Yazılar

Yatalak hastalar için lazımlıklı yataklar

Lazımlıklı hasta yatağımız sürekli yatan ve yatacak olan hastaların tuvalet ihtiyaçlarını karşılaması için üretilmiştir. Hasta tuvalet ihtiyacını gidermesi için lazımlıklı hasta karyolasının alt kısmına özel olarak tasarlanmış olan kovanın hastanın kalça kısmına denk gelecek şekilde ilerleyerek tuvalet ihtiyacını giderir. Lazımlıklı hasta karyolası yatağımız hem yatalak hastalar için hem de hasta bakıcıları için çok rahat kullanım olanağı sağlamaktadır. Hastanın ihtiyacını karşılarken yine rahatlığını hissettirecek olan lazımlıklı hasta yatağı modelimiz yatakta bulunan boşluğu doldurmak için yatağın ekiyle kapatarak boşluğu kapatmış olursunuz. Firmamızda mevcut olan lazımlıklı hasta yatakları iki motorlu sistemle çalışmaktadır.

2 Motorlu Lazımlıklı Hasta Yataklarının Özellikleri

2 motorlu lazımlıklı hasta yataklarımız dual motoru sayesinde baş ve ayak kısımlarını hareket ettirmektedir. Yatağın baş kısımdaki hareket sistemi hastanın dik oturma şekline gelmesini sağlar ve istenilen açıda durdurulur. Baş kısmın hareket ettirilmesi hastanın istenilen yükseklikte yatmasını sağlar. Ayak kısmındaki dual motoru ayakların iki kısımda pozisyon almasını sağlar. Ayak kısmı diz altı ve diz üstü olarak iki şekilde hareket ettiren tek mekanizmaya sahiptir. İki motorlu hasta yatakları baş ve ayak kısmı hastanın yattığı yerden hareket ettirmeden oturur pozisyona gelmesini, ayaklarında hareket ettirmesi hastanın ihtiyacını giderirken kolaylık sağlar. Firmamız lazımlıklı hasta yatağının üst kısmını metalden üreterek daha uzun süre kullanımlar için sağlamlığını ve kalitesini maksimum seviyede tutar.

2 motorlu lazımlıklı hasta yatakları

2 motorlu lazımlıklı hasta yatakları

Lazımlıklı Hasta Yatağı Kullanırken Avantajları Nelerdir? 

Lazımlıklı hasta yatağımızın hasta ve hasta bakıcıları için birçok avantajları vardır. Yatağa bağlı hastaların ya da uzun süre yataktan kalkamayacak hastaların en önemli ihtiyacı tuvaletidir. Bu hastalar için genelde hasta bezleri kullanılmaktadır. Fakat bu hasta bezini kullanmak hasta için ve hasta bakıcıları için çok zor bir durum haline gelmektedir. Lazımlıklı hasta yatağı hastanın tuvalet ihtiyacını kolaylıkla gidermesine yardımcı olurken aile bütçesine de tasarruf etmesini sağlar. 
Lazımlıklı hasta yatağı hastanın tuvalet ihtiyacını yaptıktan sonra daha hijyenik olmasını sağlarken psikolojik olarak ta kendini daha rahat hissettirir. 

Sizde hastalarınızın ihtiyacına göre firmamızdan hasta yatağı kiralama veya hasta yatağı fiyatları konusunda 7/24 müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz. Hasta ve hasta bakıcıların işini kolaylaştıran hasta yatakları modellerimizi https://www.haskarmedikal.com sitesinden inceleyebilirsiniz.