Yazılar

Baklava Tipi Havalı Yatak

Baklava dilimli havalı hasta yatağı sistemi, cerrahların hastaları ameliyat masasından kaldırmadan büyük prosedürleri gerçekleştirmesine olanak tanıyan tıbbi teknolojideki bir yeniliktir. Sistem, ameliyat sırasında vücudun ağırlığını desteklemek için hastanın derisinin altında şişen hareketli bir yatak ve gaz balonlarından oluşur.

Balonlar, balonları basınçlı hava ile şişiren ve böylece ameliyat sırasında vücudun ağırlığını destekleyen bir pompaya bağlıdır. Ameliyattan sonra, şişirilen balonlar hastanın vücudundan çıkarılır ve geride herhangi bir iz bırakmadan iyileşmiş kesiler bırakılır.

Bu tıbbi teknolojinin temel fikri, geleneksel yerine gaz şişirme kullanarak hastanın ağırlığını cerrahi kesilerden uzaklaştırmaktır. çekiş yöntemleri. Doktorlar bu yatak sistemini diz ve kalça protezleri, yüz omurga düzeltmeleri, diz tendon onarımları ve fıtık ameliyatları gibi büyük ameliyatlarda kullanırlar. Bu yenilikçi sistem, hastalar için ameliyat sonrası ağrı ve iyileşme süresini önemli ölçüde azaltır.

HM-200 Baklava Tipi Havalı Yatak

HM-200 Baklava Tipi Havalı Yatak

Baklava Dilimli Havalı Hasta Yatak Sistemi Nedir?

Hastalar bu sistemle büyük ameliyatlar geçirdikten sonra haftalarca hastane yatağında sırt üstü yatmak yerine evlerine gidebilirler. Şişirilen balonlar hastanın yaralarını iyileştirirken vücudunda kalır ve iyileşme sürecinde ona destek olur. Ameliyat tamamlandıktan ve herhangi bir enfeksiyon kontrol altına alındıktan sonra doktorlar baklava dilim havalı hasta yatak sistemini vücudundan çıkarırlar.

Bu tıbbi teknolojinin avantajları arasında ameliyat sonrası ağrının azaltılması; hastalar için daha hızlı iyileşme süreleri sağlamak; ameliyat bölgelerinde oluşan kan pıhtılaşması riskini azaltmak; ve prosedürler arasındaki aksama süresini azaltarak aynı anda birden fazla ameliyatın yapılmasına izin verilmesidir.

Baklava Dilimli Havalı Hasta Yatak Sistemi Ne İşe Yarar?

Hastalar, traksiyon yöntemleri yerine gaz şişirme kullanarak cerrahi insizyonlardan ağırlıklarını uzaklaştırarak, kan pıhtıları veya sinir hasarı gibi hayatı tehdit eden komplikasyonlar için kendilerini riske atmadan büyük ameliyatlar geçirebilirler.

Bu, ameliyat sonrası ağrıyı azaltır, çünkü cerrahlar vücutlarından harici traksiyon cihazlarını çıkardıktan sonra cerrahi insizyonlarını sürdürmek için aşırı basınç uygulamak zorunda kalmazlar. Ayrıca, iyileşmeleri boyunca hastaları ameliyathane masaları ve sandalyeleri arasında değiştirmeye devam etmeleri gerekmediğinden doktorlar aynı anda birden fazla ameliyat yapabilirler.

Baklava dilim havalı hasta yatakları, dünya genelinde hastanelerde kullanılan traksiyon yöntemleri yerine deri altına gaz şişirme yöntemi kullanmaktadır. Ameliyat sonrası komplikasyonlar, şu anda dünya çapında hastanelerde kullanılan traksiyon yöntemleri yerine gaz şişirme kullanılarak hastanın ağırlığını cerrahi yaralardan uzaklaştırarak azaltılır.

Ancak, bu tıp teknolojisinin hastanenizde veya kliniğinizde uygulanmadan önce göz önünde bulundurulması gereken birkaç dezavantajı vardır. Şu anda dünya çapında hastanelerde kullanılmaktadır. Ameliyat sonrası komplikasyonlar, dünya çapında hastanelerde şu anda kullanılan traksiyon yöntemleri yerine gaz şişirme kullanılarak hastanın ağırlığını cerrahi yaralardan uzaklaştırarak azaltılır.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Havalı hasta yatakları, hastalara destek sağlamak için hava pompalarını kullanan yataklardır. Hastanelerde ve sağlık merkezlerinde hastanın akciğerleri üzerindeki baskıyı azaltmak ve hastanın daha rahat nefes almasını sağlamak için kullanılırlar. Ancak sistemin adı, bu yataklar hastalar veya sağlık profesyonelleri tarafından kullanılabildiğinden kafa karıştırıcıdır. Havalı yataklar günlük hayatta da rahatlamak ve sırt ağrılarını azaltmak için kullanılabilir.

Havalı Yatak Sistemleri

Havalı Yatak Sistemleri

Havalı Hasta Yatağı Faydaları

Havalı hasta yatağı sistemi, hava basıncındaki dakika değişikliklerini algılayarak hava kaçaklarını tespit etmek için kullanılır. Genellikle hastanelerde ve sağlık merkezlerinde hava kaçaklarını tespit etmek için kullanılır. Bir sağlık uzmanı, hastanın hava yolunu tıkanıklıklara karşı kontrol etmek için bir maske kullanır. Havalı hasta sistemleri, kararlı oldukları ve ortamın çeşitli parametrelerini etkilemeden izleyebildikleri için bilimsel araştırmalarda da kullanılmaktadır.

Havalı hasta yatakları günümüzün en popüler kullanım araçları arasında bulunuyor. Bu araçların en önemli özelliği avantajlı hizmetleriyle ön plana çıkan hizmetler bütünü olmasıdır. Havalı hasta yatakları son nesil teknolojiden üretilmiş ürünler bütünüdür. Dolayısıyla manuel özelliklere sahip olan bu ürünler sizlere her açıdan rahat ve konforlu bir hizmet olanağı sunar. Havalı hasta yatağı kiralama hizmetleri de firmalar tarafından verilmektedir.

Havalı hasta yataklarının kullanımı birçok açıdan faydalıdır. Bu yataklar sistematik koşullar çerçevesi altında piyasaya sürülmüş profesyonel ekipmanlar olarak biliniyor. Yataklar kumandalı olanaklar dahilinde çalışır, dolayısıyla hastalar kendilerini yataklarında daha rahat ve konforlu hissederler. Hasta yataklarının kullanımı günümüzde oldukça avantajlıdır.

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri

Havalı hasta sistemlerinin birkaç bileşeni vardır: açık hücreli bir şilte, şişirme sistemi, alarm cihazı ve dışarıdan havalandırma aracı. Şişirme sistemi, üzerinde yatan bir kişinin ağırlığını taşıyabilmesi için yatağı isteğe bağlı olarak şişirir. Havalandırma, gerektiğinde üzerindeki kiri veya tozu temizleyerek yatağı temiz tutar. Yüksek basıncın dokulara zarar vermesini önlemek için yatak, dokulara hasara neden olan tüm yolu bastırmak yerine dokulara düşük basınç uygularken düşük basınç modunu kullanır. Bu mod, böbrekler ve akciğerler gibi organlardaki yükü azaltırken hava kaçaklarını tespit etmede etkili olmaya devam eder.

Havalı hasta yatakları veya sistemleri, hastalar uyurken ağrıyı azaltan veya kısalığa neden olan ameliyat ve diğer işlemlerden sonra iyileşen faydalı tıbbi ekipmanlardır. Doktorların ve hemşirelerin, hastaların uyurken yaşamsal belirtilerini izlemelerine yardımcı olarak, uygun tedavi almalarını ve dinlenmelerini sağlar. Bu yataklar su pompaları yerine hava pompaları kullandığından “hava yatağı” adı yanıltıcıdır- işlevlerine su dahil değildir! Bu nedenle bu yataklara bazen “havalı hasta yatakları” yerine “havalı yatak” denir, çünkü her ikisi de temelde aynı şeyi ifade eder, ancak farklı terimler kullanır.

Çeşitli modellerde havalı hasta yatakları

Beklentilere hitap eden hangi havalı hasta yatağını almalıyım sorusu kapsamında konusunda tercihleriniz doğrultusunda birçok farklı modeller üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz. En uygun fiyat listesinden ve ek ücretsiz olarak satışa sunulan hava hasta yatakları sayesinde hastanıza maksimum düzeyde kaliteli tedavi süreci sunabilirsiniz. Sahip olduğu birçok özellikleri sayesinde tercih edilen havalı hasta yatakları isminden de anlaşılacağı üzere şişirme tekniği üzerinden kısa sürede şişirilerek hastanın hizmetine sunuluyor.

En gözde medikal yataklardan olması ve yüksek kalite standartlarına sahip olması sayesinde dünya çapında tercih ediliyor. Havalı hasta yatakları özenle kullanıldığında uzun ömürlüdür. Bu sayede bu yataklar uzun yıllar boyunca sorunsuz bir biçimde kullanılabilir.

Havalı Hasta Yatağının Önemi

Kaliteli medikal sitesinden hangi havalı hasta yatağı konusunda dilediğiniz özelliklere sahip olan havalı hasta yatağı satın alabilirsiniz. Havalı hasta yatakları hastalar ve hasta bakıcıları açısından oldukça önemli olan medikal yataklardır. Özel olarak üretilen bu yataklar sıradan yatak tiplerinden oldukça farklıdır. Yüksek kaliteli dizaynı ve estetikliği sayesinde yer aldığı zeminlerde kusursuz bir estetiklik meydana gelmesini sağlar. Havalı hasta yatakları hastaların daha sağlıklı ve huzur dolu bir tedavi süreci geçirmesini sağlar.

Havalı Hasta Yatağı

Havalı Hasta Yatağı

Maksimum yumuşak dokusu sayesinde hastada oluşan ülser ve benzeri türden yaraların daha kolay ve hızlı bir şekilde etkisini kaybetmesini sağlar. Bu yatak modelleri kısa süreli ve uzun süreli olarak yatalak kalan hastalara hitap ediyor. Dolaysıyla ağır felçli hastalar, obezite hastaları açısından da son derece ideal olan yatak modelleridir.

Havalı Hasta Yatağının Faydaları

En faydalı medikal yatak modeli olan havalı hasta yatağı kusursuz tasarımı sayesinde hastalar açısından birçok faydalar sağlıyor. Bu bakımdan hangi havalı hasta yatağı diye sorduğunuzda Avrupa kalitesinden üretilen havalı hasta yatağı tavsiye edilir. Havalı hasta yatakları hastanın özellikle sırt kısmında meydana gelen yaraların daha pratik bir biçimde tedavi olmasında etkilidir.

Havalı hasta yatakları hastalarda yükselen kan basıncının kısa sürede normale düşmesini sağlar. Bununla birlikte hastanın tedavi süreci boyunca kaliteli uyku süresi geçirmesine yardımcı olur. Havalı hasta yatakları hastaların sorunsuz bir biçimde hareket etmesini ve sınırlanan hareket kapasitesinin genişletilmesini sağlayan yatak tipleridir.

Havalı Hasta Yatağı Neden Kullanılmalıdır?

Merak edilen hangi havalı hasta yatağı konusunda bu modellerin kullanılmasının birçok nedenleri bulunuyor. Ağır hastalarda kalitesiz hasta yatağında yer alınmasına bağlı olarak vücudun çeşitli bölümlerinde yaralar, üsleler meydana gelebiliyor. Bu durum beraberinde hastanın yaşam kalitesinin düşmesine ve hasta bakıcısının hasta bakımında zorluklar çekmesine neden olabiliyor. Bu gibi durumların önlenmesi veya mevcut durumların daha hızlı bir şekilde giderilmesi açısından havalı hasta yatağı tercih ediliyor.

Havalı hasta yatakları hastaların hastalıklarına bağlı olarak meydana gelebilen ağrı ve sızı gibi durumlardan kurtulmasında da oldukça etkilidir. Yumuşak dokusu sayesinde derinin rahatlamasına destek oluyor.

Havalı Hasta Yatağı Kimler Kullanmalıdır?

Havalı hasta yatakları geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu bakımdan obezite hastaları, yüksek tansiyon hastaları, diyabet hastaları, felç hastaları, fiziksel, zihinsel hastalar ve daha birçok sağlık sorunlarına maruz kalan hastalar havalı hasta yataklarından faydalanabiliyor.

Havalı hasta yatakları birçok sağlık merkezlerinde kullanılıyor. Bununla birlikte bu medikal yataklar ev ortamı açısından da son derece idealdir. Bu sayede ev ortamlarında da tercih edilebiliyor. Havalı hasta yatakları hafif bir ağırlığa sahiptir. Bu sayede taşınması ve kurulum işlemi birkaç dakika içerisinde gerçekleştiriliyor.

Havalı Hasta Yatakları

Havalı Hasta Yatakları

Havalı Hasta Yatağı Satın Alırken Nelere Özen Gösterilmelidir?

Pek çok medikal ürünlerde olduğu gibi havalı hasta yatakları da internet dünyasından satışa sunuluyor. Dolaysıyla bu kapsamda birçok medikal siteleri üzerinden havalı hasta yatakları sipariş verilebiliyor. Farklı ebat ve renklerden üretilen havalı hasta yatağı satın alımında dikkat edilmesi gereken önemli faktörler bulunuyor. İlgili medikal firmanın garantili olarak hizmetler sunup sunmadığı, uygun fiyat tarifesinden havalı hasta yatağı satışa sunup sunmadığı, geniş ödeme seçenekleri sunup sunmadığı, havalı hasta yatağı satışı sonrasında da kesintisiz bir şekilde teknik destek hizmetleri sunup sunmadığı önem arz ediyor.

Dolayısıyla kalite ve ekonomik yönden dezavantajlı olunmaması açısından profesyonel ve kaliteli hizmet sunan medikal site tercih edilmesi tavsiye edilir.

Havalı Hasta Yatağı Fiyatları

Havalı hasta yataklarının fiyatları ise medikal firmalar arasında değişkenlik gösterebiliyor. Havalı hasta yatağı en uygun fiyat tarifesinden satın almak için profesyonel medikal sitesi tercih edilebilir. En avantajlı medikal yataklardan olan havalı hasta yatağı 7/24 sipariş verilebilir. Bizden bu hizmeti alabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı

Halk arasında yatma yarası, yatak yarası olarak isimlendirilen hastaların tedavileri için kullanılan medikal ürüne deniliyor. Bu yatağın yararı ise; Havalı hasta yatağı yatan hastanın kan dolaşımını hızlanmasında büyük rol oynamasıdır. Hastanın vücuduna aynı noktada uygulanarak basınç sağlıyor. 7/24 saat prize takılı olarak takılı olarak çalışmakta ve terleme halini ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır.  Havalı hasta yatağının avantajı hastanın iyileşme süreci kısa süreye inmesi ve hastaya rahat bir yaşam sürdürebilmesidir. Donanımlı özelliklere sahip olarak tasarlandı. Tekerlekleri sayesinde istenilen yere götürülebilir. Bu hem hasta hastanın hastanede psikolojisinden uzak kalmasını hem de ev ortamında olmasını sağlıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda hastanın ev ortamında hasta yatağında bakıldığı zaman hızla iyileşme gördüğü görülmüştür.

Havalı Hasta Yatakları Ne İşe Yarar?

Havalı hasta yatağı yatakta yatmakta olan yatalak ve yatağa bağlı olan hastaların rahat bir şekilde dinlenme ihtiyacı duyan yatağa bağlı hastalar için tasarlanmıştır. Elektrikli motoru sayesinde hava ile dolan yatak hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak kapasite üretilmiştir. Hasta yatağında ki ısı dengesi otomatik olarak ayarlanmaktadır. Bu hava sayesinde hastanın vücudunun her yerine orantılı bir şekilde hava dağılımı yapılmayı sağlamaktadır. Hareketsiz olarak ağır hastalar için üretilmiş pozisyon veren yataklar da bulunmaktadır. Bu özel tasarlanan yataklar hastaya her pozisyonda uygun yatma imkanı sağlar. Tüm bu özellik klasik yataklardan tamamen farklı şekilde olarak, her hastaya farklı şekilde hitap etmektedir. Özelliklerine göre fiyatı değişkenlik gösterir. Bu yatağın en önemli avantajı ise, kiralık olarak alabilirsiniz. Hastanızın ihtiyacı gün, haftalık, aylık yada yıllık olarak kiralanabiliyor. Bu maliyet bakımından daha uygun fiyat haline gelir.

Havalı Hasta Yatakları

Havalı Hasta Yatakları

Havalı Hasta Yatağı Tür Bakımından Zengindir

Hastanın türüne ve ağırlık derecesine göre değişkenlik göstermektedir. Hastanın kilosu, yataktan kalkamayacak halde ise farklı tasarımlar bulunmaktadır. En çok tercih edilen hasta yatakları arasında, A+B+C tipi hasta yatakları kullanılmaktadır. Bu yataklar; boru tipinde üretilen havalı yataklar, hastanın sırt ağrısı ve bel ağrısı yaşamasını önlemektedir. Bu yataklar uzun zaman orantılı şekilde hastanın vücuduna hava dağıtır. Bu sistem tek tuş ile çalışmaktadır. Kumandası ve dijital göstergesi sayesinde konforlu kullanım özelliğine sahip hale gelmiştir. Hastanın yatış pozisyonuna göre farklı türden üretilmiştir. Diğer bir yatak türü ise, Boru tipi yatak türüdür. Motorlu olarak tercih edilen kullanılan bu yatak elektrikli olarak çalışır. Motoru kesinlikle ses yapmamaktadır. Sırt ve bel ağrısını önleyen gözenekler bulunmaktadır. Tamamen hastayı rahatlatacak masaj etkisi yapacak ergonomik şeklinde olmaktadır. Bu havalı hasta yataklarının fiyatı işlevine göre değişkenlik gösteriyor.

Havalı Hasta Yatağı Kullanılması

Bu yatak tamamen medikal bir ürün olmaktadır. Bu hasta yatakları kullanımı sanıldığı kadar zor değil aksine kolay ve pratiktir. Anti bakteriyel özelliğine sahip olduğundan dolayı, herhangi bir sorun ile karşılaşmayı engellemektedir. Havalı hasta yatağı alırken yatağın işlevi ve özelliklerine göre alınması gerekir. Hava motoru sayesinde çift hortum ile şişirilir. Bu pompası sayesinde çalışarak yatak şişirilmektedir. Bu yatak hastaya uzun süre rahat ettirmeyi sağlar. Şişirilen hava kendi pompası ile istenildiği zaman indirilebilir. Havalı hasta yatağının şiltesi bulunmaktadır. Öncelikle bu şilte kullanılmaktadır. Anti bakteriyel özelliğine sahip olduğunu belirtmek gerekmektedir. Hastayı nerede rahat ettireceksiniz oraya yatağı tekerleri sayesinde götürebilirsiniz.

Hasta Yatakları

Hasta Yatakları

Hasta Yataklarında Büyük Gelişim

Hasta yatakları ilk olarak hastanelerde kullanılmaya başlandı. Daha sonra üreticiler farklı fikirler ortaya koyarak, hastane psikolojisinden uzak olması için evlerde kullanılmak üzere yataklar tasarladılar. Bu yataklar hastada oluşabilecek yaraları ortadan kaldırıyor, vücut direncini artırıyor ve hastanın iyileşmesinde büyük rol oynar. Türleri Bakımından hastanın derecesine göre değişkenlik gösterir. Hastanın kilo ve boy durumu ön planda gözükse de, aldığı tedavi derecesine göre yatak türünün uygunluğu seçilir. Burada amaç hastaya uygun yatağın seçilmesidir. Ağır hastalar, yaşlılar ve felçli hastalar genelde zamanlarını yatakta geçirdiği için, yatak hastaların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Hasta yatağının emniyetli şekilde olması tercih sebebiniz olabilir. Kullanmadığınız zaman elektrik prize bağlı olan yatağı prizden çekin.

Havalı Yatak Bakımı Oldukça Önemli

Hasta yatağının bakımı oldukça önemlidir. Hijyen olarak temiz tutulması gerekiyor. Ekipmanları daima nemli ortamdan uzak tutun. Hasta yatağı satışını yapan firma olarak, uzman ekibimizin önerisi ile solüsyon konsantrasyon kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Motoru ses yapmamakla beraber uzun yıllar bakım yapmadan kullanılabiliyor. Bizler bakım yaptırmanızı öneriyoruz.

Havalı Hasta Yatağı

Eşsiz hasta yatağı tasarımları yatan hastaların iyileştirmesinde değerlendirilen en mühim sağlık ürünleridir. Mütemadiyen yatan hastaların basınç yaralarının önüne geçmek maksadıyla en fazla seçim yaptığı tasarımdır. Hastaların daima aynı kısımda bası olursa ciltte yaralar meydana gelir. Kemik çıkıntısının bulunduğu kısımda daha çoktur. Üç çeşit hasta yatağı vardır.

Baklava, boru tarzı ve duruş kazandıran havalı yatak biçimindedir. Baklava tarzı yatak hesaplı olması bakımından sıklıkla seçim yapılmaktadır. İsmini baklava biçiminde olan hava girişlerinden alır. Hava girişleri şişirme motoru aracılığıyla yönlendirilir. Şişme işlemi gerçekleştiğinde hava gaz hacimleri eşlenerek, bir bölümün şişmesi sağlanır kalan bölüm inmektedir. Kişi üstüne yatırılmasıyla hava değişikliği görülür. Kimi dilimde bası mevcutken, başka bölümlerde yoktur. Bu hal kişinin tenindeki bası değiştirir.

Havalı Hasta Yatağı

Havalı hasta yatağı kişilerin terlemesinin önüne geçen birçok niteliğe sahiptir. Yatağın üst bölümünde özel dizayn hava delikleri yer alır. Bu hava delikleri kişinin uzun dönem boyunca yatsa da, oldukça sıcak geçen yaz aylarında dahi terlemenin önüne geçer ve cildin nefes almasına destek olur. Havalı hasta yatağı bilhassa sürekli yatması gereken, yatan hastalar adına oldukça elverişlidir.

Havalı Yatak Çeşitleri

Havalı Yatak Çeşitleri

Karyolanın 4 bölümünde de serumun takılması için askılar yer alır. Yatak tasarımının en 90 cm, boy 1,90 cm ve yükseklik 40 cm şeklinde dizayn edilmiştir. Bu hasta yatakları elektrikli sistemle donatılmıştır. Elektriklerin kesilmesi halinde, 9 voltluk ilave elektrik hacmi hali hazırda bulunur. Bu pil yapısı derhal sisteme dahil olur. Bakteri karşıtı malzemeler ile üretimi yapılmıştır. ABS kaplaması bulunan bu tasarımın bir hayli basit temizlemesi yapıldığı görülür. Yan tarafında yer alan korkuluklar düzgün ve tekrar ABS malzemesinden üretimi yapılmıştır. Kumanda ile harekete geçirilebilen bir yatak modelidir. Oldukça kullanışlıdır.

Hasta Yatağının Diğer Yatak Modellerinden Farkları

Ayağa kalkma yeteneği olmayan yatan hastalar için hususi olarak üretimi yapılan hasta yatakları değerlendirmeleri oldukça mühimdir. Olağan yataklar, yatan hastaların sürekli yatmaları adına elverişli olmamaktadır. Bunlar hareket yeteneği bulunmayan, değişmeyen tasarımlardır. Halbuki yatalak olan hastanın daima benzer duruşta kalması oldukça mühim yatak yaralarında açılmaya sebep olabilir. Haliyle onlar açık yara şeklindedir ve mikrop alması durumunda mühim sağlık problemleri baş gösterebilir.

Hastanelerde olağan yataklı bölümlerde kullanımı yapılan yatak çeşitleri de hasta yatakları gibi benzerlik görülse bile, yatalak hastalar adına tasarlanan hususi hasta yatakları daha fazla donanıma sahiptir. Bu yataklar, çeşitli hastanelerde, aynı zamanda kişilerin evlerinde rahat şekilde değerlendirilebilir. Kişilerin sürekli yattığı düşünülüp dizayn edilmesi, hem sırt bölgesinden, aynı zamanda ayak bölümünden fonksiyona sahiptir. Yatak boyu yükseltme ve alçaltma niteliği de bulunur. Oldukça hususi anti bakteriyel ürünlerle tasarımı yapılmıştır. Tekerlekleri bulunur. Serum takmak için askı ve korkuluklar yer alır.

Hasta Psikolojisi Düşünülerek Hazırlanan Hasta Yatakları

Ahşap ile yapay deriden imal edilen ev tarzı hasta yatağı rahatsızlığı hissettirmeyen yatak özelliğine sahiptir. Bundan dolayı moral bakımından daha pozitif bir hissiyata sahip bulunan kişiler hasta yatağı niteliğinin getirmiş olduğu ayrıcalıklardan da mahrum kalmazlar. Yan tarafında bulunan korkuluklar dilendiği vakit inip kalkma niteliklerine sahiptir. Başkaca motoru aracılığıyla ayarlaması yapılan sırt bölümü ve ayak tarafı hasta olan bireyin daha rahat bir vakit geçirmesine destek olur.

Hasta Yatakları

Hasta Yatakları

Ahşap malzeme ile üretimi yapılan bir başka hasta yatağı tasarımında ise dört bölümde yer alan serum için askıyı monte etme bölümü yer almaktadır. Baza yatağı niteliğine sahip olmasından olağan bir yatak şeklinde de kullanımı yapılabilir. Baş ile ayak tarafı harekete geçirilebilir. Bir tek mandal desteği ile korkuluk bölümleri inip kaldırma niteliklerine sahip bulunmaktadır. Baza niteliği olması bakımından aşağı iç bölüme girebilen biçimde kapanması sağlanan bir yapıya sahiptir. Yatağın rengi mavi ve kahverenginin açık tonu ahşabı sebebiyle ev içerisinde uyum sağlayacak bir niteliğe sahiptir.

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilecekler

Hasta yatağını hesaplı diye satın alınması hatalı ve mantık dışı olacaktır. Bütünüyle hasta olan kişinin rahatsızlığının gidiş durumuna göre tercih edilmesi gerekli olan hasta yatakları bu durumda seçim yapılmalı ve tutarının karşılaştırılması daha sonra yapılmalıdır. Tersi durumda sırf miktarı hesaplı diye alınmış olan hasta yatakları gereksinime yanıt veremeyeceği gibi değerlendirilemez ve işe yaramayan bir hale gelebilecektir.