Yazılar

Hasta yatakları

Günümüzde hasta tedavilerinde çok sık kullanılan araçlardan birisi de yataklardır. Bu kapsamda; hasta yatağı, yatakta uzun süre kalmak zorunda olan kişiler için üretilmiş rahat ve güvenli bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastanelerde kullanılan havalı yataklar, kişinin tercihine göre evde de kullanılabilmektedir. Yatağa bağlı hastalar ve yakınları için kolaylık sağlar. Yan tarafında bulunan korkuluklar ve ayarlanabilen başlığı sayesinde hastanın rahat etmesine yardım etmektedir. Sürekli yatan kişiler için ayak kısmının rahatça ayarlanabilmesi hasta yakınları için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Baş ve ayak bölümleri, belli aralıklarla değiştirilmelidir.

Hastanın gün boyunca aynı pozisyonda yatması hem sağlığı hem de rahatı bakımından tercih edilmemelidir. Hasta karyolası olarak da satılan ürünün farklı yatak çeşitleri de bulunmaktadır. Yatağın baş ve ayak kısmında bulunan düğmeler, hastanın isteğine göre farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Bu düğmeler kullanım kolaylığı da sağlar ve hasta yakınları tarafından da rahat bir şekilde ayarlanabilir. Otomatik ayarlama özelliği ile hastanın tedavi sürecine katkı sağlamaktadır. Sizler de hastanızı rahat ettirmek isterseniz bu bölümde yer alan ürünlere bakıp hasta yatağı çeşitlerini inceleyip size uygun olan ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Hasta Yatağı Modelleri ve Özellikleri

Sağlık kriterlerine uygun olarak hazırlanmış hasta yatakları farklı seçenekler ile satışa sunulmaktadır. Fonksiyonel yapısı sayesinde kullanan kişiye büyük rahatlık sağlayan ürün, manuel ve otomatik seçenekleriyle üretilmektedir. Hasta yatağı ev tipi modeli standart boyutu ve rahat yapısı ile evdeki bakım işlerini kolaylaştırmaktadır. Ev tipi modelleri karyola şeklinde olabileceği gibi hastanelerde kullanılan şekilde de olabilmektedir. Hastanın durumuna ve medikal ihtiyaçlarına göre farklı modeller üretilmektedir. Bu sektörün gelişmesi ile birlikte hasta ve yakınlarına farklı seçenekler sunulmaktadır. Hasta yatağı elektrikli modelleri, kumanda ile birlikte satılmaktadır. Elektrikli kumandayla hasta televizyon izlerken kendi kendisine pozisyonunu değiştirebilmektedir.

Elektrikli hasta yatağı modelleri

Elektrikli hasta yatağı modelleri

Bu kumanda sayesinde ayak ve baş kısmı tek bir tıkla değiştirilebilmektedir. Güç türü olarak bilinen elektrikli yatak modelleri, tam ya da yarı otomatik olarak da tercih edilebilmektedir. Kullanım amacı ve kullanım süresine göre farklılık gösteren ürün işlevsel özelliklerinden dolayı kullanıcıların dikkatini çekmektedir. 4 motorlu hasta yatağı hastanelerde sıklıkla kullanılmaktadır. 6000 ve 4000 N motor gücüyle sırt, diz, ayakucu ve yan korkuluklar ayarlanabilmektedir. Profesyonel model olan 4 motorlu bu ürün, tüm fonksiyonlarını kumanda aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Hastanın rahatı ve güvenliği için çeşitli birçok detay düşünülür. Yatak pozisyonları hastanın rahat edebileceği şekilde ayarlanabilmektedir.

Ayrıca güvenlik için önemli olan korkuluklar da üzerinde bulunan aparatları ile kolaylıkla kullanılabilmektedir. Evlerde ise daha çok 2 veya 3 motorlu hasta yatağı tercih edilmektedir. Kaliteli ve kullanışlı ürünler, hastanın konforu bakımından önemlidir. Medikal ürün kategorisinde bulunan bu ürünleri satın alırken kullanıcı yorum ve değerlendirmelerine bakabilirsiniz. Sağlık yönünden tercih edilen havalı yatak, teknolojik gelişmeler ile birlikte birçok farklı işlevsel özelliğe sahip olmuştur. Ürünün teknik ve kullanım özellikleri incelenmesi gereken detaylar arasında bulunmaktadır. Hastanızın durumuna ve önceliklerinize göre size uygun bir hasta yatağı modeli üzerinden seçebilirsiniz. Havalı yatak ve hasta yatağı fiyatlarını inceleyebilir bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Hasta Yatağı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastanın tedavi sürecine destek olan ürünü satın alırken kullanıcıların bazı detaylara dikkat etmesi gerekmektedir. Bu detayların başında hastanın sağlık durumu yer almaktadır. Günlük olarak yatakta ne kadar kalınacağına bağlı olarak farklı çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz. Yatağa bağlı bir kişi ise yatan hasta yatağı modelini tercih etmelidir. Elektrikli modelin satın alınması, bakım zamanında büyük kolaylık sağlayacaktır. Gün içerisinde hareket halinde olan bir kişiyse yatağın yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. Asansör sistemli olarak bilinen bir ürünü seçerek havalı yatağın yüksekliğini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Yükseklik, ayak ve baş pozisyonları hastanın tercihi ve tedavi süreci içinde belirtilen şartlara uygun bir şekilde ayarlanmalıdır.

Bu ürün belirli standartlar içerisinde üretilmektedir. Ancak kişinin boyuna ve kilosuna bağlı olarak farklı modeller de vardır. Aşırı kilolu birisinin tedavisi için bariatrik olarak bilinen modeli satın almanız gerekebilmektedir. Evlerde kullanılacak havalı yatakların boyutları da farklı bir detay olarak karşınıza çıkabilmektedir. Hasta yatağı ölçülerine bağlı olarak uygun bir oda ayarlamanız gerekmektedir. Evinizin ve odanızın büyüklüğüne dikkat ederek seçim yapmanız alan konusunda sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

ABS hasta yatakları

ABS hasta yatakları

Hasta Yatakları Avantajlı Fiyatlar

Kurulum ve kullanım kolaylığına sahip olan hasta yatağı, işlevselliği sayesinde kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Teknolojik donanıma sahip olmasının dışında farklı motor güçlerine sahip birçok farklı çeşidi bulunabilmektedir. Tıbbi tedavi süreçlerinde önemli yardımcı arasında bulunan bu ürün, avantajlı fiyatlarıyla farklı bütçelere hitap etmeyi sağlamıştır. Gelişmiş özellikleri ve rahat yapısı ile hasta ve yakınına yardımda bulunmaktadır. Kişinin kendini iyi ve değerli hissetmesini sağlamaktadır. Hasta yatağı markalarını inceleyip sizin için uygun modelleri bulabilirsiniz. Zorlu olan bu süreci rahatlıkla geçirmek için fonksiyonel özellikleri olan hasta yatakları oldukça konforludur.

Günlük hayatta kullanılan yataklardan farklı olarak havalı yatağın medikal özelliği vardır. Evde bakımı mümkün olan kişiler için medikal ürün satan yerlerde hasta yatağı modellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İhtiyaç duyulan şeylerin değişmesiyle birlikte sektör genişlemeye ve gelişmeye devam etmektedir. Yakınınızın durumuna ve tedavi sürecine destek olacak uygun özelliklerde olan bir cihazı satın alabilirsiniz. Model ve çeşitlere bağlı olarak hasta yatağı fiyatları değişiklik taşır.

Firmamızda hasta yatağı kiralama hizmeti de İstanbul ilimiz için verilmektedir.

Çeşitli hasta yatakları

Hasta yatağı, hastanın en rahat şekilde yaşamasını sağlamak için tasarlanmış bir üründür. Hasta yatakları özellikle ameliyat sonrası bakımda kısmi ve kalıcı felç durumlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Hasta yatağı tüm yatalak hastalar için kullanılabilir. Ancak burada en önemli şey hastanın sabit yatakta kalması gerekiyorsa yatak alınmasıdır. Ancak kısa süreli geçici bir durum söz konusu ise yataklar kiralanabilir.

Her hasta yatağı farklıdır. En gelişmiş hasta yatakları motorlarla yani elektrikle donatılmıştır. Bu yataklar tüm yatalak hastaların ihtiyacını karşılayacak modellerdir. Bel, boyun ve baş gibi alanlar komutla otomatik olarak ayarlanır. Kan basıncının düzenlenmesi hastalar için önemli faktörlerden biridir. Düzensiz tansiyon nedeniyle hastanın vücudunda ülserler görünebilir. Bu yaralanmalar daha çok dirseklerde, kollarda, ayaklarda, kulaklarda, boyun ve sırtta gözlendi.

Hastada Bası Yaralarının Oluşumunu Engeller

Yatakla temas eden tüm hastalarda yatak yaraları oluşabilir. Ancak bu önlenebilir bir sorundur. Gelişmiş motorlu hastane yatağı ile vücudun kan basıncını düzenlemek için sürekli hareketler yapılır. Sırt, bel ve ayaklar sürekli hareket ettirilir. Pozisyon yatağında hastanın sağa ve sola hareketleri hastayı yormadan rahatlıkla yapılabilmektedir.

Yatakta maruz kalan her hasta ciddi bir terleme sorunu yaşar. İleri teknoloji ile üretilmiş güçlü piston motorlu elektrikli yatak hastaya temiz hava üfleyerek ter oluşumunu engeller. Günümüzde hastane yatakları tekerleklidir. Motorlu hastane yatakları 7/24 çalışabilir. Hasta yatakları, ciddi sağlık sorunları riski altında olan ve tüm yaşamlarını uzun süre yatakta geçirecek olanlar için çekicidir. Hastane yatağı alırken mutlaka bir uzmana danışmak gerekir.

Bası yaralarını önleyen havalı yatak

Bası yaralarını önleyen havalı yatak

Hastane Yatakları Nereden Alınır?

Hastane yatağı alırken mutlaka kaliteli markaları tercih etmelisiniz. Bugün hastane yatağı satan birçok firma var. Bu şirketler, güvence hizmetlerinin bir parçası olarak müşterilerine teknik hizmetler de sunmaktadır. Hastane yatağı almak için en sık yer tıbbi muayene yeridir. Tıbbi tesisler genellikle hastane alanının yakınında bulunur. Günümüzde internet ticaretinin gelişmesiyle birlikte kolaylıkla hastane yataklarını online olarak satın alabilirsiniz. Hastane yatakları bugün sağlık hizmeti sağlayıcıları tarafından da pazarlanmaktadır.

Herkesin isteğine göre özel imal edilmiş yataklarda üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Hastane yataklarını online alışveriş sitelerinden kolayca satın alabilirsiniz. Hastane yatağının kurulumu firma personeli tarafından müşterinin evine ücretsiz olarak yapılır. Hastane yatağını alacağınız firmanın gelişmiş teknik destek hizmetlerine sahip olup olmamasına dikkat etmelisiniz.

Hastane yatakları online sitelerden, fabrikalardan ve sağlık şirketlerinden kolaylıkla satın alınabilir. Online satın alma en çok tercih edilen satın alma şeklidir. Çünkü firmalar özellikle online alışveriş için farklı kampanyalar yürütüyor.

Hastane Yatakları Hakkında Bazı Önemli Bilgiler

Hastane yatağı satın almadan önce hastane yatağı hakkında bazı bilgilere sahip olmalısınız. Hastanız yatalak bir hasta ise şişme yatak alın. Havalı yatak, belden aşağısı felçli hastalara terlemeyi önleyici özelliklere sahip eksiksiz ekipman sağlar. Gelişmiş hastane yatakları, motorlu yataklar olarak karşımıza çıkıyor. Yatak motorlarının sayısı arttıkça fiyat da artacaktır. Hastane yatağı alırken ekstra almanız gereken parçalar vardır. Serumlar, saksılar, yemek masaları, yatak korkulukları satın alınması gereken önemli ekipmanlardır. Yatak alırken firmaya bu cihazların yatağınızın üzerinde olup olmadığını sormalısınız.

Hastane yatağı alırken hastanın durumuna uygun yatak almalısınız. Hastanızın bulunacağı odanın büyüklüğüne uygun bir yatak satın aldığınızdan emin olmalısınız. Bazı hastalar kalıcı felçlerin bir parçası olarak hareket edemezler. Bu durumda hasta yatağının yanında bir duş yatağı satın almanız gerekebilir. Bu, hastanın zihinsel ve fiziksel sağlığı için önemli bir olgudur. Hastanız uzun süre yatakta kalamıyorsa daha ekonomik bir hasta yatağı kiralama hizmeti talep edebilirsiniz.

Hastane yatakları

Hastane yatakları

Hastane Yatağı SSK Tarafından Karşılanıyor Mu?

Hastane yatağının SSK tarafından desteklenip desteklenmediği en sık sorulan sorulardan biridir. Yatak desteğine başvurmak için gerekli olan bazı kriterler vardır. Ameliyat olduğunuz yerden bir doktor tarafından onaylanmış kapsamlı bir sağlık raporu almalısınız. Doktorlar hastalarına raporlarla yardımcı olur ve raporlarınızı en kısa sürede hazırlar. Raporu hastanenin tıp uzmanından aldıktan sonra bulunduğunuz ilinizdeki İl Sağlık Müdürlüğüne teslim etmeniz gerekmektedir.

Başvurunuz başarılı olursa, başvuru sırasında belirttiğiniz adres alanına yatağınız gönderilecektir. SSK personeli yatağı ücretsiz kuruyor. Daha gelişmiş bir yatak satın almak istiyorsanız, yatak destek ücreti için de kayıt olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda SGK hasta yatağı maliyetinin bir kısmını karşılayacaktır. Yatak desteğine başvurmak için İl Sağlık Müdürlüğü ile iletişime geçmelisiniz. Talebiniz kabul edilirse kısa süre içerisinde banka hesabınıza bir ücret yatırılacaktır. Durumunuz size uymuyorsa ve maddi ihtiyaç içindeyseniz, komündeki ikametgâhınızdan hastane yatağı talep edebilirsiniz.

Havalı Yatak Kiralama Modelleri

Hasta yatağı kiralama modelleri arasında olan havalı yatak, hasta ile yatak arasındaki basıncı azaltma etkisi ile yatak olarak adlandırılır ve özellikle yaralanması olan hastaların gözdesidir. Medikal hava yatağı sayesinde hasta daha rahat yatar. Havalı yatak sadece yarası olan hastalar için değil, yaraların oluşmasını engellemek isteyen hastalar için de uygun olup, hastanın tedavi sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. Hava yatakları bir motor içerir ve otomatik olarak çalışır.

Motor sayesinde hastanın kilosuna ve vücuttaki hasarın derecesine göre basınç ayarlanabilmektedir. Havalı yatak kiralamadan önce göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır. Medikal havalı yatak kiralamadan önce yapılacak ilk şey bir uzmana danışmaktır. Daha sonra sahada üretim ve satış yapan firmalardan hasta yatağı fiyatları toplanarak karşılaştırmalar yapılmalıdır. Bu yazımızda havalı yatak kiralama modelleri hakkında çeşitli bilgiler bulacaksınız.

Hasta yatakları

Hastanın tedavi sırasında rahat bir ortama sahip olması çok önemlidir. Tedavilerinin düzenli ve kolay bir şekilde yapılabilmesi için hastalara özel ürünler oluşturulmaktadır. Bu hasta yatağı ürünleri hastaların en çok kullandığı üründür. Gerekirse hastanın yatağını evde kullanmak en iyisidir. Sevdiklerine hastane yatağı almayı düşünenler, satın alma sürecinde bazı özelliklere dikkat etmelidir. Hastane yatağı alırken ürünün tasarımına, ayarına, malzemesine, tekerleklerine, motor sayısına, marka, renk ve fiyat seçeneklerine dikkat ediniz. Ürünün tasarımı dikkat edilmesi gereken ilk özelliklerden biridir. Motorlu ve motorsuz olarak ikiye ayrılır.

Hasta yatağı

Hasta yatağı

Bu iki model birbirinden farklı özelliklere sahiptir. İhtiyacınıza uygun modeli seçmeye özen göstermelisiniz. Motorlu bir model almak istiyorsanız motor sayısına dikkat etmelisiniz. Motorlu kaldırma yatağı oldukça kullanışlı yapıları ile kullanıcıya birçok fayda sağlamaktadır. Hastanın konforu için kumaş ve malzemenin özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Kumaşların anti bakteriyel ve anti alerjik özelliklere sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunların yanı sıra markaya da dikkat ederek üst düzey ve sağlam hasta yatakları tercih edebilirsiniz. Yataklarımız sadece günlük hasta bakımı için değil, yoğun bakım ünitelerinde hızlı iyileşme için de uygundur.

Elektrikli yatak, hastanın yavaş ve güvenli bir şekilde dik oturma pozisyonuna geçmesini sağlar. Bu işlevi ile bakıcıların ve diğer personelin çalışmalarını büyük ölçüde destekler. Hasta yatakları hastane gibi sağlık tesislerinin tüm yatak ihtiyaçlarını evde karşılamaktadır. Motorlu ve havalı hasta yatağı yoğun bakımda oldukça kullanışlı ve etkili bir destek aracıdır. Çok fonksiyonlu yapısı sayesinde hastayı birçok ağrıdan korur.

Hasta Yataklarının Kullanım Kolaylığı

Hasta kişinin hastalık sırasında uygun bakıma ihtiyacı vardır. Hastanın hastalık sürecinde kullandığı ürünler önemlidir. Bu nedenle birçok markanın hastaları için farklı ürünler üretilmektedir. Bu ürünlerden biri de hasta yatağıdır. Hastane yatakları genellikle hastane koğuşlarında ve yoğun bakım ünitelerinde kullanım için tercih edilmektedir. Bu ürün son zamanlarda evde ihtiyaç duyulduğunda kullanım için popüler hale gelerek hasta konforunu sağlamaktadır. Bakımı kolay olan bu ürün oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Hastanın bir yerden bir yere daha kolay taşınması için tekerlekli model olarak üretilmiştir.

Ayrıca hastanın yataktan düşmemesi için yan korkuluklarla yapılır. Yataklar bakıcıların hastaya müdahale etmesini kolaylaştırır. Hastane yatağı birçok özellik ile üretilmekte ve hastaya yardımcı olmaktadır. Evde bakım hastaları için aileler için özel olarak tasarlanmış iki tip motorlu ev tipi yatak arasından seçim yapabilirsiniz. Bu hastane yatağı modelleri birçok ilgili marka tarafından üretilmekte ve birçok farklı ekipmanla pazarlanmaktadır.

Pratik hastane yatakları

Pratik hastane yatakları

Hastane Yatağının Modeli ve Özellikleri

Hastalar için özel olarak tasarlanmış hasta yatağı modelleri, hastanelerde, tıp merkezlerinde, sağlık tesislerinde ve evlerde kullanım için tercih edilmektedir. Hasta odaklı tüm alanlarda kullanılan bu ürün hasta için çok önemli bir yere sahiptir. Hasta yakınlarına ve bakıcılarına kolaylık sağlar. Hasta yatakları kullanıcılara hizmet vermek için birçok farklı tasarımda üretilmektedir. Yatak modelleri genel olarak iki kategoride değerlendirilmektedir. Bunlar motorlu hastane yatakları ve motorsuz hastane yataklarıdır. Motorlu ve motorsuz hastane yatakları da özelliklerine göre farklı modellere ayrılmaktadır. Motorlu hasta yatağı 6 ayrı modele ayrılmıştır. Bunlar iki motor, üç motor, dört motorlu yataklardır. Altı kategoride test edilen bu modeller, kullanıcılara farklı kullanım özellikleri sunuyor.

Motorsuz hastane yatakları dört farklı modele ayrılmaktadır. Elektrik sistemli motora hastane yatak modellerinin uzaktan kumandası vardır. Kullanıcılar, uzaktan kumanda sihirbazını kullanarak tüm işlevleri kontrol edebilir. Motorlu yatak modellerinde motor sayısı arttıkça işlevleri de artmaktadır. Bu modellere ek olarak birkaç farklı hasta yatağı modeli bulunmaktadır.

Hasta karyolaları, korkuluklu ve korkuluksuz, lazımlıklı ve lazımlıksız, ahşap döşemeli, demirli, tekerlekli ve tekerleksiz olmak üzere çeşitli modellerde üretilmekte ve kullanıcıya sunulmaktadır. Hastanın ayakta duramadığı durumlarda lazımlık örnekleri tercih edilebilir. Lazımlık modeli, kullanıcıların tuvalet ihtiyaçlarını kolayca yönetebilmeleri için özel olarak üretilmiştir. Lazımlık modelleri arasında temizlik ihtiyaçları için boşluk bırakacak şekilde tasarlanmıştır. Hastane yataklarının üretiminde kullanılan malzemeler açısından Bu yataklar birçok farklı modele ayrılmaktadır. Hasta yatakları ahşap, metal ve plastik gibi malzemelerden yapılmaktadır. Hastane yatakları kullanım ihtiyacına göre birçok modelde bulunabilir.

Hasta Yatağı Fiyatı

Hasta yatağı hastalar için en önemli ürünlerden biridir. Hastanın hastalık sırasında rahat ve konforlu olması için hasta yatağı modellerine öncelik verilmelidir. Hastane yatağı fiyatları açısından kullanıcılara birçok seçenek sunmaktadır. Hasta yatakları motorlu ve motorsuz olmak üzere iki tipte üretilmektedir. Bu iki model arasında oldukça farklı hasta yatağı kiralama fiyatları bulunmaktadır. Ayrıca bu iki model, farklı modellere ayrıldıkları için farklı fiyatlandırma seçeneklerine sahiptir. Motorlu yatak fiyatlandırma seçenekleri belirlenirken motor tipi dikkate alınır. 6 tip motor vardır ve her birinin değeri farklıdır. Motorsuz hastane yatağı fiyatlandırılırken ürün parametreleri dikkate alınır. Ayrıca malzemeler, renkler ve güvenlik önlemleri de fiyat farklılıklarına yol açmaktadır.

Hastane yatakları birçok farklı marka tarafından üretilmektedir. Markalar hastane yatağı fiyatlandırma seçeneklerini belirlerken farklı özellikleri göz önünde bulundurabilir. Genel olarak, markalar kullanıcı memnuniyetine değer verir ve piyasada birçok uygun fiyatlı hastane yatağı sunar. Hasta yataklarının nasıl çalıştığının yanında birde hastaların üzerinde yatacakları yatakların sünger pedinden, şiltesine kadar birçok ayrıntı vardır. Özenle sevmeye gayret ederseniz, bu ürünleri alış amacınızı hakkıyla yerine getirmiş olursunuz.

Uzun süre kullanılabilen hasta yatakları

Hasta için en uygun yatak, tedavi sırasında hastanın konforunu sağlayacak yataktır. Sağlık açısından en fazla faydayı sağlamak ve kullanıcı dostu olmak için ihtiyacı olan hastanın durumuna göre farklı özelliklere sahip yataklar satın alınabilir. Havalı yataklar, sürekli yatarak oluşabilecek bası yaralarını önleyebilir. Sürekli hastaneye başvuran hastalar daha fazla hareket hissettiklerinden bir süre sonra vücudunun çeşitli yerlerinde yaralanmalar meydana gelir. Havalı hasta yatağı, bu soruna karşı en etkili önlemdir, sağlık için rahatlık ve rahatlık sağlar. Bir yatak seçerken notlar Hasta bakımı ve hastanın bazı ihtiyaçlarını karşılayamaması hasta için oldukça zor ve stresli durumlardır.

Hasta yatağı, hasta konforunu sağlayan, hasta bakımı sırasında kolaylık yaratan. Düzenli ve hijyenik koşullarda temiz kullanım ile hastanede hastalarınızın sağlık ve konforunu korumak için hastane yatakları ve şişme yataklar satın alabilir, hastalarınızın hastanede rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Bir hastalık sırasında hem hasta hem de sevilen kişi maddi ve manevi zorluklar yaşayabilir. Mali zorluklar, hastane masrafları, ilaç masrafları ve gerekli hastane yatağını temin etmek çok pahalı bir süreç olabilir. Hasta yatağı fiyatları yatağın özelliklerine göre değişmekte olup, farklı işlevlere sahip yataklar hasta yakınlarını maddi olarak zorlayabilir.

Hasta yatağı modeller

Hasta yatağı modeller

Hastane Yatağı Ne Kadar?

Hastane yatağı ihtiyacı ani bir kaza sonrasında veya yaşlılıktan kaynaklanan hastalıklar sonrasında gelişebilir. Hastane yatağı hastanın evde bakımda daha rahat olması ve bakıcının kolayca tedavi edebilmesi için gerekli bir üründür. Hastalar ve hasta yakınları, hastalığın muayenesi sırasında hem maddi hem de manevi olarak bir yorgunluk döneminden geçerler. Bu süreçte gerekli olan yatağın maliyeti de hastanın yakınlarının görüşüdür. Hastane yatakları birçok farklı özellik ile tasarlanmakta, her koşulda kullanılmak üzere imal edilmekte ve satışa sunulmaktadır. Hasta yatağı fiyatları yatağın özelliklerine göre belirlenir ve hastanın ailesini desteklemek için en uygun fiyatı sunar.

Hasta Ne Kadar Süre Yatakta Kalmalıdır?

Engelli ve kronik hastalar için özel tasarlanmış, ayarlanabilir, yan korumalı medikal yatak. Hastane yatakları hastanelerde ve sosyal bakım evlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazı durumlarda, evde de kullanılır.

Hasta Yatağının Önemi

Hastanın ihtiyacına göre motorlu ve motorsuz yatak seçenekleri mevcuttur. Hasta yatağı korkuluktan yapılmıştır. Bu özellik hastanın yataktan düşmesini engelleyen en önemli özelliktir. Hasta ve bakıcı konforu düşünülerek üretilmiştir. Ayrıca hastane yatağı, sağlık açısından çok önemli bir tıbbi araç olan engelli ve uzun süreli hastalar için yatmadan önce ağrıyı önlemek amacı ile tasarlanmıştır.

Kumanda ile Kontrol

Daha çok hastanelerde tercih edilen bu yatak tipi evde de kullanılabilir. Uzaktan kumanda ile kontrol etmek mümkündür. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen bu hastane yatağı modelinde hasta, ağrısız ve zorluk çekmeden yatağını istediği yöne hareket ettirebilir. Ayrıca banyodaki yatak, felçli kişinin banyo yapması için uygun koşullar yaratmak, felçli hastanın bakımında kolaylık sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu yataklar hastanın yatağına yerleştirilir. Pompa ile şişirildikten sonra küvet şeklini alan bu yatak tipi felçli hastaların bakımını kolaylaştırır.

Hastanın Yatağını Kullanma Zamanı

Durum, bireyin sahip olduğu hastalık ile orantılıdır. Yatalak hastalarda bu süre daha kısa olsa da kas hasarı ve sakatlığı olan hastalarda daha kısa olabilir. Hastane yatağının süresi hastanın iyileşme süresi dikkate alınarak belirlenebilir. Hasta yatağı satın almadan veya hasta yatağı kiralama işleminden önce bu durumun zamanlaması bir tıp uzmanıyla görüşülmelidir. Bir hastane yatağı seçmeden önce, bir doktor tavsiyesine uymak gerekir. Hastanın hayatını kolaylaştıracak bir yatak seçimi çok önemlidir.

Felçi Hastalar İçin Tasarlanmış Yataklar

Felçli ve kısıtlı fiziksel aktiviteye sahip hastalar için tasarlanan bu yataklarda tuvalet bulunmaktadır. Hastayı yatar pozisyona getirmeye yardımcı olan bu yataklar, hareketli bir başlığa sahip olup, el yapımıdır ve hastayı oturur pozisyona getirmek için kontrollere sahiptir. Hastane yataklarının fiyatları özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Size en uygun hastane yatağı tipini araştırmalı ve kendinize uygun bir yatak seçmelisiniz. Hastane yatağı seçerken doktor tavsiyelerini dikkate almak ve hastanın bakımı için faydalı olan yatak tiplerini bulmak gerekir.

Felçli hastalar için yataklar

Felçli hastalar için yataklar

Hastane Yatağı Uzun Süre Kullanılıyor Mu?

Hasta için en uygun yatak, tedavi sırasında hastanın konforunu sağlayacak yataktır. Sağlık açısından en fazla faydayı sağlamak ve kullanıcı dostu olmak için ihtiyacı olan hastanın durumuna göre farklı özelliklere sahip yataklar satın alınabilir. Havalı yataklar, sürekli yatarak oluşabilecek bası yaralarını önleyebilir. Sürekli hastaneye başvuran hastalar daha fazla hareket hissettiklerinden bir süre sonra vücudunun çeşitli yerlerinde yaralanmalar meydana gelir. Havalı hasta yatağı modelleri, bu soruna karşı en etkili önlemdir, sağlık için rahatlık ve rahatlık sağlar.

Kaliteli Ve Sağlıklı Hastane Yatağı

Hastane yatakları, imalat sürecinde her türlü rahatsızlıkta rahat kullanım için yatak üreticileri tarafından özenle hesaplanmış sağlam, sağlam bileşenlerle tamamlanmıştır. En iyi hijyenik koşullarda üretilen yatak hasta kullanımına hazır olarak satış noktasında satışa sunulmaktadır. Farklı özelliklerde kullanılacak olan yataklar, asansörlü ve havalı, kumandalı, elektrikli, şişirilebilir olarak satın alınabilmekte, rahat ve konforlu bir şekilde kullanılabilmektedir.

Hasta yatakları da hasta tercihleri ​​arasında olabilir. Çok önemli bir detay ise satın alınan yatağın hastanın tıbbi durumunu dikkate alması, hijyen ve kullanım açısından düzenli olarak yıkanması ve bakımının düzenli olması gerektiğidir. Hastalar ve sevdikleri için çok önemli olan temizliği ihmal etmeden her zaman dikkatli ve özenle temizlenmelidir.

Ortopedik hasta yatağı modelleri

Hastane yatağı alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler oldukça önemlidir. Bu özelliklerden ilki hastaya kolaylık ve rahatlık getirmek birinci önceliktir. Her hastanın mevcut durumuna göre farklı yatak özellikleri yatak seçiminde önemli olabilir. Uzun süre hastanede yatacak yaşlı hastalar için yaralanmamış hasta yatakları tercih edilir. Bu hastaların yönetimi özel bakım gerektirir. Yatarak tedavi en zor ve önemli tedavi süreçlerinden biridir. Bazı hastalar için ciltteki açık bir yaranın iyileşmesi zor olabilir. İyileşme süresinin ne kadar süreceği bilinmediği gibi yaşlı hastanın cildinde yara oluşum aşaması da zor. Bu duruma neden olmamak için hasta yatağı ve zarar vermeyen sünger gereklidir.

Yoğun Bakım Hasta Yatakları

Yoğun Bakım Hasta Yatakları

Hasta Bakımının Detayları

Hastaya bakmak söz konusu olduğunda, genellikle hastanın temel ihtiyaçlarının normal bir yatakta karşılanması düşünülür. Bu ihtiyaçlar temel olarak; Bu, hastaya ilaç verilmesi, yatak ve giysinin yapılması, hareketlilik ihtiyaçlarının desteklenmesi gibi bir dizi faktörü içerir. Bununla birlikte, soğuk algınlığı gibi basit hastalıkların aksine, bazı sağlık durumları hem hastanede hem de evde özel bakım ve tedavi gerektirebilir. Bu özel yöntemler, gelişmiş ekipmanların yanı sıra çok daha gelişmiş ilaçlar ve prosedürleri içerir. Bakım yolunu kısaltmanın yanı sıra hasta bakımının iyileştirilmesi de üzerinde düşünülmesi gereken konulardan biridir. Basınç ülseri yatakları, hasta bakımı için gereken bakımı sağlayan son teknoloji tıbbi cihazlardır.

Hastane yatağı, hastalık nedeniyle uzun süre veya sürekli hastanede kalması gereken hastalar için özel olarak tasarlanmış bir yatak türüdür. Hastaların yaşam kalitesini artıracak gelişmiş özelliklere sahip yataklar konforlu ve keyiflidir. Hastaneler, klinikler ve rehabilitasyon merkezleri tarafından kullanılmak üzere satın alınan hastane yatakları kullanımda ve sürekli olarak kullanılmaktadır. Ancak hastanızın hastanede veya evde kullanması için hastane yatağı almanıza gerek yoktur.

Yaralanmaları Önlemek Havalı Yatak Çeşitleri

Günümüzde tedavisi olmayan ve uzun yıllar yatakta kalmak zorunda kalan hastalar bir süre sonra vücutlarında oluşan yaralardan mustariptir. Bunun için gerekli olan havalı hasta yatağı modelleri üretimi her geçen gün gelişebilir ve hastaların temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olabilir. Bu yataklar teknik özellikler açısından hasta konforu için kategorilere ayrılmakta ve hastanın vücudunda ilerleyici olası hasarların önüne geçebilmektedir. Bu bağlamda üretici firma tarafından sunulan şişme yatak çeşitlerine bakıldığında belli bir süre sonra cildin üst ve alt kısımlarında neredeyse tüm yaraların oluşmasını engelleyen özelliği net bir şekilde görebileceksiniz. Bu üretici sayesinde bakımını üstlendiğiniz hastalarınızın uzun yıllar kullanabileceği konforlu bir yatağa sahip olabilirsiniz.

Medikal boru tipi havalı yatak

Medikal boru tipi havalı yatak

Hastane Yatağı Kiralamak Mı Yoksa Satın Almak Mı Daha İyi?

Uzun süreli hastanede yatan hastaların aksine, uzmanlar kısa veya belirsiz kalış süresi olan hastalar için hasta yatağı kiralama önermektedir. Bu işlem çok ekonomiktir. Aynı zamanda son adet döneminin olmazsa olmaz ürünlerinden biri olan bu, ne kadar yatacağını bilemeyen hastaların tedavi sürecini rahatlıkla geçirebilmesi için önerilir. Hastane yataklarının da sertliklerine göre sınıflara ayrıldığı ve her zaman hastanın ihtiyaçlarına göre şekillendiği görülmektedir.

Uzun Süreli Yatalak Hastalar İçin En Son Önerilen Yatak Sistemi

Uzun süreli yatalak hastalar için uzmanlar ek bir havalı yatak satın almanızı tavsiye ediyor. Sadece hastane yatağına hizmet vermekle kalmayıp yatağını da sağlayan bir firma ile anlaşma yapmanız menfaatinizedir. Yatalak bir hastanız varsa, vücut ağırlıklarından ve sürtünmeden kaynaklanan cilt tahrişinden dolayı dönmekte zorlandıklarını görebilirsiniz.

 • Ventilasyon sistemli
 • Baklava tipi

Boru tipi ve havalandırmalı A+B+C tipi hava yatağı satın alarak hastalarınızın yaralanmasını azaltabilirsiniz, bunlar son derece ideal şişme yataklardır. Bu nedenle kaliteli bir firma her zaman hasta yatağı fiyatları ile ilgilenir.

Kiralama Ve Satın Alma

Hastalığın ilerlemesine bağlı olarak iyileşme süresi ne kadar kısa olursa hastane yatağı kiralamak o kadar mantıklı olacaktır. Kiralama sürecinden geçmeden önce tüm fonksiyonları öğrenip adımlar atmak daha sonra ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçilmesine yardımcı olacaktır. İki, üç veya dört hareket tipine ayrılan fonksiyonel tasarımlarla yapılmış yatak modelleri bulunmaktadır. Müşterilerin en çok tercih ettiği çift motorlu rulman türüdür.

Satılık ve kiralık hasta yatakları

Satılık ve kiralık hasta yatakları

Hayat canlılıkla başlar, canlılık hareketle devam eder. Hareket ise değişimin gerçekleştiği zorunlu bir faaliyettir. Değişim, varoluşun bir gereği olduğundan, iç ve dış etkenlerden kaynaklanır. İnsan, tüm canlılar gibi doğuştan itibaren sürekli hareket halinde, bazen iç ve dış etkenlere karşı direnirken bazen de uyum sağlar. Bu etkiler zihinsel olabilir ve esas olarak sağlıkla ilgili değişiklikleri temsil eder. İnsan sağlığı yaşamdan sürekli etkilendiği için yaşamın devamında dengenin sağlanması esastır.

Sağlığı Durumunu Etkileyen Koşulları

Sağlığın değeri, yaşam kalitesini belirleyen ilk ve en önemli faktördür. Sağlığı bu kadar önemli kılan şey, bir insanın hayatının nerede ve ne zaman biteceğini bilmemenizdir. Böyle bir durumda uzun ve sağlıklı bir yaşam arzusu insan zihninde var olduğu ilk andan itibaren var olan bir unsurdur. Geçmişten günümüze büyük bir değişim geçiren tıp bilimi, insanın bu en eski arzusuna hizmet edecek; ilaçların, terapötik tekniklerin ve tıbbi cihazların geliştirilmesi ve bu çalışmaların olumlu etkileri günümüzde iyi bilinmektedir. Bunlar arasında kuşkusuz tıbbi cihazlar çok özel bir yer işgal ediyor, ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte büyük bir dönüşüm de yaşıyorlar.

Konfor sağlayan hastane yatakları

Ayarlanabilir yataklar, hasta yatağı olarak da adlandırılan tıbbi yataklar, yatan hastalar veya özel bakıma ihtiyacı olan diğer hastalar için tasarlanmış yataklardır. Bu yataklar, yükseklik ayarlı şilte, mafsallı baza, korkuluk veya tırabzan gibi belirli özelliklere veya avantajlara sahip oldukları için hem hastanın konforunu ve refahını hem de sağlık personelinin ergonomisini sağlar.

Hastane yatağı” terimleri, mobilyanın kendisini ifade etse de, genellikle mevcut yatak sayısı ile ölçüldüğü için, bir sağlık merkezindeki mevcut kapasite veya alanı ifade etmek için de kullanılır.

Tıbbi Yatak Seçme Kriterleri Nelerdir?

Medikal yatak seçimi iki temel kritere göre yapılmalıdır: Yatağın kullanılacağı kurum veya sağlık biriminin tipi ve hangi hasta için tasarlanacağı. Tıbbi yataklar farklı kuruluşlarda veya sağlık birimlerinde kullanılabilir:

 • Evde yardım, bakım evleri, yoğun bakım, uzun vadeli bakım.
 • Farklı hasta tipleri için özel yataklar bulunmaktadır:
 • Yaşlılar veya hareket kabiliyeti kısıtlı kişiler: geriatrik yataklar
 • Fazla kilolu insanlar: bariatrik yataklar
 • Hamile: doğum yatakları
 • Çocuklar: pediatrik yataklar
Tıbbi yatak çeşitleri

Tıbbi yatak çeşitleri

Hastane Yatakları için Mevcut Seçenekler Nelerdir?

Hastaların ve sağlık personelinin konforunu artırmak, hasta naklini kolaylaştırmak, güvenliği sağlamak ve bunun gibi özellikler hastane yataklarında kullanılır. Bakım türüne ve yatağın amaçlandığı hastaya bağlı olarak seçilebilecek ana seçenekler vardır. Hasta yatağı modelleri ile hasta konforu; Rahatlık sağlarken hastanın doğru pozisyonda olmasını sağlamak için birkaç önemli husus vardır. Yatak çerçevesinin bölümlerinin sayısı; Olası eğim seçenekleri: Trendelenburg, ters Trendelenburg, oturma pozisyonu, vb. Bacak kaldırma mekanizmasının varlığı. Yatak yüksekliği: örneğin, çok alçak bir yatak hastanın özerkliğini kolaylaştırabilir. Sağlık çalışanları ve bakıcılar için ergonomi: Sağlık çalışanları ve bakıcıların rahatlığı da çok önemlidir. Çalışmanızı daha ergonomik hale getiren birkaç seçenek vardır:

 • Normalde elektrikle ayarlanabilen sırtlıklı yatak
 • Yüksekliği ayarlanabilir yatak, genellikle elektrikle kontrol edilir
 • Tartı sistemli yatak
 • Bütünleşmiş depolama alanlarına sahip yataklar

Yatağın taşıma kolaylığı: Yataklar, hastaların bir hastanenin farklı hizmetleri arasında taşınmasını kolaylaştıran çeşitli bileşenlere sahip olabilir. Örneğin: Tekerlekli yatak; Tekerlekleri kilitlemek ve kilidini açmak için her iki tarafta pedal yatağı; Motorlu hareketli yatak. Hasta güvenliği: Yataklar, hasta güvenliğini artırmak ve düşmeleri önlemek için tasarlanmış çeşitli özelliklere sahip olabilir. Örneğin: Çıkarılabilir yan korkuluklar; Hasta yatakta değilse sağlık personelini uyaran alarm sistemi; Ciddi düşmeleri önlemek için çok alçak yatak; Hastayı uyarmak için bir düğme vasıtasıyla yatağın yatay konuma getirilmesini sağlayan CPR modu.

Hasta yatağı fiyatları modele ve özelliklerine göre değişiklik gösterecektir. Örneğin manuel yataklar elektrikli yataklardan daha ucuzdur ve sık sık pozisyon değiştirmesi gerekmeyen hastalar için uygundur. Yarı elektrikli yataklar, kullanım kolaylığı ve fiyat arasında bir uzlaşma olabilir. Yatalak bir hastanın refahı, aile ve bakıcılar için bir öncelik olmalıdır. Yaşlılarda, yaralılarda veya mutlak dinlenme gerektiren patolojilerde hasta konforunu garanti eden terapötik uygulamalarla konforu artırabilecek çeşitli anatomik pozisyonlar ve yatak özellikleri mevcuttur.

Hasta Pozisyonu Değişiklikleri Neden Önemlidir?

Pozisyon değişiklikleri, kendi başına yapamayan bir kişinin anatomisini harekete geçirmek için günlük olarak yapılması gereken aktivite ve egzersizlerdir. Bu sayede sadece konforunuzu sağlamak mümkün olmakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel, duygusal ve biyolojik birçok faydası vardır. Temas bölgelerinde kan dolaşımını iyileştirir: bacaklar, kalçalar, sırt. Rahatlık ve dinlenme sağlar. Basınç ülseri olasılığını önleyin ve/veya azaltır. Eklemlerde iltihaplanma ve çabadan kaçınılır. Mukusun hareket etmesine ve çıkarılmasına yardımcı olur. Ruh halini güçlendirir. Vücudun tabaka ile doğrudan teması ve basıncı ile kanın tıkanmasını önler. Yatalak hastanın pozisyon değişiklikleri birbirini tamamladığı için kişinin daha rahat hareket etmesini sağlar.

Boru Tipi Pozisyon Veren Havalı Yatak

Boru Tipi Pozisyon Veren Havalı Yatak

Evde Bakım Tıbbi Yatağı Nasıl Seçilir?

Evde bakım yatakları, hastane yataklarından farklı özellik ve işlevselliğe sahip olabilir. Bu alanlarda hasta konforunun yanı sıra istenirse yatağın estetik görünümüne de özel önem verilebilir. Evde bakım yatağı satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken ana kriterler şunlardır: Kullanım kolaylığı: Güç tabanı artikülasyonu, geriye yatırma, hızlı bırakma, vb. yatağın günlük olarak kullanımını kolaylaştırmak gibi bazı özellikler vardır. Modülerlik: Başlıklar, kolayca çıkarılabilir vb. bir model seçebilirsiniz.

Estetik: Bu tip yatak üreticileri, ahşap gibi çok çeşitli tasarımlar ve yüzeyler sunar, böylece odanın tarzına uyan bir model seçebilirsiniz. Boyutlar: Tek kişilik veya çift kişilik yatak seçebilirsiniz. Boyutları dikkate almak çok önemlidir, asıl şey yatağın uzunluğunun hastanın boyundan daha büyük olmasıdır.

Tıbbi Bir Yatak için Ne Tür Yatak Seçilmeli?

Tıbbi bir yatak için bir yatak seçerken esneklik, kalınlık, yıkama kolaylığı veya basınç ülseri önleme gibi dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Esneklik: Şilte, eklemli tabanın hareketlerine uyum sağlayacak kadar esnek olmalıdır. Kalınlık: Hasta konforu büyük ölçüde yatağın kalınlığına bağlı olacaktır. Hastanın günde 12 saatten fazla yatakta kalması gerekiyorsa, daha kalın ve daha rahat bir yatağa yatırım yapılması tercih edilir. Yıkama: şiltenin yıkanması kolay olmalıdır. Üriner inkontinansı olan kişiler için antimikrobiyal örtülü bir yatak şarttır. Ayrıca su geçirmez ve leke tutmaz bir yatak ve örtü seçmeniz önerilir.

Basınç ülseri önleyici: Basınç ülseri riskini azaltan bazı şilteler vardır. Bunlar viskoelastik veya pnömatik olabilir. Viskoelastik yataklar, ağırlığı eşit olarak dağıtır ve vücudun farklı bölgelerindeki ağırlık ve basınç değişikliklerine uyum sağlayarak yatak yaralarının oluşmasını engeller. Pnömatik (veya havalı) şilteler, şilte içindeki hava basıncını otomatik olarak düzenleyen bir pompa veya kompresör kullanır.

Elektrik motorlu, baş ve ayak hareketi sağlayan hasta karyolası ve hasta yatağı kiralama hizmetleri için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatakları, rahatsızlığı bulunan kişilerin evde ya da hastane ortamında tedavi edilebilmesi için tedaviye destek veren ve hastanın konforunu büyük oranda sağlayan yataklardır. Uzun süreler boyunca yatması gereken hastalar daha fazla rahat etsin diye bu şekilde üretilmiştir. Uzun zamanlar boyunca yatması gereken hastalar daha rahat olan hasta yataklarını tercih ediyor. Rahat hasta yataklarında tekerlek sistemi mevcuttur.

Bu sistem sayesinde bir odadan diğerine ya da hastane koridorlarında rahat bir şekilde taşınabiliyorlar. Hasta karyolasının köşelerinde dört tane korkuluk yer alıyor. Bu korkuluklar sayesinde hastalar düşmez ve kendilerini güvende hissederler. Bazı hasta yatakları motorlu olmaktadırlar. Bu motorlu özellikleri sayesinde elektrikler kesilse dahi herhangi bir kesinti olmaz ve hastaya göre şekil alırlar.

Neden Hasta Yatağı Tercih Edilmelidir?

Bu hasta yatakları diğer hasta yataklarına oranla çok daha farklı özelliklere sahiptir. Hastane ortamında  ya da evde tedavi olmak durumunda kalan hastalar için kullanılan bir üründür. Hasta Yataklarının pek çoğu şişme yatak modelinde üretilmiştir. Bu nedenden ötürü hastalarda oluşacak vücut yaraları önlenir. Hasta yatakları bu tarz rahatsızlığı olan kişiler için sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Hasta karyolaları rahatsızlığın daha hızlı bir şekilde tedavi etmesini sağlar. Hastaların daha sağlıklı olması için mutlaka hasta yatağında olması gerekiyor.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetinin Yararları Nelerdir?

Hasta yatağı modelleri saymak ile bitmiyor. Hasta Yataklarının 2 motorlu 3 motorlu ve 4 motorlu olan modelleri vardır. Bu yatakların hepsi bambaşka özelliklere sahiptir. Bu yataklar son teknoloji ile üretilmiş ve halka sunulmuştur. Yataklarda bulunan süngerler hastaları düşünerek yapılmıştır. Hastaların rahatları daha ön plandadır. Hasta yataklarında tekeler yer alıyor. Bu tekerler sayesinde hasta yatağı hareket edebiliyor. Bu tekerler her yöne doğru hareket etmektedirler. Hasta Yataklarının bir kısmı pil ile çalışıyor iken bir kısmı ise elektrik ile çalışıyor. Bu yataklar hastanın konforunu en üst düzeyde tutmak amacı ile üretilmiştir. Havalı olan hasta yatağı iyileşme sürecini arttırır.

Hasta yatağı kiralama İstanbul

Hasta yatağı kiralama İstanbul

Motorlu Hasta Yatağı Kiralamak Mümkün Müdür?

Hasta yatakları gün geçtikçe farklı modellerde üretiliyor. Önceleri manuel olan hasta yataklarının şimdi pek çok modeli bulunuyor. Motorlu hasta yataklarını,  dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Motorlarda farklı seviyeler bulunuyor, hasta rahatsız olduğunda bu seviyeler ile oynama yapabilir ve yatağın pozisyonu değiştirebilirsiniz. Yatak yarasının meydana gelmemesi için yatağın seviyesini düzenli olarak değiştirmeniz gerekiyor. Hasta Yatağı modelleri değiştikçe hasta yatağı fiyatları da değişiyor. Ancak yatak kiralama ve satın alma ücretleri çok pahalı değil aksine uygun fiyatlıdır.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı modelleri oldukça fazladır. Hastalar daha sağlıklı bir şekilde yaşamak için hastaneye giderler ve bazen yatağa bağlı olarak yaşamak durumunda kalan insanlar olur. Bu hastaların rahat edebilmesi için farklı yatak modelleri bulunuyor. Hasta yatağı kiralama fiyatları arasında sigorta ücreti de yer alıyor. Yatakların bakımları tamamen ekiplere aittir. Ekipler yatak bakımlarını yaptıktan sonra evinize kadar getirip teslim edebiliyor.

Hasta yatağı satış ve kiralama mağazası

Hasta yatağı satış ve kiralama mağazası

Yatalak Olan Hastaların Bakımları

Yatalak olan hastaların bakımları biraz daha zordur. Bu zorlukları biraz daha azaltabilmek ve hastayı biraz daha azaltmak adına hasta yatakları üretiliyor. Hastaların daha iyiye gidilebilmesi için hasta yataklarının pek çok modeli üretiliyor ve farklı özellikler ekleniyor. Hasta yatakları hastanın fiziksel anlamda kendini çok daha iyi hissetmesini sağlar. Yatmaya bağlı olarak meydana gelen yatak yaralarının oluşmasını engeller ya da ortadan kalkmasını sağlar. Sürekli olarak yatma pozisyonunda olan insanlarda kas ve kemik ağrıları meydana geliyor. Hal böyle olunca eklem ağrılarının önüne geçilmez oluyor. Bu gibi durumların olmaması için hasta yatakları tercih ediliyor.

Hasta Yatağı Nasıl Kiralanır?

Yatağa bağlı kalan hastalar hastanelerde ve evlerde hasta yataklarında yattıklarında daha rahat bir tedavi süreci geçirirler. Hasta yatakları tedavi için olmazsa olmaz unsurlardan bir tanesidir. Hastalar ve hasta yakınları evde tedavi edecekleri hastalarına hasta yatakları kiralama veya satın alma yöntemlerini deneyebilir veyahut tercih edebilir. Hastane koşullarında ise hasta yatağı kiralama ya da satın alma işi hastane yetkilileri tarafından yönetiliyor. Hastalarına evde çok daha uygun ve güzel bir koşul sağlamak isteyen bireyler evlerinde bir tane hasta yatağı alabilir ya da firma ile anlaşarak kiralayabilir.

Hastalar İçin Hasta Yatakları

Hastalar ve hasta bakıcılar rahat etsin diye en son piyasaya havalı hasta yatakları üretimi yapıldı. Bu sayede hastalar da yatak yarası çıkmazken hasta bakıcılar da bu tür yaralar ile uğraşmak zorunda kalmıyor. Havalı hasta yatakları hastanın yatak ile temas ettiği bölgelere hava üfler ve bu havalar sayesinde hasta da terleme meydana gelmez terleme olmadığı için de yatak yaraları oluşmaz. Hasta yataklarının birbirinden farklı modelleri ve çeşitleri bulunuyor.

Tekerlekli hasta yatakları

Tekerlekli hasta yatakları

Yataklar, hastalıkların derecesine göre değişkenlik gösteriyor. Bu hasta yatakları kiralanabildiği gibi satın da alınabiliyor. İlk önce hasta yatağı kiralama ya da satın almadan önce hastanızın bilgilerini firmaya vermeniz gerekiyor. Firma hastanıza özel olarak bir yatak tasarlayabileceği gibi benzer modelde benzer ölçülerde olan bir yatakta size gönderebilir. Bu şekilde hastaya en uygun olan yatak ayarlanır hastanın ihtiyacı giderilir ve hasta bu şekilde çok daha rahat eder.

Hasta Yatağı

Hasta yatakları genellikle bakım evlerinde ve hastanelerde kullanılırlar. Bu yatak çeşitleri her türlü hastanın rahat edebilmesi ve sağlıklı bir şekilde tedavi edilebilmesi adına üretilmiş olan yataklardır. Özel tasarım ürünleri de denilebilir. Üretici olan firmaların üretmiş oldukları hasta yatağı ayrıca isteğinize bağlı olarak evlerde de kullanılabiliyor. Hasta yatağı standart yataklardan farklı olarak çeşitli özelliklere sahiptir.

Diğer yatak modellerine nazaran biraz daha pahalıya satılıyor bu ürünler. Boyutları genellikle standart olan bu yataklar istenildiği takdirde daha uzun ve daha geniş çaplı bir şekilde de tercih edilebiliyor. Yatakların kendi bünyesinde yer alan yatakları sayesinde ekstra olarak yatak alma işlemi yapmanıza gerek yoktur. Bu yataklar hastalar için özel olarak üretilmiştir. Hastalar bu yataklar sayesinde yatak yaralarına maruz kalmıyor.

Hastalıkların Tedavisinde Kullanılan Hasta Yatakları 

Hasta yatakları genellikle hareket etmekte zorlanan kişiler tarafından tercih edilen bir yatak türüdür. Bu sebepten ötürü özel yapıları sayesinde katlanabilir ve istenilen şekle konulabilen yataklardır. Kendilerine bağlı olan kumandaları sayesinde hareketli bir şekilde üretilen hasta yatakları bunun yanı sıra hastaların özel ihtiyaçlarını karşılaması adına hem hastanelerde hem bakım evlerinde hem de evlerde hasta yatakları kullanılabiliyor.

Hasta Yatakları

Hasta Yatakları

Felç geçirmiş olan bireyler, ameliyat olmuş ya da bakıma ihtiyacı olan kişilerin tercih etmiş oldukları yataklardır. Hasta yatakları genellikle hastane ortamlarında karşımıza çıkar. Bu yataklar hasta karyolası olarak da isimlendirilir. Hasta yatağı fiyatı modeline göre değişkenlik gösteriyor. Ne kadar çok gelişmiş bir yatak olursa o kadar fazla bütçe ayırmanız gerekiyor. Klasik olan yataklardan biraz daha pahalı olan yataklardır.

Hasta Yatağının Önemi Nedir? Hasta Yatağı Neden Kullanılır?

Hasta yatağı, kalite ve konfor açısından oldukça önemli olan bir yatak türüdür. En büyük ve en güzel olan yatakların faydası ise hasta olan bireylerin günden güne daha çok rahat etmesidir. Hastalar bu yataklarda çok daha konforlu bur şekilde yatabiliyor. Bunun yanı sıra hastaların pozisyonlarını da değiştirebiliyor. 7/24 hasta yatağına bağlı kalmak hasta olan bireyler için oldukça zor bir durumdur. Yatağa bağlı olan hastalar mevsim ve saat fark etmeksizin her zaman aynı nokta üzerinde dakikalar boyu, saatler boyu yatar pozisyondadır.

Normal, sağlıklı olan bir insanın kullanmış olduğu yataklar, bu tür hastalar için kesinlikle kullanılmamalı. Hasta yatakları son derece ergonomik olan yataklardır. Hastaların rahat edebilmesi açısından farklı şekillerde ve modellerde üretilirler. Hasta yatağı hastalar için özel olarak üretilen yataklardır. Hastaların daha fazla rahat edebilmesi ve daha çabuk iyileşebilmesi için üretilmiştir.

Baklava Tipi Havalı Hasta Yatağı Nedir?

İsminden de algılanabildiği üzere, yatakta baklava şekli bulunur. Baklava dilimleri gibi şekillerde olan hava kanallarına sahip olmasından ötürü hastanın daha konforlu bir şekilde olmasını ve daha rahat bir şekilde uyumasını sağlar. Uzun süreli olarak hasta yatağına bağlı olan hastaların en fazla tercih ettiği yataklardan bir tanesidir. Bu hasta yatakları herkesin bütçesine uygundur. Hasta yatağı fiyatları son derece uygundur. Hasta olan bireylerin bir de bu yönde zorluk yaşamaması açısından uygun fiyatlıdır. Havalı olan hasta yatakları da en çok tercih edilen yataklardır. Havalı olmalarından ötürü hastalar daha fazla rahat eder ve yatak yaraları meydana gelmez.

Havalı yataklar

Havalı yataklar

Hasta Yatağına Bağlı Kumandaların Kullanımı 

Hasta yatakları hastalar için özel bir şekilde üretilmiştir. Hastaların daha rahat edebilmesi için farklı özellikler eklenmiştir. Hasta yataklarında bulunan kumandalar sayesinde hem ayak kısımları hem de baş kısımları katlanabiliyor. Özel bir şekilde ayarlanabilen yapıları sayesinde her boya sahip ve her kiloya sahip olan hastaların rahat edebilmesi adına üretilmişlerdir. İsteğe bağlı olarak farklı mekanlarda da kullanılabiliyor. Bunlar genellikle hastane ya da sağlık kuruluşlarında bulunurlar. Ancak yatağa bağlı olan insanlar evde tedavi görmeye devam ettikleri için evde de hasta yatakları kullanılabiliyor. Hasta yatağı standart olan bir otomasyon sistemi ile çalışırlar.

Bu sebepten ötürü kumandanın üzerinde yer alan tuşlar sayesinde rahatlık ön plandadır. Hasta Yataklarının çok yüksek bir şekilde ayarlanması ya da bütün tuşlara aynı anda basılması gibi durumlar hasta karyolalarında bozulmalara neden oluyor. Bu duruma maruz kalan hasta yatakları kısa süre içerisinde bozulabiliyor.

Hasta Yataklarının Kullanıldığı Nerelerdir?

Hasta yatakları devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra rehabilitasyon merkezlerinde de kullanımlarını görebilirsiniz. Özel bakım evlerinde de sıklıkla kullanılıyor. Sizler de hastalarınız için hasta yataklarını satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Bu yatakların üretilmeleri esnasında hastaların konforu ön planda tutulmuştur. Geçmişi milattan önce 291 senesine dayandığı düşünülüyor. Hasta Yataklarının yan tarafında özel olarak korumak için korumalar bulunuyor. Hastanın düşmemesi ve rahat bir şekilde hareket etmesi için bu korkuluklar son derece kullanılışlıdır. Engelliler ve kronik olan hastalar için bu hasta yatakları oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu yataklar ortopediktir ve hasta yatağı kiralama sistemi ile de temin edilebilir.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatağı modelleri oldukça fazladır. Hasta yatakları kullanacak alana göre ve hastalığın şekline göre değişkenlik gösteriyor. Piyasa da pek çok hasta yatağı var: Kumandalı hasta yatağı, otomatik hasta karyolası, katlanabilir hasta karyolası, şişme havalı yatak, lazımlık hasta yatakları, felçli hasta yatakları, motorlu hasta yatakları.

Çeşitli hasta yatakları

Kişiler birçok etmene bağlı olarak hasta yataklarına ihtiyaç duyabiliyorlar. Hasta yataklarına olan ihtiyaç günümüzde oldukça fazla artmış durumdadır. Bunun en önemli sebebi COVİD-19 döneminde gelişen fizyolojik hastalıklar olarak ön plana çıkmaktadır. Hasta yataklarının kullanım ömrü süresi yatakların kalitesinden kalitesine farklılık gösteriyor. Dolayısıyla profesyonel ve birinci sınıf malzeme kalitesinden üretilmiş hasta yataklarının kullanım ömrü süreleri daha uzundur.

Hasta yatakları günümüzde birçok model seçeneğine sahiptir. Motorlu hasta yatakları günümüzün en profesyonel ve gelişmiş hasta yatakları olarak bilinmektedir. Dolayısıyla bu model hasta yataklarının kullanım ömürleri çok uzundur. Hastanız uzun süre yürüyemeyecekse mutlaka motorlu hasta yatakları tercih edilmesi gerekiliyor.

Hasta Yataklarının Önemi Nedir?

Hasta yatakları günümüzde hastalar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Birçok faktöre bağlı olarak gelişen hastalıklar sonucunda kişiler belirli bir süre yatağa bağımlı olabiliyorlar. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalındığında kişilerin hastalarına mutlaka profesyonel hasta yatakları almaları gerekiyor. Alınan hasta yatağının konforu ne kadar yüksek olursa kişiler daha rahat bir iyileşme dönemi geçirir.

İyileşme döneminin daha hızlı gerçekleşmesi için hasta yataklarının kalitesi çok önemlidir. Kaliteli ve modern hasta yatakları her açıdan kişilere ayrıcalık sağlar. Özellikle motorlu hasta yatakları kumandalı özellikleri olduğu için hastalar yataklarında daha rahat edebilirler. Yatağın boyutunu, yastık yapısını, dayanma şeklini tamamen kendileri yönetebilirler.

Hasta yatağı tasarımları

Hasta yatağı tasarımları

Hasta Yatağı Hangi Durumlarda Satın Alınmalıdır?

Hasta yatağı alımında durumdan duruma değişikler gösterilmektedir. Uzun süreli hastalığa sahip olan kişilerin mutlaka kaliteli ve konforlu bir yatak tercih etmeleri gerekiyor. Uzaktan kumandalı yataklar bu süreçte oldukça önemli bir yere sahiptir. Kişiler hasta yataklarının kumandasıyla istedikleri pozisyona kendilerine sokabilirler. Felç hastaları için hasta yatakları çok önemli bir yere sahiptir.

Uzun süreli felç hastalığına sahip olan kişilerin mutlaka konforlu yatakları tercih etmeleri gerekiyor. Hasta yatağı seçimi oldukça önemli bir detay olarak bilinmektedir. Günümüzde tuvaletli ve banyolu hasta yatakları da piyasada bulunmaktadır. Medikal kalitesi yüksek, cilt dostu hasta yatakları tercih etmeniz oldukça önemlidir. Böylelikle uzun süreli yatakta kalacak olan kişilerin sırt bölgesinde yara oluşumu engellenmiş olur.

Hasta Yatağı Hangi Durumlarda Kiralanmalıdır?

Hasta yatağı kiralama hizmetlerine günümüzde yoğun ilgi gösteriliyor. Bunun en önemli sebebi uzun süreli yatağa maruz kalmayan kişilerin yatak kiralama yolunu tercih etmeleridir. Böylelikle kişiler daha ekonomik bir boyuta hasta yatağı hizmetlerinden faydalanmış oluyor. Hasta yatağı kiralama işleminden günümüzde yatağa uzun süre maruz kalmayacak, 1 ile 2 aylık bir yatak süreci geçirecek olan kişiler başvurmaktadır.

Böylelikle kişiler uygun fiyatlara hasta yatağı imkânlarından yararlanmış oluyorlar. Hasta yatağı kiralama işlemleri günümüzde medikal firmalar aracılığıyla gerçekleştirilen işlemlerdir. Kiralama işlemleri aylık olarak gerçekleşiyor. Kişiler diledikleri zaman süreyi uzatabiliyor.

Hasta yatağı kiralama İstanbul

Hasta yatağı kiralama İstanbul

Hasta Yatağı Fiyatları Ne Kadar?

Hasta yatağı fiyatları birçok etmene bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Fiyatların değişikler göstermesinde küresel çaplı gelişmeler doğrudan rol oynuyor. Fiyatlar birçok unsura bağlı olarak şekillenerek oluşur. Fiyatların oluşumunda hasta yatağının modeli, fonksiyonel özellikleri, markası, kiralama ve satın alma durumu gibi etmenler fiyatların oluşumunu etkilemektedir. Fiyatlar bu etmenler ışığında şekilleniyor.

Hasta yatağı hizmetlerine günümüzde kişiler üst düzey ilgi gösteriyorlar. Fiyatların oluşumunda motorlu yatakların fiyatları daha yukarı seviyelerde olurken, standart yataklar ise daha uygun fiyatlara oluyor. Fakat motorlu yatakların verdiği konforu standart yataklar verememektedir. Bu sebepten ötürü kişiler mutlaka profesyonel yatakları tercih etmelidir. Profesyonel yatakların fiyatları diğer yatak modellerine göre bir nebze yukarıdadır.

Hasta Yatağı Seçiminde Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Hasta yatağı seçiminde kişilerin mutlaka dikkat etmeleri gereken hususlar bulunuyor. Hasta yatağı seçimi yapmadan önce kişilerin mutlaka kapsamlı bir araştırma yapmaları gerekiyor. Kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra kişiler profesyonel yataklara yönelmesi gerekiyor. Profesyonel yataklar kişilerin konforu açısından oldukça önemlidir. Seçeceğiniz yatağın fonksiyonel özellikleri gelişmiş olmalıdır. Fonksiyonel özellikleri gelişmiş yatakların kullanımı daha kolayadır.

Alacağınız yatağın sigortalı olması oldukça önemlidir. Dolayısıyla mutlaka sigortalı firmalardan yatak satış işlemlerinizi tamamlamanız gerekiyor. Böylelikle yatakta herhangi bir problem oluşması durumunda sigorta müdahale ederek yataklarınızın onarım işlemlerini tamamlamaktadır. Bu durum oldukça önemli bir detay unsurudur, dolayısıyla muhakkak dikkat edilmesi gerekiliyor.

Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağı ürünlerinin birçok fonksiyonel özelliği bulunmaktadır. Günümüzde birçok farklı çeşitte hasta yatağı bulunmaktadır. Hasta yatakları her açıdan kişilere avantaj sağlayan ürünlerdir. Dolayısıyla kişiler hasta yatağı seçimine oldukça önem vermektedir. Hasta yatakları günümüzde fonksiyonel özellikleri yüksek olan ürünlerdir. Bu ürünlerin motorlu yapıda olanları kişilere birçok konfor sağlar. Motorlu hasta yataklarının otomatik özellikleri bulunmaktadır. Böylelikle hastayı rahat bir şekilde sağa sola döndürme işlemine sahiptirler.

Hasta yataklarının günümüzde tuvalet özelliği de bulunmaktadır. Bunun yanında banyo özelliklerine sahip lüks hasta yatakları da bulunuyor. Bu yatakların hepsine medikal firmalardan ulaşabilirsiniz. Hasta yatakları günümüzde sigortalı olarak satışı yapılan ürünlerdir. Sigortalı bir hasta yatağı alarak kaliteli bir hizmet deneyiminden yararlanabilirsiniz. Hasta yataklarının günümüzdeki en büyük özelliği kumanda özellikleridir.

Hastalar kumandalarıyla istedikleri şekilde yataklarını yönlendirebilirler. Kumandalı yatakların bel ayarlama, boyun ayarlama, yastık ayarlama ve boy ayarlama özellikleri bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü hasta yatakları her açıdan marjinal özelliklere sahip araçlardır. Hasta yatakları kişilere birçok yönden kalite sağlar.

Hasta Yatakları Mağazası

Hasta yatağı, hasta konforunu sağlayan, sağlığı koruyan, hareketi kolaylaştıran bir yatak türüdür. Genellikle ortopedik sınıfta değerlenir, bu nedenle fiyatı diğer tüm yataklardan farklıdır. Bu fark, hasta yatağının özellikleri incelendiğinde belirgindir. Örneğin, hastalar için tasarlanan yataklar, yük kapasitesi, boyut, korkuluk ve uzunluk açısından normal yataklardan farklıdır. En temel farkı aslında elektrikli yatak tipi olmasıdır.

Yatalak Hasta İçin Hasta Yatağı 

Yatalak hasta yatağı modelleri olarak da bilinen tıbbi hasta yatakları, hem hastalar hem de bakıcıları için temel kolaylıklar sağlar. Hastanın kolayca hareket etmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda seçilen hastanın yatak tipine bağlı olarak hastanın sırtına gelebilecek olası yaralanmaları da önler. Ayrıca kullanılmış hasta yatakları hasta ve yakınlarının kullanımına sunulmaktadır.

Tıbbi Hasta Yatağının Maliyeti Nedir?

Hasta yatağı hastane yatağı veya tıbbi yatak olarak da bilinir. Hastane yatakları ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri de hasta yatağı kiralama fiyatları olmaktadır. Bu durumda hasta yatağının özelliklerine ve tipine göre fiyat farkı açıkça görülmektedir. Örneğin iki motorlu bir hastane yatağı, diğer elektrikli hasta yataklarından daha ucuzdur. Başlığa ek olarak, ek korkuluklar ve daha fazlası. Bu tür eklemeler fiyat değişikliklerine yol açar. Hasta yatağı fiyatlarında da bu eklemeler ile değişim olmaktadır.

Hasta Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatağı, hastaya büyük rahatlık ve kolaylık sağlar. Bu nedenle bu seçim çok önemlidir. Doğru seçim, hastanın kısıtlı hareket kabiliyetine göre seçimdir ve bu seçim çok önemlidir. Aşağıda ayrıntılı olarak bazı hasta yağı modellerinden bahsedeceğiz. Sizlerin de kendi hastanıza uygun olduğunu düşündüğünüz model hakkında bir fikriniz olacak. Unutmayalım ki bu konudaki en önemli kriter hastamızın rahatlığıdır.

Hareket Kabiliyeti

Sınıflandırılmış hasta yatakları, hastanın hareket serbestlik derecesine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle hastanın durumuna en uygun hasta yatağı tipini seçmek mantıklıdır.

Hasta Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle fiziksel sağlığınızı en iyi koruyan hasta yatağını seçmelisiniz. Hasta yatakları buna göre tasarlanmakta ve hastanın sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde ayarlanmaktadır. Hastanın vücuduna uyum sağlayan ve özellikle yumuşak bir bele sahip bir hasta yatağı, hasta için çok önemli ve gereklidir. Yatak, hastanın motor durumuna karşı koyan özelliklere sahip olmalıdır. Bütün bunlar hastane yatağı seçiminde önemli kriterlerdir. Hasta yatağı modelleri oldukça çeşitlidir.

Elektrikli Hasta Yatağının İşlevi Nedir?

Elektrikli hasta yatağı veya elektrikli hasta yatağı olarak adlandırılabilecek bir yatak, manuel olarak değil, uzaktan kumanda veya düğmeler ile ayarlanabilen bir yataktır. Motor tipine göre motor sayısı vs. isimlendirilir ve buna göre çalışır. Yatağın altındaki motor sistemi yatağın kullanımını kolaylaştırır.

Elektrikli tek kişilik yatak, sadece arka kısmı hareket ettirilebilir ve eğim açısı ayarlanabilme özelliğine sahiptir. İkiz motorlu hastane yatakları, hem sırt hem de ayak bölümlerinin hareketli olması ile karakterize edilir. Üç motorlu hasta yatağı, yükseklik ayarı ve bacak ve kalça hareketi özelliklerine sahiptir. Dörtlü motorlar ayrıca kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur.

Elektrikli hasta yatağı

Elektrikli hasta yatağı

Elektrikli Yatakların Avantajları

Elektrikli hastane yataklarının birçok avantajı vardır ve her bir avantajı hastanın sağlığını korumayı başarır. Motorlu hasta yatağı rahat bir yatış sağlar ve hastadaki sırt ve bel ağrılarını ortadan kaldırır. Sürekli uyumak zorunda olanlar için ağrıyı önleyen türleri de vardır.

Havalı Yatak Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Havalı hasta yatakları, ayırt edici özelliklerinden biri olan bu yataklar, hastanın vücudunun yapısı ve pozisyonunun hastanın hareket durumuna uyum sağlaması nedeniyle çok rahat bir dinlenme imkanı sağlar. Bu çok işlevli yataklar hastanın ağırlığına göre ayarlanabilir. Bu nedenle masaj işlevi hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahatlamanızı ve birçok kişinin tercih ettiği tedaviye devam etmenizi sağlar. Şilteyi şişirmek ve indirmek havanın vücuda girmesini sağlar.

Bu su geçirmez şilteler bir elektrik sistemi ile çalışıyor, bu yüzden bazı soru işaretleri var ama bu konuda rahatlar. Bunun nedeni, bu yatakların gerekli güvenlik önlemlerine uygun olarak yapılmasıdır. Ancak su geçirmez olmasının yanı sıra kimyasal reaksiyon veya sıvılarla temas halinde değildir.

Hasta yatağı fiyatları, bu bütün özellikler göz önüne alındığında daha maliyetli oluyor. Yani kimyasal sıvılar özelliklerini etkiler ve yatak ile temas etmemelidir. Yatak elektrikli ekipmanlarla çalıştığı için elektrik faturasına önemli bir etkisi olup olmayacağı sorusu akla gelmektedir. Bu soru işaretlerinden kurtulmak için bu yataklar çok az elektrik enerjisi ile çalışır ve faturalandırmada korkunç bir fark olmadığı söylenebilir. Şirket ayrıca hasta yatağı kiralama hizmeti de sunmaktadır.

Hasta Yatağı Ne Kadar Süre Faydalıdır?

Havalı hasta yatakları için minimum garanti süresi ortalama 2 yıl olup, kullanım ömrü yaklaşık 10 yıldır. Bu açıdan son derece dayanıklıdır. Bu yataklar medikal ve imalat şirketlerinden kolaylıkla temin edilebilir. Hasta ve yakınları için oldukça konforlu bir yaşam sağlar, özellikle hastanın iyileşme sürecine olumlu etki eder. Hasta yatağını tek başına açıp kapatabilme özelliği ile hava alma ve yönlendirme hem hasta yakınları hem de hasta için pratik ve konforlu bir çözüm sunar.

Hasta Yatağı Nasıl Sağlayabilirim?

Bilindiği gibi bu ürünler medikal bir ürünlerdir. Bu ürün, üreticiden veya eczaneden kolayca temin edilebilir. Hastanın sağlık durumuna, çevre koşullarına, yerleşimine ve boyutuna göre seçilmelidir. Doğru seçimi yapmak için profesyonel yardım almanız gerekebilir. Çünkü bu yatakların farklı özellikleri vardır. Yatalak hastaların yanı sıra hasta yatağı işe gidebilen hastalar tarafından da kullanılabilir. Hastalar bu yatakları kendileri şişirebilir, tekrar katlayabilir ve her yere götürebilir.

Havalı Hasta Yatağının Özellikleri

Havalı hasta yatağı, yatması gereken hastalar düşünülerek geliştirilmiştir. Çünkü sürekli hastanede yatan hasta hareket edemediğinden bu bölgelerdeki hücreler ölür. Bu nedenle, bu yataklar hastaların bir an önce sağlığına kavuşması ve bu olumsuz etkilerden etkilenmemesi için tasarlanmıştır.

Havalı hasta yatakları

Havalı hasta yatakları

Hasta Hava Yatağının Genel Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağının özellikleri; hastanın önemli kısımlarına kan sağlar. Bu nedenle tedavi sürecinde çok önemlidir. Ancak bu yatakların doğrudan tedavi edici bir işlevi olmadığını bilmelisiniz. Sadece tedaviye yardımcı olmak için kullanılabilir.

Bu yatağın amacı, hastanın mevcut durumunu korumak ve hastalığın daha fazla ilerlemesini önlemektir. Hasta yatağı modelleri çeşitli olmasının sebebi ise her türlü hastanın ihtiyacına cevap verebilmektir.