Yazılar

Kullanışlı hasta yatağı modelleri

Günümüzde birçok hastalık ve kaza nedeniyle yatağa bağımlı olarak yaşayan birçok hasta bulunmaktadır. Sürekli yatağa bağımlı olan insanlar temel gereksinimlerini karşılayamaz. Bunun yanı sıra dönme işlevi ve daha birçok işlevi de yerine getiremeyen hastanın bakımı oldukça büyük önem arz etmektedir. Sürekli yatan hastaların yatak konforunun üst düzeyde olması gerekmektedir. Üst düzeyde ve özellikte seçilen hasta yatakları hastaların rahatlamasına ve vücudunun ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktadır. Uzun süre hareketsiz yatan hastaların vücutlarında oluşabilecek yaraların önlenmesi ve aza indirilmesi için son teknolojiyle üretilen birçok yatak modeli mevcuttur. Havalı hasta yatağı verdiği rahatlık ve yenilenmiş ürünleriyle bu modeller arasında yer almaktadır.

Havalı yatakların en önemli özelliği yatakların hava almasıdır. Bu hava alan yataklar hastalar için hava giriş ve çıkışını sağlayarak hastaların bedeni için ihtiyaç duyduğu rahatlığı sağlamaya çalışmaktadır. Sizler de çeşitli yatak modelleri arasından havalı yatak modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu sayede hasta için rahat ve sağlık açısından da oluşabilecek olan engellerin ortadan kalkması sağlanmaktadır.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri ve Özellikleri

Hasta yatakları hastanelerde fazlasıyla kullanılan medikal ürünlerdendir. Günümüzde hastalık geçirmiş ve yatağa bağımlı olarak yaşamlarını sürdüren hastalar için oldukça önemli yere sahip olan ürünler arasında yer almaktadır. Hasta yatakları ev ve medikal alanda kullanılmak üzere farklı şekilde tasarlamaktadır. Ev tipi olarak bulunan hasta yatakları genellikle kişiye özel olarak üretilen ve evlerde kullanıma kolaylık sağlayan modeller arasındadır. Medikal olarak hastanelerde kullanılan hasta yatakları genellikle hastanelerde kullanılan yatak modelleri arasında bulunmaktadır. Donanımlı olarak hastanelerde kullanılan medikal hasta yatakları ayarlanabilir özelliğe sahiptir ve kişinin gereksinimlerine göre ayarlanabilmektedir. Hastaların rahatı için en son teknolojiyle üretilen bu yatakların daha donanımlı özellikleri bulunmaktadır.

Havalı hasta yatağı modelleri

Havalı hasta yatağı modelleri

Hastanelerde tedavisi süren kişiler için hasta yataklarının rahatı oldukça önemli bir yere sahiptir. Hasta yatakları birçok marka tarafından üretilen medikal ürünler arasında bulunmaktadır. Gelişmiş donanım özellikleri olan bu yataklar hastaların gereksinimlerini karşılayacak biçimde tasarlanmaktadır. Hasta yatakları elektrikli ve manuel olarak iki farklı şekilde bulunmaktadır. Üretilen hasta yatakları 2,3 ve 4 motorlu ve elektrikli olarak üretilmektedir. Motorlu olarak üretilen hasta yatakları hastaların yataktan kalkmadan oturma, yemek yeme ve birçok hareketi yatakta gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır. Tuş kullanımıyla kumandalı olarak bulunan bu modeller ayak, baş ve orta bölümü kolayca ayarlamaya olanak sağlamaktadır.

Diğer bir model ise havalı hasta yataklarıdır. Havalı hasta yatağı vücudun nefes almasına yardımcı olmaktadır. Baloncuk dilim havalı hasta yatağı özellikle yatağa bağımlı kişilerin tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. Baloncuklar ile vücudun nefes alma ihtiyacı karşılanmaktadır. Baklava dilim havalı hasta yatağı modeli ise son derece rahat olan modeller arasında bulunmaktadır. Özellikle hastaların sırt kısımları ve bacak kısımları için son derece iyi rahatlık sağlamaktadır. Üstünde baklava dilimi hava baloncuğu olan bu modeller hava kanalı olan ve şişen modeller arasındadır. Bu yatak modelleri hastaların bedeninde oluşabilecek yaraların engellenmesine yardımcı olmaktadır. Sizlerde bu modeller arasından havalı hasta yatağı modelleri seçiminde bulunabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı Fiyatları

Hastaların gereksinimleri ve konforu açısından birçok modelde ve özellikte hasta yatağı modeli bulunmaktadır. Hastaların rahatlığı açısından birçok farklı modelde üretimi olan hasta yatakları farklı fiyat aralığında bulunmaktadır. Hastanelerde ve evlerde farklı kullanımlar için üretimi gerçekleşen yatak modelleri farklı fiyat aralığındadır. Evde yatağa bağımlı hastalar için üretilen birçok modelde hasta yatağı vardır. Özellikle uzun süre yatağa bağımlı olarak yaşayanların ekstra dikkat etmesi gerekli konulardandır. Bu modellerden olan havalı hasta yatağı modelleri sağladığı konfor ile birçok kişi tarafından tercih edilen modellerdendir. Havalı hasta yatağı fiyatları diğer yataklardan ayrılan fiyat farkına sahiptir.

Baloncuk dilim havalı hasta yatakları özel üretimdeki modellerdendir. Hastaların rahatlığı için ve vücudunun hava alması için hava üreten bu yataklar yüksek fiyatlarda alıcıya sunulmaktadır. Bunun dışında manuel olarak olan hasta yatakları uygun fiyatlardadır. Bir diğer elektrikli modeller de yüksek fiyat aralığında satışa sunulan modeller arasında yer almaktadır.

Hasta Yatağı Satın Alımında Dikkat Edilecek Hususlar

Hasta yatakları hastaların rahatlığı için evde ve hastanelerde kullanılmaktadır. Birçok farklı modelde üretimi gerçekleşen hasta yatakları tercihinde bulunurken dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle sürekli yatağa bağımlı olan hastalar için, rahat edecekleri ve vücut konforlarının iyi olabileceği yatak modelleri seçilmelidir. Bunun dışında tercih edilen elektrikli olan hasta yatakları hastaların kendi istekleri ile yatağı hareket ettiren modeller arasında bulunmaktadır. Hasta yatağı tercih edilirken hastanın ağırlığıyla ilgili unsurlarda göz önünde bulundurulmaktadır. Havalı hasta yatağı modelleri de iki farklı şekilde bulunmaktadır.

Satılık hasta yatakları

Satılık hasta yatakları

Baklava diliminde olan ve baloncuk formda yer alan hasta yatağı modelleri arasından herhangi birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca konfor bakımından manuel bir şekilde olan yataklar yerine elektrikli olan modeller de tercih edilebilir. Hava alan ve ciltte yara oluşturmayan özellikteki hasta yatakları tercihinin yapılması hastaların iyi bir yaşam sürdürmelerine olanak sağlamaktadır. Felçli bir şekilde olan hastaların gereksinimlerini çok daha iyi karşılayabilmek için tuvalet kısmı olan hasta yatağı kiralama modelleri de tercihler arasında yer alır. Siz de ihtiyaca göre olan modelde ve özellikte havalı hasta yatak modellerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Kullanışlı Hasta Yatakları

İnsanların hem yaşlılık hem de hastalık dönemlerinde çeşitli şekillerde yatak modellerine ihtiyaçları oluyor. Bu yatakların kalite standartlarının yüksek olması dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biridir. Hasta yatağı tasarımlarında öncelikle hastanın ya da yaşlı olan insanların rahat hareket etmesine olanak sağlanıyor. Ürettiğimiz tüm hasta yatakları kullanışlı yataklar olup kalite düzeyi de yüksek yataklardır. Havalı yatak modellerimiz sayesinde insanlarda bası yarası gibi yaraların oluşma riski ortadan kalkıyor. Aynı zamanda bu yatakların otomatik olarak hareket edebilmesi ve hastanın başka insanlara daha az ihtiyaç duyması moral açısından da önemli özelliklerdir. Yataklar farklı özelliklere sahip olduğundan seçim yaparken her zaman hastanın ve hastaya bakan insanların durumlarını göz önünde bulunduruyoruz.

Hasta Yatağı Seçiminde Tasarım Farklılıkları

Hastanız hareket kabiliyetine sahipse ve kendi kendine işlerini görebiliyorsa çok detaylı bir yatak kiralamak zorunda değilsiniz. Ancak hastalık süreci biraz ağır geçiyorsa ve birçok konuda hastanıza destek vermeniz gerekiyorsa o zaman motorlu hasta yatakları modellerimizi tavsiye ediyoruz. Böylece sizler oda da olmasanız dahi hasta kendi kendine yatağında farklı şekillerde oturma imkanı bulabiliyor. Hastalık sürecinde en iyi olanakları olan yatakları satın almak ya da kiralamak insanlara her zaman önemli bir kolaylık sağlayacaktır. Standartlarınızı yüksek tutmak adına tasarımlarımız arasından motorlu ya da yarı motorlu yataklardan faydalanabilirsiniz.

Farklı hasta yatağı tasarımları

Farklı hasta yatağı tasarımları

Hasta Yatağı Kiralama Olanaklarını Değerlendirin

İnsanlar her zaman hasta yatağına ihtiyaç duymayabiliyor. Geçici bir hastalık süreci için yüksek maliyetli bir hasta yatağı almak zorunda kalmamanız için firmamız hasta yatakları fiyatları konusunda sizlere önemli bir hizmet sunuyor. Yatak modellerimizde hem kiralama hem de satın alma koşulları son derece uygun olup bu yatakların kalite standartları da oldukça yüksektir. Yatak modellerimizden ihtiyaç durumunda yararlanmak isterseniz bu yatakları ücretsiz bir servis ve montaj hizmeti ile kurulumunu yapıyoruz. Firma çalışanlarımız özellikle otomatik hasta yatağı modellerinin kullanımı konusunda sizlere detaylı bilgi de veriyor. Yataklarda oluşabilecek olumsuz bir durum ya da arıza için bizlerle irtibat kurabilir ve bizlerden destek isteyebilirsiniz.

Hastalıklar İçin Teknolojik Çözüm

Sağlıklı bir yaşam herkesin arzu ettiği bir durumdur. Pek çok insan sağlığa erişmek veya sağlıklı kalmak adına çok büyük harcamalar yapmaktadır. Ancak bazı durumlar kişilerin engel olamayacağı şartları beraberinde getirebilir. Aniden gelişebilen bir hastalık, bir kaza veya sakatlık durumu; kişiyi günlük aktivitelerinden mahrum bırakabileceği gibi, kalıcı bir rahatsızlığın gerçekleşmesi durumunda ömür boyu yatağa mahkum da bırakabilmektedir. İşte bu gibi özel koşullar için özel olarak tasarlanmış hasta yatağı kullanılmaktadır.

Hasta Yatağı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hasta yatağı fiyatları pek çok koşula göre değişiklik göstermektedir. Bu koşulların içerisinde yatağın sahip olduğu özelliklerden kullanılacak aparatlara kadar bazı unsurlar vardır. Ancak her halükarda herkesin bütçesine uygun hasta yatağı satışı mevcuttur. Bazı özel durumlarda ise hastanın sadece kısa bir süre hasta yatağına ihtiyaç duyması, yatak satın almayı pek cazip hale getirmez. Bu gibi durumlarda hasta yatağı kiralama hizmeti de verilmektedir. Hasta yatakları, otomatik olarak kumanda aracılığıyla hareket ettirilebilir olduğundan, hastanın temizliği veya hareket ettirilmesini gerektiren durumlarda fiziksel bir güce ve birden fazla kişiye ihtiyaç duyulmaz. Özel tasarım yataklar; sahip oldukları serum ve oksijen tüpü aparatı gibi ek unsurlara sahip olabileceği gibi, yatağın her iki yanındaki korkuluklar sayesinde hastanın hareketini ve güvenliğini sağlayacak ergonomiye de sahiptir.