakları tercih edilir. Bu hastaların yönetimi özel bakım gerektirir. Yatarak tedavi en zor ve önemli tedavi süreçlerinden biridir. Bazı hastalar için ciltteki açık bir yaranın iyileşmesi zor olabilir. İyileşme süresinin ne kadar süreceği bilinmediği gibi yaşlı hastanın cildinde yara oluşum aşaması da zor. Bu duruma neden olmamak için hasta yatağı ve zarar vermeyen sünger gereklidir.

Yoğun Bakım Hasta Yatakları

Yoğun Bakım Hasta Yatakları

Hasta Bakımının Detayları

Hastaya bakmak söz konusu olduğunda, genellikle hastanın temel ihtiyaçlarının normal bir yatakta karşılanması düşünülür. Bu ihtiyaçlar temel olarak; Bu, hastaya ilaç verilmesi, yatak ve giysinin yapılması, hareketlilik ihtiyaçlarının desteklenmesi gibi bir dizi faktörü içerir. Bununla birlikte, soğuk algınlığı gibi basit hastalıkların aksine, bazı sağlık durumları hem hastanede hem de evde özel bakım ve tedavi gerektirebilir. Bu özel yöntemler, gelişmiş ekipmanların yanı sıra çok daha gelişmiş ilaçlar ve prosedürleri içerir. Bakım yolunu kısaltmanın yanı sıra hasta bakımının iyileştirilmesi de üzerinde düşünülmesi gereken konulardan biridir. Basınç ülseri yatakları, hasta bakımı için gereken bakımı sağlayan son teknoloji tıbbi cihazlardır.

Hastane yatağı, hastalık nedeniyle uzun süre veya sürekli hastanede kalması gereken hastalar için özel olarak tasarlanmış bir yatak türüdür. Hastaların yaşam kalitesini artıracak gelişmiş özelliklere sahip yataklar konforlu ve keyiflidir. Hastaneler, klinikler ve rehabilitasyon merkezleri tarafından kullanılmak üzere satın alınan hastane yatakları kullanımda ve sürekli olarak kullanılmaktadır. Ancak hastanızın hastanede veya evde kullanması için hastane yatağı almanıza gerek yoktur.

Yaralanmaları Önlemek Havalı Yatak Çeşitleri

Günümüzde tedavisi olmayan ve uzun yıllar yatakta kalmak zorunda kalan hastalar bir süre sonra vücutlarında oluşan yaralardan mustariptir. Bunun için gerekli olan havalı hasta yatağı modelleri üretimi her geçen gün gelişebilir ve hastaların temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olabilir. Bu yataklar teknik özellikler açısından hasta konforu için kategorilere ayrılmakta ve hastanın vücudunda ilerleyici olası hasarların önüne geçebilmektedir. Bu bağlamda üretici firma tarafından sunulan şişme yatak çeşitlerine bakıldığında belli bir süre sonra cildin üst ve alt kısımlarında neredeyse tüm yaraların oluşmasını engelleyen özelliği net bir şekilde görebileceksiniz. Bu üretici sayesinde bakımını üstlendiğiniz hastalarınızın uzun yıllar kullanabileceği konforlu bir yatağa sahip olabilirsiniz.

Medikal boru tipi havalı yatak

Medikal boru tipi havalı yatak

Hastane Yatağı Kiralamak Mı Yoksa Satın Almak Mı Daha İyi?

Uzun süreli hastanede yatan hastaların aksine, uzmanlar kısa veya belirsiz kalış süresi olan hastalar için hasta yatağı kiralama önermektedir. Bu işlem çok ekonomiktir. Aynı zamanda son adet döneminin olmazsa olmaz ürünlerinden biri olan bu, ne kadar yatacağını bilemeyen hastaların tedavi sürecini rahatlıkla geçirebilmesi için önerilir. Hastane yataklarının da sertliklerine göre sınıflara ayrıldığı ve her zaman hastanın ihtiyaçlarına göre şekillendiği görülmektedir.

Uzun Süreli Yatalak Hastalar İçin En Son Önerilen Yatak Sistemi

Uzun süreli yatalak hastalar için uzmanlar ek bir havalı yatak satın almanızı tavsiye ediyor. Sadece hastane yatağına hizmet vermekle kalmayıp yatağını da sağlayan bir firma ile anlaşma yapmanız menfaatinizedir. Yatalak bir hastanız varsa, vücut ağırlıklarından ve sürtünmeden kaynaklanan cilt tahrişinden dolayı dönmekte zorlandıklarını görebilirsiniz.

  • Ventilasyon sistemli
  • Baklava tipi

Boru tipi ve havalandırmalı A+B+C tipi hava yatağı satın alarak hastalarınızın yaralanmasını azaltabilirsiniz, bunlar son derece ideal şişme yataklardır. Bu nedenle kaliteli bir firma her zaman hasta yatağı fiyatları ile ilgilenir.

Kiralama Ve Satın Alma

Hastalığın ilerlemesine bağlı olarak iyileşme süresi ne kadar kısa olursa hastane yatağı kiralamak o kadar mantıklı olacaktır. Kiralama sürecinden geçmeden önce tüm fonksiyonları öğrenip adımlar atmak daha sonra ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçilmesine yardımcı olacaktır. İki, üç veya dört hareket tipine ayrılan fonksiyonel tasarımlarla yapılmış yatak modelleri bulunmaktadır. Müşterilerin en çok tercih ettiği çift motorlu rulman türüdür.

Satılık ve kiralık hasta yatakları

Satılık ve kiralık hasta yatakları

Hayat canlılıkla başlar, canlılık hareketle devam eder. Hareket ise değişimin gerçekleştiği zorunlu bir faaliyettir. Değişim, varoluşun bir gereği olduğundan, iç ve dış etkenlerden kaynaklanır. İnsan, tüm canlılar gibi doğuştan itibaren sürekli hareket halinde, bazen iç ve dış etkenlere karşı direnirken bazen de uyum sağlar. Bu etkiler zihinsel olabilir ve esas olarak sağlıkla ilgili değişiklikleri temsil eder. İnsan sağlığı yaşamdan sürekli etkilendiği için yaşamın devamında dengenin sağlanması esastır.

Sağlığı Durumunu Etkileyen Koşulları

Sağlığın değeri, yaşam kalitesini belirleyen ilk ve en önemli faktördür. Sağlığı bu kadar önemli kılan şey, bir insanın hayatının nerede ve ne zaman biteceğini bilmemenizdir. Böyle bir durumda uzun ve sağlıklı bir yaşam arzusu insan zihninde var olduğu ilk andan itibaren var olan bir unsurdur. Geçmişten günümüze büyük bir değişim geçiren tıp bilimi, insanın bu en eski arzusuna hizmet edecek; ilaçların, terapötik tekniklerin ve tıbbi cihazların geliştirilmesi ve bu çalışmaların olumlu etkileri günümüzde iyi bilinmektedir. Bunlar arasında kuşkusuz tıbbi cihazlar çok özel bir yer işgal ediyor, ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte büyük bir dönüşüm de yaşıyorlar.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Sağlık pratisyeni sizin veya belki de sevilen birinin evde bir klinik yatağı istediğini söylüyor. Sorun değil, diyorsun ki, internete girip bir tane alacağım. Ve sonrasında… seçeneklerle birlikte üstesinden gelmek için gelişirsiniz. Ve şilte sahip olmak için ne kadar fazla yeteneğe ihtiyaç duyarsanız, o kadar kafa karıştırıcı olur.

Ancak, o mükemmel yatağı aramaya karar vermeden önce, işte başlamaya karar vermeden önce bilmeniz gereken birkaç temel Bilgi:

Sağlık Tesisi Yatağı Veya Evde Bakım Yatağı

Gerçek bir hastane yatağı, tıpkı klinikte olduğu gibi pek çok ayrıntılı seçeneğe sahiptir ve binlerce TL’ye kadar fiyat verebilirler. Bununla birlikte, buna benzer bir yatağa ihtiyacınız olabilir. Ve bu senaryoda, fantastik bir seçim aslında yenilenmiş bir birimdir. Hill-Rom, hastane yatakları için ortak altın olacak ve 3000 doların altına yenilenmiş bir yatak alabilirsiniz. Ancak her tasarımın çeşitli isteklere uygun benzersiz özellikleri vardır.

Evde bakım yatakları

Evde bakım yatakları

Şimdi geleneksel bir sağlık tesisi yatağına ihtiyacınız varsa, evinizde nerede olacağını düşünmelisiniz. Bu modeller oldukça büyüktür ve genellikle kapılardan geçmez veya kısıtlı köşelere yakın olmasını sağlar. Bazı birimlerin, tipik aşırı ağırlıktan daha yüksek olması nedeniyle üst katlarda kullanılması kesinlikle önerilmez.

Ancak baş ve ayak kaldırma özelliklerine sahip raylarla tek bir şeye ihtiyacınız olduğunda, ev tedavi yatağı ideal alternatifinizdir. Bu yataklar standart bir şilte görünümü içerir. Invacare, evde bakım yatakları için popüler bir seçenektir.

Elektrikle Çalışan Veya Manuel

İşte oluşturmanız gereken bir seçim daha. Elektrikli bir varyasyonun kullanımı daha az zordur. Şilte, düğmeye dokunulduğunda artacak ve alçalacaktır. Ancak elektrikli modellerin daha maliyetli olması şaşırtıcı değildir. Bu nedenle, paradan tasarruf etmek istiyorsanız, bir kılavuz yatak muhtemelen mantıklı bir seçim olabilir. Ancak dikkatli olun… bakıcının, havalı yatak yükseltmek ve azaltmak için şilteyi manuel olarak çevirme yeteneğine sahip olması gerekecektir. Ve karar verememeye devam ettiğinizde, yarı elektrikli versiyonların da hazır olduğunu göreceksiniz.

Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli Hasta Yatakları

Yatak ve Yan Korkuluklar

Bazı yataklarda şilte ve korkuluk bulunur ve birçoğunda Gerçekten yoktur. Şimdi şiltede şilte yoksa, istediğiniz şilteyi seçme şansına sahip olacaksınız.

Hava ve köpük çeşitleri en sıcak olanlarıdır. Gerçekte, daha pahalı yatakların çoğu aslında yatak yaralarının önlenmesine yardımcı olabilir.

Dikkate alınması gereken çok daha fazla konu olabilir, ancak bunların çoğu sizin özel durumunuza göre belirlenir. Evde kullanım için hastane yatağı almanın en kolay yolu genellikle bir uzmanla konuşmaktır. Bu şekilde, bir uzman özel ihtiyaçlarınızı anlayabilir ve ihtiyaçlarınız için ideal bir yatağı keşfedebilir.

Desteksiz yanlış şilte çeşidini elde etmek de kolaydır. Bunu kendi başınıza yapmayacak. Yardım alın ve en iyi yatağı alın.

Tıp merkezi yatakları, hastanın sayısız temel isteğini karşılamalıdır. Açıkça görülüyor ki, hastalar, özellikle iyileşme sürecindeyken, herhangi bir baskıya dayanamazlar. Ve bu hastane cihazları, müşterilerin isteklerini ölçmek için yaratıldığından, sağlık tesisi yatakları büyük ölçüde rahatlık ve kolaylık sunar. Bu tıbbi yataklar piyasada hasta yatağı kiralama hizmetleri ile de temin edilebilmektedir.

Tıp Merkezi Yatak Çeşitleri

Hastane yatakları manuelden elektrikliye değişir. Kılavuz sağlık tesisi yatakları, şiltenin yüksekliğini ayarlamanın yanı sıra üst kısmı kaldırmak ve azaltmak için bir el kolu kullanılarak donatılmıştır. Yarı elektrikli tıp merkezi yatakları, baş ve ayak parmaklarını kaldırmak ve azaltmak için bazı elektrikli kontrollerin yanı sıra yatağın yüksekliğini ayarlamak için manuel bir krank içerir. Tam elektrikli sağlık tesisi yatakları, Alternatif olarak, yatağın yüksekliğine göre ayarlamaya ek olarak, üst ve ayak parmaklarını düşürme ve yükseltme görevlerinin maliyetini karşılayan elektrik kontrolleri ile donatılmıştır.

Hastane Yatağı

Hastane Yatağı

En Çok Tercih Edilen Tıp Merkezi Yataklarından Biri

İlk olarak, sağlık tesisi yatakları mükemmel kas-iskelet sistemi desteği sağlamalıdır. İkinci olarak, gövde ve bacaklar da dahil olmak üzere vücut ağırlığının çoğunu alan temel genel vücut bileşenleri üzerindeki gerilimi azaltmalıdırlar. O zaman rahat olmalılar. Klinik yatakları, kişilerin zevklerine ve durumlarına uygun en etkili pozisyonlara girebilmeleri için ayarlanabilir olmalıdır. Müşterinin eline geçen çok iyi yerleştirilmiş bir uzaktan kumanda ürünü, müşteriye, seçtiği düzenleme veya konuma göre yatağı değiştirme ve değiştirme fırsatı sunar.

Sağlık tesisi yataklarının da organizasyon olması gerekmez. Etkilenen kişiye yalnızca yeterli miktarda sıkılık sağlamak isterler, aksi takdirde sertlik ve ağrılı kaslar ortaya çıkar.

Hastane yataklarının sağlaması gereken oldukça harika yetenekler arasında terapötik masaj da vardır. Hem poliüretan hem de lateks köpükten yapılmış bazı şilteler, dokuları uyarmak ve tüm vücutta harika kan dolaşımını teşvik etmek için işi yapan ayarlanabilir masaj hareketleriyle paketlenmiş görünüyor.

İyi bir hasta yatağı, iyileşme sürecinde rahatlık sağlamakla birlikte, kişilerin tüm temel isteklerini karşılayacaktır.