Yazılar

Konforlu Yatak Çeşitleri

Hasta yatağı günlük yaşamda kullanılan yataklardan farklı, çok fonksiyonlu ve tedavi sürecinde hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak özellikleri olan yataklardır. Hasta yatakları evde hastanın hastane koşulların da konfor sağlayan yataklardır. Görüntü olarak, başlıklı, yanlarında hastanın düşmesini engelleyici korkuluğu bulunan, baş kısmı istenildiği ölçüde kaldırılıp indirilebilen özelliğe sahip, ayak kısmı da hastaya gerekli pozisyonu vermeyi sağlayan özelliklere sahiptir.

Hasta Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatakları fonksiyonlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Manüel ve motorlu olmak üzere farklı çeşitleri bulunur. Bunlar;

  • Manüel hasta yatakları
  • Tek taraflı kullanılabilen hasta yatakları
  • İki fonksiyonlu kullanılabilen hasta yatakları
  • Tek motorlu uzaktan kumanda edilen hasta yatakları
  • İki motorlu uzaktan kumanda edilen hasta yatakları
  • Üç motorlu uzaktan kumanda edilen hasta yatakları
  • Havalı hasta yatakları

Gibi hasta yatağı çeşitleridir.

Çeşitli Hasta Yatakları

Çeşitli Hasta Yatakları

Manuel Hasta Yatakları

Manuel hasta yatakları, elle kullanılmaya uygun yataklardır. Manuel hasta yatakları, yatakta bulunan rulmanlara güç uygulayarak kullanılırlar. Diğerlerine göre daha uygun fiyatlarda olan yataklardır. Ancak daha az tercih edilmelerine rağmen işlevsel olarak beklentileri karşılamaktadırlar. Manuel hasta yatakları da tek taraflı, çift taraflı ve trendelenburg özelliğe sahip olanları da mevcuttur.

Tek Taraflı Kullanılabilen Hasta Yatakları

Tek taraflı hasta yatakları da manuel kullanılan yataklardır. Tek taraflı yataklarda, hareket özellikleri diğerlerine göre sınırlıdır. Tek taraflı hasta yataklarında yalnızca baş kısmı hareket eder. Yine manuel güç uygulayarak elle rulmanlar aracılığı ile hareket ederler.

İki Fonksiyonlu Kullanılabilen Hasta Yatakları

İki fonksiyon özelliğe sahip hasta yatakları da manuel hareket edebilen, ancak çift fonksiyonel özelliğe sahip yataklardır. Bu yatakları ise yine manuel güç uygulayarak hareket etmekte ancak baş ve ayak kısmı kalkabilen özelliğe sahip yataklardır. Hastaların pozisyonuna cevap verebilen bu yataklarda tercih edilen yataklar arasındadır. Hasta yatağı alırken, hasta yakınlarının en çok dikkat etmesi gereken özelliklerden biri baş ve ayak kısmının hareket etmesi, baş ve ayak pozisyonlarına cevap verebilir özelliklere sahip olması gerektiğidir.

Tek Motorlu Uzaktan Kumanda Edilen Hasta Yatakları

Motorlu hasta yatakları içinde tek motorla çalışan, uzaktan kumanda edilebilen, elektrikle çalışan yataklardır. Diğer manuel yatakların bütün özelliklerine sahip ve güç gerektirmeyen kullanımı daha rahat yataklardır.

İki Motorlu Uzaktan Kumanda Edilen Hasta Yatakları

İki motora sahip hasta yatakları, model olarak ayak ve baş kısımları uzaktan kumanda edilebilen özelliklere sahip, iki farklı pozisyon alabilen yataklardır. Elektrikli ve kumandalı olduğundan kullanımı zahmetsizdir. Bu hasta yatak modelleri de tercih edilenler arasında önceliklidir. İki motorlu yataklarda, iki farklı özelliğe sahip motor bulunur. Biri dual motor diğeri ise, piston motordur. Dual motor bulunan hasta yatakları, piston motora göre daha ekonomik yataklardır. Tek parça olarak üretilmektedir. Normal ağırlıktaki hastaların kullanımı için en uygun yataklardır. Piston motor özelliğine sahip yataklar ise, daha dayanıklı ve daha çok obezitesi olan hastaların kullanımına uygun yataklardır. Fiyat aralığı da diğer yataklara göre daha pahalı yataklardır. Bu yatakların diğer bir özelliği ise, kilolu hastalar dahil, baş kısmı 80-85 dereceye kadar kalkabilir ve ayak kısmı ise tam V şeklini alabilme özelliğine sahiptir.

Üç Motorlu Uzaktan Kumanda Edilen Hasta Yatakları

Üç motorlu hasta yatakları, aynı zamanda asansörlü hasta yatakları olarak da bilinen yataklardır. Diğer yataklara göre gerek taşıma kapasitesi, baş ve ayak kısımlarının hareket etmesi ve en önemli bir diğer özelliği ise, hastanın yataktan rahat kalkmasına olanak tanıyan asansörlü yani alçalıp yükseltilebilen özelliğe sahip olmasıdır. Dolayısıyla, bu yataklar hasta yatakları içinde en fazla fonksiyonel özelliğe sahip yataklardır. Diğer yataklara göre, bu yataklarda hasta yatağı fiyat oranları farklılık göstermektedir.

Havalı Hasta Yatakları

Havalı hasta yatağı, diğer yatakların bütün özelliklerini taşımasının yanı sıra, özellikle yatağa bağımlı hastalarda yatak yarası açılmayı önleyen ve özellikle kilolu hastalarda çok daha yaygın olarak kullanılan yataklardır. Yatak, motor yardımıyla pozisyon veren havalı yatak özelliğinin yanı sıra, hastanın kan dolaşımı düzenini de sağlayan yataklardır.

Hasta yataklarının tamamı, hastanın hastalığı süresince konforunu en iyi koşullara uygun olmasını sağlayan yataklardır. Bu yatakların tamamı satın alınabildiği gibi, hasta yatağı kiralama yaparak da sahip olunabilmektedir.

Ergonomik Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı almak isteyenler için, hastanın fiziksel durumuna uygun özellikte, hizmetimiz bulunur. Hastanın yaşı, rahatsızlığı ve yatış süresi gibi faktörler, hasta yatağı seçiminde önemli unsurlardır. Yatak çeşitlerimizde, belli kategoriler yer alır. Satışlarımız olduğu kadar, kiralama hizmetimiz de bulunur. Ürün kategorilerimizde, iki, üç, dört motorlu yatak çeşitlerinin yanı sıra havalı yataklar da bulunur. Korkulukları bulunan yataklarımız, yatış süresince emniyet sağlamak açısından etkilidir. Motorlu hasta yataklarında, kumanda yardımı ile hareket kolaylığı sağlanır. Tüm bu özellikler, hastanın yatağa bağlı tedavi süresince yaşam konforunu sağlamak içindir.

Hasta Yatakları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hasta yatakları seçiminde, en önemli etken, yatacak kişinin rahatsızlığı ve yatış süresidir. Yaşlı hastalar için seçilecek yatak çeşidi, havalı yatak türünde olmalıdır. Bu yatakların en önemli özelliği, yatan hastanın kan akışını hızlandırmasıdır. Yaşlı hastalar ve uzun süreli yatışlarda bu durum önem taşır. Yaşa bağlı olarak incelen derinin yara almaması için, havalı yatak seçimi önerilir. Hasta yataklarımızda, anti bakteriyel özellikler bulunur. Hasta yatağı süngerlerimiz bu özelliktedir. Hastanın, yatış, oturma pozisyonlarına ayarlanabilen yatak çeşitlerimiz mevcuttur. Ahşap görünümlü hasta yataklarımız da ayrı bir şıklık unsurudur. Yatan hasta için kendini daha huzurlu hissetmesine neden olacaktır.

Hasta Yatağında Rahatlık Ve Konfor

Hasta yatağında rahatlık ve konfor, aranan özelliklerin başındadır. Motorlu hasta yataklarında, hastanın yatış süresince her türlü konforu düşünülür. Televizyon izlerken, yemek yerken oturma pozisyonuna kumanda ile rahatlıkla ayarlanır. Ayrıca, çocuklar için de hasta yatağı çeşitlerimiz bulunur. Geçici süre ile kullanılacak hasta yatakları için, kiralama hizmetimiz bulunur. Hasta yatağı fiyatları ürün kalitesi ve konfor özellikleri düşünüldüğünde, hizmet almak isteyenler için tercih sebebidir. Hasta yatağı süngerleri de anti bakteriyel özellikte olup, vücut anatomisine göre dizayn edilmiştir. Sünger hasta yatakları satışında, alez de verilmektedir. Tüm yatak çeşitleri, hastanın yatış süresince, rahat ve konforlu bir zaman geçirmesine olanak tanır. Her yaş grubuna uygun özellikte, hasta yatağı çeşidimiz bulunur. Hasta yatağı seçerken, firmamızın kaliteli hizmetlerinden yararlanmanız önerilir.

Konforlu Ve Güvenli Hasta Yatakları

Konforlu Ve Güvenli Hasta Yatakları

Hasta Yatakları İle Hastaların Rahat Etmesini Sağlayabilirsiniz

Hasta yatağı alırken aranan özelliklere bakarak günümüz teknolojisinden ve imkanlarından yararlanmaya özen göstermelisiniz. Hasta yataklarının da olması gereken çeşitli özellikler bulunuyor. Bu özelliklerin başında elektronik ve kumanda kontrol sistemi ile kullanıma sunulan detaylar ilk sırada gelmektedir. Hasta yatakları tekerlek özelliğine sahip olmalı ve 360 derece kontrol edilebilme fonksiyonu ile kullanıma sunmalıdır. Ayrıca hasta yatağı bulunan bu tekerlekler istenildiğinde kilitlenebilir ve istenildiğinde ise hareket kabiliyetini ortaya çıkarılabilmesi sağlanacak özelliklere sahip olmalıdır.

Yatmaya Bağlı Hastalıklardan Doğru Ürün Seçimi İle Hastaları Koruyun

Sürekli olarak yatmak zorunda kalan hastaların yatmaya bağlı olarak çeşitli yaralanma ve deri hastalıkları ortaya çıkabilmektedir. Bu tür deri yaralarında problemin en aza indirilebilmesi ancak doğru yatak seçimi ile mümkündür. Siz de firmamızı tercih ederek hasta yataklarından en iyi hizmeti almak istediğinde geniş yelpaze ile sunmuş olduğumuz hasta yatakları hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Çeşitli Hasta Yatak Modelleri Bulunuyor

Günümüzde birçok seçenekle satışa sunulan hasta yatakları 1 motorlu seçeneklerden katında 3 ve 4 motorlu hasta yataklarına kadar birçok seçenek ile satışa sunulmaktadır. Firmamızın bünyesinde satışa sunulan bu ürünler aynı zamanda kiralama opsiyonu ile de sizlere ulaştırılmaktadır. Satış öncesi ve sonrasında siz de kurumsal hizmetlerden yararlanarak hasta yataklarını temin etmek isterseniz firmamızı tercih ederek çeşitli hizmet seçeneklerimizden yararlanabilirsiniz. Sağlıklı ve rahat yatma imkanı sunan hasta yataklarından siz de ileri teknolojik imkanlardan yararlanarak kullanıma sunulan ürün ve modellere bakarak uygun fiyatlı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Hasta yatakları fiyatları bu çerçevede farklı fiyat seçenekleriyle satışa sunulmakta olup siz de güvenli bu yüzden yararlanarak hasta ve bakıcı için dilediğinizi firmamızın kurumsal hizmetlerinden yararlanarak temin edebilirsiniz.

Firmamızdan Kiralama Ve Satın Alma İle Ürünleri Temin Edebilirsiniz

İletişim numaralarımızdan bize ulaşarak üretimden direkt size ulaştırılan bu ürünlere avantajlı fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Belirleyeceğiniz gün aralığında kiralama hizmetimizden yararlanabilir, dilerseniz satın alma hizmetlerimizden yararlanarak ürünlerimizi tercih ederek kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tek yapmanız gereken iletişime geçmek ve web site üzerinden hizmetlerimize göz atarak seçiminizi gerçekleştirmektir.