Yazılar

Havalı hasta yatağı modelleri

İnsan hayatı, çeşitli iç ve dış etkenlere göre şekillenir. Bu etkenler, kişinin kendi yapısından kaynaklanan veya kendi kontrolü dışında gerçekleşen özelliklerdedir. Hayatın kendisi, sürekli değişen bir yapıda olduğundan, kişinin de bu değişen koşullara karşı etki altında kalması kaçınılmazdır. Tüm bu koşullar altında kişinin yaşam standardını koruyabilmesinin yolu, bu değişimlere ayak uydurabilmesine bağlıdır.

İnsan sağlığı, değişen koşullara karşı en fazla etkilenen durumların başında gelir. Kişinin kendi özelliklerinden mevsim değişikliklerine, beklenmedik olaylardan salgın hastalıklara kadar pek çok faktör, insan sağlığını olumsuz etkileyebilmekte, hatta hayatına mal olabilmektedir. Bu gerçeği göz önünde bulunduran herkes, sağlığını koruyabilmek veya yeniden kazanabilmek adına pek çok çaba gösterir.

Sağlığı korumak adına yapılabilecek şeyler, genellikle gündelik hayatta hemen herkesin uyguladığı temel ve basit uygulamalardır. Soğuğa karşı sıkı giyinmek, düzenli ve dengeli beslenmek, düzenli bir uyku rutinine devam etmek, zararlı alışkanlıklardan kaçınmak ve spor yapmak gibi faaliyetler, sağlığın korunmasında oldukça önemlidir. Ancak, sağlığın yitirildiği durumlarda, bu gibi temel önlemlere devam etmekle birlikte, çok daha profesyonel teknikler ve tedavi yöntemleri uygulanması gerekecektir.

Kişinin herhangi bir nedenden ötürü sağlığını kaybetmesi, onun gündelik yaşam rutinini tamamen altüst edecektir. Yaşamak için çalışmak zorunda olan insan, sağlığını tehdit eden bir durumu yaşadığı anda, çalışmak için ihtiyaç duyduğu zihinsel ve fiziksel enerjiyi bulamayacağı gibi, yaptığı işe de odaklanamayacaktır. Özellikle bedenin ve zihnin yeteneklerini büyük ölçüde kısıtlayan problemler, kişinin sadece kendisini değil, yakınlarının da hayatını etkileyecektir.

Kişinin kendisini hasta olarak tanımladığı noktadan itibaren, söz konusu hastalığın neden olduğu kısıtlamalar ve acılar için de profesyonel çözümler aranacaktır. Tıbbi teknikler, bu gibi durumlarda oldukça etkin çözümler sunar. Hasta yatağı adı verilen özel tasarlanmış tıbbi yataklar, bu ihtiyacın doğurduğu modern araçlardan yalnızca biridir. Kişinin kendisi veya yakını için ihtiyaç duyacağı tıbbi bakımın, en temel gereklerinden olan yatak ihtiyacı, son teknoloji ile imal edilen tıbbi yataklarla mümkün olur. Bu sayede, iyileşme sürecini çok büyük oranda kısaltarak, günlük hayat rutininin eski haline dönmesi sağlanır. Tedavi ve bakımın getirdiği pek çok zorluk, bu yatakların sağladığı konfor ile kolaylıkla üstesinden gelinebilir.

Havalı Hasta Yatağı Nedir?

Hasta karyolası olarak da bilinen modern tıbbi yataklar, esasında bir bakıma tek başına oldukça gelişmiş özelliklere sahip tıbbi cihazlardır. Dışarıdan bakıldığında koruma kenarlıkları ve diğer bazı karakteristik parçaları haricinde sıradan bir yatağa benzetilebilir. Ancak tasarımı, sıradan yatakların sahip olamayacağı derecede karmaşık ve işlevsel bir aksam içerir. Bu yapısı, tamamen tıbbi otoritelerin tavsiyesi göz önüne alınarak, modern mühendislik tasarımları ile oluşturulmuştur. Yapısının karmaşıklığına ve gelişmiş işlevselliğine karşın, kullanımı ve bakımı da bir o kadar kullanıcı dostudur.

Tasarımı esnasında, bir hastanın ihtiyaç duyabileceği tüm fiziksel hareketlere uyumlu bir mekanizma ortaya konulmuştur. Bu durum en temelde, hasta kişilerin yaşayacağı hareket zorluklarının üstesinden gelmek amacıyla öngörülmüştür. Çoğu insan, sağlık sorunu yaşayan kişiler için herhangi bir yatak ve hatta bir kanepenin dahi yeterli olacağını düşünür. Ancak uzun süren ve oldukça kapsamlı tedavi süreçlerinde, sıradan yatakların kullanılması mümkün olmamakta, hatta böyle bir durumun ciddi sonuçları olabilir.

Boru tipi havalı hasta yatağı

Boru tipi havalı hasta yatağı

Örneğin, yaşanılan bir kaza sonrası vücutta oluşan kırıklarda kişinin belirli bir süre yatağında belirli açılarda sabit tutulması gerekebilir. Aynı şekilde ciddi yanıklarda da hastanın her hareketinin çok dikkatli ve teknik bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekecektir. Bu gibi sağlık sorunlarında dikkatsiz ve bilinçsizce hastaya yardım etmeye çalışmak, büyük acılarla birlikte ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirecektir. Özellikle de hastanın hareket ihtiyacını karşılamak adına, ona yapılacak fiziksel bir yardım, telafisi olmayan sonuçlar doğurabilir.

Bunun yanında sürekli bakım isteyen sağlık sorunlarında da, hasta yataklarının özel tasarımı, hem hastanın hem de hastanın bakımından sorumlu olan kişilerin imdadına yetişmektedir. Örneğin; felç, obezite veya ilerlemiş yaşlılık gibi, kişinin hareket yeteneğini kısmen veya bütünüyle engelleyen sağlık sorunlarında, hastanın kişisel bakımının yapılmasında havalı hasta yatağı kullanımı adeta zorunlu hale gelmektedir. Tıbbi uzmanların tavsiyesi ile bu yatağın kullanımı, hasta bakımını son derece kolay bir hale getirirken, hastanın bakım ve tedavi sürecinde incinmesini de engelleyecektir.

Havalı Hasta Yatağı Kullanım Özellikleri

Havalı hasta yatağının en temel özelliği, yatak yüzeyinin hava ile dolan bir yapıda olmasıdır. Bu hava, yatağın sahip olduğu elektrikli aksam sayesinde otomatik olarak yatak yüzeyini şişirip, söndürebiliir. Bu sayede oldukça yavaş ve kontrollü bir hareket sağlanır. Bu özellik, özellikle felçli hastaların yataklarında hareketsiz kalmalarından kaynaklı yaşadıkları yatak yaraları problemini çözmeye yöneliktir. Yatağın hava ile şişip sönen özelliği ile, hastanın belirli açılarda sağa ve sola doğru hareketi sağlanmakta ve bu sayede hastanın ihtiyaç duyduğu hareket, en nazik ve titiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Hasta, incinmediği gibi, hastanın bakımından sorumlu olan kişilerin de yorulmasına gerek kalmaz.

Bu hareket, hastanın vücudunda oluşması muhtemel yatak yaralarını engellemektedir. Ayrıca sağlıklı bir kan dolaşımı için de gereken hareket de sağlanmış olmaktadır. Bu özelliğin olmadığı sıradan bir yatakta hastanın bu ihtiyacının giderilmeye çalışılması, hem son derece sakıncalı hem de zahmetli bir işlem olacaktır. Özellikle dikkatsiz ve bilinçsiz bir yardım, telafisi mümkün olmayacak tıbbi problemlere dahi yol açabilir.

Havalı yatak ve diğer hasta yatağı modellerinin çoğunda, elektrik motorları bulunmaktadır. Yatağın yapısı, insan vücudunun hareketlerine son derece uyumlu olmakla birlikte, yatağın hareketi de bu motorlar ile gerçekleştirilmektedir. Yatağın kumandası ve yatak üzerindeki kontrol düğmeleri, yatağın otomatik hareketlerini sağlamaktadır. Hastanın bakımından sorumlu olan kişi, bu kumanda veya düğmeler aracılığıyla hastayı bakıma veya tedaviye hazır hale getirebilmektedir. Bu sayede hastanın kişisel temizliği de oldukça kolaylaşır.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Firmamızın ürettiği yatak modellerinde lazımlık gibi aparatlar kolaylıkla yatağa takılıp çıkarılabilir. Bu sayede hastanın hareket etmesine gerek kalmadan tuvalet ihtiyacını gidermesi ve lazımlığın söküp temizlenmesi mümkün olmaktadır. Yatağın yapısı anti bakteriyel bir özellikte tasarlanmakta olup, uzun süreli kullanımlara son derece uygundur. Ayrıca yatağın özel tasarımı, yatağın ve hastanın temizlenmesi konusunda büyük kolaylıklar sağlar.

Hasta yatağı kiralama fiyatları, firmamızın sunduğu kolaylıklar neticesinde, son derece uygun seviyelerde sunulur. Üretmiş olduğumuz yataklar, son derece dayanıklı olup, bu açıdan sürekli kullanım ihtiyacı duyan kişiler açısından son derece ekonomik bir seçim olmaktadır. Özellikle tıbbi uzmanların tavsiyesi sonucu sürekli bir kullanım gerekli ise, yatağın satın alınması, hastanın hem bütçesi hem de sağlığı açısından en doğru karar olacaktır.

Bunun yanında hasta yatağı kiralama seçeneği de mevcut olup, satın almadan da istenilen sürede hasta yatağı kullanım imkanı da tanınmaktadır. Hasta yatağının tecrübe edilmesi veya geçici sağlık sorunlarında acil ihtiyaç gibi durumlarda bu seçenek, tarafımızdan sunulmaktadır. Böylelikle hastalarımız, satın almadan da sunmuş olduğumuz gelişmiş tıbbi yatak avantajlarından faydalanmış olacaklardır. Üstelik hem satış hem de kiralama seçeneklerimiz, 7/24 teknik destek de sağlamaktayız.