Yazılar

Kaliteli Hasta Yatakları

Uzun dönemdir sektörde üretici pozisyonda bulunan firmamız bu konuda tüm kalite standartlarına uyarak, sağlığa uygun yataklar üretmektedir.

Yatağın Üretim Koşulları Sağlığa Uygun Olmalıdır

Hasta yatakları üretimi, titizlik isteyen bir iştir. Her aşamasında dikkat ve özen gerektiren hasta yatağı üretimine gerekli önem verilmediğinde hastada uzun dönemde farklı rahatsızlıklar meydana gelir. Sağlık problemi yaşayan hastalar için dikkat edilmesi gereken yegane durum temiz bir ortamda tedavi uygulamak ve steril cihazlar ile bu tedaviye yön vermektir. Bu bağlamda, gerçekleşen hasta yatağı üretiminde gerekli temiz ortam yaratılmazsa, yataktan hastaya geçecek her türlü virüs ve zararlı bakteriler hastanın ekstra başka rahatsızlıklara yakalanmasına neden olur.

Üretim aşamasında dikkat edilmesi gereken hasta yatakları, sağlık bakanlığının onay verdiği imalathanelerde üretilir. Tıbbi mevduatın gereğini yerine getiren üretim firmaları, sağlıklı bir şekilde hasta yatağı üretimini gerçekleştirebilmektedir. Üretim atölyemiz, gerekli her koşulu sağlayan ve bütün sağlıklı üretim sertifikalarına sahip olan bir firma olarak, en titiz ortamlarda en kaliteli hasta yataklarının üretimini gerçekleştirir. Hastalarınız için üretilen hasta yataklarımız, üretim aşamasından sonra sterilize işlemlerine tabi tutularak, olası bakteri oluşumunu engelleyici ürünler ile korunmaktadır.

Hasta Yatakları Hastanın Her İhtiyacını Karşılayabilmelidir

Hasta yatakları, hastaların istedikleri her türlü hareket imkanını hastaya verebilmeli ve ihtiyaçlarını karşılayabilmelidir. Hareket özelliğine sahip bir yatak, hastanın dilediği gibi çevrilebilmeli ve gerektiğinde yer değiştirebilmelidir. Yatakta mevcut bulunan hareket aksamlarının aktif olarak çalışması ve hastanın pozisyonunu değiştirebilmesi gerekir. Genelde elektronik bir kumanda ile çalışan hareket sistemi, kimi yataklarda manuel olarak hizmete sunulur. Bu hareket sistemi ile hastanın pozisyonunu değiştirmek mümkündür. İyileşme sürecinde büyük bir öneme sahip hareket pozisyonları ile hastanın dilediği gibi yatağı şekillendirebilmesi ve pozisyon değiştirmesi sağlanır.

Hasta yatakları konforlu ve hava geçiş özellikli bir yatağa sahip olmalıdır. Hava geçiş özelliksiz üretilen yataklar hasta vücudu için büyük problemlere yol açar. Konfor sağlamayan yataklar ise hastanın sırtında ağrılara ve belinde tutulmalara yol açar. Bu nedenle yatağın mutlaka kaliteli üretilmesi ve hastanın tedavi sürecini destekleyici özelliklere sahip olması gerekir. Bu konuda sağlık bakanlığı ile ortak yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında, hastalara uygun yatakların üretimi için var gücümüzle çalışmaktayız.

Hasta Yatağı Üreticisinden Teknik Servis Hizmetleri

Hasta yatağı üretici firmaları, satış aşamasından sonra da gerekli her türlü hizmeti müşteriye sağlayabilmelidir. Satış aşamasına kadar müşterinin aklındaki soruları doğru olarak yanıtlayabilen firma, müşteriyi memnun edebilen bir firmadır. Satış sonrası hizmetin de oldukça önemli olduğu sağlık sektöründe, yatak satın alındıktan sonra da müşteri birçok farklı hizmete ihtiyaç duyar. Bu konuda hizmet sağlayan firma her konuda müşteriye destek olmalı ve gerekli bilgilendirmeleri yapmalıdır.

Satışı gerçekleşen hasta yatakları hakkında, sürekli müşteri ile iletişimde olmak, müşteriyi bilgilendirmek, cihazlar hakkında gerekli tüm bilgiyi müşteriye aktarmak, müşteri memnuniyetini kazanmanın etkin yollarından birisidir.  Bu anlamda müşteri ile aktif olarak gerçekleştirdiğimiz görüşmeler ile, müşterilerimizi sürekli olarak bilgilendirmekte ve ihtiyacı olan tüm bilgiyi müşterilerimize sağlamaktayız.  Satın alınan hasta yataklarının adrese teslim işlemlerinde, kurulum aşamalarında ücretsiz hizmet vererek, müşterilerimize anahtar teslim şeklinde yataklar teslim edilmektedir. Servis arkadaşlarımız kurulum ile ilgili bütün aşamaları kendileri üstlenerek bu konuda üstün hizmet sunar.

Hasta Yatağı Kiralama Da Profesyonel Firma

Firmamız yataklar hakkında oluşabilecek her türlü hasar ve problem ile ilgili olarak, garanti koşulları altında gerekli tüm desteği sağlayarak müşterilerin mağduriyetini önler. Bize ulaşmanız dahilinde, ihtiyacınız olan tüm bilgiyi danışmanlarımızdan edinebilirsiniz. Hastanız için ihtiyacınız olan yataklar hakkında detaylı görüşmek ve hasta yatakları fiyatları hakkında bilgi almak için sizde bizlere ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir firma olarak, ihtiyacınız olacak her türlü hizmeti sizlere sağlamaktan memnuniyet duyarız.

Kaliteli Hasta Yatakları

Hasta yatakları seçiminde, kaliteli ve dayanıklı ürün seçimi önem taşır. Hastanın yaşı, fiziksel özellikleri, yatak seçiminde son derece önemlidir. Yatacak olan hastanın rahatsızlığına bağlı olarak seçilecek yatak, kişiye rahatlık sunmalıdır. Yataklarda ergonomik ve fonksiyonel özellikler, tercihte rol oynayan kriterler arasındadır. Farklı teknik özelliklere sahip yataklarda, motorlu, havalı ve yoğun bakım hastalarına özel, yatak çeşitleri bulunur. Kumanda sayesinde, her türlü pozisyona ayarlanabilirler. Ayrıca, yataklarda bulunan serum askılıkları da hastalar için önem taşıyan düzenekler arasındadır. Bazı yataklarda bulunan uyarı sistemleri de hastanın güvenliği için önem taşır.

Hasta Yataklarında Olması Gereken Özellikler

Hasta yatağı alırken, bazı özelliklerin aranması gerekecektir. Öncelikle, hastanın güvenliğini sağlayan, yatak yanı korkuluklarının olması gerekir. Serum askılık düzeneklerinin olması da önem taşıyan detaylar arasındadır. Yatakların farklı açılara ayarlanmasını sağlayacak bir mekanizma da yatan kişinin rahatlığı açısından gerekecektir. Yoğun bakım hastalarının yatakları da farklı özellikler taşıması gerekir. Yaşa bağlı olarak değişen fiziksel özellikler, yatak seçiminde rol oynayan bir başka kriterdir. Özellikle, havalı yatak seçimi bu hastalar için önem taşır. Yaşa bağlı olarak incelen cilt yapısı, uzun süreli yatışlarda, yaraların açılmasına neden olacaktır. Bunun önüne geçmenin tek yolu da havalı yatak seçimidir. Boru tipi havalı yatak çeşitlerinde, öne çıkan özellik, ergonomik oluşu ve terlemeyi önlemesidir. Yatak içerisinde yer alan borulardaki sistem, terlemeyi önlemede etkilidir. Havalı yatağın içindeki boruların birinde oluşan arıza için, ilgili borunun değiştirilmesi yeterlidir. Yataktan kalkması imkansız olan hastalar için, yatağa monte bir lazımlığın olması gerekecektir.

Hasta Yataklarında Satış ve Kiralama Hizmeti

Hasta yatağı fiyatları ürünün teknik özellikleri ile orantılı olacaktır. Fiyat karşılaştırması ile birlikte sunulan kalite ve teknolojinin mukayese edilmesi, önem taşır. Hasta yatağı satışı hizmeti veren firmamız, istendiği takdirde, hasta yatağı kiralama hizmeti de sunmaktadır. Yerinde kurulum yapılmakta olup, çok sayıda ürün çeşidimiz mevcuttur. Hasta karyolası ve süngerlerinde de vücut yapısına uyumlu ürünlerimiz mevcuttur. Hasta yatağı süngerleri, anti alerjik özelliktedir. Hasta yataklarında, yatan kişinin psikolojisini yükseltecek yatak tasarımlarımız mevcuttur. Özellikle, mobilya görünümlü hasta yatakları, görsel açıdan tercih edilen yataklar arasındadır.

Satılık Ve Kiralık Hasta Yatakları

Satılık Ve Kiralık Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Satın Alırken Doğru Karar Verin

Hasta yatakları seçilirken, ilk önem verilecek konuların başında, hastanın fiziksel durumu ve sağlık sorunları gelir. Hasta olan kişinin çocuk, yetişkin ya da yaşlı olması, seçilecek yatak türü ile yakından ilişkilidir. Yatakların, farklı özellikleri, belli başlı fonksiyonları gerçekleştirmesi beklenir. Uzun süreli yatan hastanın, televizyon izlerken, yatağını belli bir eğime getirmesi, kişiye konfor sağlayacaktır. Gerek manüel, gerek elektrikli olsun, kumanda edilebilme özelliği olan hasta yatakları, tercih sebebidir. Kişinin yatak seçiminde, belli kriterleri sağlayacak özellikte, ürünleri tercih etmesi önem taşır.

Hasta Yatak Tasarımlarında Farklı Çeşitler

Hasta yatağı almadan önce, alınacak ürünün kaliteli ve sağlam olması, hasta emniyetini sağlaması önem taşır. Yatağın yanında yer alan koruyucu güvenlik bantları, emniyet açısından önemlidir. Yataklarda isteğe bağlı olarak değişen, bazı özelliklerin olması, tercih seçeneğini arttıracak unsurlardandır. Hasta yatağı çeşitlerinde, ikiden başlayıp, dörde kadar çıkan motorlu yataklar, kişinin rahatını sağlamak için tasarlanmıştır. Farklı eğimlerde ki açılara ayarlanabilen yataklar, kişinin oturma, yatma ve yemek yeme pozisyonları için önem taşır. Elektrikle çalışan yataklar, kumanda edilme özelliği açısından tercih sebebidir. Elektrik kesintilerinin yoğun yaşandığı bölgelerde ikamet edenler için, tercih edilecek yataklar, manüel özellikte olmalıdır. Havalı yataklar, uzun süreli yatak istirahati yapacak hastaların tercihi olacaktır. Yaşlı hastalar için de bu yataklar, önerilecek türdendir. Yoğun bakım hastaları için, farklı özellikte hasta yatakları tercih edilmelidir. Firmamız tüm hasta yatağı çeşitlerinde, çok sayıda alternatif sunacak çeşitliliğe sahiptir.

Hasta Yatağı Alırken Servis ve Kurulum Hizmetinin Önemi

Hasta yatağı alırken, ürünün çeşidine göre hasta yatağı fiyatları değişkenlik gösterir. Kaliteye göre fiyat karşılaştırması yapmak, en doğru seçenek olacaktır. Firmamız, en kaliteli ürün için, en uygun fiyatları sunmaktadır. Firmamız, hasta yatağı satışının yanı sıra kiralama hizmeti de sunmaktadır. Çok uzun süreli yatmayacak hastalar için, kiralama seçeneği en doğru yaklaşım olacaktır. Firmamızın geniş servis ağı bulunmakla birlikte, yerinde kurulum hizmetini de gerçekleştirmektedir. Hızlı satış ve destek hizmetinin yanı sıra güvenilir ve kaliteli ürün satışı da bulunmaktadır. Tüm bu özellikler düşünüldüğü takdirde, sektörde hasta yatağı hizmeti sunan firmalar arasında tercih sebebi olmaktayız.

Kaliteli hasta yatakları

Hasta yatakları, bir süre için ya da sürekli yatarak tıbbi tedavi olması gereken hastalar için özel olarak tasarladığımız yataklardır. Hastanın yatarak tedavi süresince sağlıklı ve konforlu bir yatak ile yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla dizayn ettiğimiz ürünler uygun hasta yatağı fiyatları ile kullanımınıza sunulur. Hasta yataklarında kalite en önemli kriterimizdir. Kaliteli bir yatak hastanın tedavi süresini sağlıklı geçirebilmesini sağlar. Zira sıradan bir yatak hastanın iyileşmesini geciktireceği gibi başka hastalıkların oluşmasına sebep olur. Sürekli yatan hastanın bedeni yatağa basınç uygulayarak bası yaraları adı verilen yatak yaralarının oluşmasına sebep olur.

Kaliteli hasta yatağı özel lazer kesim yapısı, havalı sistemi ve hastanın sürekli hareketini sağlayan sistemi ile yatak yaraları oluşumunu engeller. Oluşan yaralar var ise bunların da kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Tüm bu üstün özellikleri ile hasta yatakları yatan hastanın iyileşme sürecinin hızlanmasına ve hastanın bu süreyi rahat ve konforlu geçirmesine yardımcı olur.

Kaliteli Hasta Yatağı Nasıl Olur?

Kaliteli hasta yatakları hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak tasarlanır. Sıradan yataklara göre pek çok üstün özelliğe sahip olan hasta yatağı, sağlıklı ve ergonomik yapıdadır. Ortopedik olan hasta yatakları doktorların tavsiye ettiği sertlikte üretilir ve hastanın vücut şeklini alan özelliktedir. Kaliteli hasta yatağı motorlu sistemi ile başucu, ayakucu ve yanları hareket etme özelliğine sahiptir. Yukarı ve aşağı da hareket edebilen bu yataklar hastanın özgürlük hissini artıran yapıdadır. Tekerlekli hasta yatakları hastanın gerektiğinde bir yerden başka bir yere götürülmesini veya çok sıkıldığında gezdirilebilmesini sağlar. Yan korkuluklar, yemek masası ve lazımlık özelliğine sahip olan hasta yatağı modelleri hastanın ihtiyaçlarını daha kolay giderebilmesi için tasarlanmıştır.

Kaliteli hasta yatağı

Kaliteli hasta yatağı

Hasta yatağının kılıfı sıvı geçirmeyen, terletmeyen, koku yapmayan, silinebilen ve yıkanabilen özelliklerdedir. Anti bakteriyel özelliği ile mikrop ve bakteri barındırmadığı gibi hijyenik kullanım şansı sunar. Kaliteli hasta yatakları firmamız tarafından en üstün özellikler ile tasarlanarak üzücü bir süreç olan hastalığın sağlıklı ve mutlu bir şekilde atlatılmasını sağlar.

Kaliteli Hasta Yatağı Avantajları

Kaliteli hasta yatağı; hasta, hastaya bakan kişi ve sağlık kuruluşları için birçok avantaja sahiptir. Hastanın daha kısa sürede sağlığına kavuşmasına yardımcı olan hasta yatağı, tedavi sürecini rahat geçirebilmesini sağlar. Hasta yakını için sürekli yatan bir hastaya bakmak, onu hareket ettirmek ve ihtiyaçlarını karşılamak oldukça zordur. Kaliteli bir hasta yatağı ile hastanın bakımı kolaylaşır ve bakan kişi de tüm zorluklardan kurtulmuş olur. Bazen yatan hastaya bakan kişilerin kısa sürede hastalandıkları görülür. Çünkü hastanın hareketlerini sağlamak için omurgasını zorlar ve bel, sırt ve kollarda şiddetli ağrılar, hatta hasarlar meydana gelebilir. Bu nedenle hastaya bakan kişiler için de kaliteli hasta yatakları çok avantajlıdır. Sağlık kuruluşları için hasta yatakları hem kolaylık sağlarken hem de daha fazla hastanın kurumlarını tercih etmesini sağlayacaktır. Kurumun kullandığı kaliteli hasta yatağı ile daha kısa sürede iyileşen ve rahat eden hastalar kuruluşu tavsiye ederek sürekli reklamını yapacaktır. Hasta yatağı ile hasta birçok ihtiyacını kendisi karşılayabileceğinden sağlık görevlilerinin yükü de azalacaktır.

Kaliteli ve Ucuz Hasta yatağı Hizmetleri

Hasta yatağı sektöründe yıllardır hizmet veren firmamız kalite standartlarında hasta yatağı üretimi, satışı ve hasta yatağı kiralama hizmeti sunar. Hasta yatağı alanında uzman mühendisler tarafından tasarlanan hasta yatakları hastanın ihtiyaç duyacağı tüm üstün özellikler ile donatılarak üretilir. Son teknoloji ile ürettiğimiz hasta yatakları hastaların yatarak tedavi sürecini sağlıklı ve konforlu geçirmesini sağlar. Kurumsal hizmet veren firmamız kar marjını değil müşterilerinin memnuniyetini düşünerek hizmet verir. Bu nedenle kaliteli hasta yataklarını tüm hastalar faydalanabilsin diye oldukça uygun fiyatlar ile kullanıma sunar.

Kaliteli ve ucuz hasta yatağı hizmetleri

Kaliteli ve ucuz hasta yatağı hizmetleri

Hastalık Sürecinde Etkisi Büyük Yatak Çeşitleri

Yatan hastalar bütçelerini sarsmadan ihtiyaçları olan hasta yatağına firmamız ile ulaşabilirler. Sağlık kuruluşları ister satın alma ister kiralama yapsınlar cazip ödeme fırsatları ile hizmetlerimizden faydalanabilirler. Hasta yatağı ihtiyaçlarınız için www.hasta-yataklari.com internet sitemizden de faydalanarak ürünleri inceleyebilir, hastanızın ihtiyacı olan yatağı seçerek bizimle irtibat kurabilirsiniz. Talep ettiğiniz hasta yatağını uzman ekibimiz adresinize kadar getirip ücretsiz kurulumunu yapar. Hasta yatağının kullanımı ve özellikleri konusunda sizi bilgilendirerek teslim ederler.

Kaliteli hasta yatağı modelleri

Birinci sınıf yüksek kalite malzeme kullanımıyla hasta yatakları üretimi yapıyoruz. Motorlu hasta yataklarının 2 motorlu olan çeşitlerini 130 kg ağırlığa kadar olan hastaları taşıyabilecek dayanıklılıkta üretiyoruz. 3 ve 4 motorlu hasta karyolası modellerimizi de 250 kg ağırlığa kadar olan hastaları taşıyabilecek şekilde imal ediyoruz.

Motorlu hasta yatakları

2 motorlu kategorisinde toplanan yataklarımızı birbirinden ayıran fark yatağın yan korkuluk ve başlıklarının yapıldığı malzemedir. Yani, bazı iki motorlu modellerin yan korkuluk ve başlıkları plastik, bazılarının alüminyum, bazılarının ise demir profil malzemeden imal edilmiş olması bu farka neden olmaktadır. 2 motorlu bu karyolaların ortak noktası ise hepsinde kullanılan iskelet, motor gibi elemanların aynı olmasıdır. Bu bağlamda benzer olarak 3 motorlu karyolalar da kendi aralarında iskelet ve motor aynılığı ile birleşerek yine yan korkuluk ve başlık gibi aksesuarların imal edildiği malzemelerin cinsine göre ayrılırlar.

4 motorlu hasta karyolası çeşitleri ise özel bir hareket yeteneği sayesinde diğerlerinden ayrılırlar. bu hareket trendelendburg hareketi dediğimiz bir hareket sistemidir. Trendelenburg ve ters trendelenburg hareket yeteneğiyle donatılmış olan ve piyasada 4 motorlu olarak bilinen bu karyolalar daha çok yoğun bakım ünitelerinde kullanılmaktadır.

Ev Tipi Ahşap Ve Lazımlıklı Hasta Yatakları

Ev tipi ahşap hasta karyolası ürünlerimiz ise genellikle 2 motorlu olarak üretilirler. İki ayarlı olan yani sırt ve ayak kısmı yüksekliğinin ayarlanabildiği bu karyolalar ev içi dekorasyonlarına uygun olarak imal edilirler. Bu sayede de hastane tipi bir hasta yatağı ile evde hastane ortamı yaratılmamış ve hasta psikolojisi rahatlatılmış olur. Ev tipi ahşap model bir hasta karyolasının iç ölçüleri 90 cm x 190 cm, dış ölçüleri ise 100 cm x 200 cm’dir.

Lazımlıklı Hasta Yatağı ürünlerimiz sadece iki ayarlı (baş ve ayak yüksekliği ayarlanabilen) olarak üretilmektedir. Lazımlıklı özel hasta yatağı ile birlikte satışa sunulan bu modellerin yan korkulukları demir profil dubalı sistem ve baş/ayak panelleri ise ahşap malzeme kullanılarak imal edilmektedir. İki ayarlı bu hasta yataklarının yerden yükseklikleri ise üzerindeki şiltenin kalınlığına göre değişmekte olup ortalama 50 cm’dir. Şilte seçimi yapılırken hastanın cildinin hassasiyeti de iyi değerlendirilmeli ve eğer yara oluşma riski varsa mutlaka boru tipi bir havalı yatak satın alınmalıdır.