Yazılar

Kullanışlı hasta yatağı modelleri

Hasta yatağı almayı düşünenler ilk önce kullanımı bakımından rahat olanları seçmelidir. Kişinin geçirdiği rahatsızlığa göre kullanacağı yatak tasarımları da farklılıklar içerir. Bu yatakların hasta olan kişiye uygun olması çok önemlidir.

Herkesin geçirdiği rahatsızlık farklıdır. Ameliyat sonrası hastaları ile kısa süre yatacak olan hastaların kullanacakları yatak tasarımları da farklılıklar gösterir.

Hasta yatağı alan kişilerin yaş ve fiziksel özelliklerine uygun olan yatakları tercih etmesi önerilir. Hastaların çocuk ya da ileri yaşta bulunmasına göre de seçecekleri yatak tasarımları değişiklikler gösterir. Hastanın ortopedik özellikli rahat yataklarda istirahat etmesi, hastalık sürecini de kısa sürede atlatmasına vesile olacaktır. Hastaya uygun olan modeller hakkında yatak firmalarının vereceği bilgilendirme hizmeti son derece önem taşır.

Uygun Fiyatlı Hasta Yatakları

Hasta yatağı kiralama her bütçeye uygun olan seçeneklerin başında gelir. Kısa süreli yatak kullanımı için önerilen, hasta yataklarının kiralanmasıdır. Hasta yataklarının satın alınması kadar, kiralama hizmeti de son dönemlerde oldukça talep görmektedir. Bunun en önemli sebebi, yeni üretimden çıkmış satın alınan yataklardaki her türlü konfor ve özelliğin kiralık yataklarda da mevcut olmasıdır.

Hasta yatağının motorlu çalışma prensipleri hastaya konfor sunan tasarımlardır. Son sistem yatak teknolojisini kiralık yataklarda da bulmak söz konusudur. Hasta yatağının hareket sunan kullanışlı tasarımları, kiralanacak yataklarda da bulunur. Kiralık hasta yataklarının kullanım sonrasında tekrar firma tarafından iadesi evlerde yer işgalinin de önüne geçer. Kurumsal firmalardan hasta yataklarının kiralanması önerilir.

Ekonomik hasta yatağı modelleri

Ekonomik hasta yatağı modelleri

Kurumsal Firmaların Hasta Yatağı Kiralama Hizmeti

Hasta yatağı fiyatları, yatağın marka ve kalitesine bağlı olarak değişebilir. Yatak fiyatlarını etkileyen bir başka faktör de yatakların geçici süreliğine kiralanmasıdır. Hasta yatağı kiralamayı düşünenler mutlaka kurumsal firmalardan tercih yapmalıdır.

Kurumsal firmalar, hasta yataklarının kiralanma öncesinde detaylı temizliğini yapar. Hasta yataklarının bakım ve temizliği yapıldıktan sonra kiralanması son derece büyük önem taşır. Hijyen kurallarına uygun olarak yapılacak temizlikler, sağlık açısından da önemli hususlardır. Kurumsal firmalar, kiralama öncesinde bu detaylı incelemelerin ardından yatakların yerinde kurulumunu yapar. Yaygın hizmet ağı olan ve kurulum sonrasında bakım hizmeti veren firmalardan hizmet alınması önerilir.

İleri Yaşlı Hastalar İçin Önerilen Hasta Yatakları

Havalı olan yataklar özellikle çok yaşlı olan hastalar için gereklidir. Bu yataklar ciltte yara oluşmaması için önerilmektedir.

Yaşlı hastaların incelen cilt yapısı, uzun süreli yatak istirahatlerinde cilt yüzeylerinde yaraların açılmasına sebep olabilir. Açılan bu yaralar, yaşa bağlı olarak uzun süre kapanmaz. Bu durumlara sebep olmamak için ortopedik ve pozisyon veren havalı hasta yataklarının kullanılması gerekir.

Havalı hasta yatakları da başlıca iki çeşittir. Baklava ve boru tipli olmak üzere iki sınıfa ayrılan bu yataklar, hava aldıran ve bu sayede serinlik sunan yataklardır. Felçli hastalar ile ileri yaşlı hastalar için havalı yatak modelleri omurga sağlığı için de önerilen yataklardır. Yaşa bağlı olarak tercih edilen yataklarda kaliteli tasarımların kullanımı son derece önem taşır.

Motorlu Hasta Yatakları

Hasta yataklarında motorlu çalışma prensiplerine sahip olan yataklar, kumanda ile hareket özelliğine sahiptir. Yataklardaki iki, üç olan motorlar sayesinde kumanda ile rahatlıkla hareket ettirilebilir.

Yatağın baş, sırt ve ayak kısımlarını kumanda ile kolaylıkla hareket ettirmek söz konusudur. Bu sayede hasta, yardımsız şekilde yatağı farklı açılara getirebilir. Yemek yerken, televizyon izlerken ve kitap okurken hasta yataklarının farklı pozisyonlara getirilmesi gerekir. Hastanın kendi başına bu aktivitelerini yapabilmesi, mutluluk ve huzur sunacaktır. Asansörlü hasta yatakları da yatağın kumanda ile belli bir yüksekliğe çıkabilmesini sağlar.

Motorlu hasta yatakları

Motorlu hasta yatakları

Dayanıklı Hasta Yatakları

Hasta yataklarında kalitenin en önemli göstergesi, dayanıklı olmasıdır. Havanın neminden etkilenmeyen hasta yatakları paslanmayan ve uzun süre kullanılan yataklardır. Hastaların kilosuna uygun şekilde üretilmiş hasta yatakları da mevcuttur.

Obez hastalar için önerilen hasta yatakları, daha fazla ağırlığa dayanıklı olan yataklardır. Ameliyat sonrası hastalar için tasarlanan yataklarda da serum ve lazımlık gibi aparatların olması gerekir. Sağlam malzemelerden yapılmış olan hasta yataklarının uzun süre bozulmadan kullanımı söz konusudur. Hasta yataklarının ortopedik sünger teknolojisine sahip olması da kalitesi ile yakından ilişkilidir. Profesyonel satış ve kiralama hizmeti veren firmaların tercih edilmesi önerilir.

Satış Sonrası Bakım Hizmeti

Hasta yatağı alırken satış sonrası bakım hizmeti sunan firmalara yönelmek gerekir. Hasta yataklarının kullanım şekli ve süreye bağlı olarak arızalanmaları söz konusu olabilir. Kurumsal firmalar, kurulumunu yaptığı firmaların bakım ve onarım hizmetini de sunabilen firmalardır. Sektörde tanınmış, olumlu yorumlara sahip olan yatak firmalarının tercih edilmesi önerilir.

Şık Tasarımlı Hasta Karyolaları

Hasta karyolalarında şık ve görsel açıdan zengin tasarımlara sahip olan firmaların tercihi önerilir. Hastalık, yatan kişi kadar ona bakan kişi açısından da oldukça zor süreçlerin başında gelir. Bu zor süreçte, hastaya moral sunan tasarımların tercih edilmesi önerilir. Hastanın kendi yatağına benzer tasarımlı olan yataklarda istirahat etmesi, hasta için huzur sunan faktörlerdendir.

Hasta yatağı seçiminde son senelerde ahşap görünümlü modellere olan talep te son derece fazladır. Ahşabın sıcak tasarımlı olması, yatan kişiye huzur sunacaktır. Üretimi yapılırken güvenlik unsurları öne planda olmalıdır. Hasta yan korkulukları ile tekerleklerde ABS fren sisteminin olması gerekir.