Yazılar

Kumandalı Hasta Yatağı

Hareket kabiliyetini büyük ölçüde kaybetmiş olan hastalar için kumandalı hasta yatakları son derece kullanışlı olan yataklardır. Bu hasta yatakları farklı motor yapılarına sahip yataklar olduğu için farklı kategorilere ayrılmaktadır. Kumanda ile çalıştırılan yatak modellerinde bulunan birtakım özellikler vardır. Öncelikle kumandalı hasta yatakları 4500 – 6000 newton kapasitesinde motorlar ile çalıştırılmaktadır. Bu da yatakların kullanım garantisini oldukça yükseltmektedir. Bunun yanında bu yatak modelleri elektrik ile çalışan yataklardır ve elektrik kesintisine karşı da önlemi alınmış ürünlerdir. Kumandalı hasta yataklarımızın bir diğer özeliği de yatakların kenar kısımlarında bulunan korkuluklardır. Bu korkuluk sayesinde hastanın düşmesi engellenir ve herhangi bir şekilde zarar görmez.

Kumandalı Hasta Yataklarında Hareket Özellikleri

Kumandalı hasta yatakları sahip olduğu motor sayısına göre son derece kullanışlı olan yataklardır. Bu yataklar hastaların baş, bel ve ayak kısımlarının hareket ettirilmesine olanak sağlanır. Aynı zamanda aşağı ve yukarı hareket ettirilebilme özelliği de vardır. Kumandalı hasta yatağı modellerimizi set şeklinde satın alabileceğiniz gibi tek olarak da satın alabilme imkânınız bulunuyor. Bu yatak modelleri hemen her türlü hastaya uygun olarak tasarlanmaktadır. Özellikle yüksek motor sayısına sahip olan yataklar felçli ve yatalak hastalar için önemli bir kullanım özelliğine sahiptir. Hasta karyolaları antibakteriyel özellikli fırın boyaları ile boyanarak hasta için hijyen durumu daha da iyileştirilmiştir.

Kumandalı Hasta Yatakları

Kumandalı Hasta Yatakları

İki Motorlu Kumandalı Hasta Yatağı Özellikleri

İki motora sahip olan hasta yatakları tüm vücut hareket yeteneğini kaybetmeyen hastalar için çok ideal olan yataklardır. Bu yatak modelinde baş ve ayak kısımları ayrı ayrı hareket ettirilebilir ve hastaya pozisyon aldırılabilir. İki motorlu yatakların oldukça geniş bir kategorisi vardır. Bu yataklara örnek verilecek olursa 4 parça yataklı ful abs hasta yatağı, yataksız ful abs hasta karyolası, visko yataklı elektrikli hasta karyolası gibi çeşitler sıralanabilir. Full abs hasta yatağı donanımlı yataklarımızdır. Bunları hem satın alabilir hem de kiralayabilirsiniz. Dual motorlu olan yataklar da yine iki motor ile çalışan kullanışlı yataklar arasındadır.

Üç Motorlu Kumandalı Hasta Yatakları Özellikleri

Üç motorlu hasta yatakları iki motorlu olanlara göre biraz daha özellikleri olan yataklardır. Bu yataklarda tüm aparatları ile satın alınabilme imkânı olduğu gibi sadece karyola şeklinde de satın alabilirsiniz. Tam hareket kabiliyetini yitirmeyen hastalar bu yatakları çok rahat kullanabilir. Yatakların hareket ettirilebilmesi kumanda ile gerçekleştiği için hastalar kendi başlarına çok rahat bir şekilde yatakta pozisyon alabiliyorlar. Asansör özelliği bulunduğu için hastalar aşağı ve yukarı şeklinde de hareket ettirilebilir. Bu yatakların kumandalı olması sayesinde kas gücü de harcanmıyor. Her şey yatağın sahip olduğu piston motorlar sayesinde yapılıyor. Bu yatak kategorisinde full asansörlü hasta yatakları ile asansörlü üç motorlu hasta yatağı modelleri sayılabilir.

Dört Motorlu Kumandalı Hasta Yatakları

Dört motorlu hasta yatakları tüm yatak aparatlarına ve kullanım rahatlığına sahip olan yataklardır. Bu yatak modelleri tüm hareket yeteneğini kaybeden hastalar için kullanılan yataklardır. Kullanımı hasta açısından önemli bir kolaylıktır. Rahat etmesinin yanında bakıcılar da çok rahat ederek hastaya yardımcı oluyorlar. Bu yatakların en önemli özelliği her açıdan hastaya hareket kabiliyeti sunmasıdır. Dört motorlu olan yatak modelleri arasında visko yataklı, lazer kesim yatalı ve 4 parçalı yataklı olmak üzere farklı kategorileri vardır. Felçli hastalar için de ideal bir yatak modelidir. Özellikle uzun yıllar yatacak olan hastalar için kullanılması gerekli olan son derece kullanışlı ürünlerdir.